Каква суха храна купувате за кучета?

  • 102 528
  • 406
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 19 355
Роял канин не е добра храна, прочетете повече и ще си изберете марка. Предполагам, че дават добри отстъпки на развъдниците и затова те масово хранят с тази марка.

# 286
  • Мнения: 2 272
Засега се спрях на Hill's и Wolf of Wilderness. Какво ще кажете за тях?

# 287
  • Мнения: 989
Само хубаво съм чувала за Wolf of Wilderness

# 288
  • Мнения: 19 355
И аз храних няколко месеца с Wolf, доволна съм. Имайте предвид обаче че по-евтината формула е предимно с пилешко, нищо че пише с риба, агнешко и др. Прочетете добре състава. Не че е някаква драма, храната си е добра, малко некоректно се представя състава й. Сега пак за известно време ще мина на Taste, там поне протеинът е този, който е указан в рецептурата. Мисля да пробвам и Purizone след време.

# 289
  • Мнения: 8 207
Моят кокер се храни с Purizon в момента. Хванах някаква промоция в Зооплюс и му бях купила 14-15кг в разфасовки от по 1кг, но с цена като за голям чувал.
Много бях доволна и от Platinum. Те са с агнешко или свинско. Ял е и от двата варианта.
Аз обаче по принцип му сменям храните през 2-3 месеца - друга марка, протеин от друг вид месо. Избягвам пилешкото. И от него е ял, но по-малко. Основното е храните да са без зърно, т.е. grain free, и оттам нататък следя съставът да е точно описан от до.
Много стопани хранят само с една и съща марка, но на моето куче не му се отразява по никакъв начин смяната.
И понеже кокерът все пак не е едро куче, яде по около 150г до 200г дневно, предпочитам, ако мога да купувам по-малки разфасовки. Platinum в това отношение водят, защото техните 15кг идват в кашон, в който са опаковани три торби от 5кг.

# 290
  • София
  • Мнения: 84
Здравейте, може ли някой да сподели мнение за Puffins Junior - за кокерче на 2 месеца?
Колебая се между тези три -
https://www.shop.platinumbulgaria.com/produkt/platinum-puppy-chicken-5-kg/
http://zoomania.eu/hrani-za-kuchenca/16732-eukanuba-puppy-lamb-and-rice-25kg.html
https://petmall.bg/kucheta/hrana/suha-hrana/puffins-junior-122

Последна редакция: нд, 10 яну 2021, 16:25 от Maria Mitsova 625188

# 291
  • Мнения: 1
Имам капризен и на моменти леко злояд джак ръсел 3г . Сега му купуваме Еукануба, но без да е забъркана с пастет не я поглежда. Сменям и пастетите, че му омръзва миризмата.
Какви пастети давате?

# 292
  • Мнения: 165
Здравейте ,

правихме кръвни  изследвания на двете ни  кучета ,които ядат еднаква храна  , но при едното от кучетата нивата урея бяха на горната граница .Лекаря съответно ни препоръча да вземем храна с по-нисък процент протеин . Моля за препоръки на качествена храна с по-ниско съдържание на протеин .

# 293
  • Мнения: 1
Здравейте ,

правихме кръвни  изследвания на двете ни  кучета ,които ядат еднаква храна  , но при едното от кучетата нивата урея бяха на горната граница .Лекаря съответно ни препоръча да вземем храна с по-нисък процент протеин . Моля за препоръки на качествена храна с по-ниско съдържание на протеин .

Виктория, много съм благодарна за дадения Ви отговор по изключително нарежащия въпрос. Надявам се скоро отново да поддържим контакт!

# 294
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Моят е бретон на 1 година.От зооплюс му кувувам Еукануба и Концепт фор лайф.Редувам ги.Също и консерви,но те много му разхлабват стомаха...

# 295
  • София
  • Мнения: 38 199
Аз имам йорки, женска, слаба и висока.
Редувам Brit, Josera и консерви - на Брит и едни зелени.

# 296
  • Мнения: 1 713
Здравейте и от мен.

Имам 8 месечен маламут. Няколко месеца му давахме на Брит холистичната серия - ок му беше, но накрая взе да му омръзва. Сменихме с Taste of the wild high praire puppy - изобщо не я хареса, 10 дни яде и после тотално я спря... С дни наред гладуваше, но не я пипаше.

Свързах се със собствениците на други кучета от тази порода, защото за нашите габарити 1 чувал стига за месец и като дам 130лв, а кучето не яде. .. Пък възможност физическа нямам да му готвя и освен гранули друго нямам как да давам. От фейсбук групата на маламутите ми дадоха контакт на човека, който им доставя храна на няколко от тях - олеее..... родих се, защо не се бях сетила по-рано да питам хора, имащи у дома си същия каприз като моя.. Та сега въпросният човек прави всичко вместо мен: следи вкусове - според сезона, нужди на козината и тем подобни непонятни за мен неща, цената ми е на половина... А преди беше нон стоп чудене кое да избера и дебнене на промокодове в петмол....

Вече сме на Чибау пъпи - яде с кеф (засега) пък да видим....

# 297
  • София
  • Мнения: 11 942
От години храня само и единствено с Acana Ranchlands.
Не си правя повече експерименти.

# 298
  • София
  • Мнения: 1 791
Acana (Pacifica)
Най добрата Hug

# 299
  • Мнения: 690
Здравейте на всички. Малко да освежим темата. Каква гранула ще ми предложите за каракачанка на 2 месеца? Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт