Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Мюнхен

• 23 893
  • 213
  •   1
Отговори
# 210
  • Варна
А дали и в Нюрнберг е така? Не вярвам там да е по-строго...

# 211
  • München, Deutschland
Вероятно е същото. Но с присъда от днес са разрешили на собственичка на магазин сама да реши дали да използва 3Г-правилото или не. За пръв път е това, досега от правилото можеха да се възползват заведения, кина, театри... С други думи възможно е да се появят магазини, които, въз основа на това ново решение, да ограничат достъпа и да предпочетат пълен брой клиенти и без маски.

# 212
  • Варна
А къде се правят тестове? По аптеките? И колко време ги признават? Че ние сме ваксинирани, но децата (13 и 10 години) не са, а много ни се иска да ги вземем с нас.

# 213
    • München, Deutschland
    Зависи какви тестове - бързи или ПСР. Първите все още ги има на много места, но прогресивно намаляват, защо около 80% от хората над 18 са вече ваксинирани, може да е в аптека, пред голям магазин съм виждала, в тестцентър... Вторите са само в големите тестцентрове, евентуално при лекари, не съм разбрала да има другаде.

За деца не съм сигурна каква е ситуацията, знам, че за ученици тук, тестовете под 12 са безплатни, но се имат предвид винаги живущи тук такива, с адресна регистрация. Евентуално попитай в немската тема, може би някой да знае там, повечето хора там имат деца...

Общи условия

Активация на акаунт