Второ секцио!

  • 14 255
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 2 100
Ами искам да попитам втория път повече ли боли от първия, по-трудно ли се възстановява, на същото място ли режат!
Нека мамчетата преживяли по 2 операции ми разкажат преживяното!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 952
Второто ми секцио беше преди почти месец. Самата операция беше много по-тежка, защото първия път си бяха оставили ръцете  Shocked  Shocked  Затова пък се възстанових много, много по-бързо и разбрах, защо първия път имах толкова проблеми.
Доколкото знам важни са няколко неща освен самата операция да се извърши от добър професионалист - да се раздвижиш максимално рано - още същия ден, да бъдеш обезболена с епидурална упойка в първото денонощие и да се движиш много след като веднъж станеш. При мен даде резултат и ти пожелавам второто секцио да бъде много по-леко от първото. Щом задаваш въпроса, явно не си минала без гадните болки първия път  Wink
Успех от мен!

# 2
  • Мнения: 76
I as imam 2 pati Sectio.

Edinstvenoto po rasli4no be6e,4e vtoria pat malko po bolesneno se pribra matkata.

Ina4e vsi4ko drugo be6e sastoto.Edin i sasti rasres i ednakvo barso vastanoviavane.

I as podkrepiam kasanoto,4e triabva barso da stane6 i se dviji6.

Uspeh!!!!

I v kraina smetka....vsi4ko se sabravia...ostava samo edno prekrasno beb4e sa radost na zialoto semeistvo Simple Smile

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Преди седмица претърпях второ секцио. Милиони пъти по- малко ме боля сега, от колкото първия път. Изобщо не може да се сравни! Болката беше като при тежък мензис първите два дни. После се чувствах все по- добре. Сега съм 7- ми ден, още не са ми махнали шевофете (защото при ре- секцио е по- добре към десетия ден да се махат), но клякам, ходя бързо и съвсем изправена, чистя си къщата...абе всичко и то без грам болка. В реанимацията първа давах зор да се раздвижа, а при предишното секцио ревах няколко дни от болка- беше ужасно! Лекарката каза, че все пак моето състояние е малко учудващо, защото второ секцио боляло малко повече, но явно при всеки си е индивидуално.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 100
Аз първият път бях с епидурална упойка. Срязаха ме в 18,00 и в 22,00 Заспах и цяла нощ съм си спинкала.! Никаква болка.
Към обяд се раздвизих. Всичко беше много лесно!

Дали има значение упойката! Дори незнам дали са ми били болкоусоикоителни!

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 569
И двата пъти бях със спинална. Малко офф....леле тея дето спинкаха как хъркаха лелелелеее....звуци страаааашниии...само като се сетя и ме напушва смях  Laughing  Laughing  Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 4 273
Моята история пък е следната: трябваше секциото да ми е на 19.09, но на 13.09 сутринта ми почнаха болките, на обяд ме приеха в операционната. След обяд поспах около 2 часа и после цяла нощ не съм мигнала. Чуваха се виковете на родилките, които раждаха нормално. А и така ме болеше! Много трудно се раздвижих и въобще повече не ми се ражда със секцио! Не искам да ви плаша, при всеки е различно.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 846
С едно секцио съм и темата е много интересна за мен.

Искам да попитам малко в страни - има ли мами с нормално раждане след секцио? Или някой, ако има познати - нека разкаже какво-как-колко.

# 8
  • Мнения: 111
При мен раждането започна нормално, но в последствие паднаха тоноветеи се наложи операция. Това стана след обяд ким 15 часа и на другата сутрин в 6 сутринта станах без проблем. Кумата ни има две деца като първото е с операция, а второто нормално с разлика между двете 2г. и 10мес.

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Raya
С едно секцио съм и темата е много интересна за мен.

Искам да попитам малко в страни - има ли мами с нормално раждане след секцио? Или някой, ако има познати - нека разкаже какво-как-колко.


да, има, моя приятелка, 3 раждания - първо нормално (няма да навлизам в подробности, че доста неприятно), второ раждане - секцио - момиче, трето раждане - нормално - момче преди няколко месеца. След секцио-то си е родила съвсем нормално без абсолютно никакви проблеми, но тя има вече едно нормално раждане преди секциото, така, че е малко по-различно....

# 10
  • Мнения: 503
Цитат на: Raya
С едно секцио съм и темата е много интересна за мен.

Искам да попитам малко в страни - има ли мами с нормално раждане след секцио? Или някой, ако има познати - нека разкаже какво-как-колко.


Имам приятелка с едно секцио и едно естествено раждане след това, като разликата между децата е 6 години. А във форума на dir.bg си пишех с една майка, която има 2 раждания секцио и 1 естествено след това Shocked . Трябвало е и третото да е секцио, оба4е тя родила по-рано и толкова бързо, 4е нямало време дори да я подготвят за операция  Wink .
Друг е въпросът, дали ще намериш лекар, който да се навие да ти позволи да опиташ естествено раждане. Макар 4е и такива слу4аи има, те са по-скоро изклю4ение от правилото, 4е щом един път си родила секцио, непременно и второто трябва да е секцио.

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: mama_p
Цитат на: Raya
С едно секцио съм и темата е много интересна за мен.

Искам да попитам малко в страни - има ли мами с нормално раждане след секцио? Или някой, ако има познати - нека разкаже какво-как-колко.


Имам приятелка с едно секцио и едно естествено раждане след това, като разликата между децата е 6 години. А във форума на dir.bg си пишех с една майка, която има 2 раждания секцио и 1 естествено след това Shocked . Трябвало е и третото да е секцио, оба4е тя родила по-рано и толкова бързо, 4е нямало време дори да я подготвят за операция  Wink .
Друг е въпросът, дали ще намериш лекар, който да се навие да ти позволи да опиташ естествено раждане. Макар 4е и такива слу4аи има, те са по-скоро изклю4ение от правилото, 4е щом един път си родила секцио, непременно и второто трябва да е секцио.


та моята позната, второто и раждане беше секцио при д-р Х, третото - нормално раждане пак при същият д-р Х, който я е насърчил да роди вагинално. Значи няма проблем.

# 12
  • Мнения: 3 777
Напротив лекарите са "навити" второто да е вагинално.

Аз докато лежах за задържане имаше едно майче за раждане при нас. Беше със секцио преди по малко от година и 7 месеца и докторката и каза, че ще ражда вагинално.
Родилката беше с преносване и никой не я гласеше за второ секцио, чакаха си я да роди нормално.

Така че не мисля, че лекарите са против това.

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Slunce
Напротив лекарите са "навити" второто да е вагинално.

Аз докато лежах за задържане имаше едно майче за раждане при нас. Беше със секцио преди по малко от година и 7 месеца и докторката и каза, че ще ражда вагинално.
Родилката беше с преносване и никой не я гласеше за второ секцио, чакаха си я да роди нормално.

Така че не мисля, че лекарите са против това.


съгласна напълно.

# 14
  • София
  • Мнения: 366
И аз питах гинеколога си за нормално раждане след секциото. Той ме попита - от какъв зор искам да ме режат един път долу, един път - корема. Според него е по-малко травмиращо да те режат на едно и също място. И говорейки си по този въпрос, докато ме преглеждаше, той ми откри начало на смъкване /дали така се казваше ???/ и ме информира, че от тук нататък мога да забравя за нормално раждане...

# 15
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Slunce
Напротив лекарите са "навити" второто да е вагинално.

Аз докато лежах за задържане имаше едно майче за раждане при нас. Беше със секцио преди по малко от година и 7 месеца и докторката и каза, че ще ражда вагинално.
Родилката беше с преносване и никой не я гласеше за второ секцио, чакаха си я да роди нормално.

Така че не мисля, че лекарите са против това.

Да, у нас все повече навлиза идеята за нормално раждане след секцио.

# 16
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Цитат на: Slunce
Напротив лекарите са "навити" второто да е вагинално.

Аз докато лежах за задържане имаше едно майче за раждане при нас. Беше със секцио преди по малко от година и 7 месеца и докторката и каза, че ще ражда вагинално.
Родилката беше с преносване и никой не я гласеше за второ секцио, чакаха си я да роди нормално.

Така че не мисля, че лекарите са против това.


Е, тея са луди....при по- малък интервал от 2 г. между ражданията, второто да е нормално рискува страшно...
Ако не е зараснала правилно или напълно, при контракциите направо може да се спраска..

# 17
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Erica
Цитат на: Slunce
Напротив лекарите са "навити" второто да е вагинално.

Аз докато лежах за задържане имаше едно майче за раждане при нас. Беше със секцио преди по малко от година и 7 месеца и докторката и каза, че ще ражда вагинално.
Родилката беше с преносване и никой не я гласеше за второ секцио, чакаха си я да роди нормално.

Така че не мисля, че лекарите са против това.


Е, тея са луди....при по- малък интервал от 2 г. между ражданията, второто да е нормално рискува страшно...
Ако не е зараснала правилно или напълно, при контракциите направо може да се спраска..
Всъщност и по този въпрос се спори, тъй като същестувва мнението , че при по-малък интервал от време шевът е по-еластичен, а и има начини да се оцени състоянието му....

# 18
  • Мнения: 580
Цитат на: Liorena
Цитат на: Slunce
Напротив лекарите са "навити" второто да е вагинално.

Аз докато лежах за задържане имаше едно майче за раждане при нас. Беше със секцио преди по малко от година и 7 месеца и докторката и каза, че ще ражда вагинално.
Родилката беше с преносване и никой не я гласеше за второ секцио, чакаха си я да роди нормално.

Така че не мисля, че лекарите са против това.


съгласна напълно.


Направо ми "светна" пред очите  Laughing .Толкова много ми се искаше да родя нормално първият път и бях супер разочарована, че се налага секцио.Сега, с втората бременност, наблюдаващият ме гинеколог определено подчерта, че пак ще раждам секцио, така че вече се примирих.Но след тези писания дано "преразгледат" моя случай в болницата и дано имам късмета и аз да родя нормално.

# 19
  • Мнения: 8 769
A аз още не съм споделила съмнежите си с моята гинеколожка. Ще взема да й отпера тоз въпрос на 05.11, когато имам час за преглед. Да чуя нейното мнение. Sign Exclamation  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт