Зоната- тема 4

  • 28 042
  • 767
  •   1
Отговори
# 15
  • Другата България
  • Мнения: 37 258
 smile3532 Всеки това ме пита. Ами нали ме видя, не се давам, нищо, че съм дъртоза вече.
Човек когато има желание, намира и време. thumbsup hug

# 16
  • Мнения: 9 474
Нямам толкова ток аз  Laughing ама сега си обяснявам защо изглеждаш толкова добре.

# 17
  • Другата България
  • Мнения: 37 258
 Hug И аз те обичам, нали знаеш. Heart Eyes

# 18
  • Мнения: X
Мерси за темичката.  bouquet Привет и от мен.

Започна да ми става коледно въпреки топлото време. По магазините вече продават коледна украса и играчки, моловете украсени, красиво е.
Аз не украсявам много, нерви ме хващат, не съм по пипкавите неща. Имаме една малка изкуствена елхичка с няколко играчки, едно - две украшения за вкъщи и това е. Обаче обичам коледната трапеза и домашния уют. Heart Eyes Спокойствие! С това свързвам тези празници.

И аз нямам време за форума, гледам да излизаме с бебо през деня, много задачи - домакинство и т.н, а и колките още го мъчат и сме уморени и двамата, недоспали, денят ми минава като един миг..

Мери, Sprechen Sie Deutsch?
 Hug

# 19
  • Другата България
  • Мнения: 37 258
 smile3514 smile3515 smile3516
Nein, nicht sehr gut .

# 20
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 828
smile3532 Всеки това ме пита. Ами нали ме видя, не се давам, нищо, че съм дъртоза вече.
Човек когато има желание, намира и време. thumbsup hug
Кой е дъртоза, бре? Да не съм чула такива еретични приказки  Wink

Мери, аз пък се боря с испанския. Уж е лесен, ама просто се иска да си седна да д...то и добре да набия в главата си времена и фразеологизми. Не че не се оправям, де, ама все пак. Запознах се с рускиня и полякиня, голям смях пада, като почнем да говорим. Получава се една невъобразима смесица от руски, полски, български и испански. Обаче се разбираме перфектно.

Ох, това куче ще ме умори. Днес направих клип как си гони една бисквитка, ама ще трябва да го снимам как гледа телевизия и какви рецитали ми изнася, когато иска да излизаме или чака за ядене. И преди малко го нахраних, а сега обикаля като цветарка около масата и се моли на всеки - току-виж умилостивил някой да му даде нещичко. Горкото, гладно останало... Щом и на сух хляб се радва, ще рече човек, че с месеци е гладувало.  Joy

Да се похваля с коледни украси от минали години:
Скрит текст:
Когато се преместихме в новата квартира, само скромно украсихме


Миналата година сложих това:

Е, има още много неща, които съм направила, ама и това е достатъчно


# 21
  • Мнения: 1 972
smile3532 Всеки това ме пита. Ами нали ме видя, не се давам, нищо, че съм дъртоза вече.
Човек когато има желание, намира и време. thumbsup hug
Кой е дъртоза, бре? Да не съм чула такива еретични приказки  Wink

Мери, аз пък се боря с испанския. Уж е лесен, ама просто се иска да си седна да д...то и добре да набия в главата си времена и фразеологизми. Не че не се оправям, де, ама все пак. Запознах се с рускиня и полякиня, голям смях пада, като почнем да говорим. Получава се една невъобразима смесица от руски, полски, български и испански. Обаче се разбираме перфектно.

Ох, това куче ще ме умори. Днес направих клип как си гони една бисквитка, ама ще трябва да го снимам как гледа телевизия и какви рецитали ми изнася, когато иска да излизаме или чака за ядене. И преди малко го нахраних, а сега обикаля като цветарка около масата и се моли на всеки - току-виж умилостивил някой да му даде нещичко. Горкото, гладно останало... Щом и на сух хляб се радва, ще рече човек, че с месеци е гладувало.  Joy

Да се похваля с коледни украси от минали години:
Скрит текст:
Когато се преместихме в новата квартира, само скромно украсихме


Миналата година сложих това:

Е, има още много неща, които съм направила, ама и това е достатъчно




И аз боря един кофти език.... Справям се де но съм далеч от перфектно говорене.... Трудно ми е при разговори изискващи специална терминология .... И ми повлия на английския Thinking Като искам да говоря на английски е шоО, първите няколко думи са на английски и после праскам скандинавски...

# 22
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 828
Ууух, скандинавски... Испанският е направо детска игра в сравнение с него.

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
... започнала съм от месец курс по немски и ми взима здравето, аз знам вече английски и сега няма да ти обяснявам колко ми е трудно - много ми е трудно Tired, аз мисля на английски , думата като я видя първото нещо, което ми идва на устата е инглиш произношение, и се мъча като грешен дявол.

Същата работа като с моя испански. В началото мислех на английски, изникваха ми само английски думи при опити за общуване, а при четене- ужас. Сега пък мисля на испански, забравям английски думи, чета английските думи като испански. Тотална мешаница. На това отгоре уча с детето на валенсиано... Е, там пък за какви устни гимнастики иде реч!

Янче, испанският е всичко друго, но не и лесен език  Peace С всичките времена и спрежения си е точно като българският като трудност; произношението- също. От чисто филологическа гледна точка говоря, щото... нали, аз го уча из основи този пусти език. Хората го научават само по слух( децата пък съвсем), ама аз съм се запънала да се тормозя. Нещо много ме мързи напоследък, загубих хъс. Искам да общувам с испанци, така се учи най- лесно!

# 24
  • Мнения: 9 474
Тарти, няма ли как да увеличиш общуването с испанци? Много ще те улесни  Peace

# 25
  • Другата България
  • Мнения: 37 258
... започнала съм от месец курс по немски и ми взима здравето, аз знам вече английски и сега няма да ти обяснявам колко ми е трудно - много ми е трудно Tired, аз мисля на английски , думата като я видя първото нещо, което ми идва на устата е инглиш произношение, и се мъча като грешен дявол.

Същата работа като с моя испански. В началото мислех на английски, изникваха ми само английски думи при опити за общуване, а при четене- ужас. Сега пък мисля на испански, забравям английски думи, чета английските думи като испански. Тотална мешаница. На това отгоре уча с детето на валенсиано... Е, там пък за какви устни гимнастики иде реч!
Абе знам аз, че с теб сме доста еднакви във 99% от нещата, като те чета от доста време във доста теми все едно чета себе си.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 033
Яна, много хубава украса, трябва да работиш нещо "с ръцете си", много ти се отдава.

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Тарти, няма ли как да увеличиш общуването с испанци? Много ще те улесни  Peace

Докато стоя без работа... Като излезе работа, ходя, говоря; хората се чудят как така не живея от години тук, много добър ми бил езикът( не, циганката ми е жива, аз не съм съгласна с тези изказвания  Laughing). Един месец ми трябва да изгладя нещата! Ама и това ще стане!

Абе знам аз, че с теб сме доста еднакви във 99% от нещата, като те чета от доста време във доста теми все едно чета себе си.

Шшшш, че ще ни заподозрат в мултиакаунт  Mr. Green

# 28
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 828
Янче, испанският е всичко друго, но не и лесен език  Peace С всичките времена и спрежения си е точно като българският като трудност; произношението- също. От чисто филологическа гледна точка говоря, щото... нали, аз го уча из основи този пусти език. Хората го научават само по слух( децата пък съвсем), ама аз съм се запънала да се тормозя. Нещо много ме мързи напоследък, загубих хъс. Искам да общувам с испанци, така се учи най- лесно!
Е, за същия тип учене говоря. Не по слух (така го е научил мъжът ми), а академично - ако мога да се изразя така. Смеем се, защото ако трябва нещо да се пише, обикновено той ме ползва за справка, а за някой израз, който съм чула, питам него.
Иначе миналия ден полякинята вдига ръце и казва "Какви са тия времена... те са си само три - вчера, днес и утре"  Joy. Пустите му сложни и прости времена, че и с наклоненията... Ще се преборя, де, просто в момента воювам с мързела си  Mr. Green.
Скрит текст:
В момента съм В1
Хубавото е, че в самото Билбао малко се говори еускера, основно е кастеяно, та няма проблем. А и да не забравяме, че различните области ползват различни фрази и конструкции, нищо, че е един езика.

 buni, благодаря ти! Ей това с удоволствие бих работила; имам още неща, направени за различните празници или за украса на дома, картички...

# 29
  • Мнения: 1 972
Граматиката на норвежкия и шведския не е трудна, но диалектите (в две съседни селца например може да се говори коренно различен диалект) и фразите са голяма игра и съвсем не детска  Joy Ще ги уча цял живот.....

Общи условия

Активация на акаунт