Каква суха храна купувате за кучета?

  • 103 786
  • 419
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 13
Здравей, няма смисъл да изпадаме в дълбока размисъл по този въпрос, това което исках да кажа е, че от когато сме имали кучета все са били хранени с РК и нищо лошо в поведението и общо здравословно състояние не сме видяли за всички тези години, за да се говори толкова негативно за марката, а доколкото за качество, аз подозирам че със сигурност има по-добра и по-добра, а това че в някое друго пакетче с 20лв по скъп килограм пише че има много повече месо и протеин, пак не можеш да бъдеш сигурен дали всъщност това е така.. В крайна сметка хубавата храна е тази която кучето я яде, а дали има царевица или е произвеждана в Таджикистан са бабини девитини, така или иначе ние с храната сме в абсолютно същото положение, купуваме замразено месо от витрините в супермаркетитр, а никой не знае от коя година и коя страна идват.. Simple Smile

# 211
  • Мнения: 19 473
Не са бабини деветини съставките на храната, с която храня кучето си, извинявайте. И никъде не е написано, че наличието на царевица е полезно за животните. Радвам се, че кучетата Ви се чувстват добре с тази марка, аз познавам достатъчно собственици, които лекуват алергии точно заради неподходящи съставки. Кучетата не са прасета, за да ядат царевица. Особено при този огромен избор на марки и цени. Така че не ми вменявайте АЗ какво да говоря за марката, говоря от опит и от лични наблюдения.

# 212
  • Мнения: 13
Аз също говоря от личен опит и наблюдения, едва ли не РК е отровна, ами не.. Много сме си доволни от нея, а това че някои кучета развиват алергии е на съвсем друга основа, както ти можеш да имаш алергия от пилешко, така друг може да е любимата му храна.

# 213
  • Мнения: 19 473
Да сподели човек личния си опит е добре, да нарича бабини деветини чуждия с храната не е ок, не сте ли съгласен? За любима храна - например на детето може да са кремвиршите и шоколада, това не значи че те са най-полезни за него. Иначе това за алергиите е така, само че в добрите марки /нарочно не ги изреждам, за да не бъда обвинена/ липсват почти изцяло алергени.

# 214
  • Мнения: 13
Храната се дели на два вида - нисък и висок клас, ниския клас е този който масово купуваме на 10-20 лв кг. в нашата страна и си мислим че кучето ни набавя протеини, а не е точно така. Истинската храна е над 40лв кг. и това не съм го чел или чул от някъде си, а са ми го казвали много ветеринари и кучкари. А най-чистата и полезна храна за кучетата е месото което ядем - домашното, без подправки просто чисто сварено, но както знаем не всеки може да си го позволи. Затова просто е изчетено и изговорено. Моите кучета винаги са обичали Роял Канина, опитвал съм с други марки в тази категория, но с времето губят интерес, затова за мен тя е хубава храна.

# 215
  • Мнения: 19 473
Може ли линк с храна за над 40 лв на килограм, че ми стана интересно. А за най-полезното за кучетата има и сурово месо - БАРФ хранене. Всички мои приятели, които хранят така са много доволни. Само свареното месо като метод за хранене не е добре за кучетата, не може с години да не получават грам въглехидрат, фибри, пробиотици, витамини и т.н.

# 216
  • Мнения: 13
С вас няма какво да си кажем, защото сме на съвсем различни посоки, самия подход стопанин - куче на всеки е различен. А за храната - има храна и която е над 60 лв кг. просто не се търси в Българския пазар, защото я няма. Пожелавам ви лек и позитивен съботен ден!

# 217
  • Мнения: 19 473
Ами напротив, изразих любопитството си за храна над 60 лв - дайте ми пример, щом твърдите че сте компетентен. Нищо че не се търси в БГ, предполагам владеете чужд език и предполагам има производител на тази чудна храна от 30 евро/долара за кг. Аз купувам храна и от чужбина по интернет, дайте ми марка и производител. Освен ако не говорите врели-некипели. Като помолих за конкретен пример изведнъж се оказа че няма какво да си кажем. Иначе охотно се включихте да опровергаете мнението ми за РК. Хайде сега аргументирайте се. В противен случай ще сметна, че това, което пишете въобще не е вярно.

# 218
  • Мнения: 13
Имате пълното правило да смятате за мен каквото пожелаете, в спорове с хора които знаят че това е така и не приемат чуждо мнение аз не желая да влизам повече, защото единствено да си изгубим времето, консенсус няма да постигнем!

# 219
  • Мнения: 19 473
Ясно колко е вярно това, което говорите. Помолих за повече информация, получих в отговор безмислици. Ако и впечатлението Ви за Роял е толкова аргументирано колкото фантасмагориите, които изписахте тук, всеки да си направи сметката дали да Ви се довери. Приятен ден.

# 220
  • Мнения: 13
Благодаря!

# 221
  • Мнения: 989
Здравейте,

Ние ударихме на камък с Брит. Устата ѝ започна да мирише лошо, освен това газовете се увеличиха многократно, а миризмата е убийствена. Изходният материал е направо рядък. Не знам какво ще правя с тези 15 кг, които сме купили... Ако някой я ползва, може да се договорим Simple Smile

Сега исках да ви питам какво мислите за студено пресованата храна? Днес чух за нея и загледах тази:
https://www.emag.bg/studeno-presovana-nemska-kucheshka-hrana-win … favorite_products

Вече си мисля пак да купя Пурина Про План, въпреки че не е прехвалена. С нея поне акото беше оформено и твърдо.

Предварително благодаря!

# 222
  • София
  • Мнения: 39
С това изказване показвате, колко малко знаете за храненето и организма на кучето. Хубаво е човек да има мнение, но ама от фалшиви новини. По-добре поговорете първо с някой ветеринар и не заблуждавайте околните с невярна информация.

Не са бабини деветини съставките на храната, с която храня кучето си, извинявайте. И никъде не е написано, че наличието на царевица е полезно за животните. Радвам се, че кучетата Ви се чувстват добре с тази марка, аз познавам достатъчно собственици, които лекуват алергии точно заради неподходящи съставки. Кучетата не са прасета, за да ядат царевица. Особено при този огромен избор на марки и цени. Така че не ми вменявайте АЗ какво да говоря за марката, говоря от опит и от лични наблюдения.

# 223
  • Мнения: 19 473
Хайде пак - покажете ми анализ, където е записано, че царевицата е полезна за кучетата. И откъде знаете, че не съм говорила с ветеринар? Че освен това и 25 години гледам кучета членувам в киноложки клуб и пред очите ми са минали достатъчно много кучета, които не се чувстват добре с РК. След смяната на храната всичко беше ок. Просто дадох съвет да се чете внимателно съставът на храната, не зная защо реагирате по този начин и къде е фалшивата новина. Няма ли да престанете? Аз не оспорвам Вашият позитивен опит ако имате такъв, защо като изказвам моя ме нападате? Маркетинг може би?

# 224
  • София
  • Мнения: 39
Хаха, всеки път някой като няма какво да каже повече и във безсилието си подхващате темата маркетинг. Преди 25 години най-модерната козметика беше сапун ФА и се возихме на големите червени автобуси с многото пушеци. Нещата се променят, освен опит трябва човек да е и в крак с модата.

Хайде пак - покажете ми анализ, където е записано, че царевицата е полезна за кучетата. И откъде знаете, че не съм говорила с ветеринар? Че освен това и 25 години гледам кучета членувам в киноложки клуб и пред очите ми са минали достатъчно много кучета, които не се чувстват добре с РК. След смяната на храната всичко беше ок. Просто дадох съвет да се чете внимателно съставът на храната, не зная защо реагирате по този начин и къде е фалшивата новина. Няма ли да престанете? Аз не оспорвам Вашият позитивен опит ако имате такъв, защо като изказвам моя ме нападате? Маркетинг може би?

Общи условия

Активация на акаунт