дете без брак?

  • 7 057
  • 152
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 883
И ние не сме женени,няма и да го направим(поне в близките 5-6 години).Изобщо не съм съгласна с мнението на кики27-вервай ми,не всички жени мечтаят да са булки с бяла рокля и т.н.За мен бялата рокля е равна на тотален срам.Представи си 188 сантиметрова и 80 (в момента даже 90,но нали кърмя още)килограмова булка в бяла рокля и обувки с висок ток!Красота Imp А по повод обръщението - нашият тати винаги ме представя на непознати като "Жена ми" или "Съпругата ми"Wink
Забравих да кажа,че той ме попита искам ли да се оженим,но аз категорично отказах.

# 46
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Цитат на: kiki27
В много от постингите зад това "ние решихме..." си личи, че имате предвид предимно партньора си, защото не ми се вярва да има жена ( в тези времена все още), която да не е мечтала от момиченце да бъде булка, да чуе "искаш ли да станеш моя жена", да каже "да" на избраника си, да чуе "това е моята съпруга/жена" и да изживее куп други приятни емоции - приоритет само на встъпването в брак. За мен предложението за брак от страна на мъжа означава много и говори много за неговата готовност да бъде глава на семейство за цял живот. Показва, че той е готов един вид да жертва така безценната си свобода за тази една-единствена жена.
Моят мъж го направи за мен Simple Smile

Ами хора различни. Аз като малка съм мечтала, но като пораснах спрях. Мъж ми още ме пита да направим свадба да съм като истинска булка, нали много жени мечтаят за това, ама на мен не ми допада идеята.
Една приятелка ме убеждаваше, че друго било с такава голяма свадба, булчинска рокля и тем подобни (тя такава свадба има). За съжаление обаче нейния съпруг зад гърба й я лъгал толкова години и докато били още женени, друга девойка носела бебето му , а на съпругата си викаше, че не бил готов да става баща. Ха сега къде е сигурността за която някои говорят?
Дано на никого не се случват подобни неща!

# 47
  • Мнения: 2 529
Аз нямам нищо против това, че някоя жена не иска да се жени, а именно, че много по-важна е готовността да засвидетелстващ на другия, че може да разчита на теб напълно за всичко, което касае семейството, дори и да пренебрегне модерните си разбирания и да приеме една толкова "неприятна формалност", каквато е бракът Laughing  Laughing  Laughing  Wink

# 48
  • Мнения: 4 414
Цитат на: kiki27

Щом си казала "да", значи си го избрала и си негова жена Wink .Аз пък се бракувах, ама годежен пръстен си нямам Laughing  Laughing  Laughing
За годишнината ми обеща някой с камък, да видим Wink...


а така! пак излязох на далавера Wink  а че съм го избрала - избрала съм го:)Simple Smile я гледай какви хубави деца прави Laughing
абе важното е хората да се обичат... който иска сватба - да се жени, който не иска - здраве да е !:wink:

# 49
  • Мнения: 4 414
Цитат на: kiki27
Аз нямам нищо против това, че някоя жена не иска да се жени, а именно, че много по-важна е готовността да засвидетелстващ на другия, че може да разчита на теб напълно за всичко, което касае семейството, дори и да пренебрегне модерните си разбирания и да приеме една толкова "неприятна формалност", каквато е бракът Laughing  Laughing  Laughing  Wink


ааааааааааа, много си права! аз щях и сватба със "роднина, милиционер, роднина, милиционер" да преглътна, ако се наложеше, защото знам, че нашият тати е единствен и неповторим:wink: ...ама то не се наложи...защото нашият тати е и "луд по цялата глава", както казва баба му Laughing  Laughing

# 50
  • Мнения: 5 539
Цитат на: kiki27
В много от постингите зад това "ние решихме..." си личи, че имате предвид предимно партньора си, защото не ми се вярва да има жена ( в тези времена все още), която да не е мечтала от момиченце да бъде булка, да чуе "искаш ли да станеш моя жена", да каже "да" на избраника си, да чуе "това е моята съпруга/жена" и да изживее куп други приятни емоции - приоритет само на встъпването в брак. За мен предложението за брак от страна на мъжа означава много и говори много за неговата готовност да бъде глава на семейство за цял живот. Показва, че той е готов един вид да жертва така безценната си свобода за тази една-единствена жена.
Моят мъж го направи за мен Simple Smile


Точно така!!! Grinning

# 51
  • Мнения: 3 379
Темата станала голяма, явно сме много като теб (не можах д аизчета всичко).

Ами според мен няма никакво значение. Ако човек не е отговорен, което според мен е основното необходимо качество, за да станеш родител, няма никакво значение има или няма подпис. И изобщо аз не вярвам в брака като институция.

# 52
  • Мнения: 2 807
Цитат на: Godzilla
Цитат на: Maminka
Личното ми мнение е, че все някога ще трябва да подпишете, поне заради детенце. То как ли ще се чувства, като започне да разбира??!
Ами може да се чувства добре или дори избощо да не си задава въпроса, в случай,  че обич не му липсва...


Цитат на: Reza
Цитат на: Maminka
Личното ми мнение е, че все някога ще трябва да подпишете, поне заради детенце. То как ли ще се чувства, като започне да разбира??!


е това не го разбирам. Какво му е на детето, когато нямат подпис родителите му??? По-малко обичано ли е? Или то ги обича по-малко?

Доста тъпо ми се струва да се жени/омъжва човек, заради това, че някой може да каже нещо на детето някой ден...

Аз лично вярвям, че нашите деца са достатъчно умни, за да разберат що за глупоси са това....

нищо лично, Маминка...наистина


Идеята ми беше - как ли ще се чувства, ако някои друг ("приятели" например) го разпитват и му се подиграват...
Ставала съм очевидец на безброй такива сцени, дори и с близки за мен хора, и просто съм ужасена - не мога да ти опиша как само се чувстват "потърпевшите"...
На никой не пожелавам такова отношение, но НИКОЙ не е застрахован, нали?!

Това беше просто лично мнение... Simple Smile
Всеки сам за себе си решава кое е най-добро...

# 53
  • Мнения: 5 539
ЧОВЕК И ДОБРЕ ДА ЖИВЕЕ, СЕ ЖЕНИ /РАНО ИЛИ КЪСНО/ !:lol:

# 54
  • Мнения: 503
kakto si re6i6

no na6eto ob6testvo e bukano ot "dobrojelateli" - v klasa na plemennika mi ima 1 takova dete (izvubra4no) i njakoj deca si umirat da go nari4at "kopele" i deteto go priema mn tejko za6toto znae i razbira 4e roditelite mu njamat skliu4en brak

# 55
  • Мнения: 3 379
Цитат на: kiki27
В много от постингите зад това "ние решихме..." си личи, че имате предвид предимно партньора си, защото не ми се вярва да има жена ( в тези времена все още), която да не е мечтала от момиченце да бъде булка, да чуе "искаш ли да станеш моя жена", да каже "да" на избраника си, да чуе "това е моята съпруга/жена" и да изживее куп други приятни емоции - приоритет само на встъпването в брак. За мен предложението за брак от страна на мъжа означава много и говори много за неговата готовност да бъде глава на семейство за цял живот. Показва, че той е готов един вид да жертва така безценната си свобода за тази една-единствена жена.
Моят мъж го направи за мен Simple Smile


kiki27, само да ти кажа и аз, че също още си нося годежния пръстен  Simple Smile Но не мисля, че ще се омъжа скоро. А и ми се струва пошло да се омъжа само защото съм бременна или имам дете. А решението за детето го взехме заедно...

Иначе си права за мечтите, но аз продължавам да мечтая ... какво по-хубаво от това все още да се чувствам като малко момиченце и да си мечтая каква булка ще стана и ... хоп, току-виж някой ден сме се оженили. А и да ти кажа ли, ние сме си говорили за сватба по принцип и как искаме да поканим всички и каква ще бъде, но като преброихче хората, се оказа, че ще са 150 души, та решихме, че финансите ще пострадат доста на този етап  Wink

# 56
  • тук-там
  • Мнения: 5 608
Аз пък много се страхувах от големи и шумни сватби и за това с моята половинка избягахме на морето (преди две години) и подписахме в присъствието на двама свидетели. Даже стана мода - след нас още две познати двойки се скътаха от разто4ителните сватби. Беше много забавно, без грам притеснения, и не преживяхме никакъв стрес от посвещаването в бра4ния живот.

# 57
  • Мнения: 4 242
Не сматам че подписа има някакво значение luvbed  Wink . Ние с таткото също живеем без брак и за сега нямаме намерение да подписваме married .

# 58
  • Мнения: 966
Цитат на: kiki27
В много от постингите зад това "ние решихме..." си личи, че имате предвид предимно партньора си, защото не ми се вярва да има жена ( в тези времена все още), която да не е мечтала от момиченце да бъде булка, да чуе "искаш ли да станеш моя жена", да каже "да" на избраника си, да чуе "това е моята съпруга/жена" и да изживее куп други приятни емоции - приоритет само на встъпването в брак. За мен предложението за брак от страна на мъжа означава много и говори много за неговата готовност да бъде глава на семейство за цял живот. Показва, че той е готов един вид да жертва така безценната си свобода за тази една-единствена жена.
Моят мъж го направи за мен Simple Smile


 Shocked  Shocked  Shocked ta koi sa prioritetite na jenenata jena mi az ne sam otkrila desete razliki  Shocked  Shocked  Shocked . I edna malka zabelejka az sashto senia svobodata si i li4noto si prostranstvo nishto 4e oshte 4at pat slagam pola. E ama tova mi zvy4i na neshto ot sorta da slojim uzdi neshto ne mi xaresva kakvo zna4i da  jertva drygia   svoboda si Imp  Imp  Imp

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Цитат на: meri_ark

За съжаление обаче нейния съпруг зад гърба й я лъгал толкова години и докато били още женени, друга девойка носела бебето му , а на съпругата си викаше, че не бил готов да става баща. Ха сега къде е сигурността за която някои говорят?
Дано на никого не се случват подобни неща!

Е това си е направо гадно  Imp Обаче то на никого на челото му не пише каква ще я свърши след време-било с брак или без брак. Така че вярно е, сигурност в брака няма, но я няма и в съвместното съжителство. И според мен наистина най-добре е всеки сам да решава за себе си. Ние с таткото се "бракувахме".
И да си призная честно много ми хареса да съм булка   Grinning  Grinning  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт