МОСКВА

  • 39 017
  • 468
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 132
Много благодаря, Lorelei. Ние ще бъдем 3 дни в Москва и после 4 дни в С.Петербург. Относно разходката с корабче по река Москва- онлайн ли да купим билетите, има ли иначе големи опашки? Ще пътуваме от 19.07 до 26.07. И откъде ще ни препоръчате да се качим на корабче, от коя спирка?

# 91
  • Москва
  • Мнения: 164
Много благодаря, Lorelei. Ние ще бъдем 3 дни в Москва и после 4 дни в С.Петербург. Относно разходката с корабче по река Москва- онлайн ли да купим билетите, има ли иначе големи опашки? Ще пътуваме от 19.07 до 26.07. И откъде ще ни препоръчате да се качим на корабче, от коя спирка?
Пълният маршрут-от Киевская до Пролетарская(или обратно). Опашки няма, корабчетата са през 15-20 мин

# 92
  • София
  • Мнения: 107
Аз също ви препоръчвам да ползвате Яндекс такси.
Ние кацнахме на Шереметиево късно вечерта. намерих щанд, от който купих руска карта, свалих си приложението на Яндекс такси и тъй като бяхме две семейства, т.е. 8 човека, поръчахме 2 таксита до адреса на квартирата. Излезе ни около 750 рубли  на кола до центъра на града, т.е.наполовина отколкото с Аероекспреса и после отделно мъкнене с багажа по метрото.
От самото приложение задаваш адреса, какъв клас автомобил искаш и то ти дава колко ще струва, след колко време идва,  номера и марката на колата.

# 93
  • Мнения: 1 132
Нашият полет също е вечерен. Пристигаме на Шереметиево в 18.30ч. местно време. Докато минем паспортен контрол и изчакаме багажа, ще стане 19-19.15 ч. Ще помислим за вариант такси. Ние сме 5 човека и една по-голяма кола ще ни свърши работа. По това време може и да няма задръствания, но е петък вечер. Затова си мислех за аероекспреса, но с такси сигурно ще ни е по-евтино. А на място може ли да си вземем такси като се спазарим за каква сума ще ни закара до хотела?

# 94
  • Москва
  • Мнения: 164
Нашият полет също е вечерен. Пристигаме на Шереметиево в 18.30ч. местно време. Докато минем паспортен контрол и изчакаме багажа, ще стане 19-19.15 ч. Ще помислим за вариант такси. Ние сме 5 човека и една по-голяма кола ще ни свърши работа. По това време може и да няма задръствания, но е петък вечер. Затова си мислех за аероекспреса, но с такси сигурно ще ни е по-евтино. А на място може ли да си вземем такси като се спазарим за каква сума ще ни закара до хотела?
По това време започват истинските задръствания.
И все пак такси Ви е по-удобният вариант.
Паспортен последния път аз минах за около час и 20 мин. Мъжът ми-за 20 мин (но той е местен)

# 95
  • Мнения: 1 132
 Такси ще вземем. А и хотеът ни е Ибис на метростанция Панфиловскоя и Октябрское поле в Северозападната част на Москва, не е толкова далече от летището.

# 96
  • Мнения: 1 132
Ние сме пет човека. Има ли по-големи таксита, за да ни съберат? Шест или седем-местни коли?

# 97
  • Мнения: 1 893
Питайте хотела, вероятно ще ви предложат подходящ трансфер.

# 98
  • Москва
  • Мнения: 164
Ние сме пет човека. Има ли по-големи таксита, за да ни съберат? Шест или седем-местни коли?

Можете да си изберете в приложението миниван

# 99
  • Мнения: 1 132
Благодаря, момичета.

# 100
  • Мнения: 634
И аз планирам да посетя дълго мечтаните градове и почнах да проучвам. Определено ще е с ТА, защото сама едва ли ще се справя. Та въпроса ми е за 7 дни приблизително колко рубли да си купя да има за храна и дребни подаръчета за спомен. Мисля и евро да си взема, но не мога да преценя за рублите, за да си направя обща сметка.

# 101
  • Мнения: 1 132
На мен бюджетът ми е 100 лв. дневно. Т.е. двамата с мъжа ми за седем дни ще обменим 700 лв. в рубли. Други валути няма да носим. Ще имаме налични пари и по дебитни и кредитни карти за всеки случай.

# 102
  • Мнения: 1 132
Искаме да погледнем Москва отвисоко. Какво ще ми препоръчате- кулата Останкино или площадката Воробевые горы? За площадката има ли вход и как става придвижването дотам?

# 103
  • София
  • Мнения: 107
Площадката Воробевые горы прилича на тераса и няма вход. Ние стигнахме с хоп-оф бусчето (зелената линия), поседяхме 10-15 мин и продължихме.
Не мисля, че може да се сравни с Останкино - все пак за различни височини става дума.
Ние гледахме Москва от високо от смотревая площадка в небостъргач в Москва сити. После се оказа,че площадките са 2 - в една сграда има открита на последния етаж, а ние попаднахме на другата - закрита.
Случайно попаднахме там, не беше много евтино, но си струваше. На цял етаж е, има гледка към всички страни на града, отделно можеше да останем, колкото време искаме и изчакахме да се стъмни. Гледката е уникална!
Освен това, към билета влизаше една снимка на фона на Москва сити (разбирай - снимат те на зелен фон и после пляскат Сити-то) и безплатен сладолед, тъй като го правят на място на поточна линия и после във вафлена фунийка.

# 104
  • София
  • Мнения: 1 829
Хайде и аз да се цопна в темата Hug и благодарности на всички, които дават напътствия и съвети.
В края на лятото / 18-30 август/ ще посетим Москва и Санкт Петербург самостоятелно.
Мисля да разделя пътуването ни на две. Летим от София до Москва, шест нощувки в Москва и шест нощувки в Санкт Петербург. Връщането е полет от Санкт Петербург до Бургас, а от Бургас до София с каквото дойде...
Моля, кажете дали по шест нощувки в Санкт Петербург и Москва е добре, или не е  оптимално разпределението newsm78

Общи условия

Активация на акаунт