Има ли фенове на конната езда? (2)

  • 37 784
  • 220
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 108
Здравейте, не съм ходила никога на езда, но синът ми обожава коне и много иска. Та въпросът ми е дали някъде в София или около София има място където да го заведа на 3 години е.
Хам аспарух, Славия

# 211
  • Мнения: 318
Здравейте, търся си конна база с добри инстриктори и добре гледани коне. Желанието ми е някой ден да стана добър и жилав ездач. Сравнително начинаеща съм още, но в базата в която ходех се случиха доста неприятни неща и си търся ново място. Можете ли да ми помогнете, много е важно хората и инструкторите да са хора на място.

Благодаря Ви!

# 212
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Повечето бази купуват учебните си коне от едно място, няма да назовавам името му, защото са на ниска цена , но от доста време там вече няма кой да ги заяздва правилно и съответно това се отразява на качеството им. Предвид финансовата ситуация в България, няма как скъпи, добре тренирани коне да се дават за учебни. Изграждането на един добър кон, отнема години и рядко отива за начинаещи тренировки.  За да има приличен резултат,  се влага много труд, средства и усилия, Затова повечето хора си купуват собствен обучен кон, или ако са с възможности и няколко.  Същата е ситуацията и с треньорите , просто такива няма. Има една стара школа, които едно си знаят, едно си баят, и тотално са спрели в развитието на каквото си могат  от преди двадесет години. А конният спорт, дори и в България  се развива много динамично и бързо.  По мои преки наблюдения има  само двама човека, които тренират правилно и адекватно, но се занимават само с напреднали състезатели. Това са Ивайло Бонев в Стара Загора и Ангел Няголов в София. От скоро Венцислав Изов също дава тренировки,  и предвид развитието му като състезател и обученията му в райдър академия, бихте могли да опитате и там.

На Божурище също има база, но в момента не се сещам за водещ ездач или треньор там, който да ви изгради като добър ездач.
На Хан Аспарух са много клубове на едно място,  преди имаше часови график, кой клуб кога да тренира, от колко до колко часа, в кой ден от седмицата.
Ивелин Вълев има база след Божурище,
В базата на Ихтиман също тренират доста хора.
Освен да отидете на място и да си прецените къде ви допада, няма как да стане.

Има бази и в Русе, до Плевен, Шумен, Бургас и Арбанаси

На Тракиец, до Пловдив, наскоро наеха няколко студенти, които просто качват някого на кон и го разхождат на повод или с корда по плаца без елементарни инструкции кое как се прави, т.е. жилав ездач,  там трудно би се формирал, но за туристи от комплекса, които се качват за селфи с кон си е екстра.  На Фригопан  е почти същата ситуация, но там поне имат  водещ ездач и треньор, Калин Неделчев, който доста години е бил в Германия, има добри представяния по турнири, но той също тренира предимно напреднали.

Последна редакция: пн, 05 юли 2021, 01:29 от Арбанашка кокона

# 213
  • Мнения: 5
Здравейте, кой клуб в конна база Хан Аспарух бихте препоръчали? Става въпрос за две деца, на 5 и 8 г., та ми се иска инструкторът да има подход към малки деца.

# 214
  • Мнения: 666
Здравейте, кой клуб в конна база Хан Аспарух бихте препоръчали? Става въпрос за две деца, на 5 и 8 г., та ми се иска инструкторът да има подход към малки деца.

Препоръчвам клуб Езда София, Борис Минков.

# 215
  • Мнения: 664
Здравейте,

Моля за препоръка за конна база около София. За начинаещи възрастни, които имат желание да се научат да яздат свободно

Благодаря

# 216
  • Мнения: 666
Здравейте,

Моля за препоръка за конна база около София. За начинаещи възрастни, които имат желание да се научат да яздат свободно

Благодаря

От скоро ходя в Екуита, близо до Костинброд. Ако не Ви е далече и имате кола, препоръчвам с две ръце!

# 217
  • Sofia
  • Мнения: 15 512
А какви са цените в "Екуита"?

# 218
  • Мнения: 666
В Екуита за начинаещи 40лв за 30мин, за напреднали 50лв за 45мин, като има и месечни карти, но не съм сигурна за цените им какви бяха. Скъпичко е, но инструкторите са много добри и са действащи състезатели, конете са кротки и добре гледани, в цената влиза само самата езда (т.е. коня ви е готов - загрял, изчистен и оседлан). Също има и закрит манеж и душове, което за мен е много важно, за да мога да яздя и зимата, а и да се изкъпя след урока и да не си умирисвам купето на колата на обор (само преобличане НЕ върши работа, да знаете). В други бази (полцейската, Хан Аспарух, Оскар, Нова Звезда, Драгалевци) съм имала неприятни изцепки като:

- ако си с карта, часовете са един вид предплатени и ако ти излезе ангажимент в последния момент, тогава ти се губи часа, т.е. счита се за използван

- няма закрити манежи и може да се язди само при хубаво време

- инструкторите са добри конегледачи и треньори, но ужасни педагози и не умеят да обясняват

- цената е уж 50лв на час, но това включва и оседлаване/разседлаване и чистене на коня и като дръпнеш чертата пак излиза 50лв за 45мин езда

- сприхави учебни коне, които бързо губят търпение и почват да буйстват ако не умееш да ги управляваш добре

- зле гледани коне - кльощави, неизчеткани, да ти е жал да ги яхнеш

- не може да си яздиш всеки път един и същи кон, освен ако не доплатиш специален абонамент или не си напреднал ездач, един вид "техен човек"

# 219
  • София
  • Мнения: 462
Аз много харесвам конната база в с. Богьовци

# 220
  • Мнения: 1 842
Скрит текст:
Повечето бази купуват учебните си коне от едно място, няма да назовавам името му, защото са на ниска цена , но от доста време там вече няма кой да ги заяздва правилно и съответно това се отразява на качеството им. Предвид финансовата ситуация в България, няма как скъпи, добре тренирани коне да се дават за учебни. Изграждането на един добър кон, отнема години и рядко отива за начинаещи тренировки.  За да има приличен резултат,  се влага много труд, средства и усилия, Затова повечето хора си купуват собствен обучен кон, или ако са с възможности и няколко.  Същата е ситуацията и с треньорите , просто такива няма. Има една стара школа, които едно си знаят, едно си баят, и тотално са спрели в развитието на каквото си могат  от преди двадесет години. А конният спорт, дори и в България  се развива много динамично и бързо.  По мои преки наблюдения има  само двама човека, които тренират правилно и адекватно, но се занимават само с напреднали състезатели. Това са Ивайло Бонев в Стара Загора и Ангел Няголов в София. От скоро Венцислав Изов също дава тренировки,  и предвид развитието му като състезател и обученията му в райдър академия, бихте могли да опитате и там.

На Божурище също има база, но в момента не се сещам за водещ ездач или треньор там, който да ви изгради като добър ездач.
На Хан Аспарух са много клубове на едно място,  преди имаше часови график, кой клуб кога да тренира, от колко до колко часа, в кой ден от седмицата.
Ивелин Вълев има база след Божурище,
В базата на Ихтиман също тренират доста хора.
Освен да отидете на място и да си прецените къде ви допада, няма как да стане.

Има бази и в Русе, до Плевен, Шумен, Бургас и Арбанаси

На Тракиец, до Пловдив, наскоро наеха няколко студенти, които просто качват някого на кон и го разхождат на повод или с корда по плаца без елементарни инструкции кое как се прави, т.е. жилав ездач,  там трудно би се формирал, но за туристи от комплекса, които се качват за селфи с кон си е екстра.  На Фригопан  е почти същата ситуация, но там поне имат  водещ ездач и треньор, Калин Неделчев, който доста години е бил в Германия, има добри представяния по турнири, но той също тренира предимно напреднали.

Благодаря и мен не интересуваше същото. Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт