Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 610
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 2 687
с въпрос: монтажът и работата на тази пералня-сушилня изисква ли особени тръби за вода или ако съм имала пералня досега, директно се монтира и новият уред, вместо първия? в смисъл - няма нужда да се разбиват стени?

# 541
  • Мнения: 6 292
с въпрос: монтажът и работата на тази пералня-сушилня изисква ли особени тръби за вода или ако съм имала пералня досега, директно се монтира и новият уред, вместо първия? в смисъл - няма нужда да се разбиват стени?
Нищо не се преработва, нито разбива.

# 542
  • Мнения: 2 687
А някой има ли впечатления за нея или сродните и от серията на самсунг, особено: вади ли дрехите сухи?!

Нещо не намирам търсачка за вътре в темата...

# 543
  • София
  • Мнения: 12 006
А някой има ли впечатления за нея или сродните и от серията на самсунг, особено: вади ли дрехите сухи?!

Нещо не намирам търсачка за вътре в темата...
Имаше назад в темата /или предната беше/ мнения за самсунга - доволни са и от пране и от сушене.

# 544
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Моля за мнения относно: Пералня със сушилня Samsung WD80J6410AW/LE
https://www.technomarket.bg/products/09143026/samsung-wd-80j6410aw-le
Чудесна машина! Много съм доволна!  Grinning
След сушилня дрехите ми миришат на канал. Друг има ли този проблем?

# 545
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз нямам и не мисля, че е нормално.
След пране само как са?

# 546
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Само пране е супер и омекотителят се усеща. Но зима като я ползвах комбинирано, миришат на спарено, гадно. Слагате ли други добавки вътре , като топки и прочие

# 547
  • Мнения: 2 687
Мария, тъкмо бях изровила и аз старите публикации на теб и един потребител lubimec. Бихте ли споделили пресни впечатления след двугодишна употреба?! Уредът,който гледам,е сходен.

# 548
  • София
  • Мнения: 12 006
Само пране е супер и омекотителят се усеща. Но зима като я ползвах комбинирано, миришат на спарено, гадно. Слагате ли други добавки вътре , като топки и прочие
Последно на канал ли миришат или на спарено? Ако е първото - е от канала - пусни еднин празен цикъл пране с препарат на най-високите градуси; ако е второто е от модела - по-точно от маншина, който мирише при награяването от сушенето, ако е минала над 10-15 сушенета и продължава да мирише, едвали ще се оправи. Топки не слагам, т.к. само ми "лопат" и не дразнят. Може би с гумените няма да е така, казват, че омеквали, ама "все си купувам".

# 549
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Мария, тъкмо бях изровила и аз старите публикации на теб и един потребител lubimec. Бихте ли споделили пресни впечатления след двугодишна употреба?! Уредът,който гледам,е сходен.

Аз съм изключително доволна от машината. И за пране и за сушене.
При мен, след сушенето няма миризма.
Наскоро я пуснах с две памучни сака на децата и две долнища - излязоха по-гладки отколкото ги купих. Ако я препълня, което се случва често, дрехите пак се изсушени до готовност за обличане, но трябва да се гладят.
На всеки 40 цикъла ми излиза съобщение, че трябва да пусна програмата за почистване. Това също ми е много удобно, защото иначе не се сещам.
До момента нямам никакви забележки.

# 550
  • Мнения: 70
Здравейте,
Ориентирала съм се към комбиниран уред Samsung или AEG. До момента ползвах пералня Samsung, монтирана под кухненски плот с височина 82 см без горен капак.
В няколко магазина вече ми казват, че на новите уреди не може да се маха горния капак, за да се постигне тази височина.
Имате ли идеи или опит с такъв казус?
Благодаря предварително!

# 551
  • Мнения: 60
И аз си поръчах АЕГ с термопомпа,чакам я тази седмица да дойде.После ще дам отзиви за нея.

Здравейте Vqqra, купихте ли АЕГ -то? Доволна ли сте? Аз също съм се спряла на този модел, но все още се колебая и се чудя дали да не купя отделни! Интересува ме сушенето - сухи ли са дрехите, щадяща ли е, излизат ли много намачкани, има ли лош мирис?

# 552
  • София
  • Мнения: 2 298
И аз си поръчах АЕГ с термопомпа,чакам я тази седмица да дойде.После ще дам отзиви за нея.

Здравейте Vqqra, купихте ли АЕГ -то? Доволна ли сте? Аз също съм се спряла на този модел, но все още се колебая и се чудя дали да не купя отделни! Интересува ме сушенето - сухи ли са дрехите, щадяща ли е, излизат ли много намачкани, има ли лош мирис?
Аз имам този модел. Има различни режими на сушене. При единия дрехите са напълно сухи. Мачкането зависи от типа тъкан. Спално бельо от памук се намачква, но памук тъкан тип трико - не.
Не мирише лошо, напротив, има аромат на праха за пране и омекотителя.
Предимството пред двата отделни уреда е, че не се прехвърлят дрехи, което би било неудобство за хора, които пускат пералнята през нощта.

# 553
  • Мнения: 40 892
Аз имам този модел. Има различни режими на сушене. При единия дрехите са напълно сухи. Мачкането зависи от типа тъкан. Спално бельо от памук се намачква, но памук тъкан тип трико - не.
Не мирише лошо, напротив, има аромат на праха за пране и омекотителя.
Предимството пред двата отделни уреда е, че не се прехвърлят дрехи, което би било неудобство за хора, които пускат пералнята през нощта.

Потвърждавам - никакви лоши миризми, суши добре, относително тиха е и няма склонност " да се разхожда" по време на центрофуга. Мачкането си е основно според дрехата.

Иначе аз не пера и суша свързано. Предпочитам да изпера, да извадя и прегледам прането (често се случва някой чаршаф да влезе в торба и прочее) и после пак да го сложа добре подредено. Така добавям и топки и махам чашката от препарата (пера с чашка, не сипвам отгоре в чекмеджето). Също така лятно време суша дребните дрехи на простир на слънце на балкона, а въртя в сушилнята само чаршафите. Така се пести време и енергия.

Също така програмите са доста дълги, но има бутон за намаляване на времетраенето на две степени, като на втора степен времето е доста кратко.
Сушилнята отначало показва много време за сушене, но след малко си прекалкулира и го намалява чувствително ако не е на максималните килограми.

И последно, но не и по важност, влюбена съм във филтъра за пухчета. Като гледам какво има в него след всяко сушене просто не ми се мисли къде е щял да бъде целият този мъх без филтър.

# 554
  • Мнения: X
Аз имам този модел. Има различни режими на сушене. При единия дрехите са напълно сухи. Мачкането зависи от типа тъкан. Спално бельо от памук се намачква, но памук тъкан тип трико - не.
Не мирише лошо, напротив, има аромат на праха за пране и омекотителя.
Предимството пред двата отделни уреда е, че не се прехвърлят дрехи, което би било неудобство за хора, които пускат пералнята през нощта.

Потвърждавам - никакви лоши миризми, суши добре, относително тиха е и няма склонност " да се разхожда" по време на центрофуга. Мачкането си е основно според дрехата.

Иначе аз не пера и суша свързано. Предпочитам да изпера, да извадя и прегледам прането (често се случва някой чаршаф да влезе в торба и прочее) и после пак да го сложа добре подредено. Така добавям и топки и махам чашката от препарата (пера с чашка, не сипвам отгоре в чекмеджето). Също така лятно време суша дребните дрехи на простир на слънце на балкона, а въртя в сушилнята само чаршафите. Така се пести време и енергия.

Също така програмите са доста дълги, но има бутон за намаляване на времетраенето на две степени, като на втора степен времето е доста кратко.
Сушилнята отначало показва много време за сушене, но след малко си прекалкулира и го намалява чувствително ако не е на максималните килограми.

И последно, но не и по важност, влюбена съм във филтъра за пухчета. Като гледам какво има в него след всяко сушене просто не ми се мисли къде е щял да бъде целият този мъх без филтър.

И аз мисля да си купя точно тази, това е тази, която струва около два бона нали? Да разбирам, че поне ако се сушат непретенциозни дрехи не ги разваля?

Общи условия

Активация на акаунт