Изчерпан яйчников резерв

  • 280 755
  • 2 636
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 3 196
Много ви благодаря! Ще пиша как са се развили нещата при мен.

# 931
  • Мнения: 3 196
Здравейте, днес отново бях на УЗ за фоликуметрия на 12ти ден и имам доминантен фоликул с размери 19мм. Миналият месец беше 13мм пак на 12ти ден и определено циклите ми се редуват един по-дълъг и един по-къс. Според докторът няма логика да си овулирам нормално, а изследванията да говорят за намален яйчников резерв. Така ли е според вас? Ще ги повторя отново на 3ти ден в друга лаборатория, като ще пусна и АМХ

# 932
  • Мнения: 3 505
Този ултразвуков преглед на 12 ден не дава инфо за състоянието на резерва. И аз имах перфектен доминантен на всеки преглед, ама резервът ми е плаче майка. За майтап Инхибинът беше много добре. Необходим е преглед на 2-3 ден, за да се изброят антралните фоликули и в същия ден хормони.  Така ще е най-ясна картинката. Ако гинекологът ти не е репродуктивен, намери такъв и иди при него.

# 933
  • Мнения: 3 196
Да, ще видим изследванията как ще са като ги повторим и ако са зле ще се ориентирам към репрудоктивна клиника.

# 934
  • Мнения: 847
Здравейте момичета. Моля ако на някой му се е случвало следното нещо да сподели как сте процедирали... Правя опити на ЕЦ, но втори пореден месец овулирам минути преди пункцията. Предния месец пункция на 11ти ден и съм овулирала след като са ме приспали. Този месец пункция на 10ти ден пак овулиране минути преди пункцията. При последния опит на 7ми ден Естрадиол 150 ЛХ 4 и нещо и фоликул 17мм.На 8ми ден Цетротид и Хориомон. Сложиха ми абоката и акушерката ме прегледа и видя фоликула, дойде д-ра и преди да ме приспят искаше да види къде точно е фоликула и той се беше спука и всичко се случи в рамките на няколко минути... Д-ра ми предлага при следващия опит да включим писледните дни преди пункцията и 2-3 инжекции (стимулация лека) за да предотварим отново овулиране. Аз обаче имам една стимулация с инжекции и една с хапчета, но с инжекциите от 5 фоликула извади 4 яйцеклетки и нямаше оплождане, а с хапчетата от 2 фоликула извади 1 яйцеклетка и пак не се оплоди. Имаме едно замръзено 5дневно ембтионче от ЕЦ (само с Цитротид и хориомон). Чудя се дали пак да надтоявам за напълно ЕЦ или да се съглася да включим лека стимулация. Просто според мен със стимулацията не са качествени Я, а без нея пък ми изпуска момента и се чудя кое е по добия вариант... Минах вече 5 пункции тази година и този месец смятам да ми е последната и да почина малко,  но вече съм на път да се откажа от борбата за второ дете... Нямам сили да тичам постоянно, да мъкна детето с мен (сменям вече втора работа), сможно ми с отсъствията защото съм в изпитателен срок.. Всичко ми идва вече в повече и съм адски изнервена, което рефлектира зле и на отношенията с мъжа ми...

# 935
  • Мнения: 481
Здравейте, днес отново бях на УЗ за фоликуметрия на 12ти ден и имам доминантен фоликул с размери 19мм. Миналият месец беше 13мм пак на 12ти ден и определено циклите ми се редуват един по-дълъг и един по-къс. Според докторът няма логика да си овулирам нормално, а изследванията да говорят за намален яйчников резерв. Така ли е според вас? Ще ги повторя отново на 3ти ден в друга лаборатория, като ще пусна и АМХ
Както са казали по горе, на 3-ти ден ще проверите антралните за оценка на резерва.
Ако излезе намален резерв и решите да пробвате ин витро с лека стимулация или на естествен цикъл, шанса Ви за успех е голям заради възрастта. Не се притеснявайте. Все пак това е лично, непрофесионално мнение,  всеки случай е индивидуален и лекарите /репродуктивни/ ще преценят какво и как.

# 936
  • София
  • Мнения: 7 467
Слънце, на 7 ден 17мм фоликул е доста рано, вероятно тръгва фоликула от предния месец още.
В същото време на следващия ден ще е 19мм, вече е голям за тригер.
На мен при последователни пункции на ЕЦ така ми се объркваше овулацията.
Хормони на 2-3 ден пускала ли си?
Аз бих ти препоръчала да починеш 1-2 месеца.

# 937
  • Мнения: 847
Слънце, на 7 ден 17мм фоликул е доста рано, вероятно тръгва фоликула от предния месец още.
В същото време на следващия ден ще е 19мм, вече е голям за тригер.
На мен при последователни пункции на ЕЦ така ми се объркваше овулацията.
Хормони на 2-3 ден пускала ли си?
Аз бих ти препоръчала да починеш 1-2 месеца.

Дели определено този цикъл нещо се случи, защото между предната и тази пункция имам един пропуснат МЦ, който обаче ми дойде 15 дни след предходния. Обаче пък ми се случва за втори път и ми е странно. Този месец ще трябва да направя една пункция, защото после със сигурност ще почина 2 месеца че пичвам нова работа (която много харесвам) и трябва да вляза в ритъм. По принцип до сега май не съм имала пункции в 2 последователни МЦ (въпреки че съм на ЕЦ), а все са ми или през месец или през два. По фонда съм на ЕЦ и нямам много време за почивки, защото имам още 2 пункции от този опит по фонда, които трябва да ги направя до април месец защото ми изтича заповедта. Та сега ще направя една и се надявам да успеем да замръзим нещо и си оставам последната за февруари-март, когато се надявам да стигнем вече и до трансфер и тъкмо ще съм свикнала и с новата работа... Просто се опитвам да разбера какво се случва с тази овулация... Д-ра ли не таймира правилно или яйчниците ми нещо откачиха от толкова пункции... По скоро основната ми дилема е дали да послушам лекаря и да бъда с лека стимулация или да настоявам пк за ЕЦ. С НЯР съм и антралните всеки месец са 4-5-6 броя (последните месеци са 4 или 5 в двата яйчника). А по лошото е че овулациите от 2те пункции които пропуснахме все бяха от яйчника, където нямам тръба (това ако не е каръщина)...А и аз съм по принцип с по кратък МЦ и ранна О. Имам замръзен ембрион от пункция на 9то ден с тригер на 7ми при положение, че фоликула на 6ти ден беше 18(19)мм, но явно съм имала късмет защото в деня на тригера той вече сигурно е бил около 20мм а при пункцията вече не знам....

# 938
  • София
  • Мнения: 7 467
С тоя 15-дневен цикъл вече съвсем заприличва на моята история..
Обяснението, до което аз успях да стигна от недомлъвките на докторите, беше следното:
При пункция се изсмуква цялата течност от фоликула заедно с яйцеклетката. При нормална овулация тази течност остава и стимулира производството на прогестерон в лутеалната фаза. Обаче като я няма, хормоните се объркват и следващите фоликули тръгват да растат веднага, вместо от следващия цикъл. Така се получават ранни и не добре узрели фоликули. Като почнеш стимулация в такъв объркан месец, няма да тръгнат едновременно фоликулите и съответно няма да узреят едновременно.

При мен помогна смяна на клиниката и подхода: нов план с по-предишния доктор, който успя да види проблема, 3 месеца почивка и estrogen priming.

# 939
  • Мнения: X
Не знаех, че по фонда може и с ЕЦ, мислех, че задължително трябва симулация. Слънце, аз винаги съм била твърдо за ЕЦ, особено при НЯР и  бих те посъветвала да стиснеш още малко зъби и да пробвате да уловите Я, защото качеството, което и без друго не е цветущо при НЯР, пада още при стимулация. Почини някой друг месец, докато свикваш с работата, а после вземи отпуск за някой от опитите

# 940
  • Мнения: 847
С тоя 15-дневен цикъл вече съвсем заприличва на моята история..
Обяснението, до което аз успях да стигна от недомлъвките на докторите, беше следното:
При пункция се изсмуква цялата течност от фоликула заедно с яйцеклетката. При нормална овулация тази течност остава и стимулира производството на прогестерон в лутеалната фаза. Обаче като я няма, хормоните се объркват и следващите фоликули тръгват да растат веднага, вместо от следващия цикъл. Така се получават ранни и не добре узрели фоликули. Като почнеш стимулация в такъв объркан месец, няма да тръгнат едновременно фоликулите и съответно няма да узреят едновременно.

При мен помогна смяна на клиниката и подхода: нов план с по-предишния доктор, който успя да види проблема, 3 месеца почивка и estrogen priming.

Дели това с плана за смяна на клиниката ми е и в моя план ако изобщо имам сили да продължа и не се откажа... За първото ми дете пак се влачихме по клиниките 3г но поне от втория опит успяхме, но сега усещам, че и нейното детство минава в клиниките покрай нас (вече пак от 2г се влачим) и някак все по често започвам да си задавам въпроса струва ли си всичко и емоционално и финансово... Просто все се надявах с този опит да успеем, но надеждата врче взе да се изпарява. При последния ни разговор с д-ра той се опита да ме убеди, че със лека стимулация (разбирайте няколко хапчета и 2-3 инжекции) ще успеем да изконтролираме процеса с настъпването на О преди пункцията, но аз си на стоях за ЕЦ, но сега вече съм се позамислила... Дели благодаря за обяснението. С този месец приключваме и последната пункция за тази година... А другата година като приключим този опит по фонда ако имаме сили да продължим борбата определено ще е в друга клиника...
Ани можеш по фонда на ЕЦ ако си с НЯР или не отговаряш добре на стимулацията, но това от клиниката знаят как да го оформят... Дели при теб има ли вече положителен резултат?

# 941
  • Мнения: 582
Слънце,
И аз правя ЕЦ по фонд.
Трети ден след трансфер съм.
Може ли да те питам какво ти поема фондът и какво ти си плащаш?
Начисляват ми за плащане всички кръвни хормони, хориомон и цитросид преди пункция, т.е. фондът ми поема прегледи, пункция и трансфер, другото от мен.
И при теб ли е така?

# 942
  • Мнения: 847
Слънце,
И аз правя ЕЦ по фонд.
Трети ден след трансфер съм.
Може ли да те питам какво ти поема фондът и какво ти си плащаш?
Начисляват ми за плащане всички кръвни хормони, хориомон и цитросид преди пункция, т.е. фондът ми поема прегледи, пункция и трансфер, другото от мен.
И при теб ли е така?

Точно така е и при мен и последните 2 пъти като се пукат фоликулите преди пункция всички пари отиват на вятъра а аз си ги плащам все пак въпреки, че няма пункция... Успех ти пожелавам. За мен вече фаза трансфер ми изглежда като "мираж", защото или фоликулите се пукат или яйцеклетките не се оплождат... Направо си е игра на нерви...

# 943
  • Мнения: 3 505
Слънце, не ти ли връщат парите, ако няма пункция? Не ме не ми се е случвало да нямам фоликул за пунктиране, но докато ме подготвяха коментираха, че трябва да звънят в касата за момиче, чиито фоликул са изпуснали.

# 944
  • Мнения: 847
Слънце, не ти ли връщат парите, ако няма пункция? Не ме не ми се е случвало да нямам фоликул за пунктиране, но докато ме подготвяха коментираха, че трябва да звънят в касата за момиче, чиито фоликул са изпуснали.

Връщат ти за пункцията, 100те лева за цитротид и хориомон както 70те лв за хормони не ти ги връщат...

Общи условия

Активация на акаунт