Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 431
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 60
Аз имам този модел. Има различни режими на сушене. При единия дрехите са напълно сухи. Мачкането зависи от типа тъкан. Спално бельо от памук се намачква, но памук тъкан тип трико - не.
Не мирише лошо, напротив, има аромат на праха за пране и омекотителя.
Предимството пред двата отделни уреда е, че не се прехвърлят дрехи, което би било неудобство за хора, които пускат пералнята през нощта.

Потвърждавам - никакви лоши миризми, суши добре, относително тиха е и няма склонност " да се разхожда" по време на центрофуга. Мачкането си е основно според дрехата.

Иначе аз не пера и суша свързано. Предпочитам да изпера, да извадя и прегледам прането (често се случва някой чаршаф да влезе в торба и прочее) и после пак да го сложа добре подредено. Така добавям и топки и махам чашката от препарата (пера с чашка, не сипвам отгоре в чекмеджето). Също така лятно време суша
дребните дрехи на простир на слънце на балкона, а въртя в сушилнята само чаршафите. Така се пести време и енергия.

Също така програмите са доста дълги, но има бутон за намаляване на времетраенето на две степени, като на втора степен времето е доста кратко.
Сушилнята отначало показва много време за сушене, но след малко си прекалкулира и го намалява чувствително ако не е на максималните килограми.

И последно, но не и по важност, влюбена съм във филтъра за пухчета. Като гледам какво има в него след всяко сушене просто не ми се мисли къде е щял да бъде целият този мъх без филтър.

И аз мисля да си купя точно тази, това е тази, която струва около два бона нали? Да разбирам, че поне ако се сушат непретенциозни дрехи не ги разваля?
Тази е за около 2 хил. Като цяло отзивите за нея за положителни, четох и в руските сайтове, затова скачам и ще пиша отново!


# 556
  • Мнения: 60
Вече я имам комбинираната пералня! Супер е! Много съм доволна!

# 557
  • София
  • Мнения: 2 298
Вече я имам комбинираната пералня! Супер е! Много съм доволна!

Честито ! Да си я ползваш с голямо удоволствие !

# 558
  • Мнения: 60
Вече я имам комбинираната пералня! Супер е! Много съм доволна!

Честито ! Да си я ползваш с голямо удоволствие !

Благодаря!:relieved:

# 559
  • Мнения: 20
Аз още не съм прала  и сушила тъй като съм в Англия но сега живот и здраве се прибирам  в Бургас и ще е в ход  нон стоп с сушилнята ..

# 560
  • Мнения: 20
Вече я имам комбинираната пералня! Супер е! Много съм доволна!
Дъщеря ми голямата си купи отделна и много е доволна почиства мъховете от дрехите .А тези комбинирани  няма да имат  .

# 561
  • София
  • Мнения: 2 298
Вече я имам комбинираната пералня! Супер е! Много съм доволна!
Дъщеря ми голямата си купи отделна и много е доволна почиства мъховете от дрехите .А тези комбинирани  няма да имат  .

Какво имате предвид под "почиства мъха от дрехите" ? Нашата е комбинирана и събира мъха в отделно чекмедже, което се отваря и мъха се изхвърля.

# 562
  • София
  • Мнения: 12 006
Вече я имам комбинираната пералня! Супер е! Много съм доволна!
Дъщеря ми голямата си купи отделна и много е доволна почиства мъховете от дрехите .А тези комбинирани  няма да имат  .
Някои комбинирани имат филтър за мъх.

# 563
  • Мнения: 1 600
Вече я имам комбинираната пералня! Супер е! Много съм доволна!
Дъщеря ми голямата си купи отделна и много е доволна почиства мъховете от дрехите .А тези комбинирани  няма да имат  .
Някои комбинирани имат филтър за мъх.
Освен тази на AEG с термопомпа, кои други комбинирани уреди имат филтър за мъх?

# 564
  • Мнения: 20
Вече я имам комбинираната пералня! Супер е! Много съм доволна!
Дъщеря ми голямата си купи отделна и много е доволна почиства мъховете от дрехите .А тези комбинирани  няма да имат  .
Някои комбинирани имат филтър за МЪХ .Здравейте ,незнам не съм е  виждала  не съм и питала децата  има ли за мъх .Тя е Аег нов модел комбинирана

# 565
  • asgr
  • Мнения: 56
Здравейте!Преди около месец закупихме комбинирана пералня със сушилня втора употреба.Всичко работи идеално,но забелязвам,че като пусна пране и оставя максималките обороти на пералнята (1400) по белите дрехи остават мръсни следи.Започнах да я оглеждам от вътре и като обърнах леко гумата на вратичката видях страшно много мръсотия от вътре.Дали може да се изчисти с някакъв препарат за перални или белина?Някой имал ли е този проблем?Не се усеща някаква лоша миризма нито по изпраните дрехи,нито от самата пералня.А когато наглася центрофугата на 800 оборота,това зацапване го няма.Няколко пъти съм чистила филтъра и съм я пускала на програма за почистване на барабана,но очевидно няма ефект.Моля за съвет,ако някой се е сблъсквал с такъв проблем.Благодаря!

# 566
  • Мнения: 11
Някой който има. Aeg,да сподели дали са шумни при сушене,мисля да си купувам скоро,някой модел към 2000лв. с термо помпа

# 567
  • Мнения: 40 737
Някой който има. Aeg,да сподели дали са шумни при сушене,мисля да си купувам скоро,някой модел към 2000лв. с термо помпа

Аз имам и съм доволна. Но все пак не съм имала друга и не знам дали е тиха или не. Ако ти е в кухньохола ще е досадно, но моята е в мокрото и като си суши там нищо не се чува.

# 568
  • Мнения: 11
Някой който има. Aeg,да сподели дали са шумни при сушене,мисля да си купувам скоро,някой модел към 2000лв. с термо помпа

Аз имам и съм доволна. Но все пак не съм имала друга и не знам дали е тиха или не. Ако ти е в кухньохола ще е досадно, но моята е в мокрото и като си суши там нищо не се чува.
Във всекидневната ще е и затова ме притеснява ,колко време суши ?Ниво на шум при сушене 66 db как е?

Последна редакция: вт, 25 сеп 2018, 20:13 от zarkomortala

# 569
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 010
Каквато и да вземеш тиха няма 😀.
Но шума е по носим, не е дразнещ, понякога те приспива 😉.

Общи условия

Активация на акаунт