От коя марка съдомиялни сте доволни?

  • 130 533
  • 756
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 12 006
Miele го споменах като контра-довод на твърдението, че Беко били #3 по продажби, което трябва да значи че са много добри. Не казвам да се купува Miele, но за мен Беко е някакъв краен вариант с цел икономия на пари или временно решение. Може да имаш късмет и да изкара много време без проблеми, но темата е от коя марка сте доволни, а не с коя марка можем да отбием номера. Горение са доста над Беко поне за мен, така че примерът не е съвсем на място. Аристон и те все още не са станали турска марка, за разлика от такива като JVC и Telefunken (не става дума за съдомиялни, а по принцип - бяха марки, станаха измама).
За мен е обратното. Горение не са това което бяха. За миялни, перални и сушилни хич ги няма. Иначе съм съгласна, че Бекото е нискокачетвен продукт на достъпна цена /то затова е и масово продавана марка/ за отбиване на номера или за временно решение /примерно е идеален вариант за квартира/.

# 556
  • Мнения: 417
В къщи всички уреди са Бош, с изключение на хладилника, който е LG.
Ползвала съм фурна с котлони и хладилници Беко преди това.
Също и имам близки, ползвайки предимно техни уреди.
На мнение съм, че нещата са им доста здрави. Бюджетна марка е, спор няма, но това което предлагат за тези пари, според мен е добро.
Ако обзавеждам следващ път, бих взела техни уреди.
Повечето функции, за които платих уж, при Бош-а, не съм ползвала нито веднъж (това за фурната).
За миялните на Беко, нямам лични впечатления..

# 557
  • София
  • Мнения: 6 265
Аз имах преди свободностояща Беко миялна, ами читава е, още е здрава (10 годишна). Както се бях оплакала по-напред, сегашната Бош мие по-добре от всички останали, които съм ползвала - Беко и Тека, но сушенето не е по-добро. Взех да свиквам с това, няма пълно щастие Simple Smile

Беко си е читава марка за мен, добро съотношение цена/качество.

# 558
  • София
  • Мнения: 11 977
От 4 години имам миялна Беко. Преди това имах 15 години Аристон. Измъчих се с Аристона. Десетки пъти съм викала майстор. Към Беко-то нямам никакви забележки - мие много по-добре. Осъзнавам и че 15 години разлика при тези машини са много.

# 559
# 560
  • София
  • Мнения: 6 246
За мене качеството на измиване зависи основно от вида на миещите препарати.
Най - много зависи от това как са направени и настроени дюзите впръскващи вода /кога, накъде и колко силно пръскат/, т.е. самото миене как се изпълнява, което вкл. и програматора задвижващ изпълнението на всяка програма.
Абсолютно съм съгласна с горното мнение! Препаратът също оказва влияние, но основно качеството на измиване зависи от машината. И преди съм писала - 10г ползвахме нон-стоп съдомиялна Мидея, явно не пускаше достатъчно вода (или налягане, не знам), но задължително минавах съдовете с четка и след това в миялната. Което беше по-добре от варианта да мия на ръце, да не говорим, че се е случвало и по 2 пъти на денонощие да пускам (беше за 10 комплекта, като я купихме бяхме само с едно дете на 2г, дори се чудех ще успявам ли да я напълня със съдове; след ражането на второто нещата бързо се промениха Simple Smile). Сега с Беко-то е съвсем различно - качеството на измиване е в пъти по-добро! Нито ги почиствам предварително, тавите дори засъхнали ги слагаме. Купувам същите препарати.

# 561
  • София
  • Мнения: 3 451
Четох,четох....и пак съм с колебания.Пари за Бош или АЕГ нямам.Колебая се между Беко и Уърпул.Какво да гледам?Съвети и препоръки за конкретни модели биха били полезни.За уред за вграждане става въпрос.45 см ширина.

Последна редакция: пт, 30 авг 2019, 11:31 от sssani

# 562
  • Варна
  • Мнения: 1 557
От двете марки,бих избрал beko.
А,за какво да гледате пише в началото на тази тема https://www.bg-mamma.com/?topic=1093261
Успех с избора.

# 563
# 564
  • София
  • Мнения: 3 451
Прочетох базисните препоръки на първа страница.Всички основни функции ги имат и двете марки.По-скоро питането ми беше за разни дребни екстри.Бекото ли е с най-тихия мотор? Whirlpool имали някакъв светлинен индикатор при работеща машина,който отразява в пода.За Белото не разбрах дали има подобно нещо.Относно кошницата за прибори, правилно ли се ориентирам че така наречената трета кошница в по-добре отколкото малките ?

# 565
  • София
  • Мнения: 6 246
Нашата трябва да е този модел. И преди съм писала, по-назад в темата - бяхме решили следващия, най-скъпия модел на Беко, но в магазина ни разубедиха (единствената разлика е още едно "+" в енергийния клас). Доволна съм, даже много доволна! Вярно, че базата ми за сравнение е Мидея от преди 12г, но сме на мнение, че сме направили добър избор.

Аз много държах на тази 3та кошница (плиткото чекмедже за прибори най-горе). Удобно е наистина, но ако се слагат много замърсени/засъхнали прибори не ги измива добре. Лично аз наскоро взех да слагам кошничката за прибори, но мъжът ми пък не я харесва и я вади и ги реди горе (основно той зарежда съдомиялната).

Голямо удобство са регулирането на височината на средната кошница (ако слагаме големи тенджери най-долу - вдигаме средната кошница нагоре; обратното пък, ако са по-високи чашите на средния, я смъкваме). Също и 3тата перка - включваме я, когато слагаме по-замърсена тенджера.

Както се вижда в подписа ми, голямо семейство сме, нон-стоп почти върви, доволни сме. В самото начало колебанията ми бяха м/у тази и един модел на Candy (той беше за 16 комплекта, но беше последния наличен изобщо във всички магазини на Технополис и преценихме, че може би го спират от производство и се отказахме). След това се чудихме дали да не е Миеле втора употреба, но нещо не ни грабнаха като опции и екстри (вероятно новите модели са супер), а цената беше колкото ново Беко.

Друго конкретно не се сещам.

Whirlpool имали някакъв светлинен индикатор при работеща машина,който отразява в пода.За Белото не разбрах дали има подобно нещо.
Да има, поне нашата, модела от линка по-горе.

Последна редакция: пт, 30 авг 2019, 15:31 от AnMary

# 566
  • Мнения: 5 606
Прочетох базисните препоръки на първа страница.Всички основни функции ги имат и двете марки.По-скоро питането ми беше за разни дребни екстри.Бекото ли е с най-тихия мотор? Whirlpool имали някакъв светлинен индикатор при работеща машина,който отразява в пода.За Белото не разбрах дали има подобно нещо.Относно кошницата за прибори, правилно ли се ориентирам че така наречената трета кошница в по-добре отколкото малките ?
Нашето Беко е много тиха и има светлинен индикатор, което си е удобство. Даже в началото мислехме, че не работи, толкова е тиха. Simple Smile Третата кошница също е предимство - така имам повече място в долната кошница. Като цяло машините са добри като съотношение цена- качество и реакция тези две марки категорично Беко е по-добрият вариант.

# 567
  • София
  • Мнения: 3 451
Благодаря за полезните съвети! Последен въпрос-тъй като се целя в 45 см.,а попадам на мнения че в твърде малка...нещо се обърках....дават ги за 10 и повече комплекта.Наистина ли малеят за употреба на 3-членно семейство?!?

# 568
  • Мнения: X
Е разбира се колкото повече - толкова по-добре, но всеки се наглася според мястото си. Ако има място за 60см да се взима 60, но ако няма място просто няма избор. Но във всеки случай е по-добре с някаква съдомиялна, отколкото без никаква. (Това е като аксиома, поне за мен)
Това с комплектите е малко заблуждаващо. Ако са само плитки чинии и чинийки добре, но мястото се заема от купи, купички, тави и тенджери. Те заемат много място.

# 569
  • Мнения: 5 899
Благодаря за полезните съвети! Последен въпрос-тъй като се целя в 45 см.,а попадам на мнения че в твърде малка...нещо се обърках....дават ги за 10 и повече комплекта.Наистина ли малеят за употреба на 3-членно семейство?!?

Ние сме двама. Съдомиялната е 45 см. и я пълня 2 дни. Готвя по-скоро през ден. Десерти и сладкиши рядко.

Общи условия

Активация на акаунт