дете без брак?

  • 7 063
  • 152
  •   1
Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ние с приателя ми живяеем от 10 години заедно...и ето ни с две деца без идея дори да подписваме.

а колкото до обществото....ако време му е да порастне вече...ние неможем да го чакаме вечно!:)

За мен брака не е нещо важно. Още по-малко ме вълнува какво си мислят хората. Важно еда се разбираме, обичаме и децата да растат в спокойна среда.

туй то

# 16
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: Anita_79
Според мен е хубаво детето да бъде родено в брак, тъй като обществото ни не е дорасло да приеме без предрасъдъци извънбрачното дете, което в миналото е наричано "незаконнородено" представете си. Но пък от друга страна никога не съм искала да се женя бременна, защото всички питат: Защото забременя ли се омъжи? А и един ден самото дете може да те попита или най-малкото да се терзае вътрешно. Според мен е хубаво след като родиш да сложите по един подпис, много ще улесните нещата - ще избегнете признаването, евентуални проблеми с наследяване и т.н. все неща за които сега не мислите. Разбира се подписът не обвързва повече от личната отговорност за създаването на дете, но е една формалност, която в бъдеще ще ви спести много неприятности при сблъсъка с бюрократщината.

Ама не е така. Самото признаване на детето от бащата става в родилното с това пълномощно за носенето на името. Край, детето вече е пълноправен наследник, ако това ще коментираме. Бащата на сестра ми почина, човекът има 2 деца от предишен брак, сега сестра ми е пълноправен наследник наравно с другите две деца, без брак, без някакви други документи. Няма бюрокрация, няма нищо. Тъпо е при толкова години съвместен живот  и ако хората не искат да подпишат по една или друга причина, да го направят само заради детето, все едно насила...

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Maminka
Личното ми мнение е, че все някога ще трябва да подпишете, поне заради детенце. То как ли ще се чувства, като започне да разбира??!


е това не го разбирам. Какво му е на детето, когато нямат подпис родителите му??? По-малко обичано ли е? Или то ги обича по-малко?

Доста тъпо ми се струва да се жени/омъжва човек, заради това, че някой може да каже нещо на детето някой ден...

Аз лично вярвям, че нашите деца са достатъчно умни, за да разберат що за глупоси са това....

нищо лично, Маминка...наистина

# 18
  • Мнения: 310
ние също не сме подписвали. Говорили сме, че ще го направим някой ден в бъдещето, но не сме определяли кога. Иначе и моите и неговите родители от време на време подпитват или по-скоро подканят, но ние се правим че не сме ги чули.

# 19
  • Мнения: 182
Аз мисля, че тази традицията започва да отшумява.
Имам много познати, които не са сключили брак пък децата им си растат, а и в днешно време много хора не могат да си го позволят. Моята сватба ще бъде скромна, но ще ми струва около 2500лв.

# 20
Цитат на: Dgess
Здравейте бъдещи мамчета!
 Смятате ли, че подписа обвързва повече от бебето?

Имайки опит от предишен брак бих искала да кажа,че нито бебе,нито подпис обвързват.Според мене подписването е начин за материално осигуряване и претенции на майката.Стига таткото да е благосклонен ,иначе нищо не помага и защитава майката в страна като България. Аз съм за брака,въпреки всичко.

# 21
  • Мнения: 2 489
Цитат на: Dgess
Здравейте бъдещи мамчета!
аз живея с приятеля ми от 5 години, решихме да имаме дете - и ето ме в 3-тия месец. Но няма да подписваме. Дали има много като мен? Смятате ли, че подписа обвързва повече от бебето?



Ние живеем също от 5 години заедно, аз съм бременна в 4 месец и не сме подписвали!
Ние ще се женим някой ден, но не заради детето или просто да подписваме, а защото аз искам да съм булка. Смятаме да направим сватба, когато се роди детето и да поканим към 200 човека и да направим страхотен купон.

Важното е детето да е обичано, а не майка му и баща му да са женени, нали? Аз никога не съм зачитала хорското мнение, а на обществените задръстеняци мога да кажа да се закопаят!
Още има някакви тесногръди и ограничени хора, на които комунистическите възгледи им мътят главите!
А това като го чуя - "извънбрачно" и особено "незаконно" и падам от смях. Моят любим се смее и казва - "Като е незаконно, да не дойдат да ме арестуват?"

Горе главата и далеч от ограничени хора! Бъдете щастливи и добри родители на едно прекрасно и здраво бебче!

# 22
  • Мнения: 2 491
Цитат на: Reza
ние с приателя ми живяеем от 10 години заедно...и ето ни с две деца без идея дори да подписваме.

а колкото до обществото....ако време му е да порастне вече...ние неможем да го чакаме вечно!:)

За мен брака не е нещо важно. Още по-малко ме вълнува какво си мислят хората. Важно еда се разбираме, обичаме и децата да растат в спокойна среда.

туй то



  202uu   202uu   202uu   202uu

Аз напълно споделям твоето мнение Reza. Ние също живеем с приятеля ми без брак и чакаме първото си детенце. Аз мисля че най-важното е двама човека да се разбират и обичат и в такава обстановка(на любов и разбирателство) да си отглеждат децата. Един подпис абсолютно нищо не променя. А пък детенцето нищо "губи" ако родителите му не са женени, нито се чувства по-нещастно, нито пък по-малко обичано и т.н. Въпрос на личен избор е за всеки дали да сключи брак или не, но дори и да не сключи това не дава никакво право на обществото да го отхвърля или да го смята за нещо нередно. Пък и в крайна сметка мен хорското мнение изобщо не ме интересува, така че каквото преценя че е най-добро за мен, това правя без да се съобразявам с никого

# 23
Благодаря ви, хора! Радвам се, че имам толкова съмишленици.  Laughing  Обещавам повече да не мисля за глупоссти!

# 24
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Dgess
Обещавам повече да не мисля за глупоссти!


САМО ТАКА!!:))

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Ние се омъжихме заради бюрокрацията. Мъж ми много пътуваше извън БГ и беше по-трудно да взема виза, за да го посещавам, ако не му бях съпруга  Confused. Иначе и двамата не считахме за необходимо да имаме брак. Много мои приятели и познати ме питалха защо не сме направили голяма свадба "както си му е редът". Аз винаги на този въпрос отговарям, че е трябвало да празнуваме, когато сме се срещнали за първи път, а подписът е само формалност. Не мисля, че един сключен брак би ме накарал да вярвам на човекът до мен повече или да се чувствам по-спокойна и уверена в него. Важното е да има любов, разбирателство и уважение. Останалото според мен е само суета.

# 26
  • Мнения: 90
Ние пък сме женени от почти 10 години, а дъщеря ни е на 5  Embarassed и и е много странно защо тя не е била в корема ми когато сме се женили.Аз мисля ,че брака е хубаво нещо ,но не заради детето а заради самият брак .Така ,че го направете когато сте готови.Мисля ,че едното не е свързано с другото още повече ,че децата (ако са по-големки) се радват да са свидетели на празника на мама и тати.По този повод ние сме обмисляли варианта на 10 годишнината да направим подновяване на брачната клетва Embarassed

# 27
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Dgess
 Смятате ли, че подписа обвързва повече от бебето?

По-голямо обвързване от "ваше" си дете-здраве му кажи! Grinning

# 28
  • Мнения: 46
sunny_zt

Цитат
Ние живеем също от 5 години заедно, аз съм бременна в 4 месец и не сме подписвали!
Ние ще се женим някой ден, но не заради детето или просто да подписваме, а защото аз искам да съм булка. Смятаме да направим сватба, когато се роди детето и да поканим към 200 човека и да направим страхотен куп


Моето положение е същото Simple Smile Смятам че един подпис семейство не прави затова не виждам смисъл да се притесняваш. Важното е да се обичате (в което не се съмнявам Simple Smile) бъдете много щастливи и лека бременност [/b]

# 29
  • Мнения: 966
Za men braka e edna formalnost koiato pone po moe mnenie e na izjivivane. Podpisa ne nosi 4yvstva razbirane i lubov kam malkia 4ovek, toi nosi finansovo osigoriavane na jeni/maje jeneni za bogati polovinki ne sly4aino se praviat bra4ni dogovori 4e ina4e otide konia y rekata. Nakratko makar i omajena ne namiram razlika mejdy vremeto na sajitelstvo ot predi i sled braka prosto rodninite se yspokoixa 4e tia maika my akal ne i go pobirashe kak taka shte jiveem vav "griax", a i moite rodnini ne biaxa mnogo saaglasni ta nakraia napravixme svadba ama za men tova si e formalnost prosto za lise.

Общи условия

Активация на акаунт