Каква суха храна купувате за кучета?

  • 103 876
  • 419
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 39 254
Честно казано не знам къде и какви опаковки продават. Ветката ми е приятелка и тя ми ги носи. С някаква отстъпка 10 кг е 105 лв

# 361
  • Мнения: 1 414
Моята всеядка досега не е отказала нито една марка гранули, която сме й взели, а ние сме пробвали с няколко вида. Когато беше по- малка, на 3-4-5 месеца, ядеше гранулите на Роял Канин Мини за бебета кученца. После Пурина Friskies 5 promises, също и от Пурина, ако не ме лъже вече паметта, пакетът, на който пише Darling. За последно й взехме от Лидл една суха храна, май Орландо се казваше. Напада ги всичките  без дискриминация. Simple Smile В една кутия пресипвам гранулите, смесвайки ги, и така й ги давам, объркани, но не личи това да я смущава. Едва ли осъзнава, че гранулите са от различни пакети. Поне за момента, всичко е окей. И занапред пак ще й взимаме по някоя нова храна, за разнообразие, освен ако вие не знаете такива, които да се избягват.

# 362
  • У дома !
  • Мнения: 700
Релакс ( турска) 15 кг купихме сега със сьомга за 63 лв хапва я без проблем. Слагаме  извара малко в гранулата, ако се мръщи на някоя от храните.

# 363
  • Мнения: 48
Каква храна ще ми препоръчате за 3 месечно мъжко голдънче. От около 10 дни е при нас , аз го храня към момента с роял канин , като един килограм го изяжда за около два дни. Той в момента е 8,400 килограма , което по таблици е доста под нормата. Какво мога да му давам за да навакса килограмите.

# 364
  • Пловдив
  • Мнения: 2 413
Каква храна ще ми препоръчате за 3 месечно мъжко голдънче. От около 10 дни е при нас , аз го храня към момента с роял канин , като един килограм го изяжда за около два дни. Той в момента е 8,400 килограма , което по таблици е доста под нормата. Какво мога да му давам за да навакса килограмите.
Little Wolf of Wilderness Junior - Green Fields с агнешко
тази храна накара моето куче да прояде гранули и да заприлича на нормално куче.

# 365
  • Тук и сега
  • Мнения: 445
Здравейте!
Препоръчайте ми храна за Белгийска овчарка- Малиноа. Нашият любимец е на 1г и 7м , много претенциозен, искам да сменя домашно готвената му храна с гранули на добра цена.

Последна редакция: чт, 14 юли 2022, 08:04 от Щастлива e

# 366
  • Мнения: 256
Може ли да споделите добра и не толкова скъпа храна за Джак ръсел на 5месеца? Чудя се каква да взема

# 367
  • Пловдив
  • Мнения: 2 413
Може ли да споделите добра и не толкова скъпа храна за Джак ръсел на 5месеца? Чудя се каква да взема
аз бях много доволна от Little Wolf of Wilderness Junior

# 368
  • Мнения: 47
Да се включа и аз. Не казвам, че съм експерт, но за мен храната на животното ми е безкрайно важна. Бих направила жертва, но не бих й купила нисък клас храна. Всички вет в цяла БГ че и извън предлагат Royal Canin или Proplan и повечето стопани не се замислят много и купуват. Всички тук питат за съвет - прочетете отзад какво пише, в % трагични са тези и повечето Ви кучета стават злояди. Ние купуваме Caro Croc с пиле вече 3г. Често й добавям яйце, плодове и зеленчуци. Никога не се е дърпала и с такъв кеф хрупа всяка гранулка.  Един добър вет или продавач в зоо ще Ви каже, че животното няма нужда от промяна и не му писва както при хората. Всяка промяна и най-вече готвени ястия или пък човешка храна води до злоядство Simple Smile

# 369
  • Мнения: 1 715
Daniella, бихте ли дали съвет какво да избягвамe в съдържанието на гранулите?

# 370
  • София
  • Мнения: 8 555
Например царевично или картофено нишесте. Четете и месото вътре какво е - дали е един вид, дали е само отпадъчни продукти или има и някакво истинско месо, има ли зеленчуци, има ли добавени витамни и минерали... такива неща.

# 371
  • Мнения: 47
Daniella, бихте ли дали съвет какво да избягвамe в съдържанието на гранулите?
В интернет пише всичко Simple Smile важна е самата хранителна стойност. За сравнение Royal Canin има 7% , а Caro Croc 80-90%
Просто зачетете два различни вида храна отзад съдържание и % и ще Ви се изясни. А и е много важно какви нужди има кучето. Ако му купите висок клас с много протеин, пък то е мързеливо и старо ще резултира в разстройство със сигурност. Някои по-енергични породи им трябва силно засищане и понеже повечето гранули не го предлагат, стопаните решават да им готвят...

# 372
  • Varna
  • Мнения: 35
Моето куче до първата годинка беше с Роял Канин, но после минахме на Essential и до няколко седмици се усети разликата - козината му стана някак по-лъскава и мека. За жалост не я продават на много места.

# 373
  • Мнения: 1 754
Съставките на тази храна Dehra са потресаващи и не виждам нищо полезно: Свинска мазнина, пшеница, царевичен протеин... Кое куче има нужда от това? Имайте предвид, че първите съставки в храните са в най-големи количества. Т.е. храните кучето си с мас, пшеница и царевица, вместо с месо.

Моето животно е от улицата и докато разбера какво яде доста се озорих. Давах му каква ли не суха храна и всичко ядеше едва, едва.

Спряхме се на ownat  с агне, като краен вариант. Тя е с прясно месо и доста добре му се отразява и на крайния продукт и на козинката. Купувам я от opashka.com.
 Много бързо я доставят и досега не е имало засечки.

# 374
  • Мнения: 157
Здравейте,
Имаме  женско чихуахуа, хапвала е само премиум храна  Acana и Orijen цял живот, но я кастрирахме.Компромис с качеството няма да направим, но ме притеснява, че и двете са доста високо протеинови, а не виждам да предлагат вариант за кастрирани животни на тези марки. Моля за предложения на висок клас храна за малки породи.

Общи условия

Активация на акаунт