котката ми бяга от котетата

  • 1 439
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте!Имам голям проблем и моля някой,ако има идея какво се случва,да ми даде съвет.Имам котка от две години.Много обичана и обгрижвана.Тази пролет роди две котета.Беше изключително грижовна майка.До скоро ги кърмеше,макар,че вече са почти колкото нея на ръст и тегло.От две седмици започна да изпитва ужас от котетата.Пропуснах да кажа,че и двете са мъжки.Започна да им съска,да ги бие и да бяга от тях,макар,че те по никакъв начин не я заплашват.Напусна къщата ни,появява се през деня само за да хапне нещо,връща се към старите си навици да се изтяга на дивана и да дреме,но в момента,в който се появи някое от котетата,като стрела се спуска и бяга навън.Ужасно ми липсва и не знам какво да направя,за да си я върна.А не искам да се разделям и с котетата,защото много се привързахме и към тях,те са просто неописуемо интересни,игриви и забавни,и в същото време са много послушни.Ако някой имам идея каква е причината за това състояние на котката,моля да ми помогне.Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 140
Пораснали са и се опитва да ги направи самостоятелни Grinning По-принцип те трябва да си намерят територия, но мъжките са мързеливи и тя им отстъпва своята явно. А може и да е разгонена. След време ще се оправят, просто изчакай. И аз имам котка с пораснало синче, та оттам са ми наблюденията.

# 2
  • Мнения: 1 826
Първо на каква възраст са котетата?
Ако са над 6 месеца ги кастрирайте и няма да има проблем,явно е разгонена и се дразни котката.Потърсете и темата  за котета във форума и ще получите съвети.
Ето я
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=871148.0;topicrefid=19

# 3
  • Мнения: 3
Много благодаря за отзивчивостта.Котетата са на 5 месеца.

# 4
  • Мнения: 238
Нормално е, майката обикновено прокужда порасналите мъжки котета или самата тя се оттегля от тях. Това е вроден инстинкт с цел да се предотврати бъдещо кръвосмешение, което е неизбежно, ако останат на една територия. Кастрирайте всички и нещата вероятно ще се уталожат, пък и предполагам не искате всяка година да се сдобивате с няколко нови котила.
Некастрираните мъжки са склонни да скитат и да се бият с други мъжки, при което има голяма вероятност да се заразят с разни болести, например котешки спин. Като ги удари хормонът, стават неконтролируеми и лесно могат да станат жертва на недобронамерени хора или да се озоват под гумите на някоя кола. Смята се, че некастрираните мъжки, които излизат навън, живеят средно около 3 години. Затова пък кастрираните, които са добре гледани, живеят 15 и повече години.
Животът на женските също се удължава чрез кастрацията.

# 5
  • Мнения: 4 711
Съгласна съм с другите мнения, време им е да са самостоятелни.
Нашата женска котка кърмеше единственото ни останало женско котенце до към четвъртия му месец, после започна да му съска ако иска да бозае. Но само тогава. Иначе си играеха двете. Но ги кастрирахме, за да нямаме повече малки котенца.

А мъжки вътре трябва да се кастрира, ще започне да пишка насам натам. С бившия ми гледахме мъжки вътре и като стана на 6-7 месеца се разгони, започна да припикава едни дърва, които бяха за камината (беше зима) и вонеше много. Мяукаше непрекъснато, ние не го пускахме навън, че беше изцяло домашен, не го бяхме пускали никога навън и беше чисто бял, да не се цапа  hahaha.

# 6
  • Мнения: 3
Благодаря за отговорите и мненията.Може би наистина трябва да се кастрират.Ще помислим по въпроса. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт