РИМ - XII тема

  • 62 690
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Вестерос
  • Мнения: 38 242
Ще имате време и другаде да влезете Simple Smile Ако искате естествено

# 16
  • Мнения: 714
Благодаря за темата bouquet

# 17
  • Мнения: 2 031
Tiffany Aching,благодаря за новата тема! bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 381
Това ми е първата тема във форума и много се радвам, че е за Рим   Heart Eyes

Благодаря за новата тема  bouquet

# 19
  • Мнения: 659
Благодаря за новата тема за любимия Рим.
Мимии, страхотна снимка! Ох, от кога не съм ходила... 2 години вече.

# 20
  • Мнения: 840
Здравейте,

Може ли някой да предложи транспорт от летището в Чампино до Рим , Термини. Полета ни каца в 22:55. Мислих да спим в някъде около летището първата вечер, но дори до най-близкия хотел ще ни трябва транспорт Tired

# 21
  • Вестерос
  • Мнения: 38 242
Би трябвало да има на теравизион и късни автобус. Ето им го сайта. Даваш Чампино Ейрпорт до Термини и може да провериш за час . Аз виждам , че има автобуси до Термини в 23:40 и в 00:15 е последния, после чак сутринта.

=Ciampino+Airport&form_search[to]=Termini+Station&form_s … vice_type]=ticket

# 22
  • Мнения: 2 641
Къде препоръчвате да се отседне? В кой район имам в предвид.

# 23
  • Вестерос
  • Мнения: 38 242
Всеки различно ще ти каже. Някои предпочитат около Термини, че всичко е по-близо, други предпочитат Трастевере, заради атмосферата там, а не искат около Термини заради по-тъмните субекти навъртащи се в района. Аз съм останала с впечатлението, че повечето избират в Трастевере. В предната тема се споменаха и хотели около Сан Джовани и Санта Мария Маджоре, но информация за района аз не съм чела. На хубаво място е , но в действителност как е дано някой да се появи да каже  Peace

# 24
  • Мнения: 1 348
Следващият път, когато посетя Рим, със сигурност ще избера хотел в района на Термини. Peace
В крайна сметка в хотела, поне моето семейство, се прибира само вечер, за да спи. Останалото време сме из прекрасния Рим.
Хотелът, в който бяхме сега беше Antico Acquedotto. Не мога да се оплача от нищо - хубаво хотелче, персоналът - прекрасен, чисто, уютно, тихо. Но далеч от основната връзка със забележителностите в Рим - Термини.

# 25
  • Мнения: X
Следващият път, когато посетя Рим, със сигурност ще избера хотел в района на Термини. Peace

Ние също! Peace
Догодина живот и здраве ще се разходим из Рим отново и без съмнение ще отседнем или в същия хотел срещу Термини ,в който бяхме и първия път,или в апартамент в уличките около хотела.
В темите назад прекалено много се акцентира колко неподходящо било да се отседне близо до Термини и то най-вече от хора,които са нощували в други райони,но го повтарят малко на принципа "Една жена каза...." .
Все пак почти целия туристопоток се извозва с шатълите,тръгващи и пристигащи от/до Термини,не виждам как може там да е опасно.А и полицейско присъствие се виждаше често.По-шумно -да,но по-скоро в първите успоредни улички от двете страни на гарата.

# 26
  • Мнения: 139
Изборът на хотел или  апартамент и на тяхната локация е много субективен. Всеки има различен приоритет, за един това е тишината и спокойствието, за друг удобен транспорт, за трети да е на пешеходно разстояние до някои от туристическите обекти. При нас така се получи, че за 5 дневния ни престой в Рим не видяхме района Термини, просто не ни се наложи... От летище Фиумичино взехме влака Fr1. Апартаментът, които наехме беше на минути пеша от една от спирките на влака и на 150м от станция на метрото, линия Б. На Термини единствено сменяхме линиите А и Б, когато се налагаше, но навън от метрото не сме излизали. И май сме си спестили лудницата, която става на гарата, както разбирам от постовете.
В Рим решихме да сме по-далече от центъра, но да сме близо до метрото. Когато бяхме в Париж заложихме на хотел в близост до Айфеловата кула, с гледка към  високата  й част. Ако има вариант и възможност  за следващо посещение на Рим, бих избрала апартамент или хотел в централната част.

# 27
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Последният път когато бях в Рим отседнахме в този хотел. Мога да кажа само хубави неща - като местоположение, чистота, обслужване и невероятна гледка от терасата на покрива към Рим. Горещо го препоръчвам.
За края на януари когато ще съм отново в Рим се спрях на този, който е в близост до предишния. Има отлично местоположение (близо до Форумите, Колизеума и площад Венеция), с високи оценки по сайтовете и много положителни отзиви на гости. Надявам се също да остана доволна от него. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 031
 Района около Термини е много голям и има значение къде около Термини е хотела.Много пъти съм казвала,че улица Марсала,на която спират автобусите за трансфер до летището е най- гадната улица в Рим.Лично съм виждала рано сутрин как клошарите и негрите спят на дюшеци и на кашони по нея.Дори и през деня е пълно със съмнителни субекти и мисля,че на никой няма да му е приятно да му е там хотела.Едно е да отидеш само и да си хванеш автобуса,друго да се налага да се прибираш вечер.И да, имам личен опит,преди месец бях в този хотел https://www.google.bg/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&am … 89635800981485966 и на никого не бих го препоръчала,бях там единствено и само,защото пътувахме с тур.агенция и това беше техен избор,колкото и да протестирах.Така,че ако питате мен избягваите тази улица и всички нейни пресечки в близост.

# 29
  • Мнения: 14 486
Ние бяхме отседнали в апартамент в една от уличките до пиаца Навона. Ползвахме шатъл от и до летището, организиран от агенцията чрез която наехме апартамента. За една седмица престой ползвахме такси 2 пъти - един път до галерия Боргезе и един път до Трастевере, тъй като се бяхме замотали достатъчно покрай разни църкви. Термини въобще не разбрах къде е, метро станциите също. Tired

 Големите забележителности бяха на  30 минути пеша разстояние.

Общи условия

Активация на акаунт