Дуфастон

  • 88 290
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 697
Значи аз за първи месец ще пия Дуфастон и много се притеснявам. Някой пил ли го е от вас и може ли да ми каже какви странични ефекти има. Аз трябва да го пия 10 дена като ще го почна 3 дена след ову. По едно хапче сутрин и вечер. А преди това от 3-7 ден съм на Клостилбегит.
Ако някой може да помогне ще съм благодарна.

# 1
  • Мнения: 2 489
Не се притеснявай за Дуфастона! Аз що Дуфастон съм изпила за толкова години...
Не съм усетила никакви странични ефекти.

# 2
  • Мнения: 697
А мислиш ли че ти помогна?

# 3
  • Мнения: 2 489
На мен ми го изписваха поради две причини - когато ми излизаше киста и не искаше да се пука, и когато правихме стимулация със клостилбегит - за лутеалната фаза, защото ми беше лигавицата много тънка за имплантиране.
Аз мисля, че няма съмнение за това лекарство, дано да помогне при теб!

# 4
  • Мнения: 7 716
Аз пих три месеца дуфастон. Първия месец имах акне. Други странични действия не съм забелязала.
За ефекта? Какво да кажа - при мен имаше ефект, обаче сега ще попитате къде е? Но пък не ми се говори за това.

# 5
  • Мнения: 4 399
Не се притеснявай, след Кломифена, дуфастона ще ти се стори като Чиста водица. Аз го пих 1 месец, въпреки Че ми го бяха изписали за 3. Спрях го защото пълнеех от него, каЧих 1-2 кг за този месец. НО аз съм Чувствителна към всякакви хормонални препарати. Ефект не видях абсолютно никакъв. Не само Че не забременях, ами дори не ми премени кривата на температурата. Имала съм месеци с доста по-високи температури през лутеалната фаза. А и изследванията ми показаха Че прогестерона ми е съвсем в норма, тъй Че Дуфастон не би могъл да ми помогне. Когато пиех Кломифен лекарят се отказа да ми го предписва в допълнение защото каза Че жълтото тяло изглежда много добре и не се налага допълнителен прогестерон.

# 6
  • Мнения: 280
Hi,
 
Az ziveja v USA. Moita lekarka kato mi napravi edno izsledvane za progestron kaza che nivoto mi e nisko na progesterona i maj ste trqbva da pia clomid (koeto maj e syshtoto kato Clomiphen - Кломифен.)
 
Az tova liato biah bremenna za 1vi pyt i napravih spontanen abort v 2ria mesec i sega iskame da probvame pak Sad
Az sam na 31 godini - neznam dali godinkite ne sa mi mnogo.
 
Ste se radvam ako njakoi mi kaze dali e bil v moita situacia. Tuk tezi lekarstva sa adski skypi i ne se pokrivat ot zastrahovkata zashtoto se vodiat kato infertility (za bezplodi) lekarstva. Veche se chudia dali da ne si gi samo - predpisha tezi Duphaston naprimer i da pia tiah.
Kolko stuva Duphaston i samo s recepta li se kopuva v Bulgaria?

# 7
  • Мнения: 4 362
Аз също съм пила Дуфастон,мисля 4е също 10 дни го пих също сутрин и ве4ер,страни4ни ефекти мисля 4е по4ти нямаше,е разбира се аз ка4их малко кг.,ама други пък не ка4ват то си зависи от организма.Аз го пих след спонтанният аборт.

# 8
  • Мнения: 7 716
Мaneto, моля те пиши на кирилица.
Дуфастон в България струва около 16 лв. Не е необходима рецепта. Аз си го самоизписах. Пих го три месеца. При мен имаше ефект. Цервикалната слуз стана малко по-обилна. Температурната разлика се увеличи с около две десети. Втория месец бях болна и нищо не стана. Първия и третия месец се получи оплождане. Имаше опити за имплантиране. Бременност не настъпи Cry Първият месец го пих от 12 до 22 ден /имам 28 дневен цикъл/. Мисля, че изхвърлих зародиша защото спрях прогестерона. Мисля, че ако човек има съмнение за оплождане трябва да го пие до самата дата на очакваната М. /Някои лекари препоръчват така да се пие, особено след инсеминация и инвитро/.

# 9
  • Мнения: 4 362
Я да попитам профилакти4но аз,аз също мисля 4е е имало оплождане,но уви не стига 4е ми дойде по рано ами имаше съсирек Embarassed ,знам  4е ако съм болна това не е добре ако съм забременяла или нещо такова,та да питам знам 4е при болки се пие нош па,а може ли да се замести с спазмалгон?По някакъв на4ин може ли да навреди да кажем при евентуална бременност?Или трябва да си пия нош па?Или най добре отново да си взема Дуфастон?Май много объркано стана Rolling Eyes извинявам се Embarassed

# 10
  • Мнения: 7 716
Няма да взимаш дуфастон сега. Вземи но-шпа. Не ти ли действа? За съсиреците не се притеснявай.

# 11
  • Мнения: 4 362
Ами действа ми ама нямаше на аптеката и затова си взех спазмалгон.Той не може ли да замести нош па?Предполагам 4е мога и да го пия докато съм в ову,без да навреди нали?Ох ще ви омръзне с мен,немога да го обясня Twisted Evil ах ужас съм,извинявам се ама съвсем се побърках нестига 4е ми дойде по рано а и  имам адски болки отгоре на вси4ко съм на изпит и трябва да 4ета абе ужас съм Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 4 324
На опаковката на спазмалгона пише че не се препоръчва на бременни и кърмачки

# 13
  • Мнения: 920
И аз пиех прогестерон ама не във формата на дуфастон, а утрогестан (разликата не е съществена). При мен нямаше ефект - а и не знам какъв точно ефект се е целял. Пиех го 6 месеца по различни схеми - от 3х1 до 1х1. Докато го пиех си имах редовен цикъл, нямах овулация и се сдобих с прекрасните 10 кг-та.

Не искам да съм предубедена - по принцип е строго индивидуално както повлияването, така и страничния ефект от даден хап.

# 14
  • Мнения: 4 362
Съжалявам ако съм ядосала някого с глупави въпроси но неможех да го про4ета това на опаковката понеже не си купих цяла опаковка Rolling Eyes

# 15
  • Мнения: 280
Лали, Мерси много за отговора. Нямах кирилица, но вече си сложих за да мога да пиша тук.

В САЩ Но-Шпа е забранено за употреба и не се продава. Няма и Дуфастон. Моята лекарка каза че май трябва да почвам Кломид, защтото нивото на прогестерона ми е ниско и сигурно това ниско ниво е предизвикало спонтанния ми аборт (които завърши с кюртаж преди 3 месеца). На мен тук лекарката ми каза че само 1 нормален цикъл трябва да изчакаме и да почваме да пробваме отново (1 месец след кюртаза!) Чета тук че на повечето момичета в България са им казали да чакат 1 година или 6 месеца.

Тук Кломид и Кринон са адски скъпи и не се покриват от застраховките, защото са под секция - лекарства за стерилност! Дори Криноне-а ми го изписаха като бях бременни се виждаше че може да завърши с спонтане аборт  Sad

Чудя се дали да не си самоизпиша Дуфастон? Сега говорих с мойта лекарка и тя ми каза че Кломид се пие за да предизвика производството на добра яйцеклетка, а след това при забременяване за да се задържи високо ниво на прогестерона се ползва прогестеронов вагинален гел - които тук е Crinone gel.

Момичета моля ви пишете какви форми на прогестерон има в България и в какви дози се взима? Безвредно ли е да се ползва прогестерона без рецепта?
Благодаря много!

# 16
  • Мнения: 7 716
Виждам, че си се ориентирала. Кломид и дуфастон нямат нищо общо.
Незнам колко време си опитвала преди спонтанния аборт, но мисля, че имаш овулация, яйцеклетка, забременяваш . Няма за какво да пиеш кломид със сигурност. На твое място не бих го пила. Доказан ли ти е прогестероновия недостиг?

# 17
  • Мнения: 280
да доказан е с кръвен тест. Нивото на прогестерона ми е 10 а би трябвало да е 15 каза лекарката ми.

Да пия ли Дуфастон като се опитвам да забременея или след като сам бременна?

# 18
  • Мнения: 7 716
Ама на кой ден от цикъла?

# 19
  • Мнения: 280
Моя LH surge беше на 6 Октомври и теста бе направен на 14 Октомври - така нареди докторката ми.

Тя ми каза че резултата 10 е на долната граница и е предимно нисък. Затова при евентуално и поради факта че сам имала един спонтанен аборт трябва да ползвам прогестерон.

Тук го имам само в формата на гел (вагинален). Незнам ако пия Дуфастон дали сте е същия ефект като с гел? Дуфастон може ли да се пие по време на бременност? И по принцип как се пие?

# 20
# 21
  • София
  • Мнения: 2 100
Аз съм бременнна и имам липса на прогестерон. Не са ми правили кръвни изследвания, само преглед с ултразвук. Явно лигавицата е по-тънка! Пия прогестерон. Лекарството е Урогестан! Може да се пие, може и вагинално да се слага! Не е много скъпо 17,00лв кутийка с 2 блистерчета! Пия по 2 на ден!
В упътването пише че е чист прогестерон! само ме е страх от странични ефекти!

# 22
  • Мнения: 4 399
maneto,

видях Че си ми писала на лиЧни, но не знам дали мога да ти помогна защото виждам Че веЧе са ти отговорили, а и аз самата не живея в БГ. По въпроса с цените, нямам и най-бегла представа защото на мен и двете лекарства ми ги плаща здравната каса. Тук поне всиЧко е с рецепта. Моя съвет е да провериш цените на лекарствата при вас преди да ги търсиш в БГ. И двете лекарства са много отдавна на пазара, не са защитени веЧе от патент и цената не би трябвало да е висока където и да е по света. А и едно пътуване до БГ при всиЧки слуЧаи е по-скъпо.  Grinning Дуфастон по принцип се дава при недостиг на прогестерон, а Кломид за стимулиране на ову. Но истината е Че в Щатите дават Кломид и при недостиг на прогестерон защото той по някакъв наЧин също стабилизира и втората фаза на цикъла. Предполагам е въпрос на школа в медицинското образование. Чела съм за добри резултати в слуЧаи подобни на твоя. Абсолютно съм сигурна Че в Щатите също има прогестеронови препарати на таблетки, най-вероятно името е по-разлиЧно, но аналог на Дуфастон имат и там. Ако те интересува мога да се опитам да открия и тоЧни наименования, но ще ми отнеме малко време.

# 23
  • Мнения: 637
Цитат на: maneto
...В САЩ Но-Шпа е забранено за употреба и не се продава.


Всъщност, Но-шпа не е регистриран като препарат в САЩ, но се продава като други търговски марки с едно и също активно вещество - drotaverine hydrochloride, нали така?

# 24
  • Мнения: 697
Аз обаче така и не разбрах какво да очаквам от Дуфастона като странични ефекти???

# 25
  • Мнения: 4 399
В момента сьм на работа, така че имам достьп до баzа данни. Ето малко информация zа но шпа

NO-SPA
· Related Documents
¨ DROTAVERINE - MARTINDALE - The Complete Drug Reference

· Active Ingredient
¨ Drotaverine hydrochloride.
· Indications
Smooth muscle spasm
; peptic ulcer.


Препарата е регистриран само в Унгария и Тайланд. Предплагам на БГ паzар се продава някоя от теzи 2 версии, а и БГ не е вклю,ена в моята баzа данни.

В USA не се продава препарат с таzи активна субстанция. Sorry!

# 26
Когато забременях за първи път направих спонтанен аборт в 6 седмица.Установиха ми ниско ниво на прогестерона и се предположи че е от това.След това пих 10 дни Дуфастон.Когато забременях пак,пих още 10 дни.Не съм усетила никакви странични ефекти или някакъв дискомфорт.Сега съм майка на 6 месечно бебе.
Не се притеснявай.

# 27
  • Мнения: 697
Bimbi - благодаря ти много. Сега ще съм по-спокойна.

# 28
  • Мнения: 637
Мда. И във Франция го има, на фирмата Sanofi-Aventis, в Азия със сигурност, както и в Русия. Чудно ми защо няма аналог в Щатите, това е едно добро лекарство за мен.

# 29
  • Мнения: 4 399
Цитат на: Meli
Мда. И във Франция го има, на фирмата Sanofi-Aventis, в Азия със сигурност, както и в Русия.



Meли, ako zнаеш какво е тьрговското наименование на препарата вьв Франция, ще пусна още едно тьрсене. Макар че аz го тьрсих по активна сьставка и би трябвало да иzлеzне ако го имаше в USA... И поне в Тайланд Sanofi го раzпространява като No Spa, ама zнам ли, може пьк вьв Франция да има друго име...
А що се отнася до лиценzирането на лакрства в USA, то е преди всичко политически акт... Sanofi е европейска фирма и не сьм сигурна доколко има добри паzарни поzиции там. А може и да е в процедура на лиценzиране, която може да отнеме години пред вид бюрокрацията в FDA... Confused

# 30
  • Мнения: 285
Аз пих Дуфастон 3месеца от 11 до 26 ден мисля. Така и не забременях. Но не усетих и странични ефекти. Наистина имах ужасен апетит, но аз и сега си го имам от време навреме ибез Дуфастона. Ако съм качила то е мах 1-2 кг.

# 31
  • Мнения: 697
Дано не се качва много че аз и без това съм си с наднормено тегло и даже се мъча да отслабвам. Последното което искам е да надебелявам още Sad

# 32
Az sa6to piq Dufaston ot 3 meseca i dosega nqma6e efekt. Doktora mi kaza,4e dva dni sled kato go spra 6te mi doide i naistina taka stan. Tozi mesec oba4e sled kato izpih dozata ne mi idva ve4e 6 dni- kajete mi ako znaete na kakvo se dalji. Vazmojno li e da e zabremenqvane ili ina duga pri4ina. I izob6to nqkaoiq ot vas da e zabremenqvala sled upotrebata na Dufaston? Simple Smile) Az opredeleno mdo sega mu nqmah doverie i se samnqvam, 4e i tozi pat e stanalo ne6to:(((

# 33
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Лили, защо не си направиш един тест?
Дано отговорът да е такъв какъвто искаш

# 34
Az 6te si napravq test, no iskam da znam dali moje da ima druga pri4ina osven zabremenqvane?

# 35
  • Мнения: 7 716
Може, но дуфастона не е причина.

# 36
  • Мнения: 697
Момичета, ами колко дена след ову го почвате тоя Дуфастон?

# 37
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Ами на мен ми е предписан от 10-ия до 21-ия ден, но това е защото цикъла ми е къс е овуто ми е около 10, 11, 12 ти ден! Мисляч, трябва да се приеме непосредствено след овуто! Stuck Out Tongue

# 38
  • Мнения: 7 716
Аз си го самопредписах първия месец от 11 до 21 ден 2х1, обаче изхвърлих зародишчето. Един месец не го пих - бях болна и се съмнявах за забременяване. На третия месец започнах от 11 ден - докато ми дойде с един ден закъснение. Този месец ходих на фоликуметрия - лигавицата е много тънка и ми изписаха от деня на овулацията 3х1 - 14 дни.

# 39
  • Мнения: 697
Ей много съм ядосана да знаете  Imp  Първо в Търново се оказа че няма Дуфастон, а после ми го намериха от някакъв склад за 15лв. Не е ли много скъпо това????

# 40
  • Мнения: 7 716
Е, споко де, аз в София го купувах от една аптека до нас за 16,10лв.  Ама разбрах за една аптека където бил по 12,70лв. Та днес ще ходя да видя.

# 41
  • Мнения: 660
Цитат на: Lali
Един месец не го пих - бях болна и се съмнявах за забременяване.


Лали,какви бяха съмненията ти.
Аз също бях болна,а бях почти сигурна,че бях и бременна,но ми дойде и то в много по-голямо количество от обикновено,сякаш се чистих от нещо.Вируса май наддела над зародиша.
Твоите признаци на ранна бременност какви бяха(ако ти се говори за това,разбира се)

# 42
  • Мнения: 7 716
Не си ме разбрала правилно. Аз този път нямах никакви признаци. Мисля, че изобщо не се получило оплождане. Дори и да се е получило животът на оплодената яйцеклетка е несъвместим с вирусна инфекция. Два дни преди овулацията имах повръщане и разтройство. Температурата ми се повиши малко. Помислих, че е овулацията по-рано. Обаче ми спадна. И след два -три дни се повиши пак. Тогава е била овулацията. Аз нямам извънредни спадове и увеличения от април месец откакато я меря. Просто съм си била болна на първото повишение. И понеже дъщеря ми също беше болна три-четири дни преди това със същите оплаквания, явно е било вирус.
Изказването ми беше в смисъл, че втория месец не го броя в статистиката, защото имаше пречки /а и при първото повишение не правихме нищо/.
Отноно признаците през другите месеци - имала съм два пъти, откакто се наблюдавам. Аз съм ги описвала тук - понеже съм по възрастна и съм си поставяла спирала - усещането е същото - около вероятната дата на имплантирането - гъделичкате, болка като от порязано, като рана. И понеже този месец си правих фоликуметрия и ми измериха лигавицата - много тънка - ако се получи оплождане е невъзможно да се задържи. Това потвърждава моите съмнения. Вярвайте на признаците. Вие най-добре си усещате тялото.

# 43
Шест месеца пих дуфастон. И нищо не излезе - само дето качих около 8 килограма и сега се чуда как да ги сваля. Дори не съм сигурна, че дуфастона ми е действал освен на килограмите.

# 44
  • София
  • Мнения: 679
Здравейте момичета!
 
След спонтанен аборт в 6г.с.  и въздържание от 6 месеца мойта лекарка ми изписа Дуфастон 2х1 от 14 ден/ тогава е мойта овулация/. Първият месец не можах да забременея и почти се бях отказала защото цикълът през този месец беше много болезнен и обилен.
По настояване на лекарката си взех още една опаковка  по същта схема и почти бях сигурна, че и този път не се е получило  и каква изненада като си направих тест 2 дни преди датата на следващия цикъл бях бременна. Същия ден започнах да пия дуфастон 2х1 и така до края на 12г.с. в комбинация с мускулни инжекци прегнил по 1 на седмица.

Пожелавам успех на всички ви !

# 45
  • Мнения: 781
Момичета изписаха ми клостилбегит,така и не разбрах за какво се пие,пих го едно известно време и като ми дойде имах страхотни болки,отидох при друг гениколог и той ми разправя"този дето ти го е предписал това не е никакъв лекар,веднага спираш да го пиеш",казвам ви момичета тези лекари ме поболяха,само ме препращат от един на друг и поне да имаше файда,пий това-пий онова и нищо!

# 46
  • Мнения: 697
Цитат на: Сенди
Момичета изписаха ми клостилбегит,така и не разбрах за какво се пие,пих го едно известно време и като ми дойде имах страхотни болки,отидох при друг гениколог и той ми разправя"този дето ти го е предписал това не е никакъв лекар,веднага спираш да го пиеш",казвам ви момичета тези лекари ме поболяха,само ме препращат от един на друг и поне да имаше файда,пий това-пий онова и нищо!


Да бе не е лекар. Аз пия Клостилбегит от пролетта пък не съм умряла още.

# 47
  • Мнения: 280
Кога да пия Дуфастона? Според моята лекарка прогестерона се почва да се пие като имам полужителен тест за бременност.

Аз направих спонтанен аборт в 6 г.с. и си направих после тест за нивото на прогестерона и се оказа че е ниско (10) и лекарката ми каза че сигурно затова и не можах да задържа таз бременност и каза че ако имам полужителен тест за бременност да почвам прогестерон.

# 48
  • Мнения: 7 716
Ако имаш доказан нисък прогестерон трябва да започнеш още по време на овулацията.

# 49
  • Мнения: 280
Значи почвам от първия ден на овулацията и как и докога да го пия?

Извинявам се ако въпросите ми звучат глупави, но си го самоизписвам Дуфастона.

# 50
  • Мнения: 7 716
Не е добре да си го самоизписваш. Не се извинявай Laughing
Иначе се започва обикновено около овулацията 2х1. Успех.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 648
Аз пия Дуфастон от 15-25 ден на цикъла. После спираш, за да ти дойде, ако няма оплождане. Ако има пак ще го почнеш.

# 52
  • Мнения: 280
Ами причината поради която си самоизписвам Дуфастон е, че живея в САЩ и тук всички тези лекарства с прогестерон (аналози на Дуфастон) са адски скъпи (струват ми стотици долари) и застраховките не ги плащат, защото се водят като лекарства за безплодие.  Cry

Затова като алтернатива помолих да ми пратят Дуфастон от България и сега искам да го почна да го пия и да видим какво сте стане.

За Дуфастона разбрах от този форум и искам да разбера на вас как и за какво са ви го предписали и как го пиете.

Благодаря много момичета!

# 53
  • Мнения: 7 716
Споко, де. Laughing  Аз като се наблюдавах няколко месеца също си го самоизписах. Оказа се, че съм била права. Като ми премериха лигавицата предния месец се оказа доста тънка. Та и се наложи да ми увеличат дозата.
Обаче някак си не е етично да подкрепям самолечението.
Обаче съм стигнала до извода, че ако наистина имаш прогестеронов недостиг не е добре да се пие както наистина го изписват масово без изследвания и преглед от 11 до 21 ден /при 28 дневен цикъл/. Мисля, че след 21 ден също е доста необходим. Последните два месеца го пия до последно и М си ми идва редовно - точно на 14 ден след овуто и обилно. Така, че този месец говорих и с гинеколожката, ако не си забременяла дуфастона не спира идването на М. дори да продължиш да го пиеш.
Тук обаче идва тънкия емоционален проблем - трябва да имаш СИЛАТА да го спреш с първите капки на М. Защото надеждата е, че само прокървяваш, че си бременна... А всъщност нищо не е станало...

# 54
  • Мнения: 280
Lali,

мерси за отговора. Моята генеколожка ми каза че след като имам един спонтанен аборт и доказан недостик на прогестерон след аборта е добре да почна прогестеронов препарат веднага след като имам полужителен тест за бременност.

От това което написа не мога да разбера ясно дали имаш предвид че е добре или че не е добре да се пия Дуфастона преди забременяване:

"Обаче съм стигнала до извода, че ако наистина имаш прогестеронов недостиг не е добре да се пие както наистина го изписват масово без изследвания и преглед от 11 до 21 ден /при 28 дневен цикъл/.

Също така не разбрах дали да го спирям като ми дойде М (т.е при първите капки) или да го пия постоянно? Какво точно те е посъветвала твоята лекарка?

"Мисля, че след 21 ден също е доста необходим. Последните два месеца го пия до последно и М си ми идва редовно - точно на 14 ден след овуто и обилно. "

# 55
  • Мнения: 7 716
Виж, не съм лекар. Консултирай се с лекар.
На твое място аз бих започнала да го пия от датата на овулацията 2х1. Точно 14 дни. Правиш тест, ако е положителнен - продължаваш до 12 седмица. Ако не е /което не означава, че не си бременна/ аз не бих го спряла. На мен ми идва и докато пия дуфастон. Като ти дойде го спираш веднага.

# 56
  • Мнения: 280
Благодаря Lali,

Моята лекарка тук не е чувала за лекарство Дуфастон. Изписа ми крем Crinone gel който е ~2000 USD и аз като алтернатива реших да почна Дуфастон.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Не се тревожи. Аз бях на какви ли не стимулации доста дълго време. В месеца, когато забременях ми направиха най-простата- пих 3 дни Клостилбегит, в деня, когато яйцеклетката ми беше 17 мм ми биха Прегнил и след това 10 дни бях на Дуфастон. Когата разбрахме радостната новина до 12 г. с. пих Утрогестан/което е подобно/. Засега всички лекари  казват, че бебето е отличник, а днес ще ходя за девети път на ехограф.... Grinning  Така, че УСПЕХ!!!!

# 58
  • Мнения: 280
На връх нова година разбрах че сам бременна! Grinning

Побърквам се от радост и от притеснение да не ми се повтори гадната случка от лятото (спонтанен аборт).

Аз почнах да пия 2 пъти по 1 Дуфастон и да си слагам вагинално 2 пъти по 1 Утрогестан. Преди да забременея ми изследваха нивото на прогестерона и лекарката ми каза че при полужителен тест за бременност трябва да почна прогестерон, защото нивото ми беше ниско (10).

Докато се свържа да говоря с лекар (моята е в отпуска) и ако може да си направя изследвания дотогава сте карам с Дуфастона и Утрогестана.

Дано да няма вреда от тях за бременноста и плода.

# 59
  • Мнения: 147
Здравейте момичета
От 1 февруари започвам да пия дуфастон 10 дни 2х1
На 28 януари ще ходя да ми измерят фоликула.
Толкова големи надежди имам този път да се получи....
Прочетох предишнште постинги . Ох дано да не напълнея много от този дуфастон.

# 60
Здравейте, момичета! Аз благодарение на Дуфастона си имам едно прекрасно момиченце, което е вече на 3 годинки.  С мъжа ми бяхме решили да си направим изследвания дали можем да имаме дете (макар да бяхме женени само от година). И в момента, в който ми излязоха кръвните резултати за нивото на прогестерона (което беше доста ниско) се оказа и че съм бременна!!! И тогава моя гинеколог ми изписа Дуфастон (май беше по веднъж на ден) за 10 дни- и чак след това ми потвърди че наистина чакам детенце. Оказа се че съм имала поне 2 спонтанни аборта в самото начало, заради ниското ниво на прогестерона. И най- вероятно и Гергана щях да изтърва, ако не се бях усъмнила, че май "съм малко бременна" Blush  и си направих тест, който замъкнах при доктора Whistling  Така че аз поне съм доволна че Дуфастон съществува... Успех на всички ви  Heart Eyes

# 61
здравеите, момичета!

Много се зарадвах като открих темата за това лекарство! Аз до сега не съм опитвала да забременея и мниги се учудих, когато доктора днес ми исписа duphaston! Моите оплаквания са че от ниаколко месеца цикълът ми е по дълъг/закъсниава ми с около 5 дни/ ! Казах на доктора че правя опит за бебе и тои ми предписа duphaston от 14 ден на цикъла до 24 ден по едно на ден! и така два месеца! Аз се притесних защото не са ми изследвали хормоните ! незнам защо доктора прецени че трябва да го пия!
Извиняваите че ви занимавам , но може ли някои да ми каже  дали се пие профилактично duphaston или как???

Успех на всички Grinning

# 62
Цитат на: mimitarnovo
Значи аз за първи месец ще пия Дуфастон и много се притеснявам. Някой пил ли го е от вас и може ли да ми каже какви странични ефекти има. Аз трябва да го пия 10 дена като ще го почна 3 дена след ову. По едно хапче сутрин и вечер. А преди това от 3-7 ден съм на Клостилбегит.
Ако някой може да помогне ще съм благодарна.


Две колежки забременяха като пиеха дуфастон.....едната даже близнаци разнояйчни!

Общи условия

Активация на акаунт