Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 543
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 2 687
Мерси,Макарон. Не знам, имаше няколко варианта в емаг на прилични цени с добри коментари... та разчитах,че и тук някой ще се включи. ето напр тази индезит

# 481
  • Мнения: 5 013
Предполагам всичко зависи от очакванията и нагласите на потребителя, както и от платената цена. Вероятно уредът на Индезит върши идеална работа като за 700 лв. Ако очаквам просто пералня, от която дрехите ще излизат леко влажнички и посдъфкани, но леко подсушени, сигурно ще съм доволна. Ако искам дрехите да излизат напълно изсъхнали, ненамачкани, незахабени и готови за прибиране, ако искам да не се налага да чистя на ръка барабана след всяко ползване и да ползвам уреда безпроблемно 8-10 години, едва ли ще се спра на Индезита. Удобството си има цена...

Не ме разбирайте погрешно, ни най-малко не ме радва, че няма евтини алтернативи, но просто няма как нещо да върши същата работа като три пъти по-скъп уред. Технологиите се развиват с бясна скорост, това не подминава и битовата техника. Ако не мога да си позволя точно уредът, който искам, бих изчакала някоя и друга година. От личен опит го казвам - исках фурна с пиролиза, но не можех да си позволя такава в онзи момент. Купих за 250 лв Горение с транспортен дефект. Още си работи и всъщност съм доволна от нея, но две години по-късно фурните с пиролиза са далеч по-достъпни и ще си я сменя без проблем, а старата ще занеса да я ползват наемателите.

# 482
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 022
Здравейте,
И на мен ми трябва пералня слим.
Видях евтина със сушилня. Знам, каква работа върши или не върши. Имам отделни уреди вкъщи. Това ми е за ваканционен имот,в който даже не знам дали ще ползвам уреда. Модела е на ЛГ.
Реално издържа ли 2-3 години?

# 483
  • Мнения: 2 041
Здравейте,
И на мен ми трябва пералня слим.
Видях евтина със сушилня. Знам, каква работа върши или не върши. Имам отделни уреди вкъщи. Това ми е за ваканционен имот,в който даже не знам дали ще ползвам уреда. Модела е на ЛГ.
Реално издържа ли 2-3 години?
Etty, колко см. е? И на мен ми трябва за имот за под наем, кой е модела?
Моята комбинирана канди е от 2002 Simple Smile. Има само един ремонт преди 2 години. Пере чудесно, но доста мачка и затова от няколко месеца взехме и само сушилня AEG.

# 484
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 022
45 см е , на ЛГ. Не мога да ти дам линк, че  от телефона ми ги реже и не става. Тук е 1100, в е маг около 700. Та цената ме подмами 😊.  Ще отида днес да я видя.

Ето я :

https://www.emag.bg/peralnja-i-sushilnja-slim-lg-1200-ob-min-7-k … ;provider=gravity

Тук е 1100-1200.
Поръчах от емаг , каквото - такова , поне знам какво да очаквам.
Има я налична в Технополис Младост, но ми е много далече на мен и няма да ходя да я гледам.

Последна редакция: пт, 11 май 2018, 11:14 от etty775

# 485
  • Мнения: 2 643
Предложете ми нещо комбинирано до 1200лв.

# 486
  • Мнения: 489
https://www.emag.bg/peralnja-sys-sushilnja-samsung-1400-ob-min-8 … earch-Action=view
година и половина съм с тази и съм си доволен.Нямал съм никакви проблеми.

# 487
  • Мнения: 1 600
https://www.emag.bg/peralnja-sys-sushilnja-samsung-1400-ob-min-8 … earch-Action=view
година и половина съм с тази и съм си доволен.Нямал съм никакви проблеми.
Има ли контейнер за мъхове? Остават ли мъховете след сушенето по дрехите и в самия барабан? Мачкат ли се дрехите при сушенето? Извинявам се за многото въпроси, чудя се известно време между различните модели на комбинираните уреди.

# 488
  • Мнения: 489
https://www.emag.bg/peralnja-sys-sushilnja-samsung-1400-ob-min-8 … earch-Action=view
година и половина съм с тази и съм си доволен.Нямал съм никакви проблеми.
Има ли контейнер за мъхове? Остават ли мъховете след сушенето по дрехите и в самия барабан? Мачкат ли се дрехите при сушенето? Извинявам се за многото въпроси, чудя се известно време между различните модели на комбинираните уреди.
Има филтър за мръсотийте,мъхове не остават по дрехите.Във всяка сушилня се мачкат дрехите особено ако е препълнена.Когато е нормално количество по-малко се намачкват.

# 489
  • Мнения: 161
Във всяка сушилня се мачкат дрехите особено ако е препълнена.Когато е нормално количество по-малко се намачкват.

Точно това е идеята на сушилните и комбинираните уреди с по-голям барабан. Ако е за 4кг сушене  ще сложиш 3 ризи , ако е за 7-9кг сушене  можеш да сложиш повечко неща.

# 490
  • Мнения: 1 600
https://www.emag.bg/peralnja-sys-sushilnja-samsung-1400-ob-min-8 … earch-Action=view
година и половина съм с тази и съм си доволен.Нямал съм никакви проблеми.
Има ли контейнер за мъхове? Остават ли мъховете след сушенето по дрехите и в самия барабан? Мачкат ли се дрехите при сушенето? Извинявам се за многото въпроси, чудя се известно време между различните модели на комбинираните уреди.
Има филтър за мръсотийте,мъхове не остават по дрехите.Във всяка сушилня се мачкат дрехите особено ако е препълнена.Когато е нормално количество по-малко се намачкват.
Не във всяка сушилня се мачкат дрехите, поне в моята не се мачка никога, но аз никога не тъпча нито пералнята, нито сушилнята (имам в момента 2 отделни уреда, но ще се местим, и трябва да избера 1 комбиниран). Какъв е тоя филтър за мръсотиите, може ли малко подробности? Благодаря за отговорите.

# 491
  • Мнения: 489
Нищо извънземно не е.Просто долу в дясно има едно отделение ,което се чисти ,в книгата пише 2 пъти годишно и там се събират боклучета.Иначе мъхчета оставят по вратата,може да ги махнеш или на следващото пране си отиват където трябва.Аз лично не барам нищо.Има много добри програми.

# 492
  • Мнения: 1 600
Нищо извънземно не е.Просто долу в дясно има едно отделение ,което се чисти ,в книгата пише 2 пъти годишно и там се събират боклучета.Иначе мъхчета оставят по вратата,може да ги махнеш или на следващото пране си отиват където трябва.Аз лично не барам нищо.Има много добри програми.
Благодаря за отговора Simple Smile

# 493
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Предложете ми нещо комбинирано до 1200лв.
Фагор! Аристон по-скоро не. Самсунг незнам, може би и те са добри, четох добри отзиви за пералните им. Другите марки като Бош, Сименс, АЕГ и т.н. вече са по-скъпи. Евентуално някой по-старичък модел.

# 494
  • Мнения: 5 013
Нищо извънземно не е.Просто долу в дясно има едно отделение ,което се чисти ,в книгата пише 2 пъти годишно и там се събират боклучета.Иначе мъхчета оставят по вратата,може да ги махнеш или на следващото пране си отиват където трябва.Аз лично не барам нищо.Има много добри програми.
От описанието съдя, че това не е филтър за пухове, това е обикновен филтър, какъвто имат всички перални.

Филтърът за пухове се чисти след всяко сушене и излиза грубо около 1 юмрук пух, в зависимост от това какво е сушено може да е повече или по-малко. Да се чисти филтъра на пералнята веднъж или два пъти годишно определено не е същото. Всичкият този пух, който иначе отива във филтъра, остава или по барабана отвътре и се лепи на следващото пране, или извън барабана, където задръства чарковете на уреда.

Общи условия

Активация на акаунт