Медикаментозен аборт - моят личен опит и преживяване

  • 366 753
  • 2 924
  •   3
Отговори
# 1 680
  • Мнения: 5
Здравей и на теб Hug Записах си час в клиниката на д-р Домусчиев, където могат да направят и вакуумен и медикаментозен аборт. След като прочетох малко повече, видях че и вакуумния аборт не крие особени рискове. Колебая се между двата... При теб как премина и в коя седмица беше? От клиниката казаха, че на място ще се реши кое от двете да бъде.

# 1 681
  • Мнения: 218
От това, което съм чела наистина, най-добре е с вакуум. Попитай за всеки случай каква упойка ще позлват.Мое мнение е, че е добре да бъде пълна. Аз бях с хирургически, ако знаех, че в БГ се прави с вакуум - бих предпочела този вариант. Може би е най-щадяш.

# 1 682
  • Мнения: 121
Аз правих МА в “Надежда” при д-р Арабаджикова. Извадих късмет, че тя ме прие за спешен преглед, тъй като бях с кървене по време на бременност. След това съм и звъняла и винаги си вдига телефона или връща обаждането. Има обаче малка разлика в цената за аборт по желание или по медицински причини. Кюртажа също е вариант, защото го правиш и после забравяш, а МА може да е неуспешен и пак да се наложи кюртаж. При мен МА мина много леко,но предполагам защото организмът ми вече беше започнал сам да изхвърля ембриона.

# 1 683
  • Мнения: 1 044
Кукумицина, съжалявам за загубата ви! Не се предавайте! Моята борба беше за трето детенце, на 39 с почти напълно изчерпан яйчников резерв, забременях спонтанно и мислех, че това е моето чудо, но сърдечната дейност спря в 8-9 седмица. Правих медикаментозен аборт и след три месеца забременях отново и успешно. Не се отказвайте, пропуснете месец и подновете опитите!

# 1 684
  • Мнения: 1 289
Tickles, благодаря за подкрепата! Дано и аз имам късмет!🙂 Сега съм малко притеснена, че 32 - 33 дена минаха и цикъл не ми идва и даже няма и признаци. Чудя се колко трябва да изчакам, за да ида на лекар.

# 1 685
  • Мнения: 218
Напълно те разбирам. Аз нямам цикъл вече 50 дни и вече откачам. Ходих на гинеколог в една близка клиника и тя ми каза, че може да пропусне месец и да отида към 60-тия ден за да пусне изследвания. Каза ми също, че може да се дължи и на стрес. От датата на кюретажа не съм спряла да плача. Съжалявам, че не се насочих към медикаментозен аборт.

# 1 686
  • Мнения: 464
Напълно те разбирам. Аз нямам цикъл вече 50 дни и вече откачам. Ходих на гинеколог в една близка клиника и тя ми каза, че може да пропусне месец и да отида към 60-тия ден за да пусне изследвания. Каза ми също, че може да се дължи и на стрес. От датата на кюретажа не съм спряла да плача. Съжалявам, че не се насочих към медикаментозен аборт.
Не съжалявайте за вече взето и изпълнено решение, при медикаментозен аборт също може да се получат усложнения, личен пример съм. Въпрос на организъм. При липса на цикъл повече от три месеца направете хистероскопия.  Желая ви все пак да дойде цикълът и да се отървете от притесненията. Успех!

# 1 687
  • Мнения: 218
Благодаря за отговора. В случай, че дойде - значи ли, че всичко е наред? Ох, много съм притеснена. Минавам през толкова труден момент от живота си. Надявам се да оцелея, да се справя!

# 1 688
  • Мнения: 464
Благодаря за отговора. В случай, че дойде - значи ли, че всичко е наред? Ох, много съм притеснена. Минавам през толкова труден момент от живота си. Надявам се да оцелея, да се справя!
На този въпрос само лекар може да отговори. Но не се затоморзявайте постоянно, медицината вече е доста напреднала. Аз съм с три аборта по медицински причини, два от които бяха с усложнения.  И въпреки всичко успях и имам здраво и прекрасно дете. Така че горе главата и успех!

# 1 689
  • Мнения: 191
Здравейте, някъде попаднах на описание, че МА се прави до 35 годишна възраст. Това така ли е? И още - може ли първата доза да се вземе 48 ден или и сетете трябва да са до 49-тия? Аз сега съм 42-ти, но гинеколожката може да ме вече чак в сряда. Възможни ли са трайни хормонални последствия?

Последна редакция: чт, 28 окт 2021, 11:57 от Есен1

# 1 690
  • Мнения: 1 044
Моят МА беше на 39 години, протече изключително леко и беше успешен. В 10-та седмица се случи.

# 1 691
  • Мнения: 191
Благодаря много!

# 1 692
  • Мнения: 380
Есен, моят медикаментозен аборт беше след миссед в десета седмица. На 40 съм и мина успешно и добре. Веднага след първия цикъл имахме зелена светлина.

# 1 693
  • Мнения: 34
Здравейте! Както знаете преди бях писала тук за моя медикаментозен аборт който беше юни месец. След 44 дена трябваше да предизвикам цикъла си със хапчета и след това ми дойде първия цикъл. После трябваше да вземам Дуфастон хапчета в продължение на 3 месеца за нормализиране на цикъла. Сега е четвъртия ми цикъл след аборта и мога да кажа, че цикъла ми е много къс. Преди аборта цикъла ми беше от 5 до7 дни а сега, 3-4 дни. Бях чела че това е нормално, но в първите месеци. Малко се притеснявам, защото не знам дали това е нормално да ми е толкова къс цикъла и ми идва след 30-тия ден. Понякога 31-ви я, понякога 32-ри я. Бях ходила на два гинеколога един или два месеца след аборта и бяха казали, че всичко е нормално и изглежда наред, но все пак бих искала мнение от вас. Ако някой от вас знае нещо или е преживявал същото, моля ви споделете с мен, защото съм много протеснена. Благодаря ви много!

# 1 694
  • Мнения: 1 214
На мен ми звучи съвсем нормално , ако не е прекалено малко/много като количество.Но аз бих се консултирала с лекаря да ми пусне хормонални изследвания.След хапче за аборт и още два вида медикаменти е възможно някакво разместване на хормоните, което да причини промяната.При мен горе долу се запази цикъла като преди ,но започна да ми цапа съвсем леко до 3-4 дни преди да започне същинското кървене,та и аз май ще се насоча за изследвания скоро.

Общи условия

Активация на акаунт