Изчерпан яйчников резерв

  • 279 400
  • 2 636
  •   3
Отговори
# 855
  • Мнения: 444
Когато аз бях в Мемориал имаше една жена с фсх 17,1,започнаха стимулация,но каза,че са й казали че 17 им е прага,но й направиха

Аз съм с ФСХ 58 , не са ми отговорили още.
А някой знае ли дали може да ми се върне менструацията все пак и какви са причините за такава завишена стойност ма ФСХ въобще ? Всички ме съветват фа оправя първо това и после да мисля за бебе, но как и от къде се започва ?

# 856
  • Мнения: 5 997
Започва се от това да си избереш добър репродуктивен специалист. Той ще пусне необходимите изследвания и ще прецени имаш ли някакъв проблем, който би могъл да се повлияе с медикаменти. Чувала съм, че на някои жени с високо ФСХ им изписват хормоно-заместителна терапия с цел сваляне на стойността му. На мен обаче 1 месец прием на такъв медикамент ми обърка тотално хормоналния баланс. Иначе даде тласък на яйчниците и имах по 2-3 доминантни фоликула на съвсем естествен цикъл.
Всичко това обаче може лекар да го прецени. Затова изборът на добър такъв е много важен.

# 857
  • София
  • Мнения: 1 480
Докато чакаш отговор от Турция, можеш спокойно да посетиш някой от тукашните репродуктивни специалисти. ФСХ на кой ден е изследван? При всички положения АМХ ти е ниско, но хубавата новина е , че забременяваш спонтанно. Мисед-а най-вероятно е заради некачествена Я , защото колкото повече намалява резерва, толкова повече намалява качеството на яйцеклетките  . Добавките и витамините не са за повишаване на АМХ (освен ако не се гони стойност за ЦАР, но при теб няма как да се качи толкова), те са за подобряване качеството на яйцеклетките. Няма гаранция, но не пречи да опиташ. Високото ФСХ може да е причина за дълъг цикъл, тъй като колкото по-висока е стойността, толкова е по-трудно и форсиращо за яйчника да отдели зряла яйцеклетка.
Успешната ми бременност беше спонтанна на 35г. с фсх 23 и АМХ 0.1, но ..преди това имам 2 биохимични бременности и един мисед. След кюртажа започнах да пия добавки, отделно хранителен режим и спорт, защото за капак имам и ИР, което още повече удря в качеството на Я.
За специалисти , които работят с жени с НЯР - Калчев , Владимиров, Шефкетова- за тези се сещам на първо четене, желая ти успех!
Шанс винаги има.

# 858
  • Пловдив
  • Мнения: 40 598
Какви добавки пиеше?

# 859
  • София
  • Мнения: 1 480
МВИ, л-аргинин, NAC, селен, инозитол, дхеа, фолиева, б6, б12, вит.Д, вит.С, омега 3.
Може и да пропускам нещо 🤕 но едва ли е съществено.

Последна редакция: сб, 12 окт 2019, 10:03 от huligankata

# 860
  • Мнения: 17
МВИ, л-аргинин, NAC, селен, инозитол, дхеа, фолиева, б6, б12, вит.Д, вит.С, омега 3, метфогама.
Може и да пропускам нещо 🤕 но едва ли е съществено.
Подкрепям, че това са добавките, които са важни. Аз благодарение на тях, забременях спонтанно и родих на 43 г.

# 861
  • София
  • Мнения: 10 642
Метфогаммата не е добавка, а сериозно лекарство.

# 862
  • Мнения: 2 394
Аз си качих АМХ от  0.521 през края на 2017г на 0.714 (изследвах го след прием на витамини )
Последните 2 г. ми повтаряха, че нямам атрални фоликули, правих два трансфера с донорска яйцеклетка  - резултатите кръгла нула, без имплантантация.
 За последните 2 месеца .Пия от витамините FH pro и по 10 капки вигантол (бях с остър недостиг 11 сега е 39 вит. Д )
 По повод чакането за час  в Бахчеджи съм чакала около 2 сенници.  В родната БГ се чака за "светила" по 6-12 месеца.
 Вече втори месец имам О... не знам какво да мисля вече. ....наистина ли последните години съм нямала О както твърдяха в БГ и толкова ме натискаха за ДЯ? ...

# 863
  • Мнения: 444
Аз си качих АМХ от  0.521 през края на 2017г на 0.714 (изследвах го след прием на витамини )
Последните 2 г. ми повтаряха, че нямам атрални фоликули, правих два трансфера с донорска яйцеклетка  - резултатите кръгла нула, без имплантантация.
 За последните 2 месеца .Пия от витамините FH pro и по 10 капки вигантол (бях с остър недостиг 11 сега е 39 вит. Д )
 По повод чакането за час  в Бахчеджи съм чакала около 2 сенници.  В родната БГ се чака за "светила" по 6-12 месеца.
 Вече втори месец имам О... не знам какво да мисля вече. ....наистина ли последните години съм нямала О както твърдяха в БГ и толкова ме натискаха за ДЯ? ...

Какви витамини помогнаха за покачването на АМХ?
Аз ще ходя на първа консултация в началото на другата седмица в Турция направо. Доколкото съм запозната при системна липса на О се обърква и менструация , при теб беше ли си редовна?

# 864
  • Мнения: 402
Здравейте искам само да попитам на 4-5 ден доктор ме гледаше свътрешен ехограф и се установи че няма нито един фоликул, и ми предложи донорска програма, това значи че нямам яйциклетки и че резерва ми е изчерпан, независимо че имам цикъл, Благодаря

# 865
  • Пловдив
  • Мнения: 40 598
МВИ, л-аргинин, NAC, селен, инозитол, дхеа, фолиева, б6, б12, вит.Д, вит.С, омега 3, метфогама.
Може и да пропускам нещо 🤕 но едва ли е съществено.
от Ай хърб ли ги поръча?
Преди време и аз се чудех, ама мн.скъпо е всичко и...

# 866
  • Мнения: 2 394
Аз си качих АМХ от  0.521 през края на 2017г на 0.714 (изследвах го след прием на витамини )
Последните 2 г. ми повтаряха, че нямам атрални фоликули, правих два трансфера с донорска яйцеклетка  - резултатите кръгла нула, без имплантантация.
 За последните 2 месеца .Пия от витамините FH pro и по 10 капки вигантол (бях с остър недостиг 11 сега е 39 вит. Д )
 По повод чакането за час  в Бахчеджи съм чакала около 2 сенници.  В родната БГ се чака за "светила" по 6-12 месеца.
 Вече втори месец имам О... не знам какво да мисля вече. ....наистина ли последните години съм нямала О както твърдяха в БГ и толкова ме натискаха за ДЯ? ...

Какви витамини помогнаха за покачването на АМХ?
Аз ще ходя на първа консултация в началото на другата седмица в Турция направо. Доколкото съм запозната при системна липса на О се обърква и менструация , при теб беше ли си редовна?

 Аз на своя глава започнах приема на вигантол, защото в БГ твърдяха, че не е важен. Fh pro   са витамини,  които се изписват преди процедура.
 Цикълът ми е редовен освен когато имах задържан фоликул и киста  (тогава беше по-дълъг )...въпреки, че на втори, трети ден репродуктивбият спец в БГ в продължение на 2 г. твърди, че няма атрални. ... моля се сега в  Турция да  съм попаднала на специалисти, защото за това време което загубихме на моя мъж спермограмата от идеална вече е с 2% морфология

# 867
  • София
  • Мнения: 1 480
Метфогаммата не е добавка, а сериозно лекарство.
Така е, редактирам си поста.
Аз го приемах по предписание от ендокринолог за ИР.

Момичета, добавките не са панацея, не очаквайте чудеса от тях. Не може да се твърди , че благодарение на тях съм забременяла, според мен е съвкупност от фактори. Да, помогнали са , поне съм поправила някой дефицити, но не са чудодейна рецепта за забременяване.

Също така, не се вторачвайте в стойността на АМХ, сама по себе си не означава кой знае какво.
За оценка на ЯР се прави съвкупност от изследвания,ултразвукови прегледи,възраст.
АМХ нашумя покрай ЦАР, и това че някой е повишил стойността не означава, че се е променила цялостната му картина.
Познавам момичета с хубаво АМХ, който не могат да извадят качествени Я и обратното. Прекалено голямо внимание му се обръща.

# 868
  • Мнения: 198
Бихте ли споделили какво е МВИ и NAC ?

# 869
  • София
  • Мнения: 7 427
Масло от вечерна иглика и N-ацетилцистеин.
Гугъл ще ти отговори по-бързо и по-подробно.

Общи условия

Активация на акаунт