Мнения за хотел Орфей в Девин

  • 15 963
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте,

тамън взех ваучер за хотел Орфей, в Девин. Исках да направя много специален подарък/почивка за приятелката ми. Малко след това, търсейки още мнения (първите мнения които четох бяха все позитивни) започнах да попадам на изключително отрицателни такива. И то от Август, Юли месец тази година.
Много ниско ниво на чистота, храна, хигиена и т.н.

Дали някой може обективно да каже?
Аз взех Мансарда апартамент, казаха ми че няма балкон? Не е голяма болка....но ние сме кафеджии/пушачи. Не разбрах, как така няма тераси.


Във всеки случай, всяко мнение би ни помогнало. Аз се опитвам да видя, за всеки случай, мога ли да получа рифънд от Грабо.


Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 1 721
Аз също съм от недоволните, защото:
- пристигнахме в 16.00, стаята все още не беше готова. Трябваше да изчакаме, вярно, само 5 минути, но въпросът е принципен;
- засякохме се с камериерките. Извиниха се, че няма калъфки за възглавниците, щели да донесат по-късно. По-късно минаха и казаха, че няма и ще донесат на другия ден. Така и не донесоха, увихме възглавниците в чаршаф;
- стаята беше последна на етажа. Вероятно заради това мокетът в края, който е залепен за стената, беше почернял от мухъл;
- самият мокет беше толкова мръсен, че през няколко минути чистех ръцете и краката на дъщеря ми, която пълзеше, нямаше как въобще да не я пускаме. Колкото и малко време да изкарвахме в стаята (докато се изкъпем и т.н.), все пак такова имаше;
- в изчистената баня имаше доста косми.

Единственото, от което бяхме общо взето доволни, беше храната на вечеря. Обслужването обаче, също беше под всякаква критика

ПП. Бяхме там в средата на август.

Последна редакция: ср, 23 сеп 2015, 11:15 от eli_t

# 2
  • София
  • Мнения: 727
Ние бяхме миналото лято - като цяло скъпо, храната лоша и оскъдна, стаите без балкон.
Единственото нещо, което ми хареса бяха басейните и минералната вода.

# 3
  • Мнения: 18
Благдаря eli_t и Grace. Обадих се в Грабо и ще ми канселират ваучера и ще взема нов. Сега вече търся ново място.

!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 677
Да кажа и аз, нищо че вече си отказал ваучера. Чудесно си постъпил  Peace. Толкова мръсен вътрешен басейн /и малкия горещ басейн също/ не съм виждала  Sick, "спа" център, вонящ на урина, бедна закуска, изключително груб персонал, всички се държат все едно си им длъжен за нещо, стая, до която се стига с три асансьора и до която никой не припари за престоя ни, въпреки че помолих да сложат тоалетна хартия...Мансардата я видях - ужасно мрачна и потискаща. За вечеря искат по 16 лв. на човек и 10 лв. за дете и то не за блок маса, а за супа, основно и десерт  Stop - за тези 52 лв. четиричленно семейство ще преяде в някое от хубавите заведения в града. Чудя се и недоумявам на какво се дължат високите цени, които поддържат... никога не ходете там, освен когато е горещо и външните басейни стават за плуване /всъщност те са единственото свястно нещо в този хотел/.

# 5
  • Мнения: 18
Четейки и твоето мнение Дима, както и още много други и аз до тези заключения стигнах. Парите не са толкова проблем (е, са, но в крайна сметка не те са важни) колкото прекрасното място, обстановка и обслужване.



Избрахме в крайна сметка, Роял Спа Велинград.

# 6
  • Мнения: 1
Здравеите! Хотела не отговаря  на категория 5 звезди! Защо? Ще ви отговоря: басеинът които е вътре в хотела е много студен и много мръсен,просто те е гнус да влизаш...целият хотел е зле отопляван,студено е през цялото време...Храната е оскъдна,дори и дете със апетит няма да се наяде! Персоналът е "озъбен и обиден на някои",няма усмивки,няма посрещане,няма топлота,все едно сте им"изяли десерта"?! Цените са уникални скъпи,просто се шашкаш и се маеш на какво основание е определено като цена? Пълна тъпотия е,за тия пари идете във Велинград и ще си прекарате много-по добре! А иначе управителят и рецепцията и персоналът са със много голямо самочуствие!!!!

# 7
  • Мнения: 13
Върнахме се от Девин- Спа Хотел Орфей с пет звезди! Още  с пристигането ни трябваше да се ядосваме с паркирането, защото нямаше места на паркинга, поради сватбата, която беше в ресторанта на хотела. Настаниха ни в стая без телевизор, без интернет, с мръсен и петнясъл мокет, банята без вана. За да отидем в спацентъра , трябваше да преминем по халати през сватбата. Вътрешните басейните бяха мръсни, а външните- студени за да бъдат използвани. Храната в ресторанта под всякаква критика- безвкусна,  месото-сухо и твърдо като подметка. Всичко това в хотел с 5 звезди. Според мен трябва да бъдат "изчистени" поне  2-те звезди от категорията.

# 8
  • Мнения: 2 727
Исках да се информирам за хотела, за цените в ресторанта, защото харесах една оферта само с закуска. Но като прочетох отзивите направо се разубедих

# 9
  • Мнения: 1 721
Добро решение  Peace

# 10
  • Мнения: 1
28.06,18 до 1,07,18  Хотела не става за нищо всичко е една илюзия. Орфей 5 звезди , не знам кой е подарил двете. Външния басейн със студена вода никой не се къпи . Няма климатик и вана иначе 5 звезди мръсотия и гадна храна. Всяка сутрин на закуска кренвирши. Салатата е една домати   и краставици. За вечеря три , четири ястия и пак домати и краставици . Ако поръчаш сладолед няма , иначе  5 звезди. Да отидат и да видят в Пампорово хотел Орфей с 4 звезди каква блок маса имат със 100 ястия а не като тях с меню на училищен стол. Халатите и хавлиите се сменят на четвъртия ден . Въобще не се влиза в стая до четвъртия ден .Няма тераси . Настаниха ни в стая която не сме си поръчали. Вътрешния басейн прилича на кокошарник, двете джакузита на пълни като консерва копърка. Водата е гнусно мръсна.В асансьорите боклуци , не се чисти. И за всичко това двамата с жена ми плащаме по 100 лева на ден .Ще спра до тук ,защото ако продължа няма да повярвате.

# 11
  • Мнения: 1
Бяхме в хотела в края на м. юни. Пълна мизерия. Отидохме заради вътрешните минерални басейни с надеждата за някакво лечение. Едва след като ни взеха парите се оказа, че вътрешния минералин басейн и джакузи не работят - това ни им попречи да вземат пари и за тези не осъществени услуги. Кърпите, които получихме бяха за човек и полувина, а ние бяхме трима.За 5 дни блоговолиха да ги сменят едва след като им оставих бележка за това. В хотела няма ресторанти, освен един, в който храната е много, много скъпа и няма никанва разнообразие. Този ресторант се използва като някъква столова. закуската, която влизаше в пакета ни беше много бедна и еднообразна, а това което ме хвърли в шок беше, че в 5 звезден хотел трябваше да си отсервираш сам - защо имаше сервитьори не знам. Отново пълна мизерия с цени за 5 звезден хотел и обслужваде за хотел 1 звезда, ако изобщо има такава. Не ходете там, за да не си давате парите на вятъра, да не получите никакво обслужване и да си късате нервите.

# 12
  • Мнения: 3 330
В края на юни бяхме за 3 нощувки с включена закуска, вечеря и СПА. Престоят ни беше подарък иначе не бихме отишли след всичко, което прочетох. И то се оправда.
На тоя хотел и 2 звезди са му много. Тотално занемаре. с оскъден персонал, с лоша храна, шумно... СПА то в хотелската част беше в ремонт, на външния басейн пускат външни хора и беше пълно с крещящи и скачащи във водата тийнове, закуската-в нашия хладилник има по-богат избор, масите не се от сервират, а сервитьорките си ровят в телефоните и не се вълнуват, вечерята-пържени меса, картофи...вечеряхме навън и 3 дни, едната вечер имаше сватба в ресторанта, другата-някаква група с жива музика - няма спане... Лоби барът няма персонал и няма къде едно кафе да изпиеш. Голяма част от стаите са без тераси. И това в хотела, не в базата на НОИ. Там не ми се мисли какво е.

# 13
  • Мнения: 1 327
Някой да препоръча хотел в Девин с басейн? Благодаря

# 14
  • Мнения: 13 542
Държа да "събуда" темата, за да предпазя и други от  съсипан отдих в Спо хотел Девин 5*. Чак като се прибрах потърсих мнение за хотела, грешката е моя.
Бяхме за две нощувки, пристигайки разбрах , че всъщност базата се ползва основно от клиенти чрез НОИ. Другите заблудени като нас са пренебрегнати и зле обслужвани.
Паркинга е много малък за капацитета на гостите. Трябва да се търси с часове място за паркиране, далеч от базата.
Сградата не отговаря на хотел с 5*, всъщност 2* са напълно достатъчни. Хигиената лоша, обзавеждането много старо и плачещо за смяна.
Козметиката в банятае  като за отбиване на ангажимент. В банята мивката беше запушена, а душ- кабината зле направена и цялата баня се пълнеше с вода.
Матраците на леглата са много изтърбушени и неудобни. За две нощувки камериерка изобщо не видяхме.
Водата във външните басейни е студена и няма как да се ползат, освен, ако не си морж. Шезлонгите не достигат, защото плажа е достъпен и за външни посетители., а и вече настанети гости запазват места още от вечерта.. Водата е чиста, но няма друг вариант, защото почти няма хора вътре. Около басените също е чисто. Джакузито е с добра темп., но налягането е много силно на дифузерите и трябва да си с очила и тапи за уши. Закритият басейн отново е със студена вода.
Храната за закуска е с много компромисни продукти, кафето ужасно.
Хорана на рецепцията обаче не спират да повтарят, че хотела е пълен целогодишно, но пропускат да отбележат, че гости са предимно чрез НОИ.
Дистанционно за климатик се получава само при оставен депозит, вероятно, за да не се пускат климатиците им.
Хладилника е стар и много зле работещ, всъщност е една малко кутийка в която може да се сложи бутилка вода.
Телевизор има, но каналите са много ограничени, а качеството на сигнала лош.
Надявам се поста ми да не е отегчително дълъг, но искам да предпазя  други, за да направят по-добър избор за почивка в Девин.

Последна редакция: вт, 01 авг 2023, 08:17 от Пролетно цвете

Общи условия

Активация на акаунт