Любители на Котки Тема 99

  • 34 458
  • 771
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 10 547
Не е кастриран,водих го на ветеринар - каза ми докторката,че котарака е съвсем здрав
Има достъп до тоалетната която почиствам ежедневно
Питах я дали ако го кастрирам ще помогне,тя каза,че котарака е на 7 години и кастрация не е желателна а и според нея проблема му е по-скоро психологически и пак ще му препикава нещата

Това оспорвам! Преди месеци платих кастрацията на един деветгодишен господин, който имаше ужасително мъжкарско поведение. Ми, към днешна дата не е най-кроткият писанчо, но определено е в пъти по-кротък от преди кастрацията. Изобщо учудвам се, че гледате мъжки некастрирани котки.  ooooh!

Ако изоставиш котката си, чака я почти сигурна смърт. Все ще намериш кой да я гледа, но започне ли и при него с поведенческите проблеми, улицата му е в кърпа вързана.
На мен са ми ясни изгонените мъжки котараци или тези, на които им търсят нови стопани.
Вината е само и единствено на старите такива.

# 751
  • Варна
  • Мнения: 987
Абе вината си е негова,като не се научи за 4 години да ходи в тоалетната си навънка има цяла поляна за препикаване
Уморих се,не ми се занимава с кастрация

# 752
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 897
Боряна, добре дошла  Hug, погледнах в лентичката ти, че синът е на 4 години. Значи с толкова си закъсняла с кастрацията. Но ... да ме прощава ветеринарката ти, ама на 7 години не е късно за кастрация. Друг е въпросът, че след 4 години на препикаване вече има изграден такъв навик и вероятността да спре с тези изпълнения след кастрацията е по-малка. На твое място бих опитала, но преди това бих направила възможно най-пълни изследвания на кръв и урина на кот, за да изключа някакъв скрит здравословен проблем. Съмнявам се алергията на детето да е от котешка урина, поне досега не съм чувала за точно такава алергия, но не е невъзможно. Peace

П.П. Това обаче ме изуми!  #Crazy #Crazy #Crazy ooooh!
Абе вината си е негова,като не се научи за 4 години да ходи в тоалетната си навънка има цяла поляна за препикаване
Уморих се,не ми се занимава с кастрация

Последна редакция: нд, 22 ное 2015, 13:33 от profi_1

# 753
  • Мнения: 10 547
Не си желана в темата! Не ти се и извинявам. Тази тема е за друго.
Отделям пари и време за котки със съдбата, която вероятно ще има твоята и ми е крайно противно да те чета.
Вече ми стана ясно- котката никога не е имала нормална тоалетна. Жалко за животинчето.

# 754
  • София
  • Мнения: 13 044
Боряна, за съжаление много дълго сте чакали с кастрацията и може би вече маркирането е станало навик. И все пак аз бих опитала. Това, което описваш е маркиране на територия, характерна за некастрираните котараци. Ако беше младо коте в 99% от случаите престават да маркират. Освен това е възможно алергенът да изчезне. Урината на кастрирания котарак е много по-различна от тази на некастрирания и е в пъти по-немиризлива.  Wink Иначе 7 години изобщо не са много и не е опасно за котето да се кастрира. Не мога да разбера ветеринарят с какво обосновава мнението си, че не е желателно? Възможно е да не доведе до желания резултат, но не и да навреди.

Профи, помня, че някой си хапа котката, но без никакви подробности.  Party

ratanasovabg, прекрасно коте в най-хубавия десен - Мърския, т.е. на моя Мъро.  Mr. Green На всичкото отгоре десенът е съчетан с много, много пухкавина!  Heart Eyes

п.п. Сега видях на коя страница е темата. Sad Налага ми се да изляза за 2 часа. Дано модераторите направят компромис и изчакат малко преди да я заключат.

# 755
  • Мнения: 1 571
Боряна, кастрирай го, ако желаеш да не опикава. Ако не, дай го на някой, който ще му се занимава с кастрацията му!


Каси, не се ядосвай.  bouquet

# 756
  • Варна
  • Мнения: 987
Аз не знам какво разбирате под нормална тоалетна
Ползвам Pura,която чистя всеки ден и сменям изцяло всяка неделя  newsm78
Пробвах и силиконова,но сякаш ми мирише повече Simple Smile
Ами всеки знае себе си,4 години избирах котката пред семейството си,сега е време да избера семейството си пред котката Simple Smile
Успех на всички и приятен ден Simple Smile

# 757
  • Мнения: 1 786
Само ми е много интересно детето ти като почне да рисува по стените , да ти къса и чупи разни неща , дали ще ти писне и от него като от котката , защото очевидно те мързи да предприемеш мерки и да възпитаваш  #Cussing out

# 758
  • Мнения: 1 571
4 години си бездействала и си позволявала тези неща да се случат, некастрирайки го. Съжалявам, но ТИ си виновна за това, което котката прави. Поправи го, все още можеш.  Peace

# 759
  • Мнения: 1 612
Касита явно е, че тук не се търпят грешки. Ако твоето дете прави алергии от котката какво ще направиш? Ще го оставиш ли в дома си? Постави се на нейно място. Да, сгрешила е, че не го е кастрирала на време, но сега и да я гониш и обиждаш каква е ползата?
И мен така ме навикахте заради някои грешки, но мисля, че не е този начина да обясниш на човек, че греши.
А на Писа й намериха един мъжкар от техни комшии, но пък той е на 15г. Сиамец е ,но не е ли дърт за нея? Вече не знаем какво да правим.

# 760
  • Мнения: 1 571
Аморе, това са осъзнати избори, не са грешки. Каси е рязка, но всички знаем какво се случва с изхвърлените котки, нали? Взела си го от бебе, гледала си го вкъщи, отнела си му без да го питаш всичките му инстинкти за оцеляване сам, защо ти е да го убиваш? Защото това правиш, изхвърляйки го. Кастрацията би го спестила, но не- тя е уморена, не и се занимава.  ooooh!
Ако зададеш нормален въпрос, ще получиш нормален отговор. Ако се държиш безумно и безотговорно в тема, която е за ЛЮБИТЕЛИ на котки, трябва да си готов за реакцията на хора, които са загрижени.

# 761
  • Мнения: 1 612
Е не да го изхвърли на улицата, но като иска да го махне поне да го подари на някого. Има толкова самотни хора, които с удоволствие биха си взели коте. Ако погледнем по-дълбоко и зад думите на Боряна, ще стане ясно, че и да го махне няма да го изхвърли на улицата посред зима и да го обрече на смърт, а просто така го е казала за да се изкаже по-бързо, като не е очаквала реакцията да е със зъби и нокти. Не може 4 г да гледаш един плюшко и просто да го изхърлиш на улицата. Тя няма да постъпи точно така, а ще го даде на някой. Сигурна съм, защото аз обичам да чета между редовете.  Peace

# 762
  • Мнения: 1 786
Е не да го изхвърли на улицата, но като иска да го махне поне да го подари на някого. Има толкова самотни хора, които с удоволствие биха си взели коте. Ако погледнем по-дълбоко и зад думите на Боряна, ще стане ясно, че и да го махне няма да го изхвърли на улицата посред зима и да го обрече на смърт, а просто така го е казала за да се изкаже по-бързо, като не е очаквала реакцията да е със зъби и нокти. Не може 4 г да гледаш един плюшко и просто да го изхърлиш на улицата. Тя няма да постъпи точно така, а ще го даде на някой. Сигурна съм, защото аз обичам да чета между редовете.  Peace

А дали някой ще иска възрастен мъжки некастриран котарак с проблеми в поведението да му опикае къщата, само защото предишната му собственичка не ще да се занимава вече с него ... Някоя добра душа може и да го прибере, но шанса е твърде малък .

# 763
  • Мнения: 1 571
Много си наивна. Наистина не го казвам с лоша умисъл. Да приемем, че е така, както мислиш, има ли кой да отговори на този пост:
Ако изоставиш котката си, чака я почти сигурна смърт. Все ще намериш кой да я гледа, но започне ли и при него с поведенческите проблеми, улицата му е в кърпа вързана.
На мен са ми ясни изгонените мъжки котараци или тези, на които им търсят нови стопани.
Вината е само и единствено на старите такива.

# 764
  • Мнения: 154
Много грозно изказване, Боряна Георгиева. Нали знаеш, че котка, която е живяла 7 години у вас, няма да оцелее на улицата. Не е виновно животното. Кастрирай го и му дай шанс да остане при вас.
Jack, как е Грейси?  Heart Eyes
Amore,престани с това оплождане на котката. Не разбра ли, че на никого не му е приятно да чете как непременно искаш тя да роди. Кастрирай я и не я мъчи животинката.
Подкрепям Касита  Peace

Общи условия

Активация на акаунт