Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 579
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 4 936
чудесно сравнение, благодаря!
Това, че първата е кондензационна значи ли, че трябва да имам някакъв съд за конденза и да го изпразвам или не?

И с риск да съм досадна, моля някой да каже простичко какво точно прави тази термопомпа, че етолкова желана пералнята с нея? 
много има писано, но аз.. newsm78 не го схващам много.

# 631
  • Мнения: 11
Днес си поръчах aeg комбинирана с термопомпата модела,някой с такава да сподели коя програма ползва,да не се свият дрехите при сушене...

# 632
  • Мнения: 11
чудесно сравнение, благодаря!
Това, че първата е кондензационна значи ли, че трябва да имам някакъв съд за конденза и да го изпразвам или не?

И с риск да съм досадна, моля някой да каже простичко какво точно прави тази термопомпа, че етолкова желана пералнята с нея? 
много има писано, но аз.. newsm78 не го схващам много.
С термопомпата ти хаби 4кв. ток на цял цикъл,пране и сушене,а без 8кв.,това върши термопомпата

# 633
  • Мнения: X
чудесно сравнение, благодаря!
Това, че първата е кондензационна значи ли, че трябва да имам някакъв съд за конденза и да го изпразвам или не?

И с риск да съм досадна, моля някой да каже простичко какво точно прави тази термопомпа, че етолкова желана пералнята с нея? 
много има писано, но аз.. newsm78 не го схващам много.
С термопомпата ти хаби 4кв. ток на цял цикъл,пране и сушене,а без 8кв.,това върши термопомпата

Глупости. Термопомпата осигурява прецизен контрол на температурата на сушене. Майната й на икономията на ток.

# 634
  • Мнения: X
При уредите без термопомпа имаме обикновен нагревател вътре в уреда. Той се включва периодично и загрява циркулиращия въздух. Тъй като самия нагревателен елемент развива висока температура се стига до локални прегрявания, мирис на гума при някои модели, спичане на всякакви отлагания в пералнята и по-бърза амортизация. Това е все едно в пералнята ви да има поставена, най-грубо казано "духалка" . При уредите с термопомпа в пералнята има  най-общо казано климатик, с фреон, компресор и т.нат. и няма нагревател. Нагряването става за сметка на топлина от околната среда която термопомпата концентрира в пералнята. Достиганите температури са по-ниски, контрола им е по-прецизен със всички произтичащи от това предимства - без мирис на гума, без такава амортизация и спичане на отлагания, с икономия на енергия. За жалост е много по-скъпо в пералнята да се постави този "климатик" отколкото "проста духалка" и от там цената на уреда скача

# 635
  • София
  • Мнения: 12 006
Днес си поръчах aeg комбинирана с термопомпата модела,някой с такава да сподели коя програма ползва,да не се свият дрехите при сушене...
По-глупав въпрос не е задаван в тази тема. Биеш и останалите теми!
Прочети си упътването и тогава задавай въпроси, макар че то е близко да акъла: Уреда има определен брой програми за определени материи и се сушат дрехи на програма според материята, за да не се свиват. Иначе дрехи от синтетика би се свили на програма памук, която сама по себе си суши отлично памучните дрехи без да ги свива. И обратното - памучни дрехи биха останали влажни тук таме, както и биха се сушили 100 часа на синтетика. Няма универсална програма за всички материи. Дори програма микс /не знам комбинираните дали я имат/ и тя не е с блестящи резултати на всички материи, всеки път, освен това зависи и от дрехата имали много джобове, дебели ръбове и подобни трудно сухнщи части.

# 636
  • София
  • Мнения: 6 010
Момичета, а колко си пълните пералните/сушилните? Моята е с капацитет 9 кг за пране и 6 кг за сушене. Случвало ми се е да сложа 4 кг пране (сухо) за сушене, което пак напълни целия барабан и дрехите бяха намачкани.
Имам чувството, че трябва да я пускам полупразна, че да не мачка, а това не ми е нито изгодно като време нито като разход.

# 637
  • Мнения: 4 936
Днес си поръчах aeg комбинирана с термопомпата модела,някой с такава да сподели коя програма ползва,да не се свият дрехите при сушене...
и аз.. ще я чакам в четвъртък..

 ₪₪₪ Afrodita ₪₪₪ по-кротко де... само сме ги поръчали, още не са дошли пералните, така че нямаме упътвания още - това за мен, но предполагам, че и при zarkomortala е така...
и аз се вълнувам как ще се оправям с програмите й. дано има повече автоматични Simple Smile

На старата най-много използвах програмата mix.. дано и тук да има такава



# 638
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз пък честно казано мислех, че синтетиката не се свива... От тук научавам, че ако се пусне на програма памук ще се свие Rolling Eyes

# 639
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 023
Точно синтетиката най-много се свива 😀.

# 640
  • София
  • Мнения: 12 006
Днес си поръчах aeg комбинирана с термопомпата модела,някой с такава да сподели коя програма ползва,да не се свият дрехите при сушене...
и аз.. ще я чакам в четвъртък..

 ₪₪₪ Afrodita ₪₪₪ по-кротко де... само сме ги поръчали, още не са дошли пералните, така че нямаме упътвания още - това за мен, но предполагам, че и при zarkomortala е така...
и аз се вълнувам как ще се оправям с програмите й. дано има повече автоматични Simple Smile

На старата най-много използвах програмата mix.. дано и тук да има такава

На официалния сайт би следвало да ги има упътванията, ама най-малкото няма как различни материи да се сушат на една програма. Все едно да пита на коя степен на ютията се глади най-добре.
------------------
Програмата памук е най-силна като градуси, затова като се сложат дрехи от синтетика или друго разл. от памук се свива, ластични дрехи се развалят и т.н.

# 641
  • Мнения: 11 611
За пералнята на АЕ,Г серия 9 със сушилня, термопомпа и филтър за мъхове.
1.Програмата 3кг/3часа е за ежедневно пране за смесени материи и слабо замърсени. Прането с плакненето е около 45 мин. останалото е сушене на ниво "прибиране в гардероба". Програмата е автоматична и допълнителните функции не работят към нея. Изкарва всичко идеално сухо, меко (без омекотител) и ненамачкано.
2. На програмите за памук, еко памук, синтетика и деликатни може да им се съкращава времето за пране няколкократно чрез последователното натискане на един бутон.
3.Сушилнята може да работи и като непрекъснат цикъл след прането, но в този случай не бива прането да надишава 6 кг.
4. сушенето може да се извършва като самостоятелна автоматична програма с три нива на сушене: за гладене, за прибиране в гардероба и екстра сухо(това последното не съм го ползвала)
5. бутон" сушене за определно време" позолява вие да си зададете времето за сушене, като минимумът е 15 мин. С всяко следващо натискане на бутона, можете да увеличавате времето за сушене. (например решавате, че тази дреха искате само малко да я изсушите и после да си я метнете на простора или там каквото друго ще я правите)

Имайте предвид, че минималната й височина е 87 см по документи (аз бих казала 87.5) и който иска да я слага под плот, хубаво да си измери разстоянията. Добре е да бъде включена в мрежата чрез устройство със защита от пренапрежение. Има изискване автоматичния прекъсвач на таблото за тока да е поне 10А. Преди да се пусне в режим на работа, трябва да се изчака 6 часа след инсталацията.
Четете си упътванията преди да започнете експлоатацията Simple Smile

# 642
  • Мнения: 11 611
Скрит текст:
[quote author=zarkomortala link=topic=876925.msg37463440#msg37463440 date=15387338Днес си поръчах aeg комбинирана с термопомпата модела,някой с такава да сподели коя програма ползва,да не се свият дрехите при сушене...
и аз.. ще я чакам в четвъртък..

 ₪₪₪ Afrodita ₪₪₪ по-кротко де... само сме ги поръчали, още не са дошли пералните, така че нямаме упътвания още - това за мен, но предполагам, че и при zarkomortala е така...
и аз се вълнувам как ще се оправям с програмите й. дано има повече автоматични Simple Smile

На старата най-много използвах програмата mix.. дано и тук да има такава

На официалния сайт би следвало да ги има упътванията, ама най-малкото няма как различни материи да се сушат на една програма. Все едно да пита на коя степен на ютията се глади най-добре.
------------------
Програмата памук е най-силна като градуси, затова като се сложат дрехи от синтетика или друго разл. от памук се свива, ластични дрехи се развалят и т.н.
[/quote]
Afrodita, не си на много прав път точно за тази пералня. Принципът на работа на тази машина е различен от този на кондензационните.

# 643
  • Мнения: X
Следя, че и аз ще скачам на тази пералня. Сега правим ел инсталацията и пратих каквото си писала на техника, ако трябва пак да кърти ще иска да ме убие..

# 644
  • Мнения: 11 818
За пералнята на АЕ,Г серия 9 със сушилня, термопомпа и филтър за мъхове.
1.Програмата 3кг/3часа е за ежедневно пране за смесени материи и слабо замърсени. Прането с плакненето е около 45 мин. останалото е сушене на ниво "прибиране в гардероба". Програмата е автоматична и допълнителните функции не работят към нея. Изкарва всичко идеално сухо, меко (без омекотител) и ненамачкано.
За тази програма бих допълнила само, че можеш да избереш градусите - 30 или 40.

Общи условия

Активация на акаунт