Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 425
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 5 001
Моята е с 5 години гаранция, като аз си купих допълнителни 3 години срещу малко над 100 лв. Отделно има 10 години гаранция на инверторния мотор. 8/10 години гаранция ми звучи твърде прилично, а аз я експлоатирам безжалостно и почти ежедневно на 90 градуса пране и дълго сушене (имам хоби, което изисква често пране на много замърсени неща на високи градуси).

Преди 2 години, когато проучвахме комбинирани уреди, АЕГ с термопомпа бяха единствените модели с филтър за пухове. Доколкото ми е известно, това все още си е така.

Факт е, че недоволни от този модел уреди няма, за мен си струват всяка стотинка. Вече ако се налага компромис по финансови причини, аз бих купила нещо евтино с тенденция да го сменя след 2-3 години, когато сдаде багажа.

# 451
  • Мнения: 4
Моята е с 5 години гаранция, като аз си купих допълнителни 3 години срещу малко над 100 лв. Отделно има 10 години гаранция на инверторния мотор. 8/10 години гаранция ми звучи твърде прилично, а аз я експлоатирам безжалостно и почти ежедневно на 90 градуса пране и дълго сушене (имам хоби, което изисква често пране на много замърсени неща на високи градуси).

Преди 2 години, когато проучвахме комбинирани уреди, АЕГ с термопомпа бяха единствените модели с филтър за пухове. Доколкото ми е известно, това все още си е така.

Факт е, че недоволни от този модел уреди няма, за мен си струват всяка стотинка. Вече ако се налага компромис по финансови причини, аз бих купила нещо евтино с тенденция да го сменя след 2-3 години, когато сдаде багажа.
2-3 години звучи наистина жалко за подобен важен уред, от която и да е марка имайки в предвид, че вкъщи съм с един Уърпул на 15 години, който няма признаци скоро да спира.
Може ли да попитам къде има опция тези 2 години гаранция да станат 5 за 100лв?

# 452
  • Мнения: 5 001
Имаше промоция в Технополис и уредът си идваше с 5 години гаранция включена в цената. Технополис продават допълнителна гаранция, 1, 2 и 3 години. 3-годишната допълнителна гаранция ми струваше между 100 и 150 лв с някакво корпоративно намаление към работодателя ми. Уредът е с пълна гаранция общо 8 години и 10 на мотора.

# 453
  • In transit
  • Мнения: 11 775
И Техномаркет имат такава опция за всички уреди, срещу около 100лв за този ценови клас техника, допълнително още 3 години гаранция.

# 454
  • Мнения: 5 001
То май всички вече имат, поне Зора - със сигурност.

# 455
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Ок, това за пуховете звучи кофти наистина. А само термопомпения модел на АЕГ ли има такъв филтър или и друг уред предлага такава технология?

Вижте, това за дългосрочна инвестиция на мен не ми звучи оптимистично. Колкото ставаме по-модерни толкова по-калпави уреди се правят. Приятел си купи пералня БОШ с 5 години гаранция като изръси 1000лв, като и той така "дългосрочно купуваше", което за съжаление се оказа 5 години и 2 месеца. Бая умни глави са я измислели малко след гаранция да издаде багажа, тъй като майсторите които викна му казаха, че била капсолована и било по-добре да купи нова.

Разликата в тока е незначителна. Тези 2кВт са за цял цикъл пране и сушене. Това не е уред, който бачка непрекъснато като бойлер, крушка или котлони, че да има сметка да ръсиш 500 кинта от горе.

Другото което ме гложди е, че
миналата година от АЕГ даваха 5 години гаранция, а сега си е стандартната от 2 год.
Те са на периоди - в момента електролукс уредите са с 5г. гаранция.

# 456
  • In transit
  • Мнения: 11 775
От вчера до 31.12 домакинските електроуреди АЕГ са с 5 години гаранция.

# 457
  • Мнения: 14
Понеже успяхме да направим леко преустройство на наличната ниша за пералнята със сушилня, то можете ли да ми препоръчате най-доброто комбо с дълбочина до 55см без ограничение на цена?

И още едно въпросче - колко см допълнително място трябва да се предвиди за кабелите отзад и за вратичката в затворено състояние, тъй като трябва да сме много прецизни по отношение на размерите Simple Smile

# 458
  • Мнения: 161
Моето мнение  е  - никога комбинирана пералня със сушилня.
Барабана с нагревателите е по-тежък и съответно като перете се изразходва повече ток,.
Сушилнята при комбинираната не върши такава добра работа както отделната сушилня. Освен това обикновено е с по-малък капацитет.
Обикновено цената на комбинирана пералня + сушилня е колкото на двата утреда поотделно.

# 459
  • Мнения: 488
Абе хора защо все давате акъл ,който никой не ви иска.Всеки знае ,че комбинирано е по лошо,но за да попита някой значи не може да сложи два уреда.На всяка манджа меродия.

# 460
  • Мнения: 121
за мен пък комбинирано е по-добре - зареждам и изваждам сухи. Предпочитам да си спестя хамалогията от пренасяне на дрехите от един уред в друг. В една квартира от студентските ми години бяхме с два уреда, като пералнята в кухнята - сушилнята на балкона през 2 стаи. Е познайте колко съм я ползвала тази сушилня особено лятото. Дори и един над друг да са, пак трябва разчет на времето - да свърши едната, да пуснеш другата. Сега зареждам вечер, сутрин ги прибирам в гардероба.

# 461
  • Мнения: 2 687
А, зузи, твоята машина каква е?

# 462
  • Мнения: 161
Въпроса е, че и при мен не стигаше място , но когато дрехите не могат  да се изсушат добре или се мачкат почваш да се замисляш за 2 отделни уреда.

# 463
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
за мен пък комбинирано е по-добре - зареждам и изваждам сухи. Предпочитам да си спестя хамалогията от пренасяне на дрехите от един уред в друг.

И аз съм на същото мнение. Много ми е удобно така.
Дрехите ми винаги излизат сухи. Намачкани са само, ако съм я препълнила. Като си спазвам точно килограмите даже нямат нужда от гладене.

# 464
  • Мнения: 4 206
за мен пък комбинирано е по-добре - зареждам и изваждам сухи. Предпочитам да си спестя хамалогията от пренасяне на дрехите от един уред в друг. В една квартира от студентските ми години бяхме с два уреда, като пералнята в кухнята - сушилнята на балкона през 2 стаи. Е познайте колко съм я ползвала тази сушилня особено лятото. Дори и един над друг да са, пак трябва разчет на времето - да свърши едната, да пуснеш другата. Сега зареждам вечер, сутрин ги прибирам в гардероба.

Моментът със сушилнята на балкона ме заинтригува. Аз само там имам място. Балконът е остъклен с ПВЦ, но не е изолиран и не се отоплява. Има ли шанс зимата да замръзне? Остава ли някъде в сушилнята вода, след като завърши цикъла?

Общи условия

Активация на акаунт