дете без брак?

  • 7 065
  • 152
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 419
Какво по-голямо доказателство за любов от това, да живеете заедно без брак?  Ние също не сме подписвали. Подписа не прави семейство. Пък и на едно дете никога не би му хрумнало да пита "имате ли брак", при положение, че вижда обичта и уважението между вас. По-добре ли е да сте "бракувани" и да не се поглеждате в къщи и детето да е свидетел на това?

# 31
  • Мнения: 544
Цитат на: Stani
Какво по-голямо доказателство за любов от това, да живеете заедно без брак?  Подписа не прави семейство. Пък и на едно дете никога не би му хрумнало да пита "имате ли брак"


Абсолютно вярно!!!

Когато в парка се разхождат майки с бебешки колички и виждаш, че към тях се приближава таткото, никой не се пита `ама те дали са сключили брак?`. Simple Smile

А и знаеш ли колко "семейства" има които не живеят заедно или са в едно жилище, но се разминават като чужденци. Бъди сигурна, че тогава детето ще задава много повече въпроси.

# 32
Аз съм в седмиа месец и нямам сключен брак:)И двамата с тати не мислим, че това ще увеличи любовта ни:)Говорим си за брак, но  чак като се роди бебето:)И то да бъде с нас:)

# 33
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Dgess
Ами чета във форума - няколко бъдещи майки стягат свадба, пък и не съм много сигурна как се възприемат от околните извънбрачните деца - в смисъл че живея в малък град. На мен не ми пука, но се притеснявам малко след време това да не окаже някакво влияние на детето. Sign Exclamation  Пък и всичките ми познати, когато забременеят се женят.

Офффф, ненавиждам този израз "извънбрачно дете" Close  Close Това е останало като нещо многооо лошо от тоталитаризма, а мисля, че отдавна живеем в свободни времена!
Ние с приятеля ми имаме бебче и не сме женени (май никога няма и да се оженим). Нашето дете си има мама и татко, които го обичат и по-важно от това няма!

# 34
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Както се вижда от лентичката детето ни е на 2 години.Правим опити за второ , но нито сме женени , нито имаме намерение да се женим.
Чувала съм че детето ми е извънбрачно , но само им се усмихвам на тези хора и им казвам А по какво се различава брачното дете от моето? И те онемяват.
Детето ми ходи на ясла не е по особено отношението към него.Нашите познати вече свикнаха че ние няма да се женим и вече даже и не питат дали ще се женим.
Така че избора си е само ваш.
Ако ще те успокои и аз си задавах същите въпроси , дори съм плакала че детето ми няма да е родено от законни съпруг и съпруга , но всичкитетези сцени докато бях бременна.Може би от страх и от хормони.Не знам.Но сега хич и не ми пука.
Обмислили сме и какво да кажем на детето и да го научим какво да казва на добрите Лелки и Чичковци които го имат за ИЗВЪНБРАЧНО.

Лека бременност и леко раждане!

# 35
  • Мнения: 966
Izvanbra4no dete !!!!!!!!!!!!! Shocked  Shocked  Shocked

tazi dyma me otvrashtava ma vav malkite gradove mai oshte si e sram Imp  Imp  Imp . Makar 4e spomena mi e ot 10 godini vav edno malko balkansko grad4e biax na svatba i shafer4eto beshe takova dete. Ne iskam da vi kazvam kak me popitaxa zashtoto az biax ot stranata na mladojenkata i dvijex formalnata 4ast na neshtata. Tolkova plaxo i s tolkova vina me popitaxa dali detenseto moje da bade shaferka 4e v parvia moment ne rzbrax kav e problema posle se iadisax i im nabix kan4etata ama tova e realnosta vav grad4eta sas okolo100-200 jiteli. Ox kak go mrazia dano da se e promenilo!!!!!!!!!!!!!!!11

# 36
  • Мнения: 141
Точно в момента това е голям проблем и за мен.
Заедно сме от 3 години и имаме детенце на 10 месеца
И при нас уговорката беше че ще се роди бебо и ще направим сватба.Тогава това не беше от значение за мен,но....... нещата се промениха и сега искам сватба!
А таткото ми казва че не е сега момента. Не че не ме обича, просто в един момент май излиэа, че щом ве4е има дете за какво му е брак?
Според мен бракът дава сигурност Imp

# 37
  • Мнения: 5 370
Цитат на: kengo_mama
Точно в момента това е голям проблем и за мен.
Заедно сме от 3 години и имаме детенце на 10 месеца
И при нас уговорката беше че ще се роди бебо и ще направим сватба.Тогава това не беше от значение за мен,но....... нещата се промениха и сега искам сватба!
А таткото ми казва че не е сега момента. Не че не ме обича, просто в един момент май излиэа, че щом ве4е има дете за какво му е брак?
Според мен бракът дава сигурност Imp

И не само според теб,кенго мама,но аз до момента си мълчах,да не ме обвинят за пристрастна.Ние сме комбинирам вариант-над 1,5 година си живяхме заедно,а когато забременях,му казах само две думи-нито съм натискала,нито съм ревала.И.....вариантът беше налице-сега-брак-догодина-църковен + сватба.А пропо-живеем в "доста голямо село София",дето съвсем никой не се интересува и ахка и охка.Но....както ти го каза-сигурността е приоритет в случая.

# 38
  • Мнения: 966
Shocked  Shocked  Shocked

Bre momi4eta ne vi razbiram za kakva sigornost govorite  Embarassed  Embarassed  Embarassed . Tova vaji za bogatite razbirai naistina takiva. T.e. pri eventyalen razvod da badesh osigorena do kraia na dnite si kakto ti taka i desata ti. A ina4e sas brak ili bez ako edin maj e bezxaberen i losh bashta i sapryg to sigornost niama da namerite vav podpisa samo Bulb  Bulb  Bulb .

# 39
  • Мнения: 829
Цитат на: martea
Има като вас Grinning  Не мога да си представя нищо по-обвързващо (в добрия смисъл на думата) от едно дете, което е в крайна сметка е част и от двамата. Това е мое мнение, разбира се.
Не казвам, че в бъдеще няма да се бракуваме, може и това да стане. А ако стане, ще е само защото на бъгарските тетки са им много зли клюкарските езици и не искам един ден детето ми да страда или да се чувства непълноценно от това, че "мама и татко живеят без брак" и че е "извънбрачно дете". Но ... ще видим.


е, има и още като вас.  Grinning аз и приятеля ми (за мен си е като съпруг и без подписа) сме от почти 7 години заедно и сега сме в третия месец...

какво да кажа, освен че сме на върха на щастието и нищо, ама нищо не ни липсва!!!

мн поздрави на всички! Stuck Out Tongue

# 40
  • Мнения: 2 529
В много от постингите зад това "ние решихме..." си личи, че имате предвид предимно партньора си, защото не ми се вярва да има жена ( в тези времена все още), която да не е мечтала от момиченце да бъде булка, да чуе "искаш ли да станеш моя жена", да каже "да" на избраника си, да чуе "това е моята съпруга/жена" и да изживее куп други приятни емоции - приоритет само на встъпването в брак. За мен предложението за брак от страна на мъжа означава много и говори много за неговата готовност да бъде глава на семейство за цял живот. Показва, че той е готов един вид да жертва така безценната си свобода за тази една-единствена жена.
Моят мъж го направи за мен Simple Smile

# 41
  • Мнения: 4 414
Цитат на: kiki27
В много от постингите зад това "ние решихме..." си личи, че имате предвид предимно партньора си, защото не ми се вярва да има жена ( в тези времена все още), която да не е мечтала от момиченце да бъде булка, да чуе "искаш ли да станеш моя жена", да каже "да" на избраника си, да чуе "това е моята съпруга/жена" и да изживее куп други приятни емоции - приоритет само на встъпването в брак.


ами всъщност не го реши той. мъжът ми ми предложи с пръстен и т.н. аз приех. после после и двамата решихме, че това е напълно достатъчно и няма нужда от подписи Simple Smile някой ден може и да се оженим, защото така или иначе съм приела, но кой знае...Simple SmileSimple Smile

# 42
  • Мнения: 3 153
Цитат на: kiki27
В много от постингите зад това "ние решихме..." си личи, че имате предвид предимно партньора си, защото не ми се вярва да има жена ( в тези времена все още), която да не е мечтала от момиченце да бъде булка, да чуе "искаш ли да станеш моя жена", да каже "да" на избраника си, да чуе "това е моята съпруга/жена" и да изживее куп други приятни емоции - приоритет само на встъпването в брак. За мен предложението за брак от страна на мъжа означава много и говори много за неговата готовност да бъде глава на семейство за цял живот. Показва, че той е готов един вид да жертва така безценната си свобода за тази една-единствена жена.
Моят мъж го направи за мен Simple Smile

Е, хайде да те опровергая и да ти кажа, че в моя случай "ние решихме" беше точно "аз реших". За мен брака е ненужна формалност, а и не искам да говоря за няколко случая с мои познати, които след подписа решиха, че са вързали (буквално) половинката и си развяха байряка!!! За мен най-важни са децата и това да имат мама и тати, а това за бялата рокля-всички сме го мечтали, ама като сме били на 8:)

# 43
  • Мнения: 2 529
Цитат на: agneshka
Цитат на: kiki27
В много от постингите зад това "ние решихме..." си личи, че имате предвид предимно партньора си, защото не ми се вярва да има жена ( в тези времена все още), която да не е мечтала от момиченце да бъде булка, да чуе "искаш ли да станеш моя жена", да каже "да" на избраника си, да чуе "това е моята съпруга/жена" и да изживее куп други приятни емоции - приоритет само на встъпването в брак.


ами всъщност не го реши той. мъжът ми ми предложи с пръстен и т.н. аз приех. после после и двамата решихме, че това е напълно достатъчно и няма нужда от подписи Simple Smile някой ден може и да се оженим, защото така или иначе съм приела, но кой знае...Simple SmileSimple Smile


Щом си казала "да", значи си го избрала и си негова жена Wink .Аз пък се бракувах, ама годежен пръстен си нямам Laughing  Laughing  Laughing
За годишнината ми обеща някой с камък, да видим Wink...

# 44
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Petinka
Цитат на: kiki27
а това за бялата рокля-всички сме го мечтали, ама като сме били на 8:)


Аз като написах момиченца, да не мислиш, че съм имала предвид на 18 години Wink

Общи условия

Активация на акаунт