Завиждате ли на богатите?

  • 68 161
  • 1 310
  •   1
Отговори
# 1 125
  • софия
  • Мнения: 78
Не. Парите не винаги носят щастие.

# 1 126
  • София
  • Мнения: 19 249
Примерът на единиците богати от пазарни ниши не е приложим за повечето хора. Нишите са малко.
Плюс това - на всеки 1 успял с оригинална идея се падат 10 фалирали с не по -лоши идеи. Обаче те не пишат биографии.

# 1 127
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
То зависи какво целиш. Доста хора са си добре и без милярди. Доста хора изкарват добри пари за тях и са щастливи.

# 1 128
  • Мнения: X
Примерът на единиците богати от пазарни ниши не е приложим за повечето хора. Нишите са малко.


Хората от примерите са направили каквото са направили, когато изобщо не е имало такива ниши. Едва ли са планирали и да забогатяват.

Има едно интервю с Миг Джагър от първите дни на Роулинг Стоунс, в което казва, че може би ще попеят и посвирят още един месец. Joy

# 1 129
  • София
  • Мнения: 599
https://www.youtube.com/watch?v=cO_4CXEfA9Y&index=15&lis … 2qMo8WBnSLu3bVJaU
Едно момче,което е станало милионер на 20!.В България-напуснал училище на 16 години,и завършил като частен ученик,за да избяга от тази система,която всички знаем,че не функционира,обаче държим и децата и внуците ни да минат през там

# 1 130
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 772
https://www.youtube.com/watch?v=cO_4CXEfA9Y&index=15&lis … 2qMo8WBnSLu3bVJaU
Едно момче,което е станало милионер на 20!.В България-напуснал училище на 16 години,и завършил като частен ученик,за да избяга от тази система,която всички знаем,че не функционира,обаче държим и децата и внуците ни да минат през там
Много интересно, че освен собствените му писания няма др информация за този милионер.  newsm78

# 1 131
  • София
  • Мнения: 2 016
Примерът на единиците богати от пазарни ниши не е приложим за повечето хора. Нишите са малко.
Плюс това - на всеки 1 успял с оригинална идея се падат 10 фалирали с не по -лоши идеи. Обаче те не пишат биографии.

мисля че проблема е другаде. Случайте на забогатяване от налучкване на пазарна ниша и старт в гараж се случват в САЩ, Китай , Русия но не и в Европа. Самата бизнес среда в Европа не позволява да станеш милиардер само с една идея. И затова в списъка на фирмите направили милиард от нула за 10 години, европейски фирми няма

# 1 132
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 772
Стартът в гараж и многомилионен бизнес се е случвал 50-60те години на миналият век. Имало е време в САЩ, което от каквото и да се захванеш се е правило бизнес и то добър.
ще дам пример с моя колежка. Не знам колко им е голямо състоянието , но са имали бизнес за традиционни сладкиши. Продали са го, и в момента мъжът и на 94 години, продължава да прави сладкиши и да продава. Да зареждат само една верига, но  все пак продължават да работят.
И т.к. пари при пари отиват, далеч съм от мисълта че бизнесите се правят от нищото, на същата тази колежка баща и е собственик на малка банка, наследена от брат и...та племенника и е работил за търговец на електро енергия. Докато разбере същността на бизнеса. Напуска и прави фирма със същият предмет на дейност, а познайте дали не е милионер

# 1 133
  • Мнения: 576
Не ,не и пак не.Не завиждам на богатите.Завиждам обаче за др неща които са ми липсвали в живота ми ,като това напр.че не съм имала близки и подкрепа до себе си когато съм имала нужда ,а други около мен са я имали.За такива неща съм завиждала.

# 1 134
  • Мнения: 3 826
Случайте на забогатяване от налучкване на пазарна ниша и старт в гараж се случват в САЩ, Китай , Русия но не и в Европа.

Кой в Русия е станал милиардер като е стартирал в гараж и каква точно ниша е налучкал?!? : )))

# 1 135
  • Мнения: 15 960
Случайте на забогатяване от налучкване на пазарна ниша и старт в гараж се случват в САЩ, Китай , Русия но не и в Европа.

Кой в Русия е станал милиардер като е стартирал в гараж и каква точно ниша е налучкал?!? : )))
https://business.dir.bg/kompanii/bivsha-uchitelka-e-vtorata-miliarderka-v-rusiya
Е, не в гаража, ами в апартамента.

# 1 136
  • Мнения: 3 826
Фирмата й имала приходи за 1 млрд., а не че жената е милиардер,
руските милиардери  имат богатство от природните ресурси и разни мошеничества с имоти,
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Russian_people_by_net_worth
затова на Запад се чудят как да ги изгонят като заплаха за нац. сигурност ....

Американските най-богати все нещо са основали, понякога в нечий гараж, да ...
Гугъл, Амазон, Майкрософт, Фейсбук, Епъл ...
Какво руско ще поставиш до тях, че все ги слагате в едно изречение ....

# 1 137
  • Мнения: 15 960
Да, приходи за 1 млрд, разходите й сигурно поне за 1,2 млрд, направо нещо са се объркали от Форбс.

# 1 138
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 772
Да бе, в гараж с $200000 лични средства, искам го и аз този гараж. Така с няколко гаража и няма да ми се налага да работя.
Фейсбук не се е развил, докато в него не садели пари.
Интел, интересно, че в борда на директорите има инвеститор. Явно с8 е свършил добре работата с $2,5 милиона долара - огромна сума за това време.
Основателите на Гугъл с Ph.D. Пт Станфорд....там без пари не се влиза. Гледам и все по частни училища е учил човекът.....

# 1 139
  • Мнения: 5 903
Много, много бедни хора, говорят за много, много богати хора в тази тема.

Общи условия

Активация на акаунт