Крем за акне с бензоил пероксид ?

  • 34 609
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 12
Desismolian, има в Амазон и в ebay. 😉 И аз искам да кажа,че кремът с бензоил пероксид е доста добър. И не само аз съм доволна,а и други мои близки. При мен понякога се получава зачервяване и сърбеж, именно затова не го ползвам всеки ден. Аз ползвам този на Ерудита 2.5%.

# 46
  • Мнения: 19 272
Здравейте! На близки са изписали Бензоил за проблем. Моля за коментар дали правилно  прилагат лечението:
вечер пъпката се намазва с Бензоил пероксид (моят е 5%) ,  без излишък,  за да не изгаря излишно кожата.
След 30 мин се намазва с хидратиращ крем.
Сутринта с крем със слънцезащитен фактор 50 и се повтаря през няколко часа докато се излага човек на слънце.
А колко дни може да се лекува с 5% пероксид една пъпка? А за колко време минава една мноого сериозна възпалена пъпка?

# 47
  • София
  • Мнения: 4 241
Дъждец (много хубав ник!), точно това е протокола за лечение. Колко време минава зависи от пъпката - малко по-бързо, отколкото без препарата.

# 48
  • Мнения: 19 272
Harpalike, много благодаря за отговора Kissing Heart

# 49
  • Мнения: 5
Здравейте,

Някой ползвал ли е крем Benzaknen 5% или 10%? Виждам, че го продават в Bazar.bg и във фейсбук. Някой купувал ли е от там и останал ли е доволен?

# 50
  • Мнения: 1 686
Здравейте,

Някой ползвал ли е крем Benzaknen 5% или 10%? Виждам, че го продават в Bazar.bg и във фейсбук. Някой купувал ли е от там и останал ли е доволен?
Аз вече няколко месеца купувам от ОЛХ 5% за сина ми. Не посмях  да взема десетпроцентния. Добре му действа. Горе долу за 2 месеца стига тубичката. Мажем само вечер

# 51
  • Мнения: 5
Здравейте,

Някой ползвал ли е крем Benzaknen 5% или 10%? Виждам, че го продават в Bazar.bg и във фейсбук. Някой купувал ли е от там и останал ли е доволен?
Аз вече няколко месеца купувам от ОЛХ 5% за сина ми. Не посмях  да взема десетпроцентния. Добре му действа. Горе долу за 2 месеца стига тубичката. Мажем само вечер

Аз също поръчах от там, доста се поизчисти лицето ми, и въпреки че го използвам всяка вечер, често се случва през деня да ми се появи по някоя нова пъпка.
Но това, което ми прави впечатление е, че не избелва дрехите. Бях чела в интернет да внимавам много с него, тъй като пероксида избелва дрехите, както и спалното бельо, но при мен няма такъв ефект. Дори направих проба като върху стара тениска нанесох от крема и след няколка часа нямаше никаква промяна в текстила, напротив изпра се без проблем. Та се замислих дали е нормално... При вас има ли избелваш ефект върху дрехите?

# 52
  • Мнения: 1 686
Ние мажем лицето, какво избелване на дрехи да има... И то мажем зазегнатата коже, не цялото лице. Вечер, като се прибере от тренировка към 8 се изкъпва и маже... Докато легне си е попило...

# 53
  • Мнения: 2 000
Нормално ли е да използвам бензил пероксид 5% вече два месеца и непрекъснато да имам нови активни пъпки?

Общи условия

Активация на акаунт