Изчерпан яйчников резерв

  • 281 149
  • 2 636
  •   2
Отговори
# 1 005
  • Мнения: 3 505
Днес пуснах АМХ и чакам резултат утре. Между ФСХ 22 и 14 има огромна разлика, как да няма разлика...
И 22, и 14 са над 11, а всичко над тая стойност не е ок. Дано при теб е моментно състояние!

# 1 006
  • София
  • Мнения: 4 884
Днес пуснах АМХ и чакам резултат утре. Между ФСХ 22 и 14 има огромна разлика, как да няма разлика...

И двете стойности са твърде високи за жена на твоята възраст и говорят за НЯР или ИЯР. И в двата случая трябват конкретни действия с репродуктивен специалист.

# 1 007
  • Мнения: 3 196
Момичета, направо съм в шок - резултатът ми е AMH plus (анти Мюлеров хормон+)   ↓↓   0.10   ng/mL   0.70 - 7.50

# 1 008
  • София
  • Мнения: 4 884
Много съжалявам! Незабавно отиди на репродуктивен и си пуси и втиамин Д, ако не си, да видин да не да имаш много нисък и е изкуствено понижена тази стойност на АМХ, но не очаквай чудеса.

# 1 009
  • Мнения: 6 034
VYX, претърпявала ли си някаква операция на яйчниците, да имаш ендометриоза? 31 години са много ранна възраст за такова АМХ. Започвам да се плаша какво ги чака следващите поколения. Все по-млади жени се диагностицират с ИЯР.
Не бързай да се отчайваш, обаче. Отиди както са те посъветвали при репродуктивен специалист. Нека се види какво е положението с яйчниците. Много жени и с такова АМХ вадят яйцеклетки. Трудно ми е да ти дам съвет за доктор, обаче.

# 1 010
  • Мнения: 847
VYX, претърпявала ли си някаква операция на яйчниците, да имаш ендометриоза? 31 години са много ранна възраст за такова АМХ. Започвам да се плаша какво ги чака следващите поколения. Все по-млади жени се диагностицират с ИЯР.
Не бързай да се отчайваш, обаче. Отиди както са те посъветвали при репродуктивен специалист. Нека се види какво е положението с яйчниците. Много жени и с такова АМХ вадят яйцеклетки. Трудно ми е да ти дам съвет за доктор, обаче.

И аз съм с НЯР въпреки, че съм на 32г. Но при мен АМХ рязко падна след лапароскопията (от 2.2 за 10 месеца беше паднало на 1.1). Добре, че не съм имала много симулации, защото сигурно положението ми щеше да е трагично...

# 1 011
  • Мнения: 6 034
Да, аз точно затова я питам. Защото лапароскопиите свързани с яйчниците водят до това. Аз съм точно такъв случай. След лапарото АМХ 0.14. Преди това не знам колко е било, но хистологията показа че са махнати заедно с кистата и множество примордиални фоликули, които са щели да произведат бъдещи яйцеклетки.

# 1 012
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Да, аз точно затова я питам. Защото лапароскопиите свързани с яйчниците водят до това. Аз съм точно такъв случай. След лапарото АМХ 0.14. Преди това не знам колко е било, но хистологията показа че са махнати заедно с кистата и множество примордиални фоликули, които са щели да произведат бъдещи яйцеклетки.

Същата работа и при мене - ляв яйчник след операция на ендометриална киста от 3,7см сега е 2,7см.
И с много загубени яйца Sad

# 1 013
  • Мнения: 847
Да, аз точно затова я питам. Защото лапароскопиите свързани с яйчниците водят до това. Аз съм точно такъв случай. След лапарото АМХ 0.14. Преди това не знам колко е било, но хистологията показа че са махнати заедно с кистата и множество примордиални фоликули, които са щели да произведат бъдещи яйцеклетки.

Същата работа и при мене - ляв яйчник след операция на ендометриална киста от 3,7см сега е 2,7см.
И с много загубени яйца Sad

И при мен този яйчник при който е махнат тръбата има само по 1-2 антрални фоликула, а преди операцията бяха по 4-6 антрални в него... Добре, че хидросалпингса беше само на едната тръба и пораженията са по малки...

# 1 014
  • София
  • Мнения: 2 970
Я да се допитам до вас.

Куших си от iherb пшенична трева, голяма опаковка с най-добрия рейтинг.

Но е насипна - прах във флакон. Много ми е неприятен вкуса. Опитах да го сипвам в кафе, в смути, в чай - просто ми се повдига, когато преглъщам...

Вие как го пиете?

# 1 015
  • Мнения: 1 751
В кисело мляко е най-поносима за мен, пробвай. Но и с вода си я пия.

# 1 016
  • София
  • Мнения: 2 970
Благодаря ти, mandaria. Ще опитам. За момента ми е много неприятно.

# 1 017
  • Мнения: 1 734
Я да се допитам до вас.

Куших си от iherb пшенична трева, голяма опаковка с най-добрия рейтинг.

Но е насипна - прах във флакон. Много ми е неприятен вкуса. Опитах да го сипвам в кафе, в смути, в чай - просто ми се повдига, когато преглъщам...

Вие как го пиете?
Тая пшенична трева не може ли да се замени с хлорофил или спирулина?

# 1 018
  • София
  • Мнения: 2 970
Четох из американските форуми и там я дават като пшенична трева. За спирулина и хлорофил не намерих данни за яр.

Много е гадна наистина, още не съм я изпила днес Sad

# 1 019
  • Мнения: 1 734
Четох из американските форуми и там я дават като пшенична трева. За спирулина и хлорофил не намерих данни за яр.

Много е гадна наистина, още не съм я изпила днес Sad
Ясно. Доколкото знам пшеничната трева е изключително богата на хлорофил и затова по пътя на логиката попитах за хлорофила и спирулината.

Общи условия

Активация на акаунт