ЕДИНАДЕСЕТИ клас

  • 59 413
  • 517
  •   1
Отговори
# 45
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
И аз да кажа за химията. При нашия син също има промяна към по добро по химия. Явно материала е по-интересен. За разлика от историята където ми заяви, че хич не му е интересно и няма да учи този раздел. Вчера пък беше потресен от това как класа нямали собствено мнение за  Дон Кихот и повтаряли като мантра думите на учителката, че е велик мъдрец. Той обаче има собствено мнение, което се различава от това на учителката и ще си го отстоява дори да се обзаведе с двойка.

# 46
  • Мнения: 30
Мили Дами,
Нашият езиков обмен във Франция се отмени.....засега. Децата трябваше да пътуват на 22.11., но всичко пропадна след кошмарния за Франция и цяла Европа петък 13. Десетокласникът е объркан - хем иска нищо да не се променя, да не се поддаваме на страха, хем проявява здрав разум , а и съчувствие към приемащите френски семейства / ако децата въпреки всичко бяха заминали, щяхме да натоварим хората с огромна отговорност/. Нагласата за страхотно преживяване се изпари, останаха притесненията и неясния страх за бъдещето на децата ни изобщо - в какво се забъркваме/европейците/, какво си причинихме и причиняваме, дали децата ни наистина ще живеят в мирен свят без граници ?
Здравейте! Моята дъщеря беше октомври месец в Полша на обмен като този , на който щяхте да ходите вие. Тя е в Английска гимназия и обмена с децата там е също с английска г-я. Много организирано, много полезно и приятно е било. Ходенето в тяхно уч-ще е почти формално, не е задължително. Жалко и тъжно е че така се случи в Париж на 13 и напълно нормално е да се отмени, но съм почти сигурна, че пак ще организират. Ако имате желание , когато ще ходи вашето дете ми пишете, ще ви кажа някои неща, които ние направихме за да е още по приятно и полезно гостуването.

# 47
  • Майничка
  • Мнения: 12 570
Ох, де този интерес към химията да се пробудеше и у нашата...
За сметка на това по литература кърти направо. Казаха ми, че в час сравнила Дон Кихот с прекалил с адреналина играч на LARP!

# 48
  • Мнения: 5 321
Браво, оригинална е!

# 49
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
Да се намира при някой тестовете по химия на издателство Педагог 6?

# 50
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Честита Нова 2016 година!

Пожелавам на децата ни упорито да следват мечтите си,  смело да се гмурнат в морето на живота и да не загърбват учението, а нас търпение, разбиране и много здраве за всички!

# 51
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
За много години!
Много здраве и успехи!

# 52
  • Мнения: 5 321
Честита 2016 и от мен. Присъединявам се към пожеланието на Рачето - да следват мечтите си е двигателя на успехите на децата ни, особено на тази възраст. Дано всяко дете е запазило меракът към училището и основно изучаваните предмети, и дано го съхрани до края. Като си помисля, че половината му гимназиално време отмина и тръпки ме побиват. Все е натоварен, все е на педал, все тича някъде, с нещо е зает - кога ще се почувства дете? Догодина по това време ще седи зад волана на учебна кола....а до вчера си играеше с колички.  През междусрочната ваканция заминава с класа на гаджето си за Банско. На призива ни да си помисли и да си вземе ските , защото в този период Банско е ски и нищо друго, той заяви, че едва ли ще намери време да иде до пистите.... Не смея и да си помисля с какво точно ще запълва времето си. Все още не мога да повярвам, че е толкова голям. Сутрин преди да го събудя за училище се взирам в него и търся прилика с онова уникално сладко и кръгло личице, което ми се усмихваше и на сън.
И друг път съм писала - детето ми има лек и безпроблемен пубертет - изключително комуникативен е, забавен и разсъдлив, винаги откликва, помага у дома. В училище нещата са относително добре - тази година взе да си стъпя на краката. Все още любовта към немския е основния му двигател да тръгва сутрин с мерак. Участва в един театър на немски и това отнема голяма част от енергията му. Има някакви идеи за бъдещето си, но засега не коментираме много-много, защото всички сме наясно, че за да стигне до там има още много път да извърви. Това лято ваканцията в Германия май ще ни се размине - както и да го мисля, не намирам време в което да вмъкна 2-3 седмици там. Ще имаме курсове  и по двата езика. На тях ще разчитам да подобри нивото си.

# 53
  • Мнения: 1 512
Честита нова година  и от мен, с пожелания за здраве, мъдрост и търпение! bouquet

Днес синът ме изненада с  "внезапна" олимпиада по АЕ - записал се е преди нова година , ама забравил да ми каже / аз съм му нещо като "секретарка" Joy следя му календара/. Добре че не е забравил да отиде - само дето ни пришпори в последния момент да го карам, за да не закъснее. Просто тази разсеяност ме побърква и не е от пубертета - с него нямаме проблеми - вродена си му е явно / мъжът ми беше такъв докато не стана баща Mr. Green/ Нямам идея кой ще го подсеща и организира, живот и здраве, ако стане студент в чужбина newsm78?

# 54
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И моят син по същия внезапен начин отиде на олимпиада Mr. Green Но поне ни предупреди вчера вечерта - и сам се е оправял сутринта.

Аз също дотук тайно чувствам облекчение, че пубертетът върви без някакви грижи - човекът си става голям, сам се оправя за повечето неща, има стабилен характер и стабилно самочувствие Mr. Green, за моя радост досега почти не е имал резки смени в настроенията, тръшкане на врати, изнервените тийн-крясъци, които са ми много познати от моя пубертет (за нещастие вероятно ще си ги припомня с дребното, като гледам накъде вървят нещата с начеващия при нея пубертет...) Бяха една група от 12 тийнове сами на Нова година в къща извън града - като ни се обади да си го приберем на сутринта, беше тотално неспал, но напълно трезвен и порядъчно отвратен от това какво прави алкохолът при прекаляване (не че не е консумирал, но явно има някаква мярка и не му харесва да я прехвърля). С девойките също е много laid back, преценява прекрасно кое защо правят и толкова не се впечатлява на женски настроения, че чак е смешно да се гледа отстрани (продължава да си е със същото гадже, вече повече от 2 г). И ученето също му върви, без никакво подсещане и напрежение... и ако не беше сестра му, която да ми къса нервите нон-стоп по отношение на нейното учене, животът като мама на големи деца щеше да е песен Simple Smile Обаче младежът все още идея си няма какво иска да прави нататък - това е единственото нещо, което ни напряга лекинко, но пък още не му е дошло времето, така че не мисля да се тревожа отсега за след 2 г Grinning

# 55
  • София
  • Мнения: 4 272
Здравейте! И моят син е по изненадите, разсеяността и няма още никаква представа какво ще учи  Rolling Eyes Снощи ненадейно ми заяви, че трябва да го събудя рано, защото бил на състезание по лека атлетика и да му припомня да си вземе еди какво си...Миналата година мразеше историята, сега пък му била интересна. Същото е и с физиката. Разбира я и си решава задачите. Та ако можело нещо с история и физика. Би било интересно и политика да има  hahaha Но най-много би се зарадвал на лека атлетика! Е такава специалност няма! Може би история на физиката, видяно през погледа на един спортуващ политик  Joy Иначе не си дава много зор в ученето, което ме вбесява  #Cussing out В края на срока се втурва да учи и поправя оценки...но като е нанизал преди едни хубави...Нямам думи! А пожеланието му за рождения ми ден беше страхотно: "Мамо, желая ти да си много здрава и не толкова емоционална по отношение на оценките ми!" Ами аз съм спокоен човек, но...Хайде да не се оплаквам повече...

# 56
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
А пожеланието му за рождения ми ден беше страхотно: "Мамо, желая ти да си много здрава и не толкова емоционална по отношение на оценките ми!" Ами аз съм спокоен човек, но...Хайде да не се оплаквам повече...
Joy Joy Joy Joy
Ами, то пожеланието си е много хубаво!!! Laughing Фен съм му на сина ти!!! Hug

Аз пропуснах РС. Звъннах на класната, нищо обезпокоително не чух, оценките са ОК (пу-пу!), та борбата остава при петокласника...а там е майко мила!!! Crazy

# 57
  • София
  • Мнения: 4 272
При повечето момчета май е "майко мила". Като чух онзи ден как учи по история, се хванах  за главата  ooooh! Говори си по Скайп с още един съученик. Четат те и обсъждат уроците: Батее, това ако ми се падне, не знам какво ще правя. Друг път пък гледаше "Хамлет" пак с негов съученик и си коментираха по скайп. Чувах реплики от сорта: Абе, кой беше тоя вляво? Ама той е много тъп. Ей такива ми ти работи...Без думи  Crazy

# 58
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Оххх, Лея , добре че си ти в тази тема,още една голяма бяла птица с нейния шемет! Mr. Green Аз съм му фенка също на синчето ,отдавна при това!
Нито го чувам ,нито го виждам кога учи .На дневен ред е малкия ,да става и той 8ми клас ,че да приключа с надзора. Темите са мацки и къде да се съберат с компанията.
Преди време ми каза "Абе ти си по-амбициозна за мен от мен самия ,не ме мисли ,ще се оправя в тоз живот "  Направо ми затвори устицата!  Twisted Evil

# 59
  • София
  • Мнения: 4 272
Деска, какво да ти кажа! Тоя шемет да не ти е вкъщи   Crazy Да си призная днес ходих в училище да питам химичката как му е оформила оценката, защото средно аритметично се получава по-висока. Тя каза, че гледала и дисциплина и участие в час. А тия на последния чин и групичката наоколо само си приказвали. И моят син изтърси: Ами тогова госпожо, обещавам втория срок да седя на първия чин  ooooh! На учителката май й стана смешно, но само се усмихна и каза да внимава повече и да взема участие. Еййй...да ми беше казал някой, че ще ходя в училище да се разправям за оценки... Embarassed Но ми стана чудна системата за оценяване. Явно при тая госпожа средното аритметично не значи нищо.
Деска, щом твоя син сам казва, че е оправно момче, наистина ще се оправи! А аз какво да говоря за моя...То всеки ден са едни философски умозаключения, в резултат на които излиза, че в гимназията им предават дебилни учители, мъжемразки и т.н. А те, горките дечица, живи да ги ожалиш...

Общи условия

Активация на акаунт