Любители на котки – Тема 100

  • 39 256
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 331
Благодаря ви!Беше зад гардероба,като отидохме.Човека ни каза,че не може да си обясни,как се е навряла там.Беше на три прьста от стената гардероба.А котето беше три кг.Ветеринарката каза,че се е заклещило и от страх и недостиг на вьздух е починало.Незнам,какво е било,стигнах кьсно...а се надявах до последно,да не е истина.

Последна редакция: пн, 28 дек 2015, 23:55 от Shtastliva :)

# 691
  • Мнения: 161
Здравейте, и Честита Коледа на всички мами и пухчета!
Я споделете, моля, пред тоалетните с какви постелки сте? Ние сме с такава тоалетна и кошмара е пълен - той си разнася с лапичките, ние настъпим с чехлите.... Само в леглата дето няма, ако и по 3 пъти на ден да пускам прахосмукачка. Докато съм на работа не го виждам толкова Simple Smile, но сега по празниците ми боде очите.

# 692
  • София
  • Мнения: 11 563
На мен вчера ми се случи подобно нещо, пиша го, за да внимавате. Чистих с прахосмукачка, затварям я в друга стая, докато се чисти. По едно време нещо ми подсказа да отида да я проверя и да я успокоя, че няма страшно. Беше се мушнала зад спалнята, а тя беше също на три пръста от стената. Нищо ѝ нямаше, но изглеждаше заклещена. За да я извадим, преместихме спалнята. Вече я бутнахме максимално към стената, за да няма проблеми.

# 693
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 976
Щастлива, жалко за котето ти  Sad, а и жалко за теб и семейството ти, защото това е случка, която никога няма да забравите.
Бих казала и остри неща по адрес на личния ти лекар, кожния ти лекар, алерголога, гинеколога, педиатъра и ветеринарката, но в случая няма никакъв смисъл. Те ще си останат невежи и никой от тях нито ще върне котето ти, нито ще изпита болката ти. С всичко ще трябва да се справиш сама. А алергиите и екземите може да са нямали нищо общо с горкото същество.

Иланг-иланг, заведи котарака на ветеринар и му направете изследвания на кръв и урина за да се уверите, че няма здравословен проблем. След това кастрирайте без да се бавите много. За 2-3 месеца след кастрацията ще се кротне. Маркирането може да спре, може и да остане, но поне след кастрацията урината не мирише ужасяващо, а и меракът за обозначаване на собствената територия ще намалее. Всеки месец подрязвайте връхчетата на ноктите(ако не можете сами, се обърнете към ветеринар или опитен приятел), натривай с корите на портокали/мандарини/лимони повърхностите, които искаш да опазиш или оставяй прясно обелените им корички там. Научи децата, че с котарак се играе само с ръка в дебела ръкавица (домакинска, градинарска), в никакъв случай с гола ръка. Голата ръка е само за галене и това трябва да е ясно на котешката му главица, както и на главиците на синчетата. За да се научи да не припарва на определени места трябва да се въоръжиш с пулверизатор и като се насочи натам да го пръсваш лекичко с водата. Само ти! Синчетата трябва да се научат, че това не е игра и да не пипат пръскалката.
Съществува вероятност котаракът да има някакво заболяване, като с поведението си всъщност се опитва да каже, че има проблем. Изследванията ще потвърдят или отхвърлят това.
Съществува и вероятност котаракът да се опитва да покаже, че малкият син има някакъв проблем. Помислете какво би могло да е.

Последна редакция: вт, 29 дек 2015, 02:14 от profi_1

# 694
  • Сф
  • Мнения: 4 763
Много тъжна развръзка за милото коте  Cry Съжалявам, Щастлива, едва ли някой е очаквал това. Прегръдки!

# 695
  • Мнения: 78
Плащам с лихва  Mr. Green
Скрит текст:




Весели празници на всички, пожелавам ви повече приятни мигове с любимите четирикраки,
а и двукраки . Много , мноого здраве,късмет и радост.  bouquet bouquet

Много съжелявам за загубените душички, но според мен , те не биха искали да се мъчим и
да плачем за тях. Понякога трябва да стиснеш зъби и да продължиш да напред.... Cry Hug

# 696
  • Мнения: 3 248
Tired Нещо не ми се иска да напиша каквото си мисля .... Освен да попитам: Как е починало котето?


Дам... Sad

Съжалявам за загубата.

# 697
  • Мнения: 331
Благодаря ви,момичета!Желая ви хубав ден!

# 698
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Прегръдка от мен за котето ангелче и мама...
Ние къпахме кот и сега се привежда в търговски вид Simple Smile

# 699
  • Мнения: 2 190
Shtastliva Simple Smile, прегръдки и от нас.

Много сладки лихви.

# 700
  • Мнения: 331
Благодаря ви!

# 701
  • Пловдив
  • Мнения: 2 415
Благодаря за съветите.
Не мога да напръскам целия килим и гарнитура с цитруси. А той не подбира - облегалки, седалки, явно много му харесва. Вече са на конци. Но така или иначе мебелите съм ги прежалила вече.
Основният ни проблем е скачането по малкия, който вече не е особено малък, но е в постоянен страх и реално живее в стрес. То от страни е комично: като случайно застанат един срещу друг - спират рязко гледат се втренчено и всеки в обратната посока.
Предстои ни ваксинация, но при първа възможност вече ще го кастрирам. Дано се повлияе маркирането. Преди не се решавах, защото не било хуманно, а той не е агресивен и злобен (само на малкия скача). Играе си, спи, яде, а и вън вече не му се излиза. Съвсем на дядо заприлича и сега това многократно маркиране...
Ако не се повлияе ще търся човек да го подарявам.

# 702
  • Мнения: 10 547

Ако не се повлияе ще търся човек да го подарявам.


Което значи в най-добрия случай живот на улицата, където ще изкара средно около два до пет месеца в зависимост от сезона и способността му да си намира храна, а в най-лошия случай ще ти кажат, че се  е задушил зад някой гардероб, а мога и да ти разкажа за доста по-трагични смърти.


Може да звуча злобливо-вманиачена, но не мога да се извиня за това си отношение.

# 703
  • Пловдив
  • Мнения: 2 415
Всеки си има приоритети в живота. Детето ми е преди всичко.

# 704
  • Мнения: 9 650
Мили хора, кастрирането е по-хумания избор от некастрирането. Има полезна информация както в първия пост на тази тема, така и в сайтовете на много ветеринарни клиники.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт