Медикаментозен аборт - моят личен опит и преживяване

  • 367 655
  • 2 926
  •   4
Отговори
# 990
  • Мнения: X
Щом е намаляло парченцето и има цикъл, сигурно ще се изчисти със следващият.
При мен проблемът беше, че няма цикъл. А и парчето беше много голямо.

И аз на това се надявам. Иначе се чувствам добре и нямам неразположения. Единствено мисълта, че все още има нещо там, ме притеснява. Много искам да не се стига до кюретаж, но каквото е писано.
Благодаря за споделения опит!

# 991
  • Мнения: 766
При мен беше същото и правихме кюретаж. Някои доктори дават отново хапчета, но явно всеки процедира различно.

Момичета,
След минал първи цикъл, дошъл 4 седмици след аборта, реших да си направя ЧХГ, за да затворя страницата. Ами още е положителен. Ходих и на профилактичен преглед и ми казаха, че имам останала лигавица около 3 мм. Някоя от вас дали е имала подобен случай?

# 992
  • Мнения: X
Тоест отново се минава през същата процедура с предизвикването на контракции. А вече не е ли късно за хапчета, след като е минал 1 месец?

# 993
  • Мнения: 766
Възможно е като е минало толкова време и да не стане с хапчета. Докторът ще знае най-добре.
Тоест отново се минава през същата процедура с предизвикването на контракции. А вече не е ли късно за хапчета, след като е минал 1 месец?

# 994
  • Мнения: 25
Здравейте, момичета,
В 7ма седмица съм, но плодния сак много изостава - едва 6 мм, няма все още видим ембрион, нито пулс. А от днес съм и с кървене. Бях на срешен за преглед и плодният сак няма развитие за последната седмица. Чхг също не нараства както трябва.
Искаха да ме вкарват в болница за задържане но отказах, защото според мен за жалост няма какво да задържаме. Утре пак съм на преглед вече при моя АГ, и вече единствено се надявам как най-леко може да мине всичко, така че възможно най-рано да можем да опитаме отново. В тази връзка ми се ще на всяка цена да избегна кюретаж. Може ли да споделите успешни опити за медикаментозен аборт в Пловдив. Къде и при кого.
Благодаря на всички отзовали се.

# 995
  • София
  • Мнения: 461
Здравейте, наложи се да ми се направи медикаментозен аборт в 6 седмица (1 хапче мифегин, 1 топогин след 48 часа) . 15 минути след топогина започнаха жестоки контракции, но всичко приключи за час и половина, като кървенето беше 3-4 дни, колкото обилен цикъл. На 10 ден отидох на преглед с много слабо зацапване. Оказа се,че сакчето е експулсирано, но лигавицата си стои 10 мм + остатъчна кръв/тъкани... чакам 1цикъл около 26 май и ако не се възстановят нещата- кюртаж.. това, което ме притеснява, е че от прегледа не съм кървила изобщо (a каза,че е желагелно да прокърня и би било добра новина), но имам непрекъснато течение(съжалявам за детайлите), което е прозрачно, но с променящ се  розовеникав или жълт  отенък. Има ли шанс това да е някакво доизчистване? Също, възможно ли е от задържаната лигавица и съсиреци да тръгне възпаление, за което да не разбера? Нямам никакви оплаквания, но се притеснявам, а не искам да ангажирам АГ-то си с параноични въпроси.. предполагам,че след като са казали да изчакам, са преценили,че няма опасност. Също... първият цикъл след такава процедура в нормален срок ли идва или може да има забавяне? Благодаря предварително!!

# 996
  • Мнения: X
Здравейте, наложи се да ми се направи медикаментозен аборт в 6 седмица (1 хапче мифегин, 1 топогин след 48 часа) . 15 минути след топогина започнаха жестоки контракции, но всичко приключи за час и половина, като кървенето беше 3-4 дни, колкото обилен цикъл. На 10 ден отидох на преглед с много слабо зацапване. Оказа се,че сакчето е експулсирано, но лигавицата си стои 10 мм + остатъчна кръв/тъкани... чакам 1цикъл около 26 май и ако не се възстановят нещата- кюртаж.. това, което ме притеснява, е че от прегледа не съм кървила изобщо (a каза,че е желагелно да прокърня и би било добра новина), но имам непрекъснато течение(съжалявам за детайлите), което е прозрачно, но с променящ се  розовеникав или жълт  отенък. Има ли шанс това да е някакво доизчистване? Също, възможно ли е от задържаната лигавица и съсиреци да тръгне възпаление, за което да не разбера? Нямам никакви оплаквания, но се притеснявам, а не искам да ангажирам АГ-то си с параноични въпроси.. предполагам,че след като са казали да изчакам, са преценили,че няма опасност. Също... първият цикъл след такава процедура в нормален срок ли идва или може да има забавяне? Благодаря предварително!!

Аз съм в подобно положение. При мен на 14 ден от аборта беше останала лигавица около 7.5 мм на едно местенце. Няколко пъти попитах дали не трябва отново да пия хапчета, или да мина през кюретаж, но лекарят беше категоричен, че всичко си е нормално.
Дойде ми на 29 ден. След цикъла даже ходих на преглед и ми казаха, че ми предстои овулация. А от тези 7.5 мм бяха останали 3 мм. Изписаха ми Дуфастон от 15 ден на цикъла, но честно казано не разбрах с какво ще ми помогне. След няколко дни си пуснах чхг и се оказа положително все още, към 17 единици. Пак ходих на лекар и отново всичко било нормално, като вече овулацията ми беше минала.
Първо ми бяха казали, че тестът може да е положителен само до първия цикъл. Как имах цикъл, че и овулация с положително чхг, просто не знам. Сега ми казаха да изчакам и втория цикъл и ако още е положително чхг-то, ще ми направят хистероскопия. Отделно пак имам менструални болки, а от цикъла са минали само 15 дни.
Много ми е притеснено и на мен да не стане някоя беля по-сериозна, така като си чакам, тъй като се борим за детенце.
Иначе не ми е кървяло инцидентно. Само след аборта и сега, когато ми дойде. Цикълът ми беше около 5-6 дни, като само първите 2 дни беше обилно. Но аз не знам още дали при мен нещата са нормални.

# 997
  • Мнения: 8
Здравейте! Сега намерих тази тема и искам да ви попитам няколко неща. Направих спонтанен аборт няколко дни след положителен тест за бременност. Тъй като имах зацапване по- рано и ме прегледа гинеколог, след като прокървих обилно, му се обадих и каза да изчакаме да се изчисти сам организма. Както и да отида на преглед след това. Имах доста обилно кървене, на моменти с доста съсиреци. Днес е девети ден, като кървенето приключи и отидох на преглед. Оказва се че на мястото където е била бременността обаче има още което трябва да се изчисти. Даде ми хапче цитотек, което довечера да сложа във влагалището като си легна и в петък да отида на преглед, за да видим ако не се е изчистило всичко да преминем към кюретаж.  Някой правил ли е медикаментозен аборт с това хапче, през устата ли сте го приемали, успявали ли сте да се изчистите с него и как сте се чувствали?

Здравей аз правих МА в 6 г.с но приемах хапчетата през устата. Още на първата вечер прокървих и продължи около 12 дни. След това отидох ба преглед и всичко беше наред бях се изчистила нацяло.

# 998
  • Мнения: 8
Здравейте! Съпругата ми е с онкозаболяване. Получи го след загубата на дете в 9 месец преди 2 години. Премина през химиотерапия, операция и лъчетерапия. Сега се оказа, че е забременяла, макар, че внимаваме много (6 седмица след преглед при гинеколог). Лекарите съветват за момента да абортира, поради опасност от връщане на болестта. Желае медикаментозен аборт. Въпросът ми е може ли да вземе топогин без мифепристон, понеже никъде не може да го намерим. Моля някой за мнение или помощ за намиране на мифепристон. Благодаря ви!

# 999
  • Мнения: 190
Здравейте, за съжаление не мога да кажа дали може Топогин без мифепристон. Доколкото си спомням мифепристон блокира прогестерон, който държи бременността и след това с Топогин по-лесно се изхвърля сакчето, вероятно. Консултирайте се с лекар, да не би да стане ситуация, в която да се наложи кюретаж.
Питайте в аптеките да си видят в складовете има ли мифепристон. Дано го намерите!

# 1 000
  • Мнения: 8
Здравейте! Може ли да ни посъветвате от къде да намерим поне 1 таблетка мифепристон. Никъде няма. Топогин намерихме. Не зная дали може да се използва само той например, в краен случай. Съпругата ми иска да направи медикаментозен аборт, понеже е прекарала онкологично заболяване и лекарите считат, че е твърде опасно една бременност и раждане. Благодаря!

# 1 001
  • Мнения: 8
Здравейте, за съжаление не мога да кажа дали може Топогин без мифепристон. Доколкото си спомням мифепристон блокира прогестерон, който държи бременността и след това с Топогин по-лесно се изхвърля сакчето, вероятно. Консултирайте се с лекар, да не би да стане ситуация, в която да се наложи кюретаж.
Питайте в аптеките да си видят в складовете има ли мифепристон. Дано го намерите!

# 1 002
  • Мнения: 8
Благодаря ви за отговора! Проверихме във всички възможни аптеки и складове. Никъде няма. Явно само в АГ отделенията с връзки може някой да го даде, но нямаме такива познати. Друг лекар предложи цитотек - 4 таблетки, без мифепристон. Каза, че нямало да има проблем. Но мисля, че той е по-опасен.

# 1 003
  • Мнения: 190
Това, което мога да направя е да попитам в най заредените аптеки в моя град и ще Ви пиша днес до към 10.00.Дано е останало нещо.

# 1 004
  • Мнения: 336
Здравейте! Може ли да ни посъветвате от къде да намерим поне 1 таблетка мифепристон. Никъде няма. Топогин намерихме. Не зная дали може да се използва само той например, в краен случай. Съпругата ми иска да направи медикаментозен аборт, понеже е прекарала онкологично заболяване и лекарите считат, че е твърде опасно една бременност и раждане. Благодаря!
Аптеката на Щерев, може би има тел да се обадите. За съжаление съм извън София, вие в кой град сте? Не може само Топогина мисля. Едното хапче е за едно, другото за друго, може да прочетете листовките онлайн.

Общи условия

Активация на акаунт