"Златна есен се задава, февруарче все по-диво става" - Тема 16

  • 59 500
  • 739
  •   1
Отговори
# 435
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Здравейте момичета  bouquet
Лили,радвам се че са се оправили нещата! Аз пък съм забелязала че винаги е така,независимо с моите родители или чужди хора,като поживеем по-дълго заедно и неминуеми прехвръкне някоя искра,тъй че отделно най-добре! Ти как си?
Копче,твоята свеки държи приза,знаем...но,позволи ми да не се съглася с теб. Няма как да навлязат дълбоко в личното ти пространство,ако ти не го допуснеш. Това,че ще гледат детето за една вечер,дори и две да са и три,не им дава никакво право! Все пак не сте им сложили нож на гърлото,ако искат да прекарат време с внучката,за тях си е,,дори трябва да са ви благодарни за доверието! Виж ако ходиш на работа и тя я отглежда,няма как,ще е по-трудно да се сложат граници. Но във всеки случай,при различните хора положението е различно,явно ствоите е по-трудно. Мм започна да остава детето за по час два на майка си,1-2пъти в седмицата,ако иска да го вижда,ще и го оставям,ако не да не очаква че ще се затърча през ден и тях на гости. На този етап не си е позволила да ми дава акъл(тя си дава по принцип,а не продиктувано от времето с внучето и),но само нека опита,ще и секна мерака!
Гери,радвам се,че Влади поднови яслата. Мина ли неразположението след твоята интервенция?
Фейче,как сте вие? Как е у дома и в работата?

# 436
  • Мнения: 2 431
Миме, благодаря!  Hug
Аз съм по-добре вече, почти никак не ми става лошо, само сънливостта остана, но предполагам, че скоро и това ще мине.
Вие с Гери как сте?

# 437
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Ооо аз съм пушка! Вчера,чистих,готвих,простирах и доста се преуморих,мислех че поне седмица ще го давам принцеса,но царството ми свърши преждевременно нещо  Crossing Arms Вчера спах непробудно цяла нощ,за първи път след операцията,мисля си или наистина всичко отмина или качествено съм се изтощила  newsm78
Усещам само придърпване там където са разрезите,и малък дискомфорт като се затичам по детето. Сега най-кофтито е,че се спи само по гръб,незнам до кога,може би месец.
Синчето пък е в най-лудата си фаза и инатлива,и хич не му дреме че трябва да се пазя(шегичка,наясно съм че не разбира). Говори много и повтаря почти всичко,къде разбираемо,къде не! Другата седмица ще се телепортиране при нашите,да му се порадва родата и да си починем един от друг!

# 438
  • Мнения: 642
Мария, браво за бързото възстановяване Simple Smile
А за личното пространство
Скрит текст:
ние нали все пак поне живеем на друг етаж и те избягват да се качват, най-вероятно, защото се държа много хладно като се качат, което не е нарочно, ами от вътре ми идва - защитавам си територията дет я имам, един вид. Та сега като остане малката сама с тях, ще трябва да са тук - в спалнята ни  да я приспиват и тн. И съответно да видят че щорите са ни развалени, че цари пълен хаос, че това е там, а онова е тук и ей такива неща, които не искам да се виждат и да се коментират после, а няма как да ги скрия. На мен това ми пречи. Защото е различно да оставия детето при тях и те да го гледат и да дойдат те у вас да го гледат.
Но...премества ме го в другия крачол, дет вика Фрауст и в събота вечер ще се нахомЮпатим и ша вземем малко да се поуважаваме с ММ, та ще гледам да не го мисля много Simple Smile
А и да ви споделя моята малка победа, не ми се смейте - вече се возим сами с колата, слагам я на столчето, закопчавам я и търпи. Верно е на кратки разстояния из градчето, ама и това е нещо.
Хубав ден и спокоен и слънчев уикенд  bouquet

# 439
  • София
  • Мнения: 2 130
Лили екстра съм. Не се спирам и си нося и детето вече. Да си живи и здрави тези хора дето са измислили лапароскопията Simple Smile. Това си е просто нищо пред операция.

Миме вземи ги снимай някой път да видим каква красота си си докарала ти вече  Wink Simple Smile. Малко да ти се порадваме и позавиждаме (благородно), че ние я сколасаме да си ги спретнем тъй я не сколасаме.
Обаче си голям герой Миме , браво  Hug Само внимавай с това чистене да не направиш някоя беля.

Копче , а защо пък трябва у вас да гледат Натали. Я си им я заведи у тях, тъкмо да си свиква там при тях и после и по често да им ходи на гости, че трябва и вие да се уважавате по често с ММ  Simple Smile
Браво за колата. Моя по принцип никога не е имал проблем с това, но аз от рождение го разнасях на горе на доло с колата и то сама. Ако някой път не иска да седне, особено като сме слизали и сядали на често и му писне - давам му телефона ми с нещо там от youtube и нямам грижи Simple Smile.

# 440
  • Мнения: 2 431
Браво на вас, момичета, печена работа. Simple Smile
Копче, напълно те разбирам за личното пространство.  Hug

# 441
  • Мнения: 642
Ами, Гери, не знам, мисля си, че ще е достатъчно голям шок за нея, че няма да ме има и някакси ще мине по-лесно, ако си спи в нейното легло.
Тя и без това го използва като жокер, когато иска да се измъкне от трудна ситуация - например като се храним и й писне или ако нещо не е по нейното и започва да мрънка и реве, че иска в креватчето.
Та затова.
Ще видим как ще мине, обикновено аз се притеснявам и мисля, а за нея не е било от голямо значение Simple Smile

# 442
  • NE
  • Мнения: 10 999
Привет!

Бизи Щях отдавна да ти пиша за приспиването. Майка го взима в мига, в който види че му се доспива. Става много кротък или си слага главата на леглото или търка очичките и се прозява. Почва да го люшка или го слага на леглото и го побутва ритмично и сам записва. Обаче при мен е невъзможно.
Гери За яслата можеш да вземеш от комплектите на Лорели. Аз ги харесвам, а и за яслата са екстра. Peace
Фрейда По икономично от локалното парно няма. Ние сме с радиатори и камина. Заминават едни 700 лв. на зима. Peace Доволна съм и от конвектора.
Мария Радвам се че се сети за нас. Радвам се че си вече добре.
Лили Имаш ли вече коремче? Какви гащички казаха на ФМ?
Копче И при нас се получиха нещата с возенето. Баща му яко го вози докато съм на работа и пробвахме на близки разстояние да не съм около него, а до баща му отпред и само си гледа и говори. Сега ще ходим до Пловдив и се надявам да стигнем без драма.

Ние сме добре. Зъбките май малко ни оставят. Предкътниците му помагат да дъвчи и яде от време супите на млечната, но аз упорствам яко. Почна и по малко повече да спи нощно време. Доста разбира и все повече му се разбира, но диалекта е уникален.

# 443
  • Мнения: 3 846
Мария, фурия си Wink пази се bouquet

Гери, бързо се възстанови и ти, много хубаво е това, важното е чарковете пак да сработят Peace

Феичка
Почва да го люшка или го слага на леглото и го побутва ритмично и сам записва. Обаче при мен е невъзможно.
- нямам шанс, знае ли че съм на една ръка разстояние, наддава рев и може да прегракне, докато не му се явя на рапорт  Shocked обаче..забелязвам, че откакто започнах да му говоря, че млекцето посвършва, и той по-малко муцка, т.е. по-кратичко, по-бързичко и или става да си доиграва, или заспива, ако наистина много му се спи.

Копче, и аз мисля, че ще е по-добре за детето да си е също на негова си територия. Хич да не ти дреме какво ще коментира свексъна, това си е твоя дом Naughty

# 444
  • София
  • Мнения: 464
Здравейте!
Малко ми остана на мен, живот и здраве другата седмица ще се гушкаме с малкия човек.
Алекс само се тръшка, всичко е не и няма, иска само мама и е веселба, защото аз съм изнервена и ми тежи всичко вече.
За месенето и виждането по-рядко напълно подкрепям. Аз дори моите родители не търпя вече, от седмица са тук да ми помагат и вече се изпокарах с баща ми. Разликата в мисленето и в поколенията си казва думата. Предпочитам всеки да си е в тях, но няма как или ще са в нас да ми помагат, или ще са на 500км в тях.

# 445
  • Мнения: 932
Копче, няма да идва проверка от ХЕИ и да затворят обекта, ако нещо не е наред или достатъчно чисто... Свеки ще ти намери косури на къщата искаш или не. Знаеш ли вица за зайчето, вълка и "ти защо си без шапка"... Все има за какво да се заяде и с годините поне я научих да си мълчи като дойде у нас и нищо не коментира как (не) ми е подредено или пък как съм нарязала краставиците на салатата...
Мъжете ни също имат нужда от внимание и гледам да не потъваме в битовизми и да съквартирантстваме, вместо да сме семейство.
Мария, кефиш ме!;) Пусни още някой ден на режим принцеса. Все пак си е операция.
А пък Гери е машина просто...
Флауър, как го постигате това пътуване до Пловдив? На мен ми се изправв косата само като се сетя, че ни предстои път... Първият час минава в сън, после малко песни и след това е голямо мрънкане и рев до пристигането. А от вкъщи до майка ми са си около 200км или 3 часа и 30 мин...
Принцес, бъди силна! Кураж, не остана... Не искам да си мисля как ще е след 2 месеца... Сега съм в 31 седмица и съм цялата едно шкембе. Тежи, а и по-весело ще става...

# 446
  • Бурса
  • Мнения: 647
Здравейте  Hug

Принцес леко раждане и много търпение с това, което ти предстои. Алекс май за сега не ти улеснява много нещата, но сигурно като си види сестричката и баткото в него ще се събуди  newsm76

Фрауст има още време до чудото на Коледа, кураж, ние ще те подкрепяме Wink Между другото често се сещах за теб тези дни, защото при нас доста валя ама ние все си излизахме с водоустойчивия екип (аз взех и горничка). Та сега и дъжд не моЖ ни заПре  Laughing Все сме навън. Та благодаря още веднъж за инфото, което даде тогава.

нямам шанс, знае ли че съм на една ръка разстояние, наддава рев и може да прегракне, докато не му се явя на рапорт  Shocked
Бизи и ние бяхме така докато не взех решението, че спираме да се кърмим. При нас беше наложително, защото бях сигурна, че се буди по навик и сънят беше нездравословен с милион и едно събуждания. Та поплака си 3 дни, много се гушкахме, много и угаждах, постоянно и повтарях, колко я обичам и как вече е порастнала и се гордея с нея, че е станала кака и ще пие млякото на кравата вече и т.н Не съм я оставяла на таткото или някой друг, за да се отбие. Бях сигурна, че това си е наше и само наше и ще си го приключим двете. И си свикна пак да си заспива с мен на леглото, четем приказки, понякога и пея песнички и така заспива. После я местя в кошарата. НО само ти разказвам моя случай, при никакви пложения не те съветвам да отбиваш ако не си готова. Приспивай си го така, докато дойде момента да спрете с муцкането както ти му викаш  Simple Smile  Peace  Hug

Феичка радвам се че сте добре и зъбките са ви дали малко почивка  Hug

Мария и Гери браво за бързото възстановяване. Много се радвам за вас   Peace

Фрейда още два месеца да изкарате без асансьор и ще ти излязат плочките на корема  Laughing Майтапа на страна дано да го оправят бързо, че си е гадост.

Къти още ли сте без техника. Дадохте ли за ремонт компа ?

Копче приятно нахомЮпатване утре. Другото не го мисли  newsm24

Аз да ви споделя ние сме добре. Преболедувахме и двете с Теди, но то май си е в реда на нещата. Намерих си тук един клуб на жени, чужденки женени за турци или просто живеещи Турция. Говори се само на английски, всички си имат дечица и се събираме два пъти в седмицата от 10 до към 12-12:30 на така наречената playgroup или група за игри. Има една къща наета от клуба с голям двор а вътре има две стаи вътре направени като детски кътове с много играчки. Всички деца са между 9-10 месеца до 4 годинки. Като разбира се не всеки път се събират всички, може би средно 5-6 майки. Децата играят много и после всички се прибират изморени за обеден сън. А утре ни организират хелуин парти за малките и ще се събираме следобед, а аз се вълнувам като дете  Laughing Не можах да намеря костюм на малката, но ще си облечем едни блузки с котета и ще си нарисуваме мустачки, така и така казаха, че костюмите не са задължителни, просто повод да се забавляваме с децата  Mr. Green

Лека нощ  Hug

# 447
  • Мнения: 3 846
Принцес, стискаме палци за вълнуващата среща - леко раждане и възстановяване. Алекс усеща, че ще настъпи гранде промяна вкъщи, щом и гости си имате, предполагам това също му е разбъзикало дневния ред на детето. Тези промени за нас възрастните са не леки, какво остава за дечицата. Но малките са доста интуитивни, ще се адаптира Hug много да го нацелуваш Heart Eyes

Тели, радвам се на всяка информация и споделен опит, от всеки извличам полза и за нас, вярвам, че нещата ще се случат плавно, те дори вече се случват. Кърмата отдавна намаля, малкия суче за кратко и не ме търси непременно, но знам, че съм му нужна, за да заспи. Така му осигурявам спокойствие и що-годе без-истерично заспиване. А нощем - да, като се размърда, даже често не си отваря и очите , ми само сяда в креватчето и протяга ръчички, или си муши главицата в лицето ми и казва:"Тия" или нещо като "тя", така или иначе тия-ония пак подавам "реплика", за да не го разсъня. Но има нощи, макар и голяма рядкост, явно ако китката му е бодната от вечерта на таман и е изморен качествено, когато спи до сутринта, до към 6.30-7.30ч. Вярвам, че има светлина в тунела и не е от насрещното движение Mr. Green

Пак се отнесох в мойте битовизми, пък така се впечатлих от вашето плей груп-че. Много съм фен на такива, подобно видях в Испания и тогава се размечтах за приложение при нас. Ама си остана фикс-идея...Весело да си изкарате, ще е интересно за дечицата.

Фрауст, я колко форумни мами сме тука, ще те подкрепяме и ще избуташ последните седмици. Не ви е леко с мъниците, и в очакване на новите бебенца, ама това е радостта в живота ни, движещата сила, прогреса, всичко ще е тип-топ. Удрям ти едно рамо, нека силата бъде с теб thumbsup

# 448
  • Мнения: 642
Принцес и Фрауст много силни  Hug
особено на Принцес, ако можеш да си спокойна, съм сигурна, че и Алекс ще приеме новото попълнение с радост Simple Smile
и особено на Фрауст, дето много ми прилича на една приятелка, дето винаги ме вкарва в правия път Simple Smile
За пътуването с кола, ако ти се седи отзад при нея - аз взех един конструктор в чантичка и с това минава половин час. Че и нашите разстояния са от по 260 км и е мъка. Играе си и с карти, ама това са все неща, детоо после трябва да се събират по пода Simple Smile
А с ММ положението е по-зле от съквартиранти, че нали и го няма по 2-3 дни всяка седмица и вече усещам как, ако продължава така, ще трябва да се запознаваме наново.

Тели, много готино звучи това със срещите, не знам защо по нашите ширини е мираж. Аз затова тръгнах дребното да го водя на английски, ама накрая сме си сами двете с нея.

Бизи, всичко е фаза и всичко минава, някои неща с малко повече рев, от тяхна, от нашата или и от двете страни Simple Smile
Вчера гледах снимки от миналата година, еми това бебе аз не го помня, честно да ви кажа и кърменето не го помня, като видях снимки ми стана хем едно мило, хем някак странно, че това съм била аз. Явно е някакъв механизъм, за да може след това да се кърмят и другите деца Simple Smile

На мен ми е свито сърцето на 18, понеже трябва да тръгваме, а малкото още спи и няма как да я будим. И не знам като стане и ни няма как ще реагира. Най-много да си изплаче дробовете и да ни върнат от средата на пътя  или да не й трябвам изобщо и после аз да си поплача  #Crazy

Спирам д ви занимавам, хубав уикенд и до скоро

# 449
  • Мнения: 316
Добро утро!  Явно никой не е прочел поста ми! Но нищо, аз пак ще попитам, че с "нахалство към прогрес": вие сложихте ли последната ваксина (тази на 1 г. и 6 мес. )? При нас отговора бе - няма я! Днес отиваме при родителите на ММ, а утре при нашите и дано си изкараме добре! За съжаление на този етап, никой не се наема да ги гледа двамата и няма почивка,  но не се оплаквам,  нека са ми живи и здрави! Извинете за техническите и правописни грешки , но пиша от телефон! Приятна събота и неделя!

Общи условия

Активация на акаунт