Медикаментозен аборт - моят личен опит и преживяване

  • 366 766
  • 2 924
  •   2
Отговори
# 1 545
  • Мнения: 539
Момичета , има ли тук сред вас жени,които са направили МА по желание..изключително се срамувам ,че го пиша ,но как се справяте с вината ? Аз февруари също го направих по желание и съжалявам толкова много .. оправдавах се тогава ,че човека от когото забременях не желаеше детето,родителите ми щяха да ме линчуват , че съм самотна майка и най-вероятно нямаше да ми помогнат /не съм раждала до момента / ,но сега осъзнавам ,че каквото и да беше положението в момента нямаше да съм сама и щях все някак да се справя .. обвинявам се всеки ден и ако някой е решил да ме обвинява, достатъчно зле се чувствам моля спестете ми го
Не мога да Ви помогна, защото моят МА не беше по желание. Може би е добре да посетите психолог, за да Ви помогне да продължите напред. Чувството на вина е едно от най-ужасните неща, които човек може да изпитва. Доста от жените в групата обръщаме внимание на този аспект, когато някоя жена иска да прекъсне бременност по собствено желание, не защото искаме да съдим, а защото знаем колко тежко се преживява. Пожелавам Ви успех, надявам се да намерите специалист, който да Ви помогне, защото с чувство за вина се живее много тежко.
 Поздравления за смелостта да пишете.

# 1 546
  • Мнения: 257
Като жена ,която го е направила по желание искам да кажа на всяка една жена,която чете тук и обмисля по желание да го направи ,помислете добре , защото чувството за вина е неописуемо . Ако имате възможност и смелост ,бъдете смели ,защото ще лишите едно невинно същество не го заслужава

# 1 547
  • Мнения: 147
Габриела, поздрави за смелостта ти да говориш. Моят съвет е също да намериш психотерапевт, който да ти помогне да минеш през това изпитание.
Аз съм правила аборт по желание преди 10 години. Тогава бях на 20г и беше осъзнато и информирано решение, за което имах стабилни доводи.
Взела си решение и се придържай към него, за да можеш да продължиш напред.
По неволя на съдбата в момента се боря със зъби и нокти за бебе, но до момента имам 3 неуспешни бременности за последните 8 месеца. И въпреки това ако се върна назад във времето - ще взема същото решение за прекратяване на онази бременност преди 10 години. Както казах - имах доста основателни доводи. Сега сме решили да продължим с битката за бебе, но ако не стане - ще си осиновим детенце.
Съдбата си знае работата, дава на всеки изпитания, с които човек да научи уроците си. Важното е да не се отказваме и да продължаваме напред. Желая ти успех и сила да се справиш с това изпитание.

# 1 548
  • Мнения: 4
Здравейте прекрасни момичета 🙂 Реших да ви разкажа и моята история. Майка съм на двама прекрасни синове ( близнаци ) на почти 12 години вече. Края на май месец разбрах че съм бременна, бременност която решихме , че не желаем. След консутация със специалист реших да направя МА , уж най-щадящо за организма процедура.  Това нещо ме срина психически,  а уж съм силна или поне така си мислих. След приема на Топогин всичко протече нормално , клечах над леген за да съм сигурна , че ще изхвърля плода , така и стана според мен. На 17-тия ден бях на преглед при АГ, при прегледа с видеозон през корема той ме успокой , че няма нищо и ми каза да си чакам цикъла, но такъв все още няма и резултата е 2 черти отново☹ Ето това ме довърши тотално , няма как да е нова бременност тъй като овулация не съм имала и със съпруга ми се пазим. Понеделник съм отново на лекар , ужасена съм от това което ще чуя и най-вероятно ще ми се случи отново. След МА имах кървене около седмица , от тогава насам едно жълтеникаво зацапване придружено с неприятна миризма , което си помислих че ще отмине след цикъла който и така не дойде.  За момента това зацапване уж спря , но имам ново с различен цвят кафеникаво-розово. Стискайте ми палци момичета и дано всичко да приключи бързо.
Извинявайте за хаотичния и разбъркан пост , но самата аз се чувствам по този начин.

# 1 549
  • Мнения: 2 352
Имах усложнения след раждането на първото ми дете, точно такова зацапване с лоша миризма, но имах и температура. Имах инфекция, която изискваше незабавна намеса.
ЧХГ спада постепенно, а не изведнъж, за това може да е положителен все още.
Дано всичко да е наред.

# 1 550
  • Мнения: 4
Имах усложнения след раждането на първото ми дете, точно такова зацапване с лоша миризма, но имах и температура. Имах инфекция, която изискваше незабавна намеса.
ЧХГ спада постепенно, а не изведнъж, за това може да е положителен все още.
Дано всичко да е наред.
Температура нямам и цикъл също, а от тогава минаха 35 дни. Дано да си права за ЧХГ☹

# 1 551
  • Мнения: 876
Нормално е все още да няма цикъл. Нормално е и течението. Нормално е и все още да има положителен тест.
Което не означава, че няма остатък. Понякога се случва. Аз например имам два аборта на желани бременности и двата с остатък. И при двата се наложи доизчистване 2-3 месеца след МА. Но в държавата, в която живея не се извършва друг вид аборт, освен ако няма някаква причина. Но в условията на пандемия, даже и сто молби от моя страна не признаха. От което аз съм щастлива, защото забременях 20 дни след второто доизчистване (с кюретаж) и в момента сме щастливи родители на втора дъщеричка.

# 1 552
  • Мнения: 1 846
Хормонът се чисти бавно от урината, спада но зависи колко е била стойността. Всеки ден правех тестове след МА, и поне 3 седмици още ми беше + теста...

# 1 553
  • Мнения: 4
Връщам се от АГ преглед, доктора видя остатък който е останал.  Изписа ми хапчета за предизвикване на цикъл с него каза , че и това парче трябва да се изчисти , ако ли не кюртаж.  Надявам се всичко да мине и да се отърва от този неприятна процедура. 
Хубав и слънчев ден момичета ❤

# 1 554
  • Мнения: 34
Здравейте, правих аборт( с хапчета) на 8-ми започнах да кървя, кървях обилно 2 седмици. След това спря кървенето, цикъла ми все още не е дошъл и ходих на доктор, казаха че всичко изглежда наред имам киста на десния яйчник 3мм и лигавицата ми е била 16мм, изписаха ми Примолут нор 3 пъти по 2 таблетки и ми казаха, че след 5 дена ще ми дойде цикъла. Някой използвал ли е тези хапчета? Моля ако някой знае нещо, да сподели мнение. Благодаря ви!

# 1 555
  • Мнения: 27
Здравей, аз съм пила Промолут нор, след моя медикаментозен, пий го както са ти го изписали и ще ти дойде.

Здравейте, правих аборт( с хапчета) на 8-ми започнах да кървя, кървях обилно 2 седмици. След това спря кървенето, цикъла ми все още не е дошъл и ходих на доктор, казаха че всичко изглежда наред имам киста на десния яйчник 3мм и лигавицата ми е била 16мм, изписаха ми Примолут нор 3 пъти по 2 таблетки и ми казаха, че след 5 дена ще ми дойде цикъла. Някой използвал ли е тези хапчета? Моля ако някой знае нещо, да сподели мнение. Благодаря ви!

# 1 556
  • Мнения: 380
Здравейте. Сърчицето на бебето ми спря. Ще ми дадат хапчета за медикаментозен аборт. Искам да занеса ембриончето на изследвания, за да разбера, дали е било увредено или е в мен причината. Въпросът ми е, как да го съхраня, когато изпадне (с извинение за подробностите) - в буркан с физиологичен разтвор ли или просто без нищо? В хладилник ли? (Не мога да повярвам, че ми се налага да пиша такива неща, потресаващ кошмар е…)
И къде да го занеса за изследвания? Как се наричат изследванията - хистология ли?

Благодаря на всички отзовали се!

# 1 557
  • Мнения: 2 352
Най- добре говори с лекаря, който ти е предписал хапчетата или се обади в лабораторията, за да ти обяснят какво точно да направиш.

# 1 558
  • Мнения: 876
Здравейте. Сърчицето на бебето ми спря. Ще ми дадат хапчета за медикаментозен аборт. Искам да занеса ембриончето на изследвания, за да разбера, дали е било увредено или е в мен причината. Въпросът ми е, как да го съхраня, когато изпадне (с извинение за подробностите) - в буркан с физиологичен разтвор ли или просто без нищо? В хладилник ли? (Не мога да повярвам, че ми се налага да пиша такива неща, потресаващ кошмар е…)
И къде да го занеса за изследвания? Как се наричат изследванията - хистология ли?

Благодаря на всички отзовали се!

Съжалявам за случилото се!
Говори с доктора. На мен ми бяха дали стерилни контейнерчета от болницата когато ми даваха хапчетата.
Всичко изпадна вкъщи, точно преди да тръгна за болницата и го събрах в контейнерчето. Но падна върху превръзката. Стандартно пада в тоалетната и трудно ще го вземеш.
Питай, за да ти обяснят конкретно какво да правиш.

# 1 559
  • Мнения: 384
На мен ми бяха обяснили да си купя от аптеката стерилен контейнер и физиологичен разтвор и там да поставя каквото падне. Понякога може да отнеме 2-3 дни и затова се съхранява в хладилник. Препоръчаха ми тогава да го занеса в Геника и те го изследваха, беше си ок без увреждания. При мен се оказа, че проблема е в матката и затова забави развитие. Успех ти желая, дано всичко приключи успешно и другия път да е до край!

Общи условия

Активация на акаунт