Въпроси и отговори за хиперинсулинемията! Тема 13.

  • 54 016
  • 755
  •   1
Отговори
  • Мнения: 800
Нова тема.
Стара тема

Последна редакция: сб, 28 ное 2015, 16:18 от AnMary

# 1
  • Мнения: 54 407
Записвам се и аз и ако може да се сложи линк в старата, за да знаят и другите. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 11 763
Благодаря Поли!

# 3
  • Мнения: 2 817
Дами, здравейте,

моля, кажете какво мислите за тези резултати на снахата. Какъв е този инсулин? Много странна мярна единица? Мерси предварително  Hug


Име на теста (изследване)   Резултат     Единици   Референтни стойности
Инсулин                             49,7       pmol/l              17,8-173,0

Име на теста (изследване)   Резултат     Единици   Референтни стойности
Глюкоза                              4,62       mmol/l            3.3-6.1

# 4
  • София
  • Мнения: 10 642
Дами, здравейте,

моля, кажете какво мислите за тези резултати на снахата. Какъв е този инсулин? Много странна мярна единица? Мерси предварително  Hug


Име на теста (изследване)   Резултат     Единици   Референтни стойности
Инсулин                             49,7       pmol/l              17,8-173,0

Име на теста (изследване)   Резултат     Единици   Референтни стойности
Глюкоза                              4,62       mmol/l            3.3-6.1

49.7 pmol/l  =  7.16 mikrlU/ml

# 5
  • Мнения: 2 053
Здравейте, днес отново бях при доктор Тодорова след като си направих обременяването с глюкоза. Хиперинсулинемията ми е вече на 100% доказана след тези резултати-104 инсулин на 60 минута. Треперя си като лист напоследък, ръцете едва си ги контролирам, а виенето на свят и гаденето ми станаха второ аз. Отделно килата си стоят и не искат да си ходят. Иначе уж съм на нещо като диета и почти не ям вече едва ли не, сладкото го ограничих до минимум, обаче с килограмите съм си все на едно ниво, нито грам надолу. Тя ми даде на мен някаква щадяща стомаха терапия, която е за такива, които не понасят Метфогама и подобни. Та тази терапия включва Глюкобай и Инофолик. Сега ще я почвам и да видим как ще ми понесе. Едното е за захарта, че ми е малко гранична на гладно и се е повишила сравнение с миналия път като бях, а другото за инсулина и за метаболитния синдром. Някои чувал ли е тези лекарства и пробвал ли ги е да сподели отзиви?
За космалаците, които са ми също следствие на инсулина, който според нея активизира Тестостерона, макар той да излиза в норма, ми изписа един крем, ама той само в САЩ се продава и сега започва чуденката как да си го доставя до тук-казва се Ваника. Той трябва да намали значително растежа им. Има тук във форума теми за тоя крем, но май още не са се намерили дистрибутори за БГ.

# 6
  • София
  • Мнения: 11 763
Lovely аз те съветвам вместо Инофолик да си намериш инзотол,  което е главната съставка на Инфолика. Инфолика е доста скъп. Според мен няма кой знае какъв ефект. Не си спомням ти пила ли жеше метформин?

# 7
  • Мнения: 2 053
Lovely аз те съветвам вместо Инофолик да си намериш инзотол,  което е главната съставка на Инфолика. Инфолика е доста скъп. Според мен няма кой знае какъв ефект. Не си спомням ти пила ли жеше метформин?
Аз много за кратко опитах да го пия метфодиаб, но ми правеше растройство, а много пътувах тогава и не можех да си позволя да съм в това състояние на път и го спрях. Може би е трябвало да настоявам или да опитам пак с него след известно време. Мерси за предложението. Все пак мисля да опитам с това нещо, ако не пак ще се връщам на метфодиаб. Интересното е, че тя не ми предложи да го заменим с друг метформинов препарат да кажем.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 213
мой познат е с ИР /не от най-тежките/ но в комбинация с Базедова болест, той пие Глюкобей и му понася чудесно, свали много килограми и се чувства нормално... та имам впечатления,че препаратът е добър Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 11 763
Това глюкобай много интересно звучи, мислех че е подобно на едно друго което стимулира работата на панкреаса.

Метформина е нормално, знаеш, на никой не понася, няма някой тук да е започнал да го пие и да сд чувства супер. Но да, опитай с инфолика и това лекарство.Инфолика го изписват на бебеправещи най-често че има и фолиева.  Wink

# 10
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Да се запиша в новата тема, че ви изтървах Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 10 642
Това глюкобай много интересно звучи, мислех че е подобно на едно друго което стимулира работата на панкреаса.

Метформина е нормално, знаеш, на никой не понася, няма някой тук да е започнал да го пие и да сд чувства супер. Но да, опитай с инфолика и това лекарство.Инфолика го изписват на бебеправещи най-често че има и фолиева.  Wink

Аз не съм имала никакъв проблем и неразположение с метформина от първото хапче.
Различните метформинови препарати се понасят различно от различните хора.

# 12
  • Мнения: 2 053
Това глюкобай много интересно звучи, мислех че е подобно на едно друго което стимулира работата на панкреаса.

Метформина е нормално, знаеш, на никой не понася, няма някой тук да е започнал да го пие и да сд чувства супер. Но да, опитай с инфолика и това лекарство.Инфолика го изписват на бебеправещи най-често че има и фолиева.  Wink

Аз не съм имала никакъв проблем и неразположение с метформина от първото хапче.
Различните метформинови препарати се понасят различно от различните хора.
Да, явно, че е индивидуално. Но е права Мацето, че в почти всички случаи си има гадене и разстройство. Аз просто го почнах във възможно най-неподходящия момент. На път с разстройство хич не си е работа. Затова съм се настроила, че може да направя втори опит преди окончателно да се отказвам. Странното е, че тя като чу, че ми е било лошо и деректно ме насочи към тези препарати, не ми предложи друг подобен да видим как той ще ми понесе.
Тя каза, че тези двата в комбинация би трябвало да имат ефект като на един метформинов, защото в него си е комбинация от това хем да ти държи захарта в норма, хем инсулина да не скача.
Мацето, и аз видях, че инфолика има фолиева. Гледам, че го дават на жени с поликистозни яйници, аз засега нямам такива и дано не ми се появят. Не знам каква му е връзката с инсулина, честно казано. Поне ако не помогне, не би трябвало да навреди  Peace
Serenity__bg, радвам се да чуя отзив от човек с ИР. Мерси за споделеното мнение. Почвам ги от понеделник и ще ви държа в течение как действат препаратите на ИР при мен.

Последна редакция: сб, 05 дек 2015, 16:13 от lovely

# 13
  • София
  • Мнения: 10 642
Щом имаш вариант действай, както ти е казал лекаря

# 14
  • София
  • Мнения: 11 763
Дам, пробвай, от кога мечтаем за нещо друго освен метформин!

Надин ти как го започна метформина?

Общи условия

Активация на акаунт