Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отзиви за фитнес гривни и smart watches

• 64 570
  • 182
  •   1
Отговори
  • Бургас
Здравейте!

Обмислям покупка на фитнес гривна или по-точно smart watch.  Simple Smile
Прегледах доста модели в нет-а, видях и някои от тях "на живо".

Основните характеристики, които търся са:
часовник
следене на пулс
отчитане на време и пробягани км
показване на входящо обаждане и други нотификации на дисплея

Набелязала съм Garmin Vivosmart, Fitbit Charge HR и естествено, Apple WatchSimple Smile
След като видях "на живо" моделът на Fitbit, вече не ми допада толкова. Гривната ми изглежда твърде "евтина".
Vivosmart ми хареса малко повече.
Фаворит засега ми е часовникът на Apple (Ако е той, ще е спорт модела. Тук цената ме спира)
Трябва моделът да е съвместим с iOS.

Имате ли мнения/отзиви за такъв тип гривни/часовници?

# 1
Гарминът е много на почит сред моите познати, аз също се бях засилила да си вземам, но ме спря лошото качество на sleep tracker-a, който на мен ми е приоритет. Ако на теб не ти е, действай смело (само си провери подробно съвместимостта, че аз от това нищо не разбирам).

А проблемът със sleep tracker-a е, че отчита единствено дали се въртиш, докато спиш и на базата на тия данни уж ти "анализира" съня. Не отчита различните фази на съня, което ми трябва на мен. Като изключим това, май Вивосмартът е добър (за твоите цели). Той като че ли е и най-добър от гледна точка на съотношение между цена и качество.

# 2
Всичките имат недостатък с точното измерване на крачки. Sleep Tracker-a е акуратен. Ползвала съм 3 гривни - Xiaomi MI, Garmin vivosmart и jawbone. Всичките ми омръзнаха за 2 седмици. Обмисли хубаво дали ти трябва, въпреки че щом си си наумила, ще си вземеш и след максимум месец ще се сетиш за мнението ми тук Simple Smile)))

# 3
Аз съм категорично "за" Apple Watch. Струва си всяка стотинка, която съм платила за него.

Той не е "фитнес гривна" обаче. Ако целта ти е единствено да следиш разход на калории/брой крачки/пулс, тогава си вземи която и да е фитнес гривна.

На мен Apple Watch дава много повече: Apple Pay, лесен и бърз достъп до календар, до прогнозата, до точен час в различни пояси... Ползвам обратното броене, самоснимачката, Wallet (за скан кода на фитнес клуба), будилника, картата... Получавам и пращам iMessages всеки ден и вече нямам пропуснати обаждания. Просто преценявам на кого да вдигам в зависимост от моментната ми натовареност.

# 4
Точно и аз се чудя и се оглеждам за гривна.
Ползвах малко повече от година Jawbone UP24. Разочарована съм от качеството. Накрая гривната просто се разпадна и спря да работи. А като цяло си я пазех, това е само от нормална употреба.
Сега се оглеждам за нещо друго, май ще се спра на някой от моделите на Fitbit.
И на Гармин гледах, но Фитбит сякаш ми бяха по-симпатични.
Apple часовника ми се струва скъп само за следене на активността, а другите му функции честно казано не ме интересуват за момента.

# 5
Apple  и на мен ми се струва доста скъпо....

# 6
Apple  и на мен ми се струва доста скъпо....
Скъп е, защото не е фитнес гривна.

# 7
  • Бургас
Благодаря за мненията!  bouquet

Мисля, че се ориентирах към Apple watch, определено.  Grinning

# 8
Имаше период преди години, когато почнах да спортувам по-интензивно - тогава и аз се бях засилила да взимам фитнес гривна и се интересувах от различните варианти. Приятел ми даде да ползвам неговата, която на него не му беше нужна - е, ползвах я кратко докато ми мина желанието и му я върнах.

В момента не бих инвестирала в такава джаджа. Продуктът на Епъл не е насочен само към фитнес, а предлага много повече и за мен е добър избор, по не бих инвестирала в него само за спорт.

За мен тези гривни са чист маркетинг.

# 9
Не знам, аз моята си я харесвах много и си я ползвах редовно. Въпреки че основно ме интересуваше колко спя Blush Но то и това си е от значение. А също и винаги ми е било интересно какво разстояние изминавам в дни, в които се движа изключително много.

Между другото наскоро попаднах на това сравнение между различни марки - http://www.bodyrock.tv/fitness/7-fitness-trackers-put-to-the-test/

Иначе аз се ориентирах към фитбит, но може би по-нататък, че сега започна голямото коледно пазаруване и за други неща ще се харчи Tired

# 10
Имаше период преди години, когато почнах да спортувам по-интензивно - тогава и аз се бях засилила да взимам фитнес гривна и се интересувах от различните варианти. Приятел ми даде да ползвам неговата, която на него не му беше нужна - е, ползвах я кратко докато ми мина желанието и му я върнах.

В момента не бих инвестирала в такава джаджа. Продуктът на Епъл не е насочен само към фитнес, а предлага много повече и за мен е добър избор, по не бих инвестирала в него само за спорт.

За мен тези гривни са чист маркетинг.

+ 100
И аз се увличам по всякакви джаджи и нови революционни открития, обаче всеки път стигам до едно и също заключение - пари на вятъра.

# 11
Толкова са изкушаващи всичките неща...

# 12
Здравейте,

Закупих за сина ми тази гривна и останах приятно учидена.
Този модел в българия се предлага под различни имена на 2,3 пъти по-ниска цена!

https://4sales.bg/smart-grivna-id115-g-sensor-3d-uskoritel-086-i … v-oled-ekran-1127

# 13
И аз съм чувала, че Гармин са хубави.  Peace

# 14
Доста време не е писано в тази тема, но да я повдигна. Моля споделете хубав модел до 50-60 лв, който да измерва калории, крачки,, кръвно налягане, пулс, умора, качество на съня и т.н.
Дали този вариант е добър?
https://zora.bg/product/act-02
или тази?
https://www.emag.bg/fitnes-grivna-dbt-fb11-651297/pd/D7HPJ0BBM/? … ar-exp_center_1_1
или тази?
https://www.emag.bg/fitnes-grivna-smart-q-band-q66-bluetooth-4-0 … ar-exp_center_1_3

# 15
  • София
От 4 месеца съм с фитбит алта хр (не е в рейнджа 60 лв., но все пак). Страх ме беше, че бързо ще ми омръзне. Няма такова нещо, постоянно ми е на ръката, полезна ми е много (главно следя пулс) и дори се състезавам с нея Simple Smile Можеш да вържем майфитнеспал и енергоразхода и менюто ти да са на едно място. Определено я ползвам с кеф.

# 16
Миналата година взехме Fitbit Charge 2. Страшно много си го харесвам, има доста функции. Мен ме интересуват типично фитнес функциите, не обаждания и смси. Мери крачки, разстояние, качени стълби, сърдечен ритъм, спане...
Всичко беше перфектно, докато в един момент престана да синхронизира. Първо си помислих, че е от телефона, беше доста стар, смених телефона. Ми...не. Вече 6 месеца съм с новия телефон, няма автоматично синхронизиране, по 10 пъти натискам бутона за синхронизация, едва-едва засича. Последните 10 дни и с бутона не става, рестартирах а-у - ц, нямa. Изтрих го от приложението, за да го сложа пак - ами вече не мога да го закача за приложението. Много съм ядосана Grinning Хубава работа ми вършеше, но определено пак 300 лв няма да дам, ще си купя някое за стотина лева.

# 17
Да размърдам малко темата с един въпрос, понеже предполагам за 3 години, коментираните тук модели не са актуални.

Какво мислите за тази фитнес гривна
https://www.emag.bg/fitnes-grivna-smart-q-band-q68-heart-rate-bl … VP_AP_VIS-0yqv6zz

съотношението на функции-цена е супер. Дизайнът не ми допада много, но какво пък, не е болка за умиране.
Ревютата й са доста добри.

# 18
Доста време не е писано в тази тема, но да я повдигна. Моля споделете хубав модел до 50-60 лв, който да измерва калории, крачки,, кръвно налягане, пулс, умора, качество на съня и т.н.
Дали този вариант е добър?
https://zora.bg/product/act-02
или тази?
https://www.emag.bg/fitnes-grivna-dbt-fb11-651297/pd/D7HPJ0BBM/? … ar-exp_center_1_1
или тази?
https://www.emag.bg/fitnes-grivna-smart-q-band-q66-bluetooth-4-0 … ar-exp_center_1_3

=================

Тези споменати кривни на тази цена, нямат измерване на кръвно налягане !

# 19
  • София
Здравейте
дали някой има Easyfit Touch да посъветва

Купих на детето, главно заради алармата да я буди сутрин за училище, но въпреки, че я настройвам от приложението, гривната не вибрира.
Другото е, че не можем да открием функцията Търсене на телефона .. и дали мери пулс.

Благодаря

# 20
  • here, there, everywhere
Еовин, фитбит имат добър кастъмър сървис. 2 пъти ми се наду каишката и два пъти ми изпратиха чисто нов, без да искат да им връщам стария. Трябва обаче да е в гаранция още. На мен накрая ми писна и половинът ме зарадва с апъл часовника.
Имайте предвид, че фитбит отчита като движение като шофирате. Нещо сензора явно не е добър. Така веднъж се изненадах в колата, докато чаках на светофара, как изведнъж си стигнах дневните 10000 стъпки. След проучване видях, че много хора се оплакват от същото и няма решение.

# 21
И аз съм чувала за подобни грешки в отчитането, но моя не го правеше този номер. Служи ми вярно близо 2 години, докато най- накрая просто не се разпадна на съставни части в ръцете ми- дисплей, пластинки, всичката му електроника се изсипа.  Laughing Моят беше Charge HR.  Peace

# 22
Здравейте,помогнете ми дали мога да получавам известия за обаждания на charge HR,нещо не се справям. В настойки е включено,а реално не получавам нищо на гривната.

# 23
Bluetooth включен ли е?

# 24
Да и блутут е включен и интернет,и в настройки обажданията са включени,но нещо не се получава.

# 25
Привет,
търся смарт гривна за подарък за приятеля ми. Той се занимава активно с колоездене и ми трябва такава с GPS, за да може да си следи къде е карал, с колко км и т.н. Знам, че Гармин са много на почит, но сега ми е трудно да отделя 400-500 лв за гривна. Дали имате опит с някоя по евтина, но все пак достатъчно добра и с GPS?

# 26
  • here, there, everywhere
А абонамент за Страва дали няма да му хареса повече? Не е гривна, но на телефона ще може да си правя всякакви възможни статистики. И като цена ще ти е по-добре.

# 27
Страва не е толкова точна, колкото гривната. Поне моето наблюдение е такова.
Моята е тази и съм доволна https://m.emag.bg/fitnes-grivna-smart-q-band-q68-heart-rate-blue … 8hr/pd/DF03LKBBM/

Виж на Декатлон часовниците, според мен за бягане и колоездене те са много добри. 150 лв е този над който имам наблюдения.

# 28
Страва не е толкова точна, колкото гривната. Поне моето наблюдение е такова.
Моята е тази и съм доволна https://m.emag.bg/fitnes-grivna-smart-q-band-q68-heart-rate-blue … 8hr/pd/DF03LKBBM/

Виж на Декатлон часовниците, според мен за бягане и колоездене те са много добри. 150 лв е този над който имам наблюдения.

Тази изглежда много добре. Само липсата на GPS ме притеснява, но гривна с GPS май няма под 200 лв. Задължително ще мина през декатлон да ги разгледам, защото в сайта не открих нищо. Този за 150 лв каква марка е или по-скоро как да позная, че е този, който ми препоръчваш Bicyclist

# 29
Аз нещо не разбирам, гпс е на телефона - когато включиш приложението в спортен режим, то те пита искаш ли да включиш и гпс. Крайните данни минават през гпс, просто не е от гривната, а от телефона.
Часовникът от декатлон има вграден гпс и е 150 лв., ще го познаеш, че е единственият на тази цена Wink

https://www.decathlon.bg/p/8374051_chasovnik-s-gps-onmove-220-s- … en.html#/17-254-_

# 30
Здравейте,
Преди около година купих на съпругът ми,който спортува активно, а и в работата му помага, следният часовник:
https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Amazfit-Smart-Sp … 042311.0.0.nvg5ng

Общо взето бяхме доста скиптични, тъй като за такава джаджа си е рисково от алиекспрес,но уви, машинката работи супер. Има всички необходими екстри, а и именно това, което търсите. Ако Ви интересува и искате да питате нещо по-конкретно, ще отговоря. Иначе ни излезе 130 лева,нищо пари в сравнение с всичко друго на пазара в България в момента. Успех!
Привет,
търся смарт гривна за подарък за приятеля ми. Той се занимава активно с колоездене и ми трябва такава с GPS, за да може да си следи къде е карал, с колко км и т.н. Знам, че Гармин са много на почит, но сега ми е трудно да отделя 400-500 лв за гривна. Дали имате опит с някоя по евтина, но все пак достатъчно добра и с GPS?

# 31
Когато има вграден GPS нямат нужда от връзка с телефон нали, за да се събират данни. Примерно оставяш телефона вкъщи, слага се гривната/часовника, отиваш и караш 2 часа и после имаш данни за изгорени калории и т.н. + инфо от GPS къде си карал.

Благодаря за линка! Simple Smile

# 32
Ако става въпрос за моя отговор Simple Smile Да,няма нужда телефона да е в теб при тренировка. Него за това и много му хареса Simple Smile Естествено може и ако е у теб с всичките му там екстри за известяване-повиквания,смс,време. Иначе това,което си влиза в употреба е и,че както всички часовници си има приложение, с което да си извличаш данните за дейността. Мъжът ми е мерил разстоянието, наистина отчита вярно. Случвало се е при лоши мет.условия да дава отклонение до 200-300 метра в разстоянието. Баъерията държи супер!

Когато има вграден GPS нямат нужда от връзка с телефон нали, за да се събират данни. Примерно оставяш телефона вкъщи, слага се гривната/часовника, отиваш и караш 2 часа и после имаш данни за изгорени калории и т.н. + инфо от GPS къде си карал.

Благодаря за линка! Simple Smile

# 33
Sunny13, благодаря!
Ще взема да го пробвам този часовник. Звучи направо идеален Grinning

# 34
Дано Ви хареса! Ако имате нужда пишете.
От този продавач дойде за 10-тина дни с проследим номер Simple Smile Хубав ден!
Sunny13, благодаря!
Ще взема да го пробвам този часовник. Звучи направо идеален Grinning

# 35
Здравейте отново Simple Smile
Докато се наканя да купя смарт часовник и получих подарък смарт гривна Grinning

Какви са ви впечатленията от Mi band 2 на Xiaomi? Дали отчита правилно измината крачки, изгорени калории и т.н? И до колко можем да вярваме според вас на функцията за следене на съня?

# 36
  • Майна Сити
Имам Mi Band 2 от февруари месец. Първа гривна ми е и не мога да дам сравнение с други.
На външен вид е симпатична, сложиш ли я на ръката и не я усещаш изобщо, но махнеш ли я после и веднага усещаш липсата й. Преди си следях крачките със Samsung Health приложението и не знам защо, но мисля че то е по-точно. Настроила съм ги да ме известяват при постигането на целта и има отклонения едното с другото от около 300. Може да се дължи на факта, че не си нося телефона като ходя до тоалетна, или до друга стая на работа. Относно следенето на съня - много ми харесва. Това чудо чак отчита и в колко часа съм ходила до тоалетна  Laughing Между лилавото (лек сън) и тъмно лилавото (дълбок сън) има и една мини жълта чертичка като "време на пробуждане", траеща точно 3-4 минути  Mr. Green За изгорени калории не мога да кажа, то и без това не знам как да ги смятам, за да разбера точно ли е или не, за това спрях опцията още щом я настройвах за първоначално ползване.
Като цяло съм доволна от нея, зареждаш веднъж на 20 дни, водоустойчива (вече знам колко време кисна в банята), перфектен часовник. Спрях и да ровя в чантата, за да си търся телефона и да гледам коя дата сме днес  Grinning

# 37
Имам Mi Band 2 от февруари месец. Първа гривна ми е и не мога да дам сравнение с други.
На външен вид е симпатична, сложиш ли я на ръката и не я усещаш изобщо, но махнеш ли я после и веднага усещаш липсата й. Преди си следях крачките със Samsung Health приложението и не знам защо, но мисля че то е по-точно. Настроила съм ги да ме известяват при постигането на целта и има отклонения едното с другото от около 300. Може да се дължи на факта, че не си нося телефона като ходя до тоалетна, или до друга стая на работа. Относно следенето на съня - много ми харесва. Това чудо чак отчита и в колко часа съм ходила до тоалетна  Laughing Между лилавото (лек сън) и тъмно лилавото (дълбок сън) има и една мини жълта чертичка като "време на пробуждане", траеща точно 3-4 минути  Mr. Green За изгорени калории не мога да кажа, то и без това не знам как да ги смятам, за да разбера точно ли е или не, за това спрях опцията още щом я настройвах за първоначално ползване.
Като цяло съм доволна от нея, зареждаш веднъж на 20 дни, водоустойчива (вече знам колко време кисна в банята), перфектен часовник. Спрях и да ровя в чантата, за да си търся телефона и да гледам коя дата сме днес  Grinning

Много ти благодаря за отговора Flowers Hibiscus И аз се убедих, че функцията за измерване на съня явно си работи коректно, защото едната вечер приятелят ми каза, че съм заспала дълбоко веднага след като съм подушила възглавницата и гривната наистина го отчете Sleeping  Grinning За крачките май не съм много убедена. Когато стоиш на едно място, но размахаш по-енерично ръце отчита крачки или поне при мен.

Значи наистина е водоустойчива гривната. Аз все още се притеснявам, че мога да я намокря докато мия чинии и т.н. и ме е страх да не ѝ стане нещо Grinning Телефонът ми се води водоустойчив, но дори и него за 2 години не съм го мокрила Grinning

А имаш ли идея колко е "нормалния" или нужния дълбок сън на вечер, за да си истински отпочинал и свеж? На мен все ми показва по 20-40-50 минути и само веднъж час и нещо.

# 38
За крачките май не съм много убедена. Когато стоиш на едно място, но размахаш по-енерично ръце отчита крачки или поне при мен.

Това предполагам, че при всички е проблем. Оня ден бях на концерт на детето по латино танци, плясках ли плясках и накрая се оказа за 2 часа концерт 9000 крачки Grinning Надявам се енергичното пляскане да е изхабило горе-долу толкова калории, хаха Grinning
Имам приятелка с висок клас спортен часовник, ще взема да я питам и там ли е така или само при продуктите за масови потребители...

# 39
  • София
В момента в aliexpress има една фитнес гривна, която е намалена пт 45€ на 9€.
Пише, че измерва всички основни неща - пулс, крачки, сън, има gps и е водоустойчива. Мисля да я пробвам, поне ако не става после няма да ме е яд за цената.. Smile
http://s.aliexpress.com/IrMNfIze?fromSns=

Последна редакция: ср, 02 май 2018, 11:29 от ani.ivanova

# 40
За крачките май не съм много убедена. Когато стоиш на едно място, но размахаш по-енерично ръце отчита крачки или поне при мен.

Това предполагам, че при всички е проблем. Оня ден бях на концерт на детето по латино танци, плясках ли плясках и накрая се оказа за 2 часа концерт 9000 крачки Grinning Надявам се енергичното пляскане да е изхабило горе-долу толкова калории, хаха Grinning
Имам приятелка с висок клас спортен часовник, ще взема да я питам и там ли е така или само при продуктите за масови потребители...

Ахаааа, ето къде е разковничето за изминаване на поне 8 000 крачки на ден Grinning

Попитай я, да. Ще ми е интересно да разбера как стоят нещата при скъпите устройства. Simple Smile

# 41
При този вид устройства разликата идва предимно от софтуера, който управлява сензорите. Ако се търси просто фитнес тракер да брои крачки - китайските са добър вариант, заради ниската цена.

В случай че ще се ползва за активен спорт - бягане, колело - силно препоръчвам да разгледате устройства на специализирани производители - Garmin, Fitbit, Sunnto. Цените са по-високи, но има защо.

# 42
  • Майна Сити
Значи наистина е водоустойчива гривната. Аз все още се притеснявам, че мога да я намокря докато мия чинии и т.н. и ме е страх да не ѝ стане нещо Grinning

Мокри я спокойно. Аз оцет разлях веднъж и пак нищо и нямаше  Grinning

А имаш ли идея колко е "нормалния" или нужния дълбок сън на вечер, за да си истински отпочинал и свеж? На мен все ми показва по 20-40-50 минути и само веднъж час и нещо.

Имам рекорди от по 4 часа, а след една сватба имах цели 6 часа дълбок сън. Ама спах до 2 следобед  Laughing

Иначе да, крачкомера мери яко "в полза на ученика". Аз чакам гривната и телефона да ми светнат, за да съм наистина убедена, че съм изминала ХХ крачки.

# 43
skandity,  пожелавам си и на мен да ми измери някой ден 6 часа дълбок сън Heart Eyes
Аз започнах да се колебая дали изобщо е възможно да покаже повече от 2 примерно и за това те питах, но явно може особено след купон Grinning

Дори да не измерва правилно крачките пак е чудесен начин да си следиш горе долу ежедневната активност. Аз много се надъхвам и си казвам, че докато не направя ХХ крачки и няма да се прибера вкъщи. Супер доволна съм, че имам подобна джаджа Relaxed

# 44
  • Майна Сити
Може повече от 2 часа дълбок сън.

Скрит текст:

При мен проблемът ми е че "заспа твърде късно"  Laughing Еми не ми се ляга по-рано  Crossing Arms

# 45
Е, щом не ти се ляга Grinning

Аз свикнах вече около 23-00 часа да си лягам и уж ми е добре, но все ми е малко дълбокия сън.

Това ми е графиката от снощи и май е максимума за дълбок сън, който съм имала до сега Sleeping ( имам гривната от 25 април)

# 46
  • Майна Сити
На теб пък времето на дълбок сън ти било кратко. Явно винаги ще ни намират кусур  Grinning

# 47
  • София
Имам Mi band 2 от 7 месеца, като реално съм я ползвала 6. Всичко правя с нея, къпане, миене, пране, така че не се притеснявайте за водата. Сега ще трябва да и сменям каишката, защото се размекна и почна да пада устройството. Доволна съм от сензора за сън, според мен отчита точно. При мен дълбокият сън е около час и половина, не знам добре ли е, не е ли. Вчера гледах някакви статистики и въобще не бях обърнала внимание, че показва колко километра са минати за по-дълъг период. Оказа се, че за април съм извървяла 150км и наистина съм си ги извървявам.

# 48
Имам Mi band 2 от 7 месеца, като реално съм я ползвала 6. Всичко правя с нея, къпане, миене, пране, така че не се притеснявайте за водата. Сега ще трябва да и сменям каишката, защото се размекна и почна да пада устройството. Доволна съм от сензора за сън, според мен отчита точно. При мен дълбокият сън е около час и половина, не знам добре ли е, не е ли. Вчера гледах някакви статистики и въобще не бях обърнала внимание, че показва колко километра са минати за по-дълъг период. Оказа се, че за април съм извървяла 150км и наистина съм си ги извървявам.

Моят днес е още по-зле. От общо 6 часа сън имам само 48 мин дълбок и едва се събудих. Благодаря за мнението. Вече съм доста по-спокойна относно водоустойчивостта на гривната и не се притеснявам като мия нещо, че ще я опръскам Simple Smile От къде видяхте статистиката за по-дългия период?

# 49
  • София
Като се избере една от опциите на началния екран (крачки, сън и т.н.) най-долу на новоотворения екран има малко кръгче с надпис "History". От там може да се гледа статистика по дни, седмици и месеци. Просто до сега все съм гледала крачките и не съм обърнала внимание на километрите.
Сега погледнах, че за април съм спала средно 7 часа и 20 минути, от които средно час и 27 минути дълбок сън.

# 50
дали има фитнес гривни, които измерват кръвно налягане и пулс без да използват смартфон?

# 51
дали има фитнес гривни, които измерват кръвно налягане и пулс без да използват смартфон?

Mi band мери пулс без нужда от смартфон. На екрана на гривната се изписва колко е пулса, а приложението на телефона просто складира информация, за да има база за сравнение.

# 52
Хай отново Simple Smile
Снощи гледах филм (и си го изгледах целия Grinning), а Mi Band-a ми е отчела, че съм заспала около десет минути след като съм започнала да зяпам. Предполагам това е така, защото филмът беше лежерен и съм се отпуснала и пулса ми е бил слаб и не е имало кой знае колко движения или  не знам.
На някой друг да му се е случвало? Simple Smile

# 53
  • София
аз съм с Polar A360 от една година, не е мръднала, много съм доволна, пише, че е водоустойчива, но не се къпя с нея

# 54
  • Бургас
Здравейте , в момента на Кауфланд има промоция на фитнес гривна Rancore BB 10 . Ползва ли някой такава , доволен ли е и върши ли работа за тази цена ?

# 55
  • София
Здравейте!
Някой да ползва на Фитбит смарт часовниците?
Трябва ми сравнение между Верса и Йоник.Т.к. насочила съм се ама да се чуе и професионално мнение. Или ако имате само единият модел пак всеки отзив ще ми е от полза.

# 56
Момичета, купих си и аз фитбит гривничка, с надежда да си вкарам живота в норма, да постигна здрав дух в здраво тяло и блаблабла.

Засега съм много ентусиазирана, но се чудя доколко правилно оценяват енергоразхода на човек? Много се възхитих, че в дните със спорт правя 3200+ калории енергоразход, което би означавало, че ако спортувам всеки ден и ям 2000 калории, бих сваляла килограм на седмица. Това ме устройва идеално, но сега си мисля, че е много малко възможно това да е истина. Възможно ли е, или фитбит надценява въпросния енергоразход?

Мерси много!

# 57
Брей, много тренираш. Според мен не го надценява, аз съм си мързелива и с фитбита, и без него Grinning Но горе-долу ми го изкарва колкото всякакви подобни калкулатори из интернет.

# 58
ами да, мистерия е, че въпреки това не отслабвам...явно в храненето е проблемът, но там не знам как да коригирам. На ден без тренировка правя към 15-20 000 крачки, а с тренировка 30 000+. Но аз съм с малко бебе и много се разхождаме, нямам и кола и постоянно ходя пеш. Но трябва да видя колко ям и защо не слабея при такъв огромен енергоразход. Другата ми хипотеза е, че е или от недоспиването, защото се оказа, че спя само по 6 часа на нощ, или от това, че тялото ми е тренирано, и просто не се натоварва толкова много при движение...

# 59
  • София
Етт, ако кърмиш, свалянето на кг е по- трудно.

# 60
  • Бургас/Пз
От много гледане и четене тотално се обърках. Засега май се колебая между Полар 360, Полар 370 и Гармин Вивосмарт 3. Фитбит Чардж2 също ми харесва, ама май повече на външен вид.  newsm78
Вие какво мислите? Има ли смисъл да взимам Полар 370 само защото е по-нов модел?

# 61
коя фитнес гривна да си взема?
търся за крачки и за изгорени калории.
в емаг има евтини по 20 или 30лв
но повечето хора казват че не очитат добре крачките.

# 62
  • Козлодуй
И аз искам да знам отговора на този въпрос Simple Smile Бях си купила фитнес гривна от Лидл но я върнах защото софтуера още се разработваше и не можех да я калибрирам но поне беше на български Simple Smile На телефона имам най-верния тракер до колкото знам и той показваше наполовина по-малко крачки от гривната при равни условия и затова я върнах Simple Smile

# 63
И аз искам да знам отговора на този въпрос Simple Smile Бях си купила фитнес гривна от Лидл но я върнах защото софтуера още се разработваше и не можех да я калибрирам но поне беше на български Simple Smile На телефона имам най-верния тракер до колкото знам и той показваше наполовина по-малко крачки от гривната при равни условия и затова я върнах Simple Smile
тракерите за телефон -приложение не отчитат хубаво и в други теми видях че някой не са доволни от гривните  понеже и те не отчитали всяка стъпка и затова се чудя. иначе има и едни за джоб от олх по 5лева . ама исках да видя мнения   . иначе за 5 лева си струва да се пробва

# 64
  • Варна
Здравейте, от две/три години използвам продукти само на Гармин. Доскоро бях с най-простия модел Гармин Вивофит, вече съм с Гармин Вивосмарт 3. Определено има разлика между двете и новия модел отчита по-точно. Според мен не може да се говори за точно отчитане, понеже се отчита движение и според чувствителността на устройството, двигането на телефона към ухото се отчита като крачка или миенето на чинии. Ползвам гривната само при активност и разходки, тъй като имам и HR. Ако съм с нея на работа се прибирам с повечко крачки, което не ми се струва много вярно. Мъжът ми използва Гармин Феникс 3 HR,неговия вече показва верни данни, но предполагам идва от наличието на GPS и по-високотехнологична изработка.

# 65
  • Козлодуй

тракерите за телефон -приложение не отчитат хубаво и в други теми видях че някой не са доволни от гривните  понеже и те не отчитали всяка стъпка и затова се чудя. иначе има и едни за джоб от олх по 5лева . ама исках да видя мнения   . иначе за 5 лева си струва да се пробва
Моето на телефона не е само приложение а е част от телефона LG и е съвсем точно за всяка крачка точно едно отчита Simple Smile

chochie, благодаря много за мнението точно Гармин мислех, че ще точна Simple Smile

# 66
  • Майна Сити
Момичета, някоя от вас да има Xiaomi Mi Band 3? Аз съм със старата версия (Mi Band 2) и обмислям да я сменя. Не че е лоша, просто като видях ревютата на новата и  Heart Eyes
Интересува ме на тройката колко и държи батерията, тъча постоянно и неволно ли се активира, много ли тежи и т.н. Изобщо всякаква информация от първа ръка ще ми е полезна, благодаря предварително bouquet

# 67
Днес си поръчахме с любимия по една гривна Garmin Vivosmart 3. Разгледах, четох и този модел ми хареса най-много, включително и визуално. Нямам търпение да пристигнат Blush

# 68
  • Козлодуй
Днес си поръчахме с любимия по една гривна Garmin Vivosmart 3. Разгледах, четох и този модел ми хареса най-много, включително и визуално. Нямам търпение да пристигнат Blush
Ама в нея има ли GPS? Simple Smile
Какво съвпадение и аз поръчах Вивосмарт само че ейч ар + че имала Джи Пи Ес Simple Smile

# 69
Ама в нея има ли GPS? Simple Smile
Какво съвпадение и аз поръчах Вивосмарт само че ейч ар + че имала Джи Пи Ес Simple Smile

Не, от Гармин са премахнали джипиеса в този модел. Вивосмарт 3 е предназначена повече за фитнес трениращи, докато другият вариант е предимно за бегачи. Като пристигне, ще я разгледам по-обстойно.

# 70
  • Бургас/Пз

Vetrena, пристигна ли гривната! С нетърпение чакам да споделиш отзиви. Аз се колебая между Вивосмарт и Вивоспорт, ама заради един джипиес се чудя дали си заслужава по-скъпата  newsm78

# 71

Vetrena, пристигна ли гривната! С нетърпение чакам да споделиш отзиви. Аз се колебая между Вивосмарт и Вивоспорт, ама заради един джипиес се чудя дали си заслужава по-скъпата  newsm78

Няма я още Sad В Гармин чакат доставка, забавила се е по някаква причина. Аз пък затрудних нещата, като си поръчах тъмнолилава гривна, а миналата седмица пристигнаха само черни. Обещаха, че до края на седмицата ще има развитие.
Лично за мен джипиесът е излишен. Ако обаче често тичаш или караш колело навън, ще е полезен.

# 72
  • Бургас/Пз
Няма я още Sad В Гармин чакат доставка, забавила се е по някаква причина. Аз пък затрудних нещата, като си поръчах тъмнолилава гривна, а миналата седмица пристигнаха само черни. Обещаха, че до края на седмицата ще има развитие.
Лично за мен джипиесът е излишен. Ако обаче често тичаш или караш колело навън, ще е полезен.
Точно заради това, че рядко ми се случва да тренирам навън и аз се колебая. За залата няма да ми е необходим.

# 73
Момичета, някоя от вас да има Xiaomi Mi Band 3? Аз съм със старата версия (Mi Band 2) и обмислям да я сменя. Не че е лоша, просто като видях ревютата на новата и  Heart Eyes
Интересува ме на тройката колко и държи батерията, тъча постоянно и неволно ли се активира, много ли тежи и т.н. Изобщо всякаква информация от първа ръка ще ми е полезна, благодаря предварително bouquet

Здравейте!

А откъде може да се закупи тази гривна? Тъй като пиша в интернет ама ми излизат разни китайски сайтове, а оттам не смея да поръчвам по-скъпи неща от 5евро Grinning

# 74
  • Майна Сити
В много сайтове я има (в емаг върви към 100лв, а в олх - 68).
Двойката я взех за 50 от олх и беше в търговски вид като на големите сайтове  Wink

# 75
Аз от месец имам Garmin Vivomove HR. Първо такова устройство ми е и нямам база за сравнение. Досега не съм била от "спортните" дами. Танцувала съм в ансамбъл народни танци от 6 годишна. Сега вече нямам възможност поради незавосещи от мен обстоятеслства и този миначин на живот не ме устройва. (извинявам се за отклонението)
Та, работя в мобилната сфера и съм длста запалена по всички джаджи и устройства. Тази гривна ми хареса страшно много на външен вид, а освен това ми е удобна за всичко. Пулсът го отчита точно при мен, крачките също. Има функция за приемане и отхвърляне на обаждане, което ми е много удобно, мога да чета съобщение и известия и да пускам музика. Часовникът много ми харесва и съм доволна, че си го взех. Бих си купила и гривна, отново на Гармин. Според моите впечатления Garmin са едма доста добра марка. Сравнявам с Nokia, Tcl, huawei и fit bit.

Ако някой има отзиви за Samsung Gear бих се радвала да прочета. Доста са ми любопитни.

# 76
  • Бургас/Пз
Аз от месец имам Garmin Vivomove HR.
Много ми хареса този часовник. Не можах обаче да намеря има ли функция за мониторинг на съня ?
Мислех да поръчам гривна като на Vetrena обаче сега много му се чудя на часовника Simple Smile

Vetrena, твоята гривна има ли я функцията за съня??

Последна редакция: нд, 12 авг 2018, 17:46 от ani_d

# 77
  • Козлодуй
Аз от 3 дни имам Garmin Vivosmart HR+ плюса означава че е с вграден GPS затова я взех за да е много точна но ми се струва че показва прекалено много стъпки сравних с телефона почти двойно а телефона ми е LG с най-точния тракер така че още се чудя дали да и се радвам при положение, че е толкова по-скъпа от Vivosmart HR очаквах повече Simple Smile

# 78
Vetrena, твоята гривна има ли я функцията за съня??

Да, има я Blush Показва колко часа е продължил сънят, имало ли е пробуждания, колко време са били фазите на съня - лек, дълбок и REM. В събота сутринта останах в леглото до много късно сутринта с една интересна книга. Смятайте колко завладяваща е била, щом гривната е преценила, че съм спала през това време Grinning Отчела е лек сън.
След няколко дни с Vivosmart 3 мога да кажа, че съм много доволна от покупката. Мисля, че отчита точно. Да, възможно е да брои някоя стъпка повече, но е в рамките на статистическата грешка. Направих си измервания и съм доволна.
Вярно ми отчете и минутите с интензивно движение през изминалите дни (това ми е важно). Тази сутрин обаче ме озадачи - направих лека тренировка в малкия ни офисен фитнес (гърди и ръце), а тя не ме удостои с отбелязване на дори една-единствена интензивна минута. Толкова ли яваш съм го давала Rolling Eyes Ще видим какво ще каже утре сутрин, когато ще тренирам крака.

# 79
  • Бургас/Пз
Ветрена, много благодаря за споделеното мнение. Надявам се в края на месеца и аз да я получа, че чакат внос на лилава чак на 28.08
По-натам ще го мисля часовника  Mr. Green Ама голяма зарибявка са тези джаджи  Joy

# 80
  • Козлодуй
Vetrena, благодаря за положителното мнение защото моята е бая скъпа а нещо не я намирам много точна и имам нужда да видя нещо хубаво в нея очевидно не мога да я настроя както трябва особено в началото с тия мерки ме обърка с триста зора обърнахме мерките в нормални за да въведа данните си Simple Smile

# 81
  • София
Здравейте,
търся гривна която точно да измерва кръвно налягане за майка ми. Има проблеми с кръвното и много се мени.
Някой би ли ми препоръчал? Благодаря

# 82
  • Козлодуй
За кръвно не съм чувала, но вече съм супер  доволна от моята гривна даже има графика на сърдечния пулс Simple Smile
Те тези гривни за които говорим са спортни, аз си взех Garmin с цел да е точна в измерването на разстоянието Simple Smile 

# 83
Не съм наясно с тези гривни и моля да ми разясните: трябва ли да  нося телефона си като тичам за да отчита гривната разстояние,  пулс. Питам,  защото като тичам не обичам да нося телефона си,  за да не ми тежи.

# 84
Не съм наясно с тези гривни и моля да ми разясните: трябва ли да  нося телефона си като тичам за да отчита гривната разстояние,  пулс. Питам,  защото като тичам не обичам да нося телефона си,  за да не ми тежи.
Зависи от типа гривна/часовник.
Гривната е свързана с приложение на телефона посредством блутуут - т.е. през блутута се предават данните от гривната. Тези, които се коментират в последните постове - трябва. За къси разстояния дори телефонът да е далече, после данните се синхронизират - за крачки например. Но ако искаш пълни данни- скорост, пулс, денивелация, телефонът трябва да е с теб.
Ако е часовник, като този - https://www.decathlon.bg/p/8391963_chasovnik-s-pulsomer-gps-onmo … no.html#/17-254-_ не е необходимо. Включваш GPS са, часовникът намира местоположението ти и после чрез кабелче можеш да си свалиш данните на компютъра, но и на дисплея ти ги показва в реално време.

# 85
Госпожице Дух,  благодаря ти за разяснението. Значи ще разгледам часовници с GPS.
Хубав ден!

# 86
  • София
От много гледане и четене тотално се обърках. Засега май се колебая между Полар 360, Полар 370 и Гармин Вивосмарт 3. Фитбит Чардж2 също ми харесва, ама май повече на външен вид.  newsm78
Вие какво мислите? Има ли смисъл да взимам Полар 370 само защото е по-нов модел?

ако още не си си взела, да кажа че според мен разлика между Полар А360 и 370 не си заслужава, защото ПоларА360 батерията държи 2 седмици, а на 370 - 3 дена

Даже и на детето сега купих А360, само дето цвета на каишките е изключително ограничен. Аз имам с розова (подарък ми е) и от една година търся каишка S, но вече само М/Л продават, които за мен са мъжки размер

# 87
  • Бургас/Пз

ако още не си си взела, да кажа че според мен разлика между Полар А360 и 370 не си заслужава, защото ПоларА360 батерията държи 2 седмици, а на 370 - 3 дена

Даже и на детето сега купих А360, само дето цвета на каишките е изключително ограничен. Аз имам с розова (подарък ми е) и от една година търся каишка S, но вече само М/Л продават, които за мен са мъжки размер
Благодаря ти. Накрая се спрях на Гармин и се отказах от Полар.

Тези, които имат Гармин без gps може ли да ми кажат на какво разстояние хваща блутута.

# 88
  • Козлодуй
Моя гармин е уж със GPS но не зная как да го включа както и да е Simple Smile Включила съм функцията да вибрира когато телефона не е наблизо и много бързо го губи направо на 5 метра и казва че е изгубил блутут връзката Simple Smile

# 89
  • софия
Лично на мен ми допадат тези устройства. Купих една гривна на дъщеря си , а за себе си часовник и двете сме доволни.

# 90
  • Бургас/Пз
Вече една седмица съм с Гармин вивосмарт 3. Доволна съм, най-вече от известията, които получавам, когато телефона ми е в чантата. Странно е, че получените съобщения в месинджър и вайбър ги чета, но тези от Line не ги разчита, а само известява, че има получено.

Имам една излишна Xiomi Mi Band 2, ако някой проявява интерес да ми пише.

# 91
Вече една седмица съм с Гармин вивосмарт 3. Доволна съм, най-вече от известията, които получавам, когато телефона ми е в чантата. Странно е, че получените съобщения в месинджър и вайбър ги чета, но тези от Line не ги разчита, а само известява, че има получено.

Имам една излишна Xiomi Mi Band 2, ако някой проявява интерес да ми пише.

Честито, Ани! Да си я ползваш със здраве Blush
Аз съм много доволна от моята. Имах някои питанки, но ги отправих в чата на garmin.bg и получих адекватна и полезна информация. Имай го предвид, ако ти е нужно.

# 92
  • Козлодуй
И аз съм доволна от съобщенията Simple Smile

# 93
Благодаря за мненията!  bouquet

Мисля, че се ориентирах към Apple watch, определено.  Grinning

Това е най-доброто решение - ще остнеш доволна.

# 94
  • София
здравейте!
Гривната ми Q-BAND Q68HR  не отчита адекватно стъпките и много ме дразни.... вашите отчитат ли? От какво най-много се влиае този показател?
За 1 и също разтояние (от нас до работа), което изминавам с приблизително едно и също темпо, всеки път показва различен брой стъпки. Разтоянието е 4.7 км - веднъж отчита 4 000 ктъпки, веднъж към 3 000, а вчера даже под 2 000 отчете за 4.8 км!
Съвети?

# 95
  • Sofia, Bulgaria
Аз съм с Xiaomi Mi fit 2 и нямам никакви проблеми с отчитането на крачки. Реални си ми ги отчита. Засичала съм ги с телефона и с друга фитнес гривна (забравих модела).
Единственото нереално, което отчита е пулс.

# 96
  • София
Аз съм с Xiaomi Mi fit 2 и нямам никакви проблеми с отчитането на крачки. Реални си ми ги отчита. Засичала съм ги с телефона и с друга фитнес гривна (забравих модела).
А колко горе-долу стъпки ти отчита за 1 км изминато разтояние? 1000 или повече?

# 97
  • Козлодуй
Ами трябва добре да се калибрира защото на един човек 2 метра висок крачката е дори повече от метър а на една миньонка крачката е максимум 50 см. Simple Smile
Моята гривна е Гармин и ми се струва че показва малко повече крачки отколкото е действителност, но пулса ми изключително верен защото сравних с апарат за кръвно налягане Simple Smile

# 98
  • Sofia, Bulgaria
Скрит текст:
А колко горе-долу стъпки ти отчита за 1 км изминато разтояние? 1000 или повече?
Горе долу е около 900 крачки на километър, при мен. Аз правя доста големи крачки за ръста си, ако съм с равни обувки. Ако съм на токчета, обаче, правя по-малки крачки и там са около 1000 за километър. Това съм го сравнявала и на телефона и на гривната.
Друг е въпроса, че и телефона и гривната могат да дават еднакво отклонение и пак да не ми е верен борят крачки.
Не съм се сетила пулса да го сравня с апарат за кръвно, но при мен е видно, че не мери вярно. Две поредни измервания с еднакво натоварване (почивка, примерно) ми го дава едното 70, 10 сек. по-късно вече е 100.

# 99
  • Пазарджик
Здравейте!
Търся смарт гривна или часовник ,който измерва точно кръвното налягане.Други екстри не ми трябват.Ако е възможно да ми препоръчате?

# 100
  • Бургас/Пз
Здравейте!
Търся смарт гривна или часовник ,който измерва точно кръвното налягане.Други екстри не ми трябват.Ако е възможно да ми препоръчате?
Точно измерване на кръвно едва гривна не може да направи. За това си има апарати за кръвно налягане, че дори и сред тях има такива, които не мерят точно, пък какво остава за гривна.

# 101
  • Пазарджик
Да,разбирам ви.Имаме апарат за кръвно на сендо.Мисля ,че е вярен.
Просто ми трябва нещо портативно,защото ММ вчера от нищото на работа вдигна 210,та за това ми трябва нещо ,което да е винаги с него.

# 102
  • Козлодуй
Ами то има апарати за кръвно за китка но пак не са за постоянно носене https://www.tehnomix.bg/aparat-za-kravno-omron-rs6

# 103
  • Пазарджик
Да,и тях ги разглеждах.Ще мислим вариант.Благодаря!

# 104
  • Варна, България
Момичета, от другата тема за спортуващите видях, че в Магазин Рино днес имат отстъпка -40% на фитнес гривни  (май на и на всички продукти в магазина)
https://reno.bg/search?q=%D0%B3%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B0
Направих си предколеден подарък  Hug
https://reno.bg/elektrouredi/tv-audio-it/fitnes-grivna-dbt-hb1-plyus-22382

# 105
  • Sofia, Bulgaria
voltage13, честито Hug
Може ли да си споделиш мнението след ползване известно време. Най-вече ме интересува колко време държи батерията и дали мери крачките сравнително вярно. Хвъелила съм ù око, но моята все още работи и малко се чудя дали да я сменям.

# 106
  • София
Здравейте! Има ли модел гривна или смарт часовник, който да може да отчита преплувани км в басейн?
Видях, че има водоустойчиви модели, но с такава функция не намерих.

# 107
Fitbit Flex 2 следи колко обиколки (или каквото там се казва) в басейна правите Simple Smile Не знам дали следи самите километри, но като знаете колко е една обиколка, сметката е лесна. Той обаче няма екранче, след това ще ги видите в приложението.

Сетих се, новият Fitbit Charge 3 също става за плуване - Fitbit Charge 3's swim tracking modes will record distance, lap, pace and duration. Той има и екранче. Simple Smile

# 108
Здравейте.
Знаете ли дали iwatch 4 Cellular работят в България? Проверих, че моделите А2007 и А2008 работят заедно с Теленор в Швеция, но нищо не се споменава за България. Възможно ли е да приемам обаждания и изпращане на смс-си без връзка с телефона в Б-я?
Благодаря предварително. Simple Smile

# 109
Здравейте, днес активирах моя часовник ( fitbit alta HR ) от сутринта не съм излизала от вкъщи , а ми отчита 600 изгорени калории. Някой да има логично обяснение? Благодаря Ви 🙂

# 110
Има, организмът ти хаби калории от поддръжка на органи Wink Не е само от ходене. Нормално е това. Мисля, че са около 900 калории ако само седиш буден, без да правиш нищо.

# 111
Това и аз го знам ,но за околко 4 часа 600-700 калории като сметна за целия ден не идват ли повече от нормалното? Аз мисля че дневно се изгарят 1200-1500 калории средно.

# 112
Аз от сутринта съм на работа и според моя часовник съм изгорила 58 калории. Бих взела твоя часовник Joy

# 113
 Аз не искам да съм в заблуда така че бих ти го подарила с удоволствие😂 Но 60кал не са ли доста малко явно и двата имат проблем с изчисляването🤔

# 114
Ми работя на бюро и явно затова толкова изчислява

# 115
Здравейте, днес активирах моя часовник ( fitbit alta HR )

Бихте ли тествали опцията за събуждане с вибрация на Алтата и да дадете отзив, моля. Трябва ми хубава смарт аларма, за да не будя 1/2, но вече купих една гривна, която се оказа боклук.

# 116
Нагласих си я за утре ,но я пробвах преди малко и съм сигурна че ще успее да ме събуди сутринта

# 117
Здравейте, искам да попитам дали някой има Apple Watch и дали е доволен. От къде го купихте, в БГ цените са малко високи, затова смятам да си го поръчам от чужбина. Ако е с мобилни данни, дали ще работи тук, при положение, че не е закупвн тук?

# 118
Здравейте, имам син на 10години с брадикардия,който живее на долната граница ежеминутно. Няма как да си носи пулсометър,защото е много в движение и разсеян. Моля да ми препоръчате гривна, която е с 2-3 сензора за точно измерване на пулса. През нощта пада до 35,преди 2м. направи сърдечна криза. Ще питам другия месец кардиолога му също. Пейсмейкър отказват да му сложат, защото не се спира изобщо
Бихте ли ни насочили към форум, група или друго...И парите не са фактор за живота на сина ми и затова не бих се доверила на всичко
Синът. ми прави ЕКГ холтер и ако реша,дори мога да го сравня с апарата всъщност .
Ще е добре да се намира каишка и батерия също за смяна, да не се сваля от ръката, тоест и да плува 😂🤣😅😞🤪🙃🤸‍♀️🤸‍♀️

# 119
  • София
desihd
polar A360 или 370 се водят водоустойчиви, за сърф, но не съм си пробвала да я мокря.

Мери пулс - при избиране на активност напр разходка, бягане мери непрекъснато; иначе само ако се избере мерене.

Не мога да преценя колко е точен, за такова медицинско състояние, може би е добре да се сравни с резултата от друг апарат.

Ако сте от София, мога да ви дам моята за малко да сравните пулса мерен през гривната и през друг апарат, за да решите дали да си купите..

# 120
  • Sofia, Bulgaria
Аз също мога да дам за проба Mi band 2 (според мен не мери изобщо точно) и Samsung galaxy fit (тази според мен мери по-точно). И двете гривни са тествани и са водоустойчиви, топени са в море и нямат проблеми.

# 121
Здравейте, от вчера имам FitBit Charge 3 и открих, че има опция да се използва за плащане чрез Revolut. Някой опитвал ли го е или поне имате ли идея дали работи тази опция?

# 122
  • Бургас/Пз
Някой да иска да се раздели с Ми банд 4 ??

# 123
Ани, каква беше офертата за Ми банд 4 ?

# 124
  • Бургас/Пз
Ани, каква беше офертата за Ми банд 4 ?
Търсех втора употреба, но никой не се отзова. Купих я нова Simple Smile

# 125
Ани, сподели впечатления? Доволна ли си?

# 126
  • Бургас/Пз
Ани, сподели впечатления? Доволна ли си?
Подарък е за сина ми. Доволен е. Сравнявахме я с моя гармин вивосмарт 4, неговата показва повече изгорени  калории. Иначе крачките са идентични. Хубава е гривната. По нищо не отстъпва на Гармина. Даже той е и с телефон Xiaomi и още по-добре му пасва. Моя Гармин напоследък много се дискънектва с телефона ми

# 127
Някой с опит с Xiaomi Amazfit Cor 2 или h
Honor band 5?

# 128
  • Sofia, Bulgaria
Cor 2 съм имала за около 2-3 месеца и я подарих. Само хубави отзиви мога да дам за нея. За Honor 5 имам наблюдения чрез един приятел, доволен е.
Ако те интересува нещо по-конкретно питай!

# 129
Има ли фитнес гривни, които да нямат нужда от връзка със смарт телефон. Да показват крачките и пулса на дисплея на гривната. Искам да купя такива за мама и тате, а те нямат съвременни телефони.

# 130
  • Козлодуй
Моята си показва всичко и на нея но на телефона има и схема на пулса - нещо като кардиограма и анализ на крачките и чрез телефона се ъпгрейдна на български - много функции Simple Smile Предполагам че и другите са така показват си на гривната но на смартфона се виждат детайлите Simple Smile

# 131
  • Пловдив
Силви, тези неща гривните ги показват и без връзка с телефон. Аз имам няколко гривни, по-точно три, и нямам смартфон с интернет. Без телефон (и нет, поне за моите) не може да се настрои часът и разни други неща, не може да се запаметяват стари резултати и т.н. но пулс и крачки си показват.

# 132
  • 1st floor
Чудя се за Mi band 4. Знам, че е стар модел, но ако ми върши работа, не ми пука. Не се знае и колко време ще я ползвам преди да ми омръзне. Въпросът е дали мери сравнително вярно и дали като е стара, няма да ми прави засечки с телефона. Предишната много ме дразнеше, че постоянно се дискънектваше и вибрираше. Даже и през нощта, като не се отдалечавах. Затова я разкарах.

# 133
  • Бургас/Пз
Непо, зависи какъв ти е телефона. Синът ми е със ксиоми и изобщо няма проблем с дикънектвването. Като цяло сравнително точно мерят. Хубави са гривните и вършат работа

# 134
  • 1st floor
Nokia е. Надявам се да не прави проблеми.

# 135
  • в прекрасна къща в уютна градина
Чудя се за Mi band 4. Знам, че е стар модел, но ако ми върши работа, не ми пука. Не се знае и колко време ще я ползвам преди да ми омръзне. Въпросът е дали мери сравнително вярно и дали като е стара, няма да ми прави засечки с телефона. Предишната много ме дразнеше, че постоянно се дискънектваше и вибрираше. Даже и през нощта, като не се отдалечавах. Затова я разкарах.
Мога да дам актуален отзив за мибанд 4.
След една година и аз се оглеждам за друга. Общо взето въобще не я свалям. За часовник и крачки добре се справя, както и да каже ако звъни някой. Обаче като се къпя често се включва сама от душа и редовно съм на функция do not disturb, т.е. верно не ме безпокои и ако някой звъни спокойно може да пропусна. Отделно екранчето е видимо надраскано вече в крайчетата. Менюто по принцип не е лошо и ми е достатъчно. Не слушам музика и не мога да кажа за тази функция, но знам че се харесва. Иначе програми за скинове и различни каишки има бол.
Вечерно време светлината автоматично намалява след залез и въобще нямам притеснения. От приложението също съм доволна. За спортните минутки не се сещам да я включвам и бих била по-щастлива от гривна, която автоматично детектва по-сериозна физическа активност.
Засечки никакви не е имало с телефона.

# 136
  • 1st floor
Поръчах я, дано е ОК. Simple Smile
На какво разстояние горе долу от телефона се губи връзката?

# 137
  • в прекрасна къща в уютна градина
Поръчах я, дано е ОК. Simple Smile
На какво разстояние горе долу от телефона се губи връзката?

На 20-30 м със сигурност има обхват стига да е "видим" телефона, през стени губи връзка.

# 138
  • Габрово
Мда, за блутут повече зависи от препятствията (стени и др.), не само от разстоянието. Горе-долу на еднакво загубват сигнал всичките, според мен.
Аз съм с тройката, моята я свалям буквално само под душа, че ме дразни да има нещо върху мен там и си ме чака отстрани. Не спортувам сериозно обаче, взех я основно заради крачки и следене на сън, върши ми чудесна работа и за двете.

# 139
Защо да е стара 4ката?
Аз съм още с 3. Grinning От 2г някъде си я ползвам и съм много доволна. Simple Smile Сега съм си наумила, че искам джаджата дето се слага на колелото и измерва разстояние и др. и да почвам да карам по-сериозно. Всъщност бихте ли ми препоръчали?

# 140
  • 1st floor
Ми, не знам. Видях, че отдавна се предлага на пазара. Simple Smile
От понеделник я ползвам, много ми харесва. Имама един въпрос обаче. Като я ползвам самостоятелно в режим тичане навън, без телефон, отчита ли вярно разстоянието според вас?

# 141
  • На остров
Ползвам Гармин от година и половина много съм доволна. Изглежда като нормален часовник и има всички функции, които са нужни за мен. Преди това няколко години бях с фитбит но не бях доволна от тях.

# 142
  • Бургас/Пз
Ползвам Гармин от година и половина много съм доволна. Изглежда като нормален часовник и има всички функции, които са нужни за мен. Преди това няколко години бях с фитбит но не бях доволна от тях.
С кой Гармин сте?