"Златна есен се задава, февруарче все по-диво става" - Тема 16

  • 59 411
  • 739
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 642
Аз за шкафовете няма да коментирам, да не си разваля "магията".
Иначе иска да бърка, да готви, да глади - всичко.
Мария, аз слагам мушама на масата, престилка, ако позволи детето и поднос с високи стени, в които са чашите. Поне 10 мине сухо, след това става мазало и се преобличаме, ама си се кефи и не ми пречи.
Аз пробвах и с тесто от сол да си играем, но реши да си похапва и се отказах.
Сефа насъбрах едни кестени и да видим какво ще ги прави.
А днес какъв кеф беше по локвите с гумените ботуши, да не ви обяснявам - до глезените във вода и шляпа ли шляпа. А другите деца гледат тъжно и само им крещят, ако припарят до водата.
Общо взето за да нпма драми трябва да се премахнат дразнителите и да се избират битките, аз до такъв извод стигнах.
Хубав следобед.

# 271
  • Мнения: 2 141
Е, на, всеки с проблема си Grinning Мони пък е напълно самостоятелен вече качва се, слиза сам от дивана, стола, шкафовете - нямам ядове. Вече дори сам слиза и се качва по стълбите (до 3тия етаж), е да, бавничко се предвижваме, но пък поне не се налага да го нося или да го държа Laughing
Еми... ко викате.. да си купя един по-здрав телефон и детето да си отваря шкафовете? Ми тъй ще направя  Laughing
Наздраве от мен bouquet

# 272
  • София
  • Мнения: 2 130
Къти или махни дръжките на вратичките  Simple Smile
Наздраве и от нас. Седим и похапваме с Влади  cheers и мама си е сипала една хумоепатия  Laughing

# 273
  • Мнения: 932
Уф, заспа! Ама трябва да я държа за ръката, докато се унесе. Иначе драма голяма. Ще сме чудна картинка след 3 месеца...

# 274
  • Мнения: 642
Наздраве, български майки Simple Smile

Фрауст, след 3 мес. я оставяш да държи ръката на бебето и готово Simple Smile не иска ли да спи с играчка? Може и да е период...диването от една седмица не иска да заспи без да я взема в нашето легло и вече приспиването трае по 1 час. Но сега като се смени времето ще й е тамън - пак ще си заспива в 9:30. А с това зимно време ще се побъркам - тук зимата се стъмва в 16:00  #Crazy ще легне детето за следобеден сън и като се събуди - нощ.
Другото й любими занимание е да гребе с лъжица наужким и сладко сладко да похапва. Докато манджата й седи и я чака. И все яде каша. А ако й направя, не я поглежда.
Та, аз също съм на хомЮпатия Simple Smile

# 275
  • NE
  • Мнения: 10 999
Може и да е по-зле ... Откакто ходя на работа спи не до мен или срещу мен, а върху мен. Някакъв ужас е.

# 276
  • Мнения: 932
Не съм й давала играчки, защото според мен са еквивалент на биба... Братовчедка ми разнасяше и спеше с един заек до около 18-тия рожден ден, когато горката плюшка се разпадна на съставни парцали. Някак си не искам да й го причиня.Cry А като тръгне на градина да ми влачи патета или друго? А там ако й го вземе някой или друго?...
Не знам, просто се надявам да отмине по-бързо този период.
Отивам да си сипя дежурната чаша розе. Новото бебе ще се роди с 0,5 промила...
Копче, днес бяха на басеин за 2 часа и направо й се спира тока там. Заспива на столчето за хранене в 20 часа, а преди това пак разходка за 2 часа. Наблизо нямате ли басейн? А други майки, с които да си ходите на гости?

# 277
  • Мнения: 932
Може и да е по-зле ... Откакто ходя на работа спи не до мен или срещу мен, а върху мен. Някакъв ужас е.
Ауч!... Изобщо спирам да мрънкам по темата. Сега ще седна само да си избера килимче, за да не ми е студено на дупето, докато съм до леглото й и се държим.Wink

# 278
  • NE
  • Мнения: 10 999
Фрау Споделям как е при нас. Аз сън не съм виждала..., не помня от кога. Ако оцелея и в тази мъка ще е чудо.

# 279
  • София
  • Мнения: 2 130
а добре защо не пробвате да ги оставите сами да спят. Да ще са драми,но няма да са вечно тези драми.
Ние бяхме така и го казвам от опит. Що рев е изревал, но не се отказах, не можех повече така, приспиване с часове, седене , изнервяне, редовно заспивах гладна до него и тн. Казах си един ден няма да стане тази и започнах да го оставям сам да спи. Рева рева пък свикна сам да си заспива. Сега нямам никакви грижи. Казвам айде мием зъби и лягаме. Знае си процедурата. Отива , мием зъби, казва чао и дава целувка на баща си и отиваме в стаята. Без драми ,сам. Четем приказка, слагам го в леглото , дава ми целувка и излизам. От няколко дена се гуши с един Мики маус, но до сега без него си заспиваше. Може с него, може  и без него. Гася, пускам му музиката на бейби фона и излизам. Попее си малко или си поприказва там нещо и до макс 5 минути е однесъл плувката. 
Според мен от вас зависи да им промените навиците. Ако ви се занимава дерзайте, ще пореват седмица-две и после свикват и си е огромно облекчение да знаете.
А между другото Влади спи в неговото си креватче нали и в отделна стая.

Лека от мен  Hug

# 280
  • NE
  • Мнения: 10 999
При нас всички успехи постигнати лятото са вече мираж. Очаквах да се случи така.

# 281
  • Мнения: 642
Фрауст, видях една снимкани се сетих за теб, ама я пуснах на фб, че тук не мога да се оправя. А иначе у наше село басейн годем за деца няма. А майките дето ги знам са им все болни децата и не можем да се засечем Sad ще си играем на гоненица зимата и така.

Гери, аз с мойто КПП ми е по-лесно да се разправям с малката, отколкото с нея. Но определено усещам, че идва моментът, в който ще ми писне и ще я оставя да си реве. Пък на който не му харесва да идва да я приспива  или да си реве с нея. Само че си мисля, че е някаква лиготия или зъби или това, че баща й го няма, понеже на обяд няма такъв проблем. Пу пу пу...
А Влади като споделяш какви работи прави все едно имаш 3-4 год дете. Евалата Simple Smile
Е, лека нощ Simple Smile аз се зарибих по един сериал и пак го обърнах на 6 часов сън. Да не губя тренинг Simple Smile

# 282
  • Мнения: 2 431
Здравейте! Simple Smile
Да ви споделя, че при нас с баба и дядо май се получава обратното на това, което пишете. И нещо не ме кефи. Баба и дядо са много по-строги, а аз се имам за строга и принципна. И аз установих, както каза Ана, че като се нарови по шкафовете, мирясва и спира. Е наистина, ценните неща са ни на горни рафтове и е една малка кочина, но така ми е спокойно и детето е щастливо. Обааче тук никак не е така и Рали много често е в кошарата, вместо да е на свобода, както лично аз мисля, че е по-полезно. Освен това настояват за режими, което не ми се нрави - лягане под час (и то много ранен), хранене пак с график, а то нашето отдавна не иска бебешка храна, а от тази на "големите". Не че се оплаквам, много грижи полагат за всички ни, но някои неща не ми хареват, а като са толкова свестни, ми е направо гузно да се сопвам. Та гледам между другото да ги казвам нещата, ще видим. Simple Smile Вие какво мислите, да не се окаже накрая, че глезя детето?  Mr. Green
И Рали се научи сама да се качва по стьлби и дори да слиза! Масите и столовете сякаш не са интересни вече...  А от снощи яде сама и с вилица. Тва новото поколение какво ни готви, не ми се мисли.
За играчките - и Рали подрежда и прибира, когато реши, но аз не настоявам - виждам я, че като цяло проявява инициатива и е подреденичка, та ако не се случи понякога, не се впрягам.
И така, май това е от мен.
Хубав ден!  bouquet

# 283
  • София
  • Мнения: 2 130
Привет,
Лили да ти кажа спорен е въпроса за мен за това с лигавенето и възпитанието. За мен едно може да е прието да прави, а за теб друго.
Влади например ляга късно вечер за мен, но няма никакъв шанс да го сложа преди 22ч в леглото, защото той денем спи много добре, към 13ч най късно е в леглото и си заспива от раз и редовно спи по 3ч. Много рядко го будя и то ако спи повече от 3ч. НЕ ми дава сърце да го будя. В яслата лелките казват, че винаги става последен и редовно го будели, спи си без проблем. После как да го сложа да спи в 20ч, ми няма шанс.
Та това с лягането под час и то рано е хубаво нещо да, и аз исках да е така, ама какво са да не му давам да спи денем ли , защото било хубаво да ляга рано. Приела съм че такъв му е режима и така. Гледам към 22ч да се ориентираме към лягане и до половин час да заспи, че по късно ако е на другия ден не ми се буди сам за яслата, а не обичам аз да го будя.
После за другите неща- ми мен не ми е пречело никога да рови по шкафовете. Моя проходи рано и рови в тях от самото начало. Отдавна му мина мерака и така. Други пък държат да не им ровят и взимат мерки. И те са прави и аз за мен си съм права.
Аз много му говоря и си се карам на моето. Едни ми викат - евала много добре правиш, така трябва, други не. Аз лично все си викам, че трябва по малко да му се карам.
Много го гушкам и целувам. Едни ме опрекват че ще стане мамин , други му се кефят какъв е гальовен, защото той се гуши с всеки, 5 мин му трябват да опознае и ще дойде да се гуши и ще започне и целувки да ти дава. Та кое е правилно или не - това което ти чувстваш че е добро за твоето дете. Аз стигнах до този извод.

# 284
  • Мнения: 315
Напълно подкрепям казаното от теб Гери! Всяка майка е най - добра за своето дете! Фрауст "Голем Образ си!" - много ми харесва чувството ти за хумор - сигурна съм, че не с две, а с пет деца би се справила! Ние сме по - добре! Само тези сополки не дават нито да промивам, нито капки,  нито да ги дърпам. Ако успея настъпва 20 минутен рев и резултат нула! Моите орлета много обичат да разхвърлят и "подреждат", а за прибирането на играчките само ме гледат и пак искат разахвърлят!  Я мамчета кажете каква температура поддържате във вашите домове?  Да спомена - затварян магазините от верига Пени и всичко налично продават с 30% намаление - днес случайно отидох и си напазарувах доста неща изгодно! Това е за сега от нас!

Общи условия

Активация на акаунт