Изчерпан яйчников резерв

  • 279 379
  • 2 636
  •   2
Отговори
# 1 050
  • Мнения: 481
Както вече сме коментирали по горе, намален АМХ на 40 г. и такъв на 31 г., не означават едно и също. И разбира се, всичко е индивидуално, зависи има ли съпътстващи заболявания и куп др. фактори /състояние на матката, маточните тръби...примерно/. Мъжкия фактор не е за пренебрегване, тъй като и там нещата не са постоянни.
При намален резерв, ако хормоните са в норма, може да се пробва ин витро на спонтанен цикъл.

# 1 051
  • Мнения: 3 196
На мен ми предлагат със стимулация и ще го коментирам с доктора, защото както навсякъде чета няма никаква полза от стимулация с амх 0,1, освен да си изчерпя още по-бързо и без това намаления резерв и да си дам парите на вятъра. Объркана съм

# 1 052
  • София
  • Мнения: 7 427
Ако имаш естествена овулация, може на естествен цикъл - с минимум медикаменти. Ако нямаш, трябва стимулация за да предизвикат узряване на яйцеклетката.

# 1 053
  • Мнения: 5 995
Аз съм с АМХ 0.1, а може би и по-зле вече. 5та година се боря. Но съм на 40 вече. Бях при д-р Калчев, не ме е насочвал към донорска яйцеклетка. Дори твърдеше, че не съм за донорска. Правехме инвитро на спонтанен цикъл. От първия трансфер забременях, но го загубих поради тризомия. От 1 година борбата ми продължава при д-р Стаменов. Той потвърди, че при мен е най-добре да събираме ембриони на спонтанен цикъл и така правим в момента. Стимулация съм имала 2 пъти само с хапчета и не реагирах въобще. Преди да сменя д-р Калчев той ме подготвяше за стимулиран опит, но така и не се осъществи.

# 1 054
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
На 31-32 години няма все още проблем с качеството на Я. Щом има О, все ще се изкарат Я и те вероятно ще са с добро качество. Съвсем различно е на 40+, където основният проблем е качество. Аз бях с АМХ 0.87 на 45 години, но какво от това - имам Я, но са некачествени. Така че за младите дами има лечение и според мен всеки добър репродуктивен би могъл да помогне.

# 1 055
  • Мнения: 3 196
Ако имаш естествена овулация, може на естествен цикъл - с минимум медикаменти. Ако нямаш, трябва стимулация за да предизвикат узряване на яйцеклетката.

Имам редовен цикъл и овулация. Благодаря за обнадеждаващите мнения! Успех на всички!

# 1 056
  • Пловдив
  • Мнения: 40 597
На мен ми предлагат със стимулация и ще го коментирам с доктора, защото както навсякъде чета няма никаква полза от стимулация с амх 0,1, освен да си изчерпя още по-бързо и без това намаления резерв и да си дам парите на вятъра. Объркана съм
Аз точно поради тази причина се отказах...

# 1 057
  • Мнения: 26
За изчерпан яйчников резерв Д-р Лилия Димитрова... Аз лично разговарях с нея. Тя се занимава точно с такива проблемти пациенти .. Аз също съм с АМХ 0.54 и съм се насочила към нея!

# 1 058
  • Мнения: 4
Здравейте, аз също имам проблем, моя ЯР е 0,02 на 34 години съм. В лутане от лекар на лекар вече нз какво да правя и как да повишат стойността. Моля ви препоръчате ми добър лека за Пловдив. Била съм при Петрова, сега съм при Танев в Ню лайф. Пиех ВитД3 беше доста на дифицит. Дайте ми съвет. Преди две години забрвменях и беше извън маточна и ме оперираха. Благодаря ви

# 1 059
  • Мнения: 3 505
Не се ли вдигна малко АМХ след нормализирането на Витамин Д? Другите хормони как са?

# 1 060
  • Мнения: 4
Не се ли вдигна малко АМХ след нормализирането на Витамин Д? Другите хормони как са?

# 1 061
  • Мнения: 4
Не се ли вдигна малко АМХ след нормализирането на Витамин Д? Другите хормони как са?
пиех ВитД3, правих още един тест за АМН утре ще излезе

# 1 062
  • Мнения: X
Според мен почвай пункции на ец , няма какво да губиш време повече, колкото може по-често, тъй като не винаги може да се извади яйцеклетка и да се оплоди. Този процес е тегав, но най-подходящ за ияр. Колко са аф на 2-3 ден?

# 1 063
  • Мнения: 198
Аз препоръчвам направо Турция ! Цените са горе долу същите , а шанса за успех е по-голям ! С този АМХ да се мъчиш да го вдигаш е загуба на време ! Изгухих аз самата много ценни месеци в това ! Действаш и взимаш Вит Д !

# 1 064
  • Мнения: 5 995
В Турция с това АМХ не знам дали ще се навият. Доколкото знам не са фенове на спонтанния цикъл там. При д-р Карликая освен да се пробваш, но четох някъде, че и с по-високо АМХ е казвал, че не се наема. Не пречи да направиш консултация, млада си още и това е голям плюс. Не знам... някакъв омагьосан кръг е това инвитро за някои от нас. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт