Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 21 окт. 2015, 11:25 ч.

Уред за сушене на плодове и зеленчуци - 2

• 103 102
  • 580
  •   1
Отговори
# 570
Да се сушат или запаряват зеленчуци и плодове е гастрономическо извращение. Но всеки си има вкус...

# 571
  • Sofia
Защо?

# 572
Щото почти нищо хранително не остава в тях. Вкусни са стафидите в козунакът например,но да се слагат във всичко и да се яде със шепи от тях...! Не.

# 573
  • Добрич
Щото почти нищо хранително не остава в тях. Вкусни са стафидите в козунакът например,но да се слагат във всичко и да се яде със шепи от тях...! Не.

deaf, в козунака какво полезно има? Нима сушеното месо е по-полезно от сушените плодове и зеленчуци? Или компотите и конфитюрите?...

Затова говорим за сушене при по-ниска температура.

Въпрос на личен избор....

Само отбелязвам: Темата е  "Уред за сушене на плодове и зеленчуци ".

Каква е рецептата за "луканките"? После как ги съхранявате?
В хладилника ги съхранявах. В нета има доста варианти на рецепти. Разгледах и си съставих собствен вариант за проба, но както казах, не съм очарована и само веднъж правих.

Пиши в търсачката "веган луканка рецепта" и си избери, която ти допадне.

# 574
  • Sofia
Остава все нещо,как да не остава...
Винаги са се сушили плодове,зеленчуци,гъби...зимата като се сварят или накиснат са си много вкусни.

Днес суших банани,просто ни се приядоха Yum
Скрит текст:

# 575
Черни боровинки как сушите? Третирате ли ги някак преди това?

# 576
  • София /Абсурдистан
Някой правил ли е пастърма в този уред?

# 577
  • София
Може ли помощ - преди сушенето на гъбите печурки каква подготовка им трябва? Да ги мия ли или да ги обеля, или само да ги почистя с четка?

# 578
  • Sofia
Аз бих ги измила.
Добре ме подсети за тях.Не съм сушила,но ще го направя скоро.

# 579
  • Добрич
Много ароматни стават гъбите. Мия ги и ги режа на филийки.

Обикновено избягвам да суша плодове и зеленчуци, които не са сезонни и могат да се купят по всяко време на годината в прясно състояние, обаче изсушените гъбите даже и след повече от година-две са изключително ароматни.

# 580
  • Sofia
Предполагам,че и бързо съхнат...

Общи условия

Активация на акаунт