Изчерпан яйчников резерв

  • 281 063
  • 2 636
  •   3
Отговори
# 990
  • Мнения: 3 196
А за LH какво ще кажете? Според гинекологът е на горна граница, но от всичко изчетено според мен не е никак добре - да, не е като миналия месец 22, но пак е висок Sad

А да попитам за задържан фоликул, понеже не съм много наясно. Два поредни месеца ми правиха фоликуметрия и миналия цикъл, в единия от дните вече доминантния фоликул се беше спукал, дори се виждаше течност. Да предположим, че съм имала задържан фоликул, той може да е бил от преди няколко цикъла, нали така? И възможно ли е да не го е видял гинекологът...?

# 991
  • София
  • Мнения: 3 412
На колко години си? Това е важно

# 992
  • Мнения: 3 196
На колко години си? Това е важно

На 31 съм

# 993
  • Мнения: 3 505
А за LH какво ще кажете? Според гинекологът е на горна граница, но от всичко изчетено според мен не е никак добре - да, не е като миналия месец 22, но пак е висок Sad

А да попитам за задържан фоликул, понеже не съм много наясно. Два поредни месеца ми правиха фоликуметрия и миналия цикъл, в единия от дните вече доминантния фоликул се беше спукал, дори се виждаше течност. Да предположим, че съм имала задържан фоликул, той може да е бил от преди няколко цикъла, нали така? И възможно ли е да не го е видял гинекологът...?
Може да не се види. При мен се случи да мина на преглед на 2-ри ден, за да изключим ЗФ, пуснахме хормони и се оказах с много висок Е2 и много нисък ФСХ. Обяснението беше, че или докторът не го е видял, или се е спукал малко преди прегледа.

# 994
  • Мнения: 3 196
На другия месец бяха ли в норма или не сте ги изследвали? При мен проблема е, че и ФСХ е висок. Вече по-нисък от предния месец, но все пак висок

# 995
  • Мнения: 3 505
На другия месец бяха ли в норма или не сте ги изследвали? При мен проблема е, че и ФСХ е висок. Вече по-нисък от предния месец, но все пак висок
Следващия месец пак бях със ЗФ, та нямаше смисъл да се изследват, а на третия, когато ЗФ се изчисти, ФСХ и ЛХ бяха доста високи. После смених клиниката, започнах добавки, процедури и ФСХ и ЛХ някога не бяха чак толкова зле, колкото след ЗФ. Ако правите оценка на резерва, винаги мнинавай на преглед за преброяване на анрталните фоликули преди да пускаш хормоните, за да не си хвърляш парите на вятъра.

# 996
  • Мнения: 3 196
Ами той като не каза нищо, аз какво да му кажа - идвам да ми преброите антралните фоликули?! А той ме вика направо на 12-ти ден...Т.е. изобщо да не отивам да изследвам АМХ, м? Ей, много мразя аз да казвам на докторите какво, що и да ме гледат тъпо, все едно "тая се прави, че повече от мене знае"

# 997
  • София
  • Мнения: 7 480
АМХ няма смисъл да се изследва всеки месец. Има смисъл да се броят антралните - те в различни месеци са различни. За успешна процедура трябва и хормоните да са добре, и да има добро количество антрални фоликули.

# 998
  • Мнения: 3 505
Ами той като не каза нищо, аз какво да му кажа - идвам да ми преброите антралните фоликули?! А той ме вика направо на 12-ти ден...Т.е. изобщо да не отивам да изследвам АМХ, м? Ей, много мразя аз да казвам на докторите какво, що и да ме гледат тъпо, все едно "тая се прави, че повече от мене знае"
Ако гинекологът ти не е репродуктивен и опитваш повече от година без успех да забременееш спонтанно, по-добре се насочете към специализирана клиника, където да ти направят цялостна оценка на резерва и спермограма на партньора. АМХ можеш да си го пуснеш по всяко време, но само той не е достатъчен, а е скъп.

# 999
  • Мнения: 3 196
Извинявам се, че толкова време ви занимавам със себе си, но едно искам да си изясня - дали сега ще изследвам АМХ, или след месец, два, три, не следва ли резултатът да е един и същ?

# 1 000
  • Мнения: 1 278
Juyii, само заради стойността на инхибин, мисля, че не е толкова страшно положението с резерва, но не бива да отлагаш опитите, ако нямаш някакви съображения. Както са писали другите момичета, важно е да се установи и броят на антралните фоликули на 2-3 ден. Докато не започнеш, не знаеш има ли проблем. Докато установиш после къде е той, може да се изгуби много време.
VYX, Такова ЛХ говори евентуално за поликистозни яйчници. ФСХ също е високо, моето е 8-9 в продължение на 10 години, понякога стига 12-13. Когато имам ЗФ и Е2 е висок, ФСХ лъжливо спада под 5-6. ЗФ обикновено са големи и не би трябвало да ги пропусне обстоен преглед. Според мен имаш някакъв проблем с яйчниковата функция и трябва да вземеш мерки. Можеш да пишеш в темата за хормоните, Денис ще ти отговори предполагам горе-долу същото. Говори с твоят АГ да продължи с проследяване от 2-3 ден до установяване на Ову, после изследвай прогестерон точно 7 дни след Ову. Аз не съм медицинско лице, коментирам на базата на събраната по неволя информация. Амх изследвал когато решиш, но ако имаш възможност да добавиш и Инхибин Б, трябва да е точно на 3ти ден!

# 1 001
  • Мнения: 3 196
Писах и там. Прогестеронът ми беше 58 при норма 76. А на мен миналия месец Е2 ми беше 675, а този 55. Фсх миналия месец беше 22, този 14.

# 1 002
  • Мнения: 495
Juyii, само заради стойността на инхибин, мисля, че не е толкова страшно положението с резерва, но не бива да отлагаш опитите, ако нямаш някакви съображения. Както са писали другите момичета, важно е да се установи и броят на антралните фоликули на 2-3 ден. Докато не започнеш, не знаеш има ли проблем. Докато установиш после къде е той, може да се изгуби много време.
VYX, Такова ЛХ говори евентуално за поликистозни яйчници. ФСХ също е високо, моето е 8-9 в продължение на 10 години, понякога стига 12-13. Когато имам ЗФ и Е2 е висок, ФСХ лъжливо спада под 5-6. ЗФ обикновено са големи и не би трябвало да ги пропусне обстоен преглед. Според мен имаш някакъв проблем с яйчниковата функция и трябва да вземеш мерки. Можеш да пишеш в темата за хормоните, Денис ще ти отговори предполагам горе-долу същото. Говори с твоят АГ да продължи с проследяване от 2-3 ден до установяване на Ову, после изследвай прогестерон точно 7 дни след Ову. Аз не съм медицинско лице, коментирам на базата на събраната по неволя информация. Амх изследвал когато решиш, но ако имаш възможност да добавиш и Инхибин Б, трябва да е точно на 3ти ден!

Благодаря Ви за отговора, Малага. Всъщност никой не знае дали изобщо имам проблем, дори самата аз, тъй като никога не сме опитвали да не се пазим. Пуснах си изследванията от страхове, че възрастта ми напредва. Ще послушам съвета Ви. Благодаря за отговора! Бъдете здрави всички!

# 1 003
  • София
  • Мнения: 2 970
Промяна на фсх от 22 на 14 не е никаква промяна. Все си е много голяма стойност. Единственото в е2 имаш промяна и тя навява на задържан ф в месеца с високата му стойност. Висок фсх е намален яр. Но говори с лекар.

# 1 004
  • Мнения: 3 196
Днес пуснах АМХ и чакам резултат утре. Между ФСХ 22 и 14 има огромна разлика, как да няма разлика...

Общи условия

Активация на акаунт