Медикаментозен аборт - моят личен опит и преживяване

  • 367 259
  • 2 926
  •   3
Отговори
# 825
  • Мнения: 18
Здравейте! Сега намерих тази тема и искам да ви попитам няколко неща. Направих спонтанен аборт няколко дни след положителен тест за бременност. Тъй като имах зацапване по- рано и ме прегледа гинеколог, след като прокървих обилно, му се обадих и каза да изчакаме да се изчисти сам организма. Както и да отида на преглед след това. Имах доста обилно кървене, на моменти с доста съсиреци. Днес е девети ден, като кървенето приключи и отидох на преглед. Оказва се че на мястото където е била бременността обаче има още което трябва да се изчисти. Даде ми хапче цитотек, което довечера да сложа във влагалището като си легна и в петък да отида на преглед, за да видим ако не се е изчистило всичко да преминем към кюретаж.  Някой правил ли е медикаментозен аборт с това хапче, през устата ли сте го приемали, успявали ли сте да се изчистите с него и как сте се чувствали?

Здравей аз правих МА в 6 г.с но приемах хапчетата през устата. Още на първата вечер прокървих и продължи около 12 дни. След това отидох ба преглед и всичко беше наред бях се изчистила нацяло.

# 826
  • Мнения: 11
Здравейте! Сега намерих тази тема и искам да ви попитам няколко неща. Направих спонтанен аборт няколко дни след положителен тест за бременност. Тъй като имах зацапване по- рано и ме прегледа гинеколог, след като прокървих обилно, му се обадих и каза да изчакаме да се изчисти сам организма. Както и да отида на преглед след това. Имах доста обилно кървене, на моменти с доста съсиреци. Днес е девети ден, като кървенето приключи и отидох на преглед. Оказва се че на мястото където е била бременността обаче има още което трябва да се изчисти. Даде ми хапче цитотек, което довечера да сложа във влагалището като си легна и в петък да отида на преглед, за да видим ако не се е изчистило всичко да преминем към кюретаж.  Някой правил ли е медикаментозен аборт с това хапче, през устата ли сте го приемали, успявали ли сте да се изчистите с него и как сте се чувствали?

Здравей аз правих МА в 6 г.с но приемах хапчетата през устата. Още на първата вечер прокървих и продължи около 12 дни. След това отидох ба преглед и всичко беше наред бях се изчистила нацяло.
Аз също се изчистих с 4 таб. Цитотек първите 3 ги изпих а последната е сложих вечерта вагинално и всичко мина добре като по учебник!

# 827
  • Мнения: 335
Здравейте, някоя от вас има ли информация до колко време след МА може да има странични ефекти или някакво реакции?
Някой дали би споделилпримерно месец време или повече след приема на хапчетата дали има някакви нежелани реакции. Все пак хорм8ните се разбиват доста и не ьнам колко време е нужно да се възстановят.
Благодаря прддварително:blush:

# 828
  • Мнения: 1 305
И мен този въпрос ме тормози.

Иначе бях  сеха на преглед ( в сряда ми сложиха таблетката )
казаха,че лигавицата е дебела и ми сложиха отново  вагинално таблетка.
Много ме е страх,че отново ще мина през същите болки..

Да , но 4 часа по- късно нямам;болки, нямам усилено течение..
Твърде взех да е притеснявам.

Моля , някой да сподели , имали ли сте УД ебелена лигавица два дни след “изхвърлянето”
Кюретаж ли следва? 🙄

Последна редакция: пт, 21 фев 2020, 19:08 от Serendipity*

# 829
  • Варна
  • Мнения: 36
Аз пък имах диария. Може би напрежението в стомаха ще е от това. Наистина при всеки е ииндивидуално. Аз очаквах много повече кръв и съсиреци, но не беше така. Болка имаше два дни, след това съвсем лек дискомфорт.
Минаха точно 4 седмици. Чакам си цикъла.
Четох че идва между 4 и 6 седмици след аборта, така че се надявам да е скоро.
Аз също бях с разстройство и с леко кървене. А мц ми дойде точно на датата , ня която изпих Топогина. Тоест на 30-тия ден от МА.

# 830
  • Мнения: 52
Здравейте, някоя от вас има ли информация до колко време след МА може да има странични ефекти или някакво реакции?
Някой дали би споделилпримерно месец време или повече след приема на хапчетата дали има някакви нежелани реакции. Все пак хорм8ните се разбиват доста и не ьнам колко време е нужно да се възстановят.
Благодаря прддварително:blush:
От прочетеното в интернет, мога да кажа.
Чака се първия менструален цикъл и след това трябва всичко да е наред. В някои случаи може да има разминаване. Моята лекарка ми каза, че секс мога да правя 3 седмици след аборта. До 6 месеца след аборта се нагласят хормоните. Хапчетата влияят на цялата ендокринна система. При мен минаха около 10 дни и съм добре, утре трябва да ми спре кървенето, но не съм сигурна, че ще спре точно на 10-тия ден. По различни сайтове казват, че до 6 седмици се нагласят хормоните, но в други до 6 месеца. Аз мисля, че 6 месеца са оптимален период. няма данни за някакви дългосрочни ефекти, но все пак това си е хормонална бомба и е желателно да се пазим. също така, много важно е да се внимава да не се забременее, тъй като е много по-лесно след аборт. Пожелавам на всички тук никога повече да не им се налага да правят аборт Simple Smile

# 831
  • Мнения: 16
Това е информация и личното преживяване е информация. Както питате за хламидии.

# 832
  • Мнения: 12
Здравейте преди 10 дни ми се наложи да направя аборт не съм в Българя бях в 6 г с предложиха ми медикаментозен аборт всичко започна с прием на едно хапче в болницата останалите испих след 48 часа аз прокървях след 30 часа някаде но леко на 48 мия час испих останалите лекарства и така от 14:00 на обяд до 19:00 ч имах болки не чак силни но ги имаше кървях два дни обилно след това 3 дни като цикал е днес бях на преглед бременост няма но не съм се изчистила напълно също така и кървене няма за това ми дадоха цитотек 4 таблетки да сложа две довечера като си легна и другите две да сложа сутринта и ще започна да кървя казаха ми че трябва да се изчистя ако не другия понеделник когато отида на преглед и не съм се изчистила ще ме почистят та много съм притеснена моля ако някой е преживял такъв аборт да сподели как премина благодаря предварително

# 833
  • Мнения: 2
Леле, все едно аз съм го писала този пост, аз съм в същото положение, всеки ден със в контакт с АГ и чакаме още 7 дни, ако не тръгне само, ще трябва кюртаж.

# 834
  • Мнения: 2
Последното, което ще кажа, тъй като е безумно да се спори.
Вмешателство в личен избор е да напиша нещо такова?

Личният избор на всяка жена е дали да задържи или не една бременност. Никой от нас няма право да съди. Нито вие мен, нито аз вас.  Stop

Алина, здравей. Ще ти бъда много благодарна, ако ми пишеш на лично съобщение. Пробвах да ти пиша, но си ограничила тази функция. Ще ти бъда благодарна!

# 835
  • Мнения: 4
Здравейте и благодаря на всички, които са писали до момента, много ми помогнахте с информацията. За жалост и аз се включвам в темата. Цяла нощ не можах да спя и ви четох. След закъснение на цикъла с 4 дни, реших да направя тест- 2 броя положителни. За съжаление не е желана бременност , няма как да задържа плода. 
Днес се срещнах с АГ в Торакс, изключителен професионалист, насочи ме към медикаментозен аборт, тъй като сакът е едва видим. Дори спомена, че ако съм била посетила кабинета вчера, нищо нямало да се види. Обясни ми подробно какви са позитивите и негативите на този метод. Изписа ми Мифегин 1 таблетка от  200мг и след 30 часа Топогин 1 таблетка от 400мг( да го изсмуча). Двете общо на стойност 56лв. Изпих мифегина веднага, към момента нямам особени странични ефекти, моля се да остане така.

# 836
  • Мнения: 2
Здравейте и благодаря на всички, които са писали до момента, много ми помогнахте с информацията. За жалост и аз се включвам в темата. Цяла нощ не можах да спя и ви четох. След закъснение на цикъла с 4 дни, реших да направя тест- 2 броя положителни. За съжаление не е желана бременност , няма как да задържа плода. 
Днес се срещнах с АГ в Торакс, изключителен професионалист, насочи ме към медикаментозен аборт, тъй като сакът е едва видим. Дори спомена, че ако съм била посетила кабинета вчера, нищо нямало да се види. Обясни ми подробно какви са позитивите и негативите на този метод. Изписа ми Мифегин 1 таблетка от  200мг и след 30 часа Топогин 1 таблетка от 400мг( да го изсмуча). Двете общо на стойност 56лв. Изпих мифегина веднага, към момента нямам особени странични ефекти, моля се да остане така.


Здравей. Писах ти на лично съобщение. Ще ти бъда благодарна, ако ми отговориш! Благодаря 🙂

# 837
  • Мнения: 335
Здравейте и благодаря на всички, които са писали до момента, много ми помогнахте с информацията. За жалост и аз се включвам в темата. Цяла нощ не можах да спя и ви четох. След закъснение на цикъла с 4 дни, реших да направя тест- 2 броя положителни. За съжаление не е желана бременност , няма как да задържа плода. 
Днес се срещнах с АГ в Торакс, изключителен професионалист, насочи ме към медикаментозен аборт, тъй като сакът е едва видим. Дори спомена, че ако съм била посетила кабинета вчера, нищо нямало да се види. Обясни ми подробно какви са позитивите и негативите на този метод. Изписа ми Мифегин 1 таблетка от  200мг и след 30 часа Топогин 1 таблетка от 400мг( да го изсмуча). Двете общо на стойност 56лв. Изпих мифегина веднага, към момента нямам особени странични ефекти, моля се да остане така.
Общо взето моята ситуация. Аз даже се върнах след 2 дни на преглед защото не се виждаше нищо. Мн бях притеснена от евентуалните болки, но отмина като цикъл. Нищо особено, само стреса дето се психясах от притеснения ми дпйде в повечко. Преди 3 м. Беше моя, но и до ден днешен хормоните ми не могат да се нагласят и мо напомнят за това. Не се паникьосвай. Всичко ще е наред. Мисли, че все пак е мн рано и няма все още развитие съответно и болки няма да има, няма кой знае какво да чистиш. На мен ми изписаха 2 топогина за всеки случай и нямаше нищо съответно на прегледа след 14 дни. Успех, сигурна съм че и при теб ще е така.

# 838
  • Мнения: 4
Много благодаря за подкрепата Flowers Bouquet нямам търпение всичко да мине .

# 839
  • Мнения: 2 838
Има ли момичета на които цикъла се е забавил след МА? Моят аборт беше на 22 януари и все още не ми е дошло. И преди това не ми беше редовен цикъла, та не ми е особенно притеснено, но все пак..

Общи условия

Активация на акаунт