Изчерпан яйчников резерв

  • 281 169
  • 2 636
  •   2
Отговори
# 915
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Бях на ендокринолог.Каза,че заради скорошната ми бременност  ТСХ е с такива стойности, малко по-високи.След два месеца  пак ще ги пусна,просто нямах търпение  и изследванията са ми на първия чист цикъл след аборта.Все пак бях бременна девет седмици,а ТСХ расте най-много  в началото.Лекарката каза,че изследванията  са добре.

# 916
  • София
  • Мнения: 1 480
ТСХ за нормално забременяване до 2.5 е ок.
Стойността на фсх за годините е направо супер! АМХ също!

# 917
  • плевен
  • Мнения: 1 249
ТСХ за нормално забременяване до 2.5 е ок.
Стойността на фсх за годините е направо супер! АМХ също!
Остава проблема с качеството на яйцеклетките,но това никой не може да каже.

# 918
  • Мнения: 3 196
Здравейте, пуснаха ми изследване на FSH, LH и estradiol, като стойността на FSH е много завишена, но другите са в норма, което наведе на мисълта гинекологът, че изследването може да не е отчетено правилно и ще го повторим на другия цикъл отново. Възможно ли е само FSH да е повишен и това да говори за изчерпан яйчников резерв? Естествено ще изчакам да видя новите резултати, но искам да видя и вашето мнение.

Излседванията са правени на 4 ден от цикъла
LH 10,38 (1,7-13,3)
FSH 22,43 (4,5-11)
Estradiol 674,8 (73-1103)

# 919
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Здравейте, пуснаха ми изследване на FSH, LH и estradiol, като стойността на FSH е много завишена, но другите са в норма, което наведе на мисълта гинекологът, че изследването може да не е отчетено правилно и ще го повторим на другия цикъл отново. Възможно ли е само FSH да е повишен и това да говори за изчерпан яйчников резерв? Естествено ще изчакам да видя новите резултати, но искам да видя и вашето мнение.

Излседванията са правени на 4 ден от цикъла
LH 10,38 (1,7-13,3)
FSH 22,43 (4,5-11)
Estradiol 674,8 (73-1103)
Те всичките са ти завишени Cry
Дано да е от това че са правени на 4 ти ден. При мен са едни на 2 ри ден и съвсем други на 4 ...5 ти ден.
Повтори ги ама гледай да е на 2 ри ден.

# 920
  • Мнения: 3 196
Аз мислих, че другите са в норма, но явно изискванията са други. Притесних се доста...Освен тези изследвания ще пуснем и анримюлеров хормон

# 921
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Аз мислих, че другите са в норма, но явно изискванията са други. Притесних се доста...Освен тези изследвания ще пуснем и анримюлеров хормон
На колко години си?

# 922
  • Мнения: 1 256
Аз мисля, че имаш задържан фоликул, от там идват високите стойности на естрадиола, фсх и лх.
Повтори изследванията на следващия цикъл, но на 2 ри или 3 ти ден. Сигурна съм, че ще са много по-ниски стойностите.
Успех!

# 923
  • Мнения: 3 505
И на мен не са ми ок тези изследвания. Без преглед ли са правени? Имала съм толкова висок Естрадиол при задържан фоликул, но тогава ФСХ е било много ниско. Най-добре в следващия цикъл първо да минеш на преглед, за ти преброят антралните фоликули, да се види дали има ЗФ  и след това да се пускат хормони - ФСХ, ЛХ, Естрадиол, АМХ, Инхибин. Това би информация за състоянието на резерва.

# 924
  • Мнения: X
А най-категорична инфо за резерва би имал обикновен УЗ на 2-3 ден, без да се дават стотици левове да опишат това, което и без друго се вижда ясно на видеозон Hands V

# 925
  • Мнения: 3 196
Благодаря за отговорите. Правиха ми фоликуметрия като ме извика 3 пъти. Като ми дойде пак ме огледа ... Нищо не каза за задържани фоликули. Смея да твърдя, че и докторът в добър, и апаратурата му. Четох, че може да се дължи и на проблеми с хипофизата. Преди имах "играещ" пролактин, обмислям да си изследвам и него като ми свърши...На 31 години съм, имам дете на 4 години (след година и половина опити, никакви изследвания и едно кухо яйце преди това). Сега правим опити от 7-8 месеца. Рано ми е за менопауза :O На преглед съм на 11ти ден пак да проследим овулацията

# 926
  • Мнения: 847
Благодаря за отговорите. Правиха ми фоликуметрия като ме извика 3 пъти. Като ми дойде пак ме огледа ... Нищо не каза за задържани фоликули. Смея да твърдя, че и докторът в добър, и апаратурата му. Четох, че може да се дължи и на проблеми с хипофизата. Преди имах "играещ" пролактин, обмислям да си изследвам и него като ми свърши...На 31 години съм, имам дете на 4 години (след година и половина опити, никакви изследвания и едно кухо яйце преди това). Сега правим опити от 7-8 месеца. Рано ми е за менопауза :O На преглед съм на 11ти ден пак да проследим овулацията

Съветвам те да те видят на 2ри ден от Ц да преброите антралните фоликули и да пуснете ЛХ, ФСХ, Естрадиол, АМХ и Инхибин Б за да добиете реална предства за яйчниковия резерв. А относно годините и менопаузата не се заблуждавайте. Аз съм на 32г и съм с почти изчерпан яйчников резерв. И аз имам детенце на 5г и един мисед в 9гс преди 2г, така че най добър показател за това на какъв етап сте с ЯР ще ви дадат изследванията, а не възрастта (от опит го казвам, защото и аз си мислех, че имам още много време). Успех!

# 927
  • Мнения: 3 196
А най-категорична инфо за резерва би имал обикновен УЗ на 2-3 ден, без да се дават стотици левове да опишат това, което и без друго се вижда ясно на видеозон Hands V
На УЗ може да се види дали има задържан фоликул, но относно яйчниковия резерв може ли да се види нещо? Май не...?

# 928
  • Мнения: X
Напротив, прави се преброяване на антралните фоликули и в двата яйчника на 2-3 ден от ц и според броя се дава оценка - примерно ако са 10 или повече е прекрасно (стига да нямаш ПК),  ако са 5-6 общо или по-малко, положението не е мн добре.

# 929
  • Мнения: 472
Благодаря за отговорите. Правиха ми фоликуметрия като ме извика 3 пъти. Като ми дойде пак ме огледа ... Нищо не каза за задържани фоликули. Смея да твърдя, че и докторът в добър, и апаратурата му. Четох, че може да се дължи и на проблеми с хипофизата. Преди имах "играещ" пролактин, обмислям да си изследвам и него като ми свърши...На 31 години съм, имам дете на 4 години (след година и половина опити, никакви изследвания и едно кухо яйце преди това). Сега правим опити от 7-8 месеца. Рано ми е за менопауза :O На преглед съм на 11ти ден пак да проследим овулацията
Аз съм на 32 и без малко да ме диагнозират с менопауза.  Не отлагайте с успокоение, че е рано. Много е важнен и ЯР, независимо на колко години сте.  Преди мен са дали точните съвети и препоръки. Успех !

Общи условия

Активация на акаунт