Лято на Арапя

  • 59 175
  • 244
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Здравейте, ние вече започнахме да търсим място за плажуване през идния летен сезон на 2016г. Ориентирали сме се отново към Арапя. Миналото лято бяхме 10 дни на бунгала Добреви, но не останах особено доволна. Ще се радвам на мнения кой къде  е отсядал на Арапя и какви впечатления има от там.

Последна редакция: пт, 08 юни 2018, 23:04 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 1 613
да,и аз търся отзиви за Arapya Sun Resort,ако някой е ходил....

# 2
  • Мнения: 18
Здравейте, ние миналото лято бяхме на вила Марина. Останахме много доволни. Мястото е много подходящо за семейства с малки деца. Има прекрасен двор и добре оборудвана лятна кухня. Вечер децата си играеха, а ние пиехме биричка:)Стаите са големи и новички.Собствениците бяха много отзивчиви. До плажа се стига за около 5мин. Плажа също много ми хареса. Единствения минус за мен беше близостта до Лозенец, където водата е много мръсна.

# 3
  • Мнения: 1 894
На мен лично Arapya Sun Resort ми е неуредено и неуютно, но на на някой друг със сигурност ще му хареса.
Самата Арапя я замених вече с друго място. При отбиванията ми за кратко, просто се чудя как може така да унищожат всичко. Мястото ми изглежда малко жалко вече.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 029
На мен лично Arapya Sun Resort ми е неуредено и неуютно, но на на някой друг със сигурност ще му хареса.
Самата Арапя я замених вече с друго място. При отбиванията ми за кратко, просто се чудя как може така да унищожат всичко. Мястото ми изглежда малко жалко вече.

За мен Арапя от преди 3 години не става за почивка - мръсна вода, много хора, високи цени на бунгалата.... Две лета вече ходим в Гърция, по-наблизо е и за по-малко пари и сме много доволни - няма база са сравнение.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 409
Здравейте,
Да попитам как са бунгала Рино ? На снимките ми харесват ,но не сме отсядали там ...всъщност последната ми почивка на Арапя беше преди около 4-5 години и тогава беше супер ....

Замислям се и в семейните хотелчета над малкият плаж излеждат ми също добре

Също така ще се радвам да споделите мнения и за  Арапя Сън Ризорт - далече ли е от морето , как е обслужване ,стай ,басейн и т.н.

Последна редакция: вт, 29 дек 2015, 13:07 от vili80bg

# 6
  • София
  • Мнения: 1 193
Здравейте ,търся отзиви за вила Залива . Благодаря !

# 7
  • London
  • Мнения: 6 732
Записвам се с  2 снимки да следя кой доволен, кой недоволен. При нас август вече е почти зает, сигурно и по другите места е така, та относно този месец е добре почиващите да се активират с резервации.



# 8
  • Габрово
  • Мнения: 366
На мен лично Arapya Sun Resort ми е неуредено и неуютно, но на на някой друг със сигурност ще му хареса.
Самата Арапя я замених вече с друго място. При отбиванията ми за кратко, просто се чудя как може така да унищожат всичко. Мястото ми изглежда малко жалко вече.

За мен Арапя от преди 3 години не става за почивка - мръсна вода, много хора, високи цени на бунгалата.... Две лета вече ходим в Гърция, по-наблизо е и за по-малко пари и сме много доволни - няма база са сравнение.
А къде в Гърция почивате?

# 9
  • София
  • Мнения: 3 029
На мен лично Arapya Sun Resort ми е неуредено и неуютно, но на на някой друг със сигурност ще му хареса.
Самата Арапя я замених вече с друго място. При отбиванията ми за кратко, просто се чудя как може така да унищожат всичко. Мястото ми изглежда малко жалко вече.

За мен Арапя от преди 3 години не става за почивка - мръсна вода, много хора, високи цени на бунгалата.... Две лета вече ходим в Гърция, по-наблизо е и за по-малко пари и сме много доволни - няма база са сравнение.
А къде в Гърция почивате?

Миналата година ходихме тук и бяхме много доволни:

http://www.reyma.bg/katalog-hoteli/greece/hoteli-na-kasandra/2260-jey-siviri-3


 

# 10
  • Варна
  • Мнения: 483
Здравейте,
Много се рових, но да попитам и вас. Търся си бунгало с две стаи, едната двойка, другата тройка. Дали има такива? Може и две бунгала едно до друго да са, но и цената да е приемлива. За цената да добавя,че на Щерев и Грудев ми е скъпо. Две бунгала са 120 лв. Искам и да има условия за готвене или поне хладилник. Много ще ви бъда благодарна, ако ми дадете насоки.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 483
Аз резервирах в Алекто бунгало с пет легла. Много моля, който е почивал там да помага да си избера кое бунгало. Говорих с мъжът по телефона, но той нищо не ми обясни. Каза, че все още мога да си избера бунгало. Но аз не знам кое!
Имало някакво бунгало по откъм реката, дали няма да е по-добре?

Последна редакция: вт, 16 фев 2016, 11:44 от kami2004

# 12
  • Мнения: 4
Здравейте мами дано се включат повече запознати по темата. Тази година и на мен ми препоръчаха с 2ръце Арапя. Никога не сме ходили там. Търсим самостоятелна вила,къща или ново бунгало с кухня за 4+2деца. Мнения за Боров рай? Моля помагайте! До 100-120лв.на ден.

# 13
  • Мнения: 4
И аз ги прегледах вече няколко пъти всички бунгала и вили и...на нищо още не съм се спряла. Алекто ми изглеждат мизерни и кухнята им една разхвърляна нещо...не ме кефят. Иначе и ние се орентираме към Арапя ама се надявам да изскоче нещо подходящо иначе както винаги ще трябва да сме в хотел а с две деца е жива отрепия. Иска ми се да има двор за игра поне и кухня.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 483
След като споделих с голямата ми дъщеря, тяме помоли да не ходим там. Каза, че не била за такива бунгала....Много се смях с нея. Миналата година бяхме за няколко дни на вил Скай (не съм много сигурна за името). До вилата имаше едни доста нови и приятни бунгала, така че щерка ми предложи там. На мен ми се искаше по-близо до плажа, но тя разликата с Алекто е около 100 метра. Така че послушах я. Вече преведох и капарото, ще сме на бунгала Димови.

# 15
  • Мнения: 54
Не е лошо в Арапя, препоръчвам плажният бар Памперо Simple Smile))
Cheers! Wink

# 16
  • sofia
  • Мнения: 409
Моля за мнения за бунгала Щереви .....Бяхме там преди доста години / 6 години / и питането ми е ремонтирани ли са от тогава . Тогава бяхме само трима и ни беше ок ,но сега вече сме 4 на брой  Grinning .Тогава беше леко захабено  .Отвън дали има промяна ..преди пред тях имаше една опъната мрежа ,която преграждаше  терена  и отвъд нея бяха други бунгала ....ако това го няма ще  е някакси по- просторно и приветливо .
Има ли детски люлки,пързалки ? Пътя до тях и въобще в Арапя дали е оправен ? Преди пътя беше много зле .Как стой въпроса с чадърите на плажа - има ли свободна зона и достатъчна ли е за хората през Юли и Август

Другите където ми допаднаха са Рино ,но ми казаха че няма свободни места

Последна редакция: вт, 23 фев 2016, 15:24 от vili80bg

# 17
  • Мнения: 16
Здравейте, до сега не съм била в Арапя и от известно време събирам мнения, бях се спряла на вила Марина, но за съжаление се оказа, че вече няма места, както и на поливната бунгала в Арапя. Интересувам се за бунгала Ефтимови, където все още е свободно да споделите мнение, тъй като никъде не виждам мнения за тях, пък изглеждат симпатично на снимките. Ние сме 2 семейства с х 2 деца. Благодаря предварително  Grinning

# 18
  • Русе
  • Мнения: 359
Аз резервирах там за 02 август. На снимките изглеждат добре да се надяваме и да останем доволни.

# 19
  • Мнения: 1
Аз резервирах в Алекто бунгало с пет легла. Много моля, който е почивал там да помага да си избера кое бунгало. Говорих с мъжът по телефона, но той нищо не ми обясни. Каза, че все още мога да си избера бунгало. Но аз не знам кое!
Имало някакво бунгало по откъм реката, дали няма да е по-добре?

# 20
  • София
  • Мнения: 1 464
Има ли някой, който вече да е на Арапя, да разкаже как е откриването на сезона?
Може ли някой да каже каква е цаната на чадър и два шезлонга на малкия и на големия плаж, кои места за хранене може да препоръчате?

# 21
  • Мнения: 32
Здравейте,да знаете как е в бунгало Неда и дали в някое бунгало допускат домашен любимец-котка.Благодаря предварително!

# 22
  • Венера
  • Мнения: 858
Три години почиваме на Арапя в семейните вили над малкият плаж. Много е приятно и в повечето се полускат домашни любимци. Ние две години подред ходим с голдън ретрийвър и нямаме никакви проблеми. Миналата година отидохме на 20 август и си изкарахме прекрасно, по-раничко има повече хора, но винаги сме изкарвали страхотно.

# 23
  • Мнения: 32
благодаря ти,ние все още се чудим къде точно да почиваме,но знаем че ще е на Арапя и сега се колебаем между бунгало Неда или вила Залива Simple Smile

# 24
  • Някаде там
  • Мнения: 244
А какви са цените за бунгало Неда?

# 25
  • София
  • Мнения: 1 464
И ние резервирахме във вила над малкия плаж, но от години не съм ходила на Арапя, затова питах дали някой знае какви са цените на шезлонгите на Памперо. Имаме хубави спомени от пицария Да Винчи - все още ли са им толкова добри пиците?Simple Smile

# 26
  • Мнения: 32
А какви са цените за бунгало Неда?
ами на бунгало 60лв. и в събота звъняхме и имаше за юли месец свободни само от 11 до 14-15, и докато решим не знам какво ще е,аз досега никога не съм ходила на Арапя и като чета коментари сякаш е добре ще видим,живот и здраве като се върнем(първо да отидем) ще пиша.

# 27
  • Някаде там
  • Мнения: 244
То май всичко е заето  Sick Ама като незнам кога ще ни пуснат отпуск,няма как да планирам #2gunfire
Ще си разминем с Арапя както изглежда

# 28
  • Мнения: 32
То май всичко е заето  Sick Ама като незнам кога ще ни пуснат отпуск,няма как да планирам #2gunfire
Ще си разминем с Арапя както изглежда
Май май и на мен така ми се струва,макар и да не ми се иска,вече някак си се настроих и ми се ходи и ако ми кажат че няма да почивам направо ще полудея. Sad

# 29
  • Някаде там
  • Мнения: 244
Ако намериш свободни места из Арапя - свиркай   Grinning

# 30
  • Мнения: 32
Ако намериш свободни места из Арапя - свиркай   Grinning
ok

# 31
  • sofia
  • Мнения: 409
Здравейте моля да мниния за вила Марина

# 32
  • Varna
  • Мнения: 288
Ние резервирахме двуетажна къщичка "Боров рай",за началото на август.Досега не съм ходила в Арапя,дано да ни хареса.

# 33
  • Мнения: 1
Здравейте! Някой ходил ли е в бунгала Венера на Арапя, ще съм благодарна за мнения и оценки. Лек ден!

# 34
  • Мнения: 92
Simple Smile в момента сме на Арапя. Времето е чудесно и учудващо, но водата не е студена, а съвсем приятна и освежаваща. Мястото е приказка - няма кръчми с шумни "шоу програми", сергии с надута музика и тълпи от бесни туристи. Съжалявам че по-рано не съм попадала на мненията ви за Арапя и чак сега откриваме този рай за почивка. В къща за гости Калисто сме - абсолютно отговаря на очакванията ми и все още цената е ниска. А от местата за хапване, които посетихме, като кухня препоръчвам Пънчетата, като атмосфера за по питие или кафенце - Залива. И двете са на малкия плаж. Калисто пък е на 30 секунди от големия Simple Smile
Хубаво лято и който е решил за Арапя, няма да сгреши 

# 35
  • Мнения: 16
Simple Smile в момента сме на Арапя. Времето е чудесно и учудващо, но водата не е студена, а съвсем приятна и освежаваща. Мястото е приказка - няма кръчми с шумни "шоу програми", сергии с надута музика и тълпи от бесни туристи. Съжалявам че по-рано не съм попадала на мненията ви за Арапя и чак сега откриваме този рай за почивка. В къща за гости Калисто сме - абсолютно отговаря на очакванията ми и все още цената е ниска. А от местата за хапване, които посетихме, като кухня препоръчвам Пънчетата, като атмосфера за по питие или кафенце - Залива. И двете са на малкия плаж. Калисто пък е на 30 секунди от големия Simple Smile
Хубаво лято и който е решил за Арапя, няма да сгреши 

Здравейте, тъй като за първи път и ние ще ходим  в Арапя и сме резервирали бунгала Евтимови края на м.юли , бих се радвала ако имате впечатления от тях /т.е. сте ги мяркали  Laughing/ , тъй като на снимките изглеждат доста приятни. Интересува ме също впечатление от плажа чист ли е...зная, че са два . Благодаря предварително и приятна почивка Ви желая!!!!

# 36
  • Мнения: 92
Не сме ги мяркали тези бунгала, не мога да кажа. Плажът е сравнително чист, вечер минават едни младежи и се стараят да събират дори фасовете от пясъка. Вода е бистра, тъй като пясъкът е по-едрите. Само тук там има по някоя туфичка водорасли и все още няма щипалки и медузи. Ходим на големия плаж, малкият е наистина мини Simple Smile Прекрасното е, че поне в момента не е фраш Simple Smile ще си изкарате идеално, убедена съм

# 37
  • Мнения: 16
Не сме ги мяркали тези бунгала, не мога да кажа. Плажът е сравнително чист, вечер минават едни младежи и се стараят да събират дори фасовете от пясъка. Вода е бистра, тъй като пясъкът е по-едрите. Само тук там има по някоя туфичка водорасли и все още няма щипалки и медузи. Ходим на големия плаж, малкият е наистина мини Simple Smile Прекрасното е, че поне в момента не е фраш Simple Smile ще си изкарате идеално, убедна съм


Супер...благодаря за инфото..  Grinning

# 38
  • Русе
  • Мнения: 359

Здравейте, тъй като за първи път и ние ще ходим  в Арапя и сме резервирали бунгала Евтимови края на м.юли , бих се радвала ако имате впечатления от тях /т.е. сте ги мяркали  Laughing/ , тъй като на снимките изглеждат доста приятни. Интересува ме също впечатление от плажа чист ли е...зная, че са два . Благодаря предварително и приятна почивка Ви желая!!!!


Ще чакам да дадеш отзиви за бунгалата и как сте изкарали защото ние сме след вас в началото на август на Евтимови  Hug

# 39
  • sofia
  • Мнения: 409
Ние сме във вила Марина от средата на Авгест .Моля ако някой ходи там преди това да пише .Също така още ли е неасфалтирано навсякъде ...ходих там преди години

# 40
  • Мнения: 16

Здравейте, тъй като за първи път и ние ще ходим  в Арапя и сме резервирали бунгала Евтимови края на м.юли , бих се радвала ако имате впечатления от тях /т.е. сте ги мяркали  Laughing/ , тъй като на снимките изглеждат доста приятни. Интересува ме също впечатление от плажа чист ли е...зная, че са два . Благодаря предварително и приятна почивка Ви желая!!!!


Ще чакам да дадеш отзиви за бунгалата и как сте изкарали защото ние сме след вас в началото на август на Евтимови  Hug


Ще пиша още оттам  с първи впечатления.... Simple Smile

# 41
  • Мнения: 3 720
Има ли някой, който вече да е на Арапя, да разкаже как е откриването на сезона?
Може ли някой да каже каква е цаната на чадър и два шезлонга на малкия и на големия плаж, кои места за хранене може да препоръчате?
И мен това ме интересува, цените на чадъри и шезлонги и свободната зона?  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 92
Все още не е асфалтирано. Насипано е Simple Smile

# 43
  • Мнения: 17 982
Хотел Кораба на кой плаж се води?

# 44
  • Мнения: 327
Хотел Кораба на кой плаж се води?
Мисля, че той е точно на скалата (носА), който дели малкия от големия плаж - т.е. еднакво близо е и до двата май. Не знам само как са подстъпите към тях - дали има прилични пътеки

# 45
  • Мнения: 473
Миналото лято открих Арапя и се влюбих в прекрасното море и спокойствието. Тази година още през февруари запазих бунгало в "Мария-Делфините". Точно над големия плаж на 20-30 метра от водата. Чакам с нетърпение да отида.

# 46
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Здравейте,
А някой може ли да ми каже на колко м. от плажа се намират бунгала Атанасови  newsm78 newsm78 newsm78
На картата не
мога нещо да ги открия

# 47
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Запазих най-накрая във вила Калисто. Надявам се да останем доволни. Слънчеви морски дни на всики Simple Smile

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 454
А някой с тазгодишни впечатления от Арапя дел Сол? Пише,че е обновен от тази година и няма детски лагера,но не разбрах хотела ли е обновен или само мениджърския състав? И изобщо моля за лични впечатления от този сезон 2016?

# 49
  • София
  • Мнения: 1 103
  Вчера се върнахме от Арапя. Бяхме в бунгала Атанасови за 3-та поредна и последна година. Защо поредна и защо последна сега ще обясня: Поредна защото Арапя въпреки почти тоталната липса на инфраструктура досега имаше някакъв чар на все още диво място със запазена до голяма степен природа и разбира се красив плаж. Бунгалата пък от своя страна без да са луксозни предлагаха всичко необходимо за една пълноценна почивка в близост до плажа и насред гората. За жалост и добрите впечатления от тях бяха разбити на пух и прах от собствениците тази година.
  Да започна първо със самото Арапя:
   - От тази година свободната зона за плажуване е силно ограничена до по 20-ина метра в началото и в края на плажа и по тази причина ужасно пренаселена, докато в същото време пространството под грозните платени чадъри си стои полу празно с няма и 30% заетост.
  - По прашните подобия на пътища, които са единственият вариант за придвижване непрекъснато сноват автомобили от всякакъв калибър и освен че вдигат огромен прахоляк, създават непосредствена опасност за щъкащите деца. Излишно е да казвам, че 90% от шофьорите не се съобразяват с този факт и държат да си покажат возилата и простотията форсирайки шумно. Изобщо движението е толкова натоварено, че успешно може да се сравни с това в центъра на София, само дето няма истински улици и никакви правила.
 -  В горичката над плажа, която е/беше прекрасно място за вечерна разходка тази година е пълно с рояци свободно къмпингуващи, които имам чувството, че са дошли с цел да унищожат околната природа за норматив (а аз друга представа имах за тези хора, ама нейсе). Осеяно е с боклуци от всякакъв вид - от строителни до битови - опаковки от какво ли не и др. Тези свободолюбиви натури секат наличните дървета, за да си палят огън. Вечер се носи аромат на евтини кебапчета и чалка музика надънена от колите. Кучешките а*ота на големи колкото телета любимци също допълват обстановката. Изобщо идилия. За сравнение миналата година имаше само 2-3 такива компании там от тези с растите, които изглеждаха и се държаха доста прилично и някак им отиваше да са свободно къмпингуващи.
  Сега за бунгала Атанасови:
 - Останахме с впечатление, че някои гости са им по-важни от други. Имаше компания, която пиянстваше шумно до малките часове и когато ги помолихме да ни оставят да спим започнаха да ни обиждат и да остроумничат на наш гръб. На следващия ден споменахме на собственика и отговорът му беше, че това му е бизнеса, не можел да им направи забележка, защото щял да ги загуби като клиенти и да сме се оправяли помежду си. Същият обаче ден по-рано ни беше направил забележка, че децата ни вдигат шум в 12 ч. на обяд и притеснявали някой, който още спял - вероятно въпросните нощни "бохеми". На всичкото отгоре въпросните собственици баща и син на метри от нашето бунгало довършваха строителството на външни бани за караваните с шумно къртене с машини. Проявихме разбиране, но те дори не се извиниха за неудобството.
  Така че нашите добри до момента впечатления от Арапя тази година се изпариха и едва ли ще се върнем  скоро на това място.

Последна редакция: пн, 04 юли 2016, 13:01 от miramar

# 50
  • Мнения: 224
  Вчера се върнахме от Арапя. Бяхме в бунгала Атанасови за 3-та поредна и последна година. Защо поредна и защо последна сега ще обясня: Поредна защото Арапя въпреки почти тоталната липса на инфраструктура досега имаше някакъв чар на все още диво място със запазена до голяма степен природа и разбира се красив плаж. Бунгалата пък от своя страна без да са луксозни предлагаха всичко необходимо за една пълноценна почивка в близост до плажа и насред гората. За жалост и добрите впечатления от тях бяха разбити на пух и прах от собствениците тази година.
  Да започна първо със самото Арапя:
   - От тази година свободната зона за плажуване е силно ограничена до по 20-ина метра в началото и в края на плажа и по тази причина ужасно пренаселена, докато в същото време пространството под грозните платени чадъри си стои полу празно с няма и 30% заетост.
  - По прашните подобия на пътища, които са единственият вариант за придвижване непрекъснато сноват автомобили от всякакъв калибър и освен че вдигат огромен прахоляк, създават непосредствена опасност за щъкащите деца. Излишно е да казвам, че 90% от шофьорите не се съобразяват с този факт и държат да си покажат возилата и простотията форсирайки шумно. Изобщо движението е толкова натоварено, че успешно може да се сравни с това в центъра на София, само дето няма истински улици и никакви правила.
 -  В горичката над плажа, която е/беше прекрасно място за вечерна разходка тази година е пълно с рояци свободно къмпингуващи, които имам чувството, че са дошли с цел да унищожат околната природа за норматив (а аз друга представа имах за тези хора, ама нейсе). Осеяно е с боклуци от всякакъв вид - от строителни до битови - опаковки от какво ли не и др. Тези свободолюбиви натури секат наличните дървета, за да си палят огън. Вечер се носи аромат на евтини кебапчета и чалка музика надънена от колите. Кучешките а*ота на големи колкото телета любимци също допълват обстановката. Изобщо идилия. За сравнение миналата година имаше само 2-3 такива компании там от тези с растите, които изглеждаха и се държаха доста прилично и някак им отиваше да са свободно къмпингуващи.
  Сега за бунгала Атанасови:
 - Останахме с впечатление, че някои гости са им по-важни от други. Имаше компания, която пиянстваше шумно до малките часове и когато ги помолихме да ни оставят да спим започнаха да ни обиждат и да остроумничат на наш гръб. На следващия ден споменахме на собственика и отговорът му беше, че това му е бизнеса, не можел да им направи забележка, защото щял да ги загуби като клиенти и да сме се оправяли помежду си. Същият обаче ден по-рано ни беше направил забележка, че децата ни вдигат шум в 12 ч. на обяд и притеснявали някой, който още спял - вероятно въпросните нощни "бохеми". На всичкото отгоре въпросните собственици баща и син на метри от нашето бунгало довършваха строителството на външни бани за караваните с шумно къртене с машини. Проявихме разбиране, но те дори не се извиниха за неудобството.
  Така че нашите добри до момента впечатления от Арапя тази година се изпариха и едва ли ще се върнем  скоро на това място.
Благодаря, че сподели! Полезна информация за мен!

# 51
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
  Вчера се върнахме от Арапя. Бяхме в бунгала Атанасови за 3-та поредна и последна година. Защо поредна и защо последна сега ще обясня: Поредна защото Арапя въпреки почти тоталната липса на инфраструктура досега имаше някакъв чар на все още диво място със запазена до голяма степен природа и разбира се красив плаж. Бунгалата пък от своя страна без да са луксозни предлагаха всичко необходимо за една пълноценна почивка в близост до плажа и насред гората. За жалост и добрите впечатления от тях бяха разбити на пух и прах от собствениците тази година.
  Да започна първо със самото Арапя:
   - От тази година свободната зона за плажуване е силно ограничена до по 20-ина метра в началото и в края на плажа и по тази причина ужасно пренаселена, докато в същото време пространството под грозните платени чадъри си стои полу празно с няма и 30% заетост.
  - По прашните подобия на пътища, които са единственият вариант за придвижване непрекъснато сноват автомобили от всякакъв калибър и освен че вдигат огромен прахоляк, създават непосредствена опасност за щъкащите деца. Излишно е да казвам, че 90% от шофьорите не се съобразяват с този факт и държат да си покажат возилата и простотията форсирайки шумно. Изобщо движението е толкова натоварено, че успешно може да се сравни с това в центъра на София, само дето няма истински улици и никакви правила.
 -  В горичката над плажа, която е/беше прекрасно място за вечерна разходка тази година е пълно с рояци свободно къмпингуващи, които имам чувството, че са дошли с цел да унищожат околната природа за норматив (а аз друга представа имах за тези хора, ама нейсе). Осеяно е с боклуци от всякакъв вид - от строителни до битови - опаковки от какво ли не и др. Тези свободолюбиви натури секат наличните дървета, за да си палят огън. Вечер се носи аромат на евтини кебапчета и чалка музика надънена от колите. Кучешките а*ота на големи колкото телета любимци също допълват обстановката. Изобщо идилия. За сравнение миналата година имаше само 2-3 такива компании там от тези с растите, които изглеждаха и се държаха доста прилично и някак им отиваше да са свободно къмпингуващи.
  Сега за бунгала Атанасови:
 - Останахме с впечатление, че някои гости са им по-важни от други. Имаше компания, която пиянстваше шумно до малките часове и когато ги помолихме да ни оставят да спим започнаха да ни обиждат и да остроумничат на наш гръб. На следващия ден споменахме на собственика и отговорът му беше, че това му е бизнеса, не можел да им направи забележка, защото щял да ги загуби като клиенти и да сме се оправяли помежду си. Същият обаче ден по-рано ни беше направил забележка, че децата ни вдигат шум в 12 ч. на обяд и притеснявали някой, който още спял - вероятно въпросните нощни "бохеми". На всичкото отгоре въпросните собственици баща и син на метри от нашето бунгало довършваха строителството на външни бани за караваните с шумно къртене с машини. Проявихме разбиране, но те дори не се извиниха за неудобството.
  Така че нашите добри до момента впечатления от Арапя тази година се изпариха и едва ли ще се върнем  скоро на това място.

Благодаря за мнението Ви !!!
Направо се размислих - Ужас като Ви четох коментарите по-горе се надявах, че открихме нашето малко място - кътче на морето където да отидем с децата и да се насладим на почивка...
До сега всяка година ходихме на едни и същи бунгала на Ахтопопо и по ред същите причини изброени от вас - взехме решение, че ще сменяме мястото.
Резервирахме във Вила Калисто.. Да видим.

# 52
  • sofia
  • Мнения: 409
Здравейте,колко са струват платените чадъри

# 53
  • Мнения: 269
Simple Smile в момента сме на Арапя. Времето е чудесно и учудващо, но водата не е студена, а съвсем приятна и освежаваща. Мястото е приказка - няма кръчми с шумни "шоу програми", сергии с надута музика и тълпи от бесни туристи. Съжалявам че по-рано не съм попадала на мненията ви за Арапя и чак сега откриваме този рай за почивка. В къща за гости Калисто сме - абсолютно отговаря на очакванията ми и все още цената е ниска. А от местата за хапване, които посетихме, като кухня препоръчвам Пънчетата, като атмосфера за по питие или кафенце - Залива. И двете са на малкия плаж. Калисто пък е на 30 секунди от големия Simple Smile
Хубаво лято и който е решил за Арапя, няма да сгреши 

Здравей, ние другата седмица отиваме в Калисто. Би ли споделила с какво разполага лятната кухня отвън ако сте я ползвали - котлон има ли? Тревичката на поляната на входа става ли вечер за игра? Чистят ли стаите? (Предполагам не за тези пари) Вие в коя сграда бяхте? В каква стая - двойка, четворка? Ние сме с детеннце на 1г и 3м и всичко ми е важно.  Simple Smile

# 54
  • София
  • Мнения: 1 464
Чадър с 2 шезлонга - 21лв - на първа линия може само с шезлонги, на втора може и само чадър - 7лв.

# 55
  • Мнения: 3
Бях там от 1 до 10 юли.Чадър 5 лв, шезлонг 5 лв.Цените са обявени официално на информационна табела, след заплащане дават касов бон. Плажът се почиства и то много добре, но не бих казала , че водата е чиста....все пак е по- добре от други пренаселени плажове.
Много е плитко морето и е идеален за деца.Има хранителен магазин с много нормални цени.
Към 10 часа в платената зона няма свободни чадъри...представете си какво става в свободната...много хора за началото на юли...Хубаво и слънчево лято на всички:)

# 56
  • София
  • Мнения: 147
Boyana,вие в кои бунгала бяхте?В морето имаше ли медузи и водорасли?Има ли вечер къде да играят спокойно децата?
С две деца на 5г и на 2г  сме и много се чудя дали да ходим там септември,че никога не сме ходили.
Досега с деца съм била само на ол инклузив.
 

# 57
  • London
  • Мнения: 6 732
Тия цени по 25 лева сигурно са за малкия плаж, където продължавам да недоумявам защо хората ходят да се гърчат като има 3 пъти по-голяма ивица на Арапя и както споменава Бояна с нормални цени.

Аз се включвам с новината, че ще оправят главния път до плажа на Арапя и ще слагат асфалт ( думи на работниците) , може и други улици ( това вече не знам ). Има работници, които изравняват бабунките сега. Нямам идея дали ще е готова до края на сезона и дали имат право да го правят по време на него, но при всички случаи това е чудесна новина. Mr. Green

Димиана, септември за мен Арапя е най-красива. Mr. Green Ол инклузив нали има и там, червения хотел. Може да се пробвате, ако толкова държите на това. А ако ли не, заведения не липсват там. Peace

Последна редакция: чт, 14 юли 2016, 16:47 от La Catrala

# 58
  • Мнения: X
Димиана, септември за мен Арапя е най-красива.
И за мен!    Grinning
Основните тълпи са се напочивали и са се изнесли, повечето стаи и бунгала са празни, от заведенията вече не дъни чалга по цяла нощ, спокойно е, прохладно, тихо, плажът също е разчистен и полупразен....абе, в началото на септември е рай.
А, и тези, автомобилните джигити ги няма, или са инцидентно.    Mr. Green
4 години ходим, без предварителна резервация, места има, времето го нацелваме все хубаво, топло...
Аз предпочитам бунгала "Алекто".Не е някакъв супер лукс, но пък имат оборудвана кухня, с печка, хладилник, шкафове, съдове....не обичаме да се храним по кръчми.

# 59
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Здравейте,
Може ли някой да сподели как е водата тази година на Арапя. Търся информация в нета, но не намирам !!! Става на въпрос за чистотата на морската вода.  / и плажната ивица /

# 60
  • Мнения: 17 982
Тия цени по 25 лева сигурно са за малкия плаж, където продължавам да недоумявам защо хората ходят да се гърчат като има 3 пъти по-голяма ивица на Арапя и както споменава Бояна с нормални цени.



Бихте ли предложили нещо на големия плаж  Heart Eyes

# 61
  • София
  • Мнения: 1 103
Димиана, септември за мен Арапя е най-красива.
И за мен!    Grinning
Основните тълпи са се напочивали и са се изнесли, повечето стаи и бунгала са празни, от заведенията вече не дъни чалга по цяла нощ, спокойно е, прохладно, тихо, плажът също е разчистен и полупразен....абе, в началото на септември е рай.
А, и тези, автомобилните джигити ги няма, или са инцидентно.    Mr. Green
4 години ходим, без предварителна резервация, места има, времето го нацелваме все хубаво, топло...
Аз предпочитам бунгала "Алекто".Не е някакъв супер лукс, но пък имат оборудвана кухня, с печка, хладилник, шкафове, съдове....не обичаме да се храним по кръчми.


  Всъщност и ние предните години ходихме в началото на септември и наистина беше супер. Може би затова тази година сме разочаровани. Не  е важно само мястото но и времето значи  yes.

# 62
  • Мнения: 3
Морето нямаше медузи, а дори и да извърли водорасли , имаше отговорници, които ги почистваха. Плажната ивица е чиста, а що се отнася до морето...имаше дни следобяд...не беше много чисто...извърляше разни боклуци...Но имаше и дни, в които се виждаха делфини и децата много се радваха.

# 63
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Морето нямаше медузи, а дори и да извърли водорасли , имаше отговорници, които ги почистваха. Плажната ивица е чиста, а що се отнася до морето...имаше дни следобяд...не беше много чисто...извърляше разни боклуци...Но имаше и дни, в които се виждаха делфини и децата много се радваха.

Благодаря за споделеното мнение bouquet

# 64
  • Мнения: 343
Може ли да ми кажете някои от бунгалата които имат непосредствен излаз на плажа.
Миналото лято бяхме в бунгала Ирина, но ми се иска сега да сменим и да са някои съвсем на плажа, ако има разбира се места все още.
Благодаря!  Hug

# 65
  • Мнения: X
Може ли да ми кажете някои от бунгалата които имат непосредствен излаз на плажа.
Миналото лято бяхме в бунгала Ирина, но ми се иска сега да сменим и да са някои съвсем на плажа, ако има разбира се места все още.
Благодаря!  Hug
Бунгала "Кораба", точно зад плажната ивица са.
Но не съм ги ползвала, не знам как са.
Записала съм и номер за резервации, ако искаш: 0888 20 66 81

# 66
  • Мнения: 475

Ще чакам да дадеш отзиви за бунгалата и как сте изкарали защото ние сме след вас в началото на август на Евтимови  Hug

iva_georgieva, и ние сме резервирали в Евтимови от 2 август  smile3521 Капаро пращахте ли, защото на нас не ни искаха. Надявам се собствениците да са коректни и да няма проблем с настаняването

# 67
  • Русе
  • Мнения: 359
И на мен не ми искаха капаро и аз се надявам като теб всичко да е ОК. За първи път организирам и резервирам почивка без да предплатя или поне капаро да ми искат.

# 68
  • Мнения: 16
И на мен не ми искаха капаро и аз се надявам като теб всичко да е ОК. За първи път организирам и резервирам почивка без да предплатя или поне капаро да ми искат.

Ние заминаваме на бунгала Евтимови в неделя, на мен също не ми искаха капаро, а съм запазила бунгало още през м.март, преди няколко дни звъннах на човека все пак да проверя какво се случва, и той беше изключително любезен и каза, че ме е записал и няма проблеми чака ни. Ще пиша оттам със впечатление от бунгалата. 

# 69
  • Мнения: 3
Здравейте,

бихте ли споделили какво интересно за деца има наоколо, евентуално корабчета, лодки.

Благодаря  Hug

# 70
  • London
  • Мнения: 6 732
Има сърф училище и водолазен център. Някъде в околията има и пейнтбол игрище. Корабчета и лодки предполагам на пристанището в Царево....там развлечения колкото щеш и е съвсем близо все пак. Направили са супер площадки за деца там, а има и на излизане от Царево към Арапя...някакви дървени мостчета и съоръжения за по-големи деца във въздуха. На самата Арапя...само физарядка в боровата гора и колело до Царево по черните пътеки, друго за деца няма.😁

И да не забравя ...вече асфалтираха главната улица към плажа. За ден я свършиха...браво на кмета!

# 71
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Здравейте,не съм чела темата назад,искам да попитам мнение за хотел АРАПЯ ДЕЛ СОЛ,мнение ако е ходил някой,храна,за плажа,чистота.
Много благодаря  bouquet
връщам се назад да ви прочета

# 72
  • Мнения: 3 720
На самата Арапя...само физарядка в боровата гора и колело до Царево по черните пътеки, друго за деца няма.😁


Тоест,  колела под наем има, или ако си носиш?  Grinning

# 73
  • Мнения: 16
И на мен не ми искаха капаро и аз се надявам като теб всичко да е ОК. За първи път организирам и резервирам почивка без да предплатя или поне капаро да ми искат.

Ние заминаваме на бунгала Евтимови в неделя, на мен също не ми искаха капаро, а съм запазила бунгало още през м.март, преди няколко дни звъннах на човека все пак да проверя какво се случва, и той беше изключително любезен и каза, че ме е записал и няма проблеми чака ни. Ще пиша оттам със впечатление от бунгалата. 

Здравейте, вече от Арапя Laughing Бунгала Евтимови са страхотни...повече от очакванията ми. Собствениците са много слънчеви хора, които са се постарали да направят едно малко вълшебство и по мое мнение са успяли. Плажът също е хубав има достатъчно място , водата е чиста поне за сега и е плитко ...за деца е идеално. Обядваме в заведението "Бай Джи" където готвят доста вкусно , но към 14.30 става лудница иначе ако се ходи по-рано е екстра. Царево е изключително близко, така, че вечер е идеално за разходки, който иска . Оказа си, че разстоянието от бунгалата до морето никак не е далече ...нормално ходене около 5 до 8 мин. Това е за сега ...може още мн да се разказва, но на място е най-добре.......

# 74
  • Мнения: 327
josefa, къде ТОЧНО се намират бунгалата - от сайта им видях, че са нови, а ние за последно бяхме на Арапя преди 2 години - не са били построени тогава явно
ТИп студио ли са? - само 1 общо помещение?
И каква е цената  Rolling Eyes
Има ли интернет и сат. тв - информация в сайта им е наистина доста оскъдна
благодаря предварително за инфото Hug

# 75
  • Мнения: 343
Някой има ли представа от бунгала Кораба и по-конкретно бунгало 5.
Как е обстановката, има ли изглед и директен излаз на плажа? Вообще всякакви впечатления.
Оказа се, че само то е свободно за моите дати.

# 76
  • Мнения: 16
josefa, къде ТОЧНО се намират бунгалата - от сайта им видях, че са нови, а ние за последно бяхме на Арапя преди 2 години - не са били построени тогава явно
ТИп студио ли са? - само 1 общо помещение?
И каква е цената  Rolling Eyes
Има ли интернет и сат. тв - информация в сайта им е наистина доста оскъдна
благодаря предварително за инфото Hug

Бунгалата се намират веднага от пътя в ляво след като навлезнеш в Арапя откъм Царево. Нови са наистина може би на 2години. Къщички, нещо подобно на студио са...доста уютни са. Вътре е кухненски бокс и отделна стая със спалня и диван, който също се разтяга и става на спалня. Има тв имат и интернет,климатик и разкошен зелен двор, в който има голямо барбекю и шатра до него. Има и още дено малко барбекю/преносимо/  Плажът според мои изчисления е на около 5 до 8 мин.нормално ходене.

# 77
  • Русе
  • Мнения: 359
josefa, къде ТОЧНО се намират бунгалата - от сайта им видях, че са нови, а ние за последно бяхме на Арапя преди 2 години - не са били построени тогава явно
ТИп студио ли са? - само 1 общо помещение?
И каква е цената  Rolling Eyes
Има ли интернет и сат. тв - информация в сайта им е наистина доста оскъдна
благодаря предварително за инфото Hug

Отвори на сайта им таб галерия: http://bungala-evtimovi.com/bg/галерия-4/
има пълна информация и по снимките също добре се вижда разположението.
Благодаря на  josefa и за споделеното, сега вече с нетърпение очаквам да дойде и нашият ред другата седмица  Hug

# 78
  • Мнения: 327
Мерси много  Hug а цената все пак каква е

# 79
  • Русе
  • Мнения: 359
На мен ми казаха по телефона 60 лв на вечер.

# 80
  • Мнения: 115
Здравейте, другата седмица заминаваме за Арапя, бунгала Николови. Дали някой от вас е отсядал там или има някакви наблюдения върху тях?

# 81
  • София
  • Мнения: 4 122
Здравейте,

В събота пътуваме за Арапя - вила Елинор. Ще се радваме ако има още някой с който да се запознаем и да си правим компания. От събота (30.07.) до четвъртък (04.08.) ще сме там с детенце на 3 г. Simple Smile
В тази вила ходим за 3-та поредна година и сме супер доволни. Ходим на малкия плаж. Миналата година цените за чадър бяха 7 лв. и за шезлонг 7 лв.

# 82
  • Мнения: 16
Мерси много  Hug а цената все пак каква е


да 60 лв. на вечер е цената. Grinning

# 83
  • Мнения: 16
josefa, къде ТОЧНО се намират бунгалата - от сайта им видях, че са нови, а ние за последно бяхме на Арапя преди 2 години - не са били построени тогава явно
ТИп студио ли са? - само 1 общо помещение?
И каква е цената  Rolling Eyes
Има ли интернет и сат. тв - информация в сайта им е наистина доста оскъдна
благодаря предварително за инфото Hug

Отвори на сайта им таб галерия: http://bungala-evtimovi.com/bg/галерия-4/
има пълна информация и по снимките също добре се вижда разположението.
Благодаря на  josefa и за споделеното, сега вече с нетърпение очаквам да дойде и нашият ред другата седмица  Hug

сигурна съм, че няма да съжалявате...приятна почивка Joy

# 84
  • Мнения: 473
Може ли да ми кажете някои от бунгалата които имат непосредствен излаз на плажа.
Миналото лято бяхме в бунгала Ирина, но ми се иска сега да сменим и да са някои съвсем на плажа, ако има разбира се места все още.
Благодаря!  Hug
Вчера се върнах от Арапя. Бяхме в бунгала на самия плаж - "Мария Делфините". Децата вечер играеха на пясъка и ние отгоре ги гледахме, толкова е близо. Намират се на големия плаж. Нямам забележки. Нямаше никакъв шум, всеки си сядаше кротко пред бунгалото и към 10-11 ч. наставаше пълна тишина. А гледката към морето цена няма! Резервирах още през февруари, защото миналата година голямо търсене беше в последния момент.

# 85
  • Русе
  • Мнения: 359


сигурна съм, че няма да съжалявате...приятна почивка Joy


josefa кажи моля те само в кухненския бокс какви съдове има освен прибори да видя какво да си приготвям  Hug

# 86
  • Мнения: 16


сигурна съм, че няма да съжалявате...приятна почивка Joy


josefa кажи моля те само в кухненския бокс какви съдове има освен прибори да видя какво да си приготвям  Hug

Има вилици, ножове, лъжици за салата, 2 купи за салата, чинии, чашки , дървена дъска, нож за хляб, кана ел.за кафе, микровълнова печка. В стаите има и комплект хавлиени кърпи. Предполагам във 4 те бунгала са еднакви това е в нашето, ние сме в това, което е отделено от другите три.  Simple Smile

# 87
  • Мнения: 343
Интересувам се за бунгала Георгиеви.Някой може ли да сподели впечатления! Аз запазих в първите, но все още не съм капарирала.
 Колко далеч са от плажа? 
Разкажете моля, ако някой има лични впечатления!

# 88
  • Мнения: 3 720
5ти ден сме на Арапя, чисто,  спокойно, дори децата и кучетата са някак по тихи.  Laughing Обядваме в заведение на плажа,  бързо, вкусно и евтино. Това,  което ми липсва,  е хубав коктейл с морска панорама вечер, приемам предложения?

# 89
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Здравейте
Може ли да споделите оринтировъчни цени на храната по заведенията. С две деца сме и се притеснявам много за храната качество и цени. Препоръчаха ми Пънчетата , но нямаме информация за цените. Търсих в нета , но уви нищо не намерих.

# 90
  • София
  • Мнения: 4 122
Здравейте
Може ли да споделите оринтировъчни цени на храната по заведенията. С две деца сме и се притеснявам много за храната качество и цени. Препоръчаха ми Пънчетата , но нямаме информация за цените. Търсих в нета , но уви нищо не намерих.

Супите са по 2 - 3 лв., най скъпото ядене е 5.50 - 5.60 лв. това от обедното меню. За другите не съм много сигурна, но цените са ОК.
Ние сме с 1 дете. И на обяд - 2 супи, ядене, 2 сока + 1 бира, хляб плащахме не повече от 16 - 17 лв.

# 91
  • Мнения: 39
Да споделя и аз моите впечатления за Арапя. Бяхме там от 2ри до 7ми август за първи и последен път.
Заблудих се по коментарите в интернет и по форуми, където пишат колко е тихо, спокойно, чисто и евтино. Нощувката ни беше 68 лв. Бяхме в бунгала Рино. Доволна съм, но в действителност не беше това, което очаквах. Плажът е изключително мръсен..като започнем от фасове, хартии и кочани от царевица и стигнем до торбички и пласмасови чашки във водата. Няма да коментирам водораслите...нямаме деца, но там със сигурност не бих си пуснала детето. В резултат сме и аз,и съпругът ми целите обринати.
Цените - изобщо не е евтино - ризото на едно заведение на плажа (не запомних името, има люлки отпред) - 8лв.
Всеки ден пътувахме, за да отидем на плаж, където да е приемливо чисто. Плаж Велека и Силистар са подходящи, но са на 30 км. от Арапя, което направи почивката ни изключително скъпа, а на среща - нищо.

Миналата година почивахме на Халкидики и през цялата почивка си мислих за кристално сините води. Чудя се как хора от София, тръгват за Арапя, при положение, че Гърция им е толкова близо.
Не си починах,не ми хареса и затова септември сме си запазили 5 нощувки за Тасос. Като държа да отбележа, че нощувката е по-евтина от бунгалата в Арапя - 30 евро.

Съжалявам, че ще го кажа, но вече в България плажове няма..и всичко е заради нас хората, защото не знаем как да опазим красотата на собствената си държава.

Съжалявам за дългия пост, но просто съм изключително разочарована.. Пожелавам хубаво лято на всички  Hug

# 92
  • Мнения: 269
Странно, ние бяхме с изглед към морето на първа линия, за 70лв на нощ, всеки ден ни чистиха. Водата на Арапя е кристална! Явно не знаете в коя част на залива да се къпете. Цените в хранителния магазин (един е и очаквах да е скъпо) са същите като в Пловдив - пр.кисело мляко е левче.
Бяхме с дете на 1,3г, догодина ще сме там за пореден път.

# 93
  • Мнения: 555
На мен лично Arapya Sun Resort ми е неуредено и неуютно, но на на някой друг със сигурност ще му хареса.
Самата Арапя я замених вече с друго място. При отбиванията ми за кратко, просто се чудя как може така да унищожат всичко. Мястото ми изглежда малко жалко вече.

За мен Арапя от преди 3 години не става за почивка - мръсна вода, много хора, високи цени на бунгалата.... Две лета вече ходим в Гърция, по-наблизо е и за по-малко пари и сме много доволни - няма база са сравнение.
А къде в Гърция почивате?

Миналата година ходихме тук и бяхме много доволни:

http://www.reyma.bg/katalog-hoteli/greece/hoteli-na-kasandra/2260-jey-siviri-3


 


И аз благодаря за споделеното , макар , че очаквам всеки момент "бунт" , че темата не е Гърция.. Wink
Исках само да уточня какво означава под описанието на този хотел "на 100 метра от приятен пясъчен плаж" ...100 метра по български "аршин" или реални и какво значи "приятен пясъчен" ???
Иначе наистина изглежда много добре !!!  Peace bouquet

# 94
  • Мнения: 555
Да споделя и аз моите впечатления за Арапя. Бяхме там от 2ри до 7ми август за първи и последен път.
Заблудих се по коментарите в интернет и по форуми, където пишат колко е тихо, спокойно, чисто и евтино. Нощувката ни беше 68 лв. Бяхме в бунгала Рино. Доволна съм, но в действителност не беше това, което очаквах. Плажът е изключително мръсен..като започнем от фасове, хартии и кочани от царевица и стигнем до торбички и пласмасови чашки във водата. Няма да коментирам водораслите...нямаме деца, но там със сигурност не бих си пуснала детето. В резултат сме и аз,и съпругът ми целите обринати.
Цените - изобщо не е евтино - ризото на едно заведение на плажа (не запомних името, има люлки отпред) - 8лв.
Всеки ден пътувахме, за да отидем на плаж, където да е приемливо чисто. Плаж Велека и Силистар са подходящи, но са на 30 км. от Арапя, което направи почивката ни изключително скъпа, а на среща - нищо.

Миналата година почивахме на Халкидики и през цялата почивка си мислих за кристално сините води. Чудя се как хора от София, тръгват за Арапя, при положение, че Гърция им е толкова близо.
Не си починах,не ми хареса и затова септември сме си запазили 5 нощувки за Тасос. Като държа да отбележа, че нощувката е по-евтина от бунгалата в Арапя - 30 евро.

Съжалявам, че ще го кажа, но вече в България плажове няма..и всичко е заради нас хората, защото не знаем как да опазим красотата на собствената си държава.

Съжалявам за дългия пост, но просто съм изключително разочарована.. Пожелавам хубаво лято на всички  Hug

Ние бяхме в средата на юли ....Арапя беше най-добре от всички "обиколени" ...Силистар с вълни , кучета и боклуци, Нестинарка с камъни като речно корито в балканска местност и мръсна ..., Перла пред резиденцията е истинска локва ...северния плаж преди Перла беше с доста вълни ....ММЦ беше дори 2 дни с червен флаг при положение , че беше иначе 30 градуса .....Всичко отива към тотална разруха ...и ние май приключихме завинаги морето в БГ .... Приемам всякакви предложения за нещо близко в Гърция / от София/ ...бюджетен хотел или  бунгало , къщичка в близост до пясъчен плаж ...???

# 95
  • Мнения: 39
STUDIOS KIRA VETA Потос - 30 евро на вечер.
Миналата година бяхме на Полихроно, Касандра, но там е значително по-скъпо. В букинг може да разгледате. За съжаление в България вече не е за море. 😣😣😣

# 96
  • Мнения: 1 037
Незнам какво е било тази година, но преди 2 години почивахме в Арапя и смея да твърдя, че по-тюркоазено синя вода както там, не съм виждала другаде по нашето южно черноморие. Нощем беше абсолютна тишина, денем плажа беше чист и не претъпкан (това в началото на август). Посещавахме големия плаж.

# 97
  • Мнения: 39
повярвайте, тази година няма и спомен от това синьо море  Crossing Arms

# 98
  • София
  • Мнения: 4 122
Бях на Арапя от 30.07. до 05.08. и бих казала, че положението беше добро. Водата беше чиста първите 2 дни, след това се появиха вълни и докараха водорасли, но въпреки това беше добре.
Ние бяхме на малкия плаж. Бих казала, че беше мазало. Нямаше място от къде да се мине. А на свободната зона на няколко пъти някои си сложиха чадърите плътно до нашия и щях да откача  #2gunfire #2gunfire #2gunfire то бива наглост бива, но все пак трябва малко съобразяване.
Иначе наистина беше спокойно и нямаше никакви боклуци по плажа.

# 99
  • Мнения: 555
повярвайте, тази година няма и спомен от това синьо море  Crossing Arms

Със съжаление ...., но подкрепям поста ......Нищо общо с чистота , спокойствие и т.н ....и при положение , че беше един от малкото плажове на Юг , които си заслужаваха ....е ужасно да се констатира , че вече и от него няма помен .,,..,.......Май Гърция ...ни зове Sad

# 100
  • Мнения: 39
Може би е имало разлика на малкия и големия плаж. Ние бяхме на големия и всеки ден от 2ри до 7ми август беше ужасно.  Sick

# 101
  • Мнения: 17 982
Може би е имало разлика на малкия и големия плаж. Ние бяхме на големия и всеки ден от 2ри до 7ми август беше ужасно.  Sick

И ние на големия  Peace

# 102
  • Мнения: 555
Може би е имало разлика на малкия и големия плаж. Ние бяхме на големия и всеки ден от 2ри до 7ми август беше ужасно.  Sick

Ние бяхме на 3 пъти между 12 и 20 юли на малкия и не беше зле ...., а в сравнение с всичко друго, което обиколихме на юг от Перла до Силистар   беше направо "превъзходно"...., което за мен лично "затваря картината" като цяло нашето южно море в една дума ...като крайно незадоволително  ooooh!

# 103
  • Русе
  • Мнения: 359
Вчера се завърнахме от Арапя. Бахме на бунгала Евтимови и направо съм очарована от базата, всичко отговаря на описанието на сайта им и качените снимки на 100%, стопаните много любезни. Там намерихме нашето спокойствие вечер далеч от хотели, дискотеки, децата играха в градината на воля.
Обядвахме на бирания Арапя, заведението до къмпинга - цените бяха като тези на обедните менюта в Русе, напълно нормални (от 3.80 до 4.50 за порция вече зависи каква е) ние вземахме 3 порции като едната разделях на децата, 2 бири и плащахме по 17 - 18 лв. Първият път седнахме на заведението Бай Джи и не повторихме повече тази грешка - 2 цигари време докато ни донесат меню, 40 минути чакане да ни донесат 4 супи и накрая ги донесаха студени, поискахме и сметката веднага за да не чакаме пак но уви трябваше да чакаме още 2 цигари време, и крайно нелюбезен персонал.
Плажа беше наистина претъпкан тази година и имаше крайно нагли хора. Да има как ще си сложат кърпата върху моята. Накрая се принудих да разпръсквам играчките на децата около нас за малко пространство.

# 104
  • Мнения: 555
Ето това със слагането на хавлийте на новодошли буквално върху посланите вече ...е просто ужасяващо...Дори и всичко друго да е О.К ...претъпкания плаж ...става неприятен меко казано ...

# 105
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Чета ви, чета и направо се двоумя. Ще отиваме там към края на август. Четох преди за Арапя доста позитивни коментари и реших,че там с децата ще ни е добре. Имаме резервация за Калисто. Надявам се да не се разочароваме много.  Praynig
То къде ли остана на нашето черноморие човек да се скрие и да си почине - дори и с деца newsm78 newsm78 newsm78


®˙·٠• АлЕкС •٠·˙® 
Благодаря за информацията за цените.... bouquet bouquet bouquet

# 106
  • Мнения: 17 982
Калисто много ми хареса отвън, пиши като се върнете. Не се плаши, нали виждаш как се сменят всеки ден нещата  Peace

# 107
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Калисто много ми хареса отвън, пиши като се върнете. Не се плаши, нали виждаш как се сменят всеки ден нещата  Peace

Ще дам и аз своят отзив задължително !
Благодаря !!!

# 108
  • Мнения: 16
Вчера се завърнахме от Арапя. Бахме на бунгала Евтимови и направо съм очарована от базата, всичко отговаря на описанието на сайта им и качените снимки на 100%, стопаните много любезни. Там намерихме нашето спокойствие вечер далеч от хотели, дискотеки, децата играха в градината на воля.
Обядвахме на бирания Арапя, заведението до къмпинга - цените бяха като тези на обедните менюта в Русе, напълно нормални (от 3.80 до 4.50 за порция вече зависи каква е) ние вземахме 3 порции като едната разделях на децата, 2 бири и плащахме по 17 - 18 лв. Първият път седнахме на заведението Бай Джи и не повторихме повече тази грешка - 2 цигари време докато ни донесат меню, 40 минути чакане да ни донесат 4 супи и накрая ги донесаха студени, поискахме и сметката веднага за да не чакаме пак но уви трябваше да чакаме още 2 цигари време, и крайно нелюбезен персонал.
Плажа беше наистина претъпкан тази година и имаше крайно нагли хора. Да има как ще си сложат кърпата върху моята. Накрая се принудих да разпръсквам играчките на децата около нас за малко пространство.
[/quot

Радвам, се, че ви е харесало в бунгала Евтимови, наистина са прекрасни и бих отишла отново там, заради обстановката.  Иначе относно мръсния плаж/голям/, лудницата от хора и не дотам възпитани е така. Свободната зона определено  не се почиства. Беше лудница от кучета / и аз имам и обичам/ , но имаше хора и хора. Такива, които почистваха след дом.си любимци и такива, които оставяха същите тези любимци да се изхождат когато и където намерят за добре , без да има значение дали това става до главата ти или върху хавлията ти.  В бай Джи и ние първия ден чакахме страшно много да ни обслужат, но после вече доста бързо идваха за поръчката. Като цяло е страхотно на Арапя, но за съжаление има много неща, които не са направени и неподдържани, което дразни и човек се замисля дали да се върне отново. Ние освен всичко последния ден си донесохме и стомашен вирус, което не ни се беше случвало години...може би е просто стечение на обстоятелставата незная. Много обичам бг черноморие, на вече все по -трудно си намираме място, а честно казано, не съм с претенции просто искам да е чисто и спокойно без да ти сядат в скута на плажа или да ставаш свидетел по неволя на личните истории на хората, които няма как да избегнеш освен ако нямаш проблеми със слуха. Та така...дано да има шанс...нещата да се оправят някой ден би било хубаво.

# 109
  • Мнения: 3 720
На Арапя е малък рай,  за съжаление,  брутално пренаселен през август, с всички негативни последици.Като че ли не само в къмпинга,  но и по цялото Черноморие не се очакваха туристи този сезон. Не достигаха места на плажа,  в атракционното бусче до Царево, в ресторанта, бойлерите не издържаха натоварването, персоналът почти навсякъде не беше подготвен за натоварените часове... Иначе съм очарована от ретро духа на къмпинга, тишината в горичката и барбекюто на открито, починах си,  определено. Догодина пак ще опитам мястото, но не и в топ сезона.

# 110
  • Мнения: X
Ние ходим в края на август/началото на септември и досега разочарование не сме имали.    Simple Smile

# 111
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Здравейте от Арапя. Отседнали сме във вили Калисто.Очаровани сме от чистотата и персонала. Всеки ден чистят и са много отзивчиви. За морето - плажа хората всеки иска да е най- отпред....култура нула...дори и да се извиниш те гледат страшно... Хубаво ние морето ние май не ставаме... Блъскаме, плюем, всички сме парчета " патрони ". Да вметна не е само на плажа на Арапя и на Силистар същите изнервени хора... Всичко е застроено цялото южно черноморие.. Разгледах всички бунгала и вили за който писахте, но Калисто май отговаря на нашите нужди.Благодаря Ви за препоръките за Пънчетата за хранене-страхотно готвят и цените са добри...Може би с една добра организация на плажа нещата щяха да са с една идея по- добри... Благодаря още веднъж на всички с положителните дори и с отрицателните коментари за Арапя bouquet bouquet bouquet

# 112
  • Мнения: 343
Здравейте от Арапя. Отседнали сме във вили Калисто.Очаровани сме от чистотата и персонала. Всеки ден чистят и са много отзивчиви. За морето - плажа хората всеки иска да е най- отпред....култура нула...дори и да се извиниш те гледат страшно... Хубаво ние морето ние май не ставаме... Блъскаме, плюем, всички сме парчета " патрони ". Да вметна не е само на плажа на Арапя и на Силистар същите изнервени хора... Всичко е застроено цялото южно черноморие.. Разгледах всички бунгала и вили за който писахте, но Калисто май отговаря на нашите нужди.Благодаря Ви за препоръките за Пънчетата за хранене-страхотно готвят и цените са добри...Може би с една добра организация на плажа нещата щяха да са с една идея по- добри... Благодаря още веднъж на всички с положителните дори и с отрицателните коментари за Арапя bouquet bouquet bouquet
Ние миналата година бяхме в бунгала Ирина, точно до вила Калисто. На мен също ми направи много добро впечатление всичко в тази вила. Ние просто искаме бунгала обаче. Simple Smile
До Пънчетата до колкото знам май са бунгала Георгиев. Имаш ли впечатления за тях? В началото на септември ще бъдем в тях. Ще съм благодарна за някое и друго впечатление.  Hug

# 113
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Здравейте от Арапя. Отседнали сме във вили Калисто.Очаровани сме от чистотата и персонала. Всеки ден чистят и са много отзивчиви. За морето - плажа хората всеки иска да е най- отпред....култура нула...дори и да се извиниш те гледат страшно... Хубаво ние морето ние май не ставаме... Блъскаме, плюем, всички сме парчета " патрони ". Да вметна не е само на плажа на Арапя и на Силистар същите изнервени хора... Всичко е застроено цялото южно черноморие.. Разгледах всички бунгала и вили за който писахте, но Калисто май отговаря на нашите нужди.Благодаря Ви за препоръките за Пънчетата за хранене-страхотно готвят и цените са добри...Може би с една добра организация на плажа нещата щяха да са с една идея по- добри... Благодаря още веднъж на всички с положителните дори и с отрицателните коментари за Арапя bouquet bouquet bouquet
Ние миналата година бяхме в бунгала Ирина, точно до вила Калисто. На мен също ми направи много добро впечатление всичко в тази вила. Ние просто искаме бунгала обаче. Simple Smile
До Пънчетата до колкото знам май са бунгала Георгиев. Имаш ли впечатления за тях? В началото на септември ще бъдем в тях. Ще съм благодарна за някое и друго впечатление.  Hug

Здравейте не мога да се ориентирам за тези бунгала. До Пънчетата видях вили Залива Вулкан, може би са по- нагоре. От бунгалата ми харесаха Рино близко до плажа в горичка затворени с вратичка.Там се намират Грудеви и Щереви. Весело изкарване. Споделете...

# 114
  • Мнения: 224
Здравейте, за бунгала Рино - по-скоро са вилички, с големи тераси, голям хладилник, микровълнова, кани за чай и кафе, телевизор, климатик, много са хубави. За плажа - не пускат с кучета и ти правят забележка за йорки, което лежи през цялото време до теб на хавлията. Иначе на детската площадка и по плажа се разхождат големи бездомни кучета без проблем. Заведения за хранене две, на плажа е пренаселено с хора, повече отколкото съм виждала на който и да е друг плаж. Слагат си хавлиите до твоята без притеснение, изглежда да се чисти рядко, морето е чисто и топло, но е препълнено с хора. Има много боклуци изхвърлени в торби от караваните по целия път до плажа. В заключение - хората са невероятно много и не пазят чисто. Не бихме дошли втори път, избрахме го само заради кучето, а се оказа, че това е единственият плаж досега, където не пускат с домашни любимци. Персоналът на плажа, който е на водните колела и атракциите е крайно нелюбезен и трябва да им се молиш да те качат на ринг, преди това трябва да ги изчакаш да се наспят и да свършат с телефонния си разговор - с голямо самочувствие са и нямат уважение към почиващите.

# 115
  • London
  • Мнения: 6 732
До ден е по отношение на водата. Когато има прилив и вяттр логично да има водорасли, някой боклук. То това не е само на Арапя, ами навсякъде. Аз съм тук от 2 седмици...имаше досега много дни с лазурна вода, имаше и 1-2 с водорасли и боклуци. Плажа е супер за малки деца, по края има големи плитчини и човек може да е спокоен за мъниците. Коктейли продават на палачинките, пих Мохито там за 5 лева, което си е символична цена. И на бара на плажа има коктейли също, тоя с карибската музика.

# 116
  • Мнения: 39
Не знам дали сме уцелили лошо време, но представите ми и това, което бях чувала за Арапя тотално се различава от действителността. Мръсотия..с главно М. Едно е да има водорасли във водата, друго е да плуват превръзки, пласмасови чашки и торбички. И не, ако имам дете, не бих го пуснала вътре.  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! #Crazy #Crazy

# 117
  • London
  • Мнения: 6 732
Ами места за почивка дал Бог! На който не му харесва ходи другаде и така.

# 118
  • Мнения: 224
Да се включа отново с още впечатления от Арапя - за мен мидения плаж е Мястото, другите два не стават. Но навсякъде хората са студени, недружелюбни и неотзивчиви. Интересното за нас беше, че за каквото и да попиташ никой нищо не знае, а например то му е под носа. Не можеш да срещнеш щастливи хора...

# 119
  • London
  • Мнения: 6 732





Малко снимки...с любимата ми част от плажа. Последните 4-5 дни водата е кристал.

# 120
  • Мнения: 185
Да побутна темата! Има ли някой впечатления от Арапя за този сезон?  Ние ще пътуваме следващата седмица и очакваме с нетърпение този момент. Много бих се радвала, ако споделите впечатления си!

# 121
  • Русе
  • Мнения: 359
Има ли завърнали се от Арапя това лято? Ние тръгваме тази събота бунгала Димови съм резервирала.

# 122
  • Мнения: 185
В момента сме тук. Не знам къде са тези бунгала, но като цяло е пълно навсякъде. Плажа е пренаселен, ако искате да сте до брега, трябва по-раничко да сте та плажа.

# 123
  • София
  • Мнения: 4 122
Ние от понеделник сме тук, но сме във вила до малкия плаж. Вече за 3-та година и сме супер доволни.

# 124
  • Русе
  • Мнения: 359
Вече сме на Арапя и сме много доволни. Плажа е много пренаселен но пък времето е хубаво и водата много топла. Бунгала Димови ги препоръчвам с две ръце. Всичко си отговаря на описанието на 100℅ собственичката е много мила, беше подготвила за децата спално бельо и като ни видя с бебето дори попита имаме ли кошарка как ще спи. Не знам дали имат защото ние си носим нашата. Бунгалото е просторно дори за нас с трите деца при разтегнат диван, бебешка кошара и дори остана доста място. Има телевизор с булсатком, банята е прияно чиста и голяма, има етажерки да си наредиш шампоаните. Кухнята има хладилник, котлон, тенджера, тиган, чиний дълбоки и плитки, купа за салата, голяма лъжица за салата, нож, дъска за рязане, вилици и лъжици, чаши ниски и високи и за чай. Това е за бунгалата с разтегателен диван на първи ред. Има и сушилник за дрехи. Вечер е прохладно на терасата. Ами това е засега от мен 😃

# 125
  • Плевен
  • Мнения: 3
Здравейте, някой може ли да ми даде информация за двете бунгала на Мария, които са най-близо до плажа? Мисля, че са с номера 5 и 6 /не съм съвсем сигурна/ и са точно срещу бунгала 1 и 2 на Кораба. От сайта и снимките в него не разбрах почти нищо точно за тези две бунгала. Благодаря на всички предварително, с пожелания за хубави и слънчеви морски дни Simple Smile

# 126
  • Венера
  • Мнения: 858
Здравете,
някой посещавал ли е Арапя в началото на Септември през последните години? Иска ни се да прекараме 7 дни там в началото на следващият месец, но се притеснявам да не е затворено всичко.

# 127
  • Мнения: 327
Здравейте, някой може ли да ми даде информация за двете бунгала на Мария, които са най-близо до плажа? Мисля, че са с номера 5 и 6 /не съм съвсем сигурна/ и са точно срещу бунгала 1 и 2 на Кораба. От сайта и снимките в него не разбрах почти нищо точно за тези две бунгала. Благодаря на всички предварително, с пожелания за хубави и слънчеви морски дни Simple Smile
Минавала сме покрай тези бунгала - мисля, че са само 4местни, 1 помещение, доста тясно изглежда, на верандичката отпред може да се приготвя храна евентуално. Наблъскани са едно до друго, в тесен двор - става ако сте повече семейства с малки деца, и то за кратко време. Местоположението е отлично, цените мисля, че бяха 80 лв за помещение

# 128
  • Мнения: X
Здравете,
някой посещавал ли е Арапя в началото на Септември през последните години? Иска ни се да прекараме 7 дни там в началото на следващият месец, но се притеснявам да не е затворено всичко.
Не е затворено всичко.Магазините работят, повечето заведения също.Ходили сме дори в средата на септември, тогава е вече по-пусто.Но до към 8-9-10 е прекрасно.
Приятна почивка.    Simple Smile

# 129
  • Плевен
  • Мнения: 3
Здравейте, някой може ли да ми даде информация за двете бунгала на Мария, които са най-близо до плажа? Мисля, че са с номера 5 и 6 /не съм съвсем сигурна/ и са точно срещу бунгала 1 и 2 на Кораба. От сайта и снимките в него не разбрах почти нищо точно за тези две бунгала. Благодаря на всички предварително, с пожелания за хубави и слънчеви морски дни Simple Smile
Минавала сме покрай тези бунгала - мисля, че са само 4местни, 1 помещение, доста тясно изглежда, на верандичката отпред може да се приготвя храна евентуално. Наблъскани са едно до друго, в тесен двор - става ако сте повече семейства с малки деца, и то за кратко време. Местоположението е отлично, цените мисля, че бяха 80 лв за помещение


Благодаря, ще сме 4 възрастни с 1 дете, но ако е общо помещението ще трябва да наемем две бунгала едно до друго.

# 130
  • Мнения: 1 015
Виждам, че отдавна никой не е писал тук, но се надявам на включване. Интересува ме как е пътят. Някъде четох, че е вече асфалтиран. Също така се интересувам и от чистотата на плажа. В последните години има лоши отзиви за цялата местност/ многобройни строителни и битови отпадъци/. Иска ми се тази година септемврийското море да бъде на някое по-диво и "необлагородено " място, но сметище не мога да понеса. Ще съм много благодарна за всяка актуална  информация за Арапя.

# 131
  • London
  • Мнения: 6 732
Улицата за централния плаж беше асфалтирана преди две лета.
https://t-ec.bstatic.com/images/hotel/max1280x900/850/85045587.jpg

# 132
  • София
  • Мнения: 3 029
Здравейте!
Ще препоръчате ли хубави заведения?
Били сме няколко пъти в Арапя, но 4 г. пропуснахме.
Имаше едно заведение, близо до плажа, до бунгала Грудови и Щереви и хранителен магазин отсреща. Дали съществуват още?

# 133
  • Мнения: 1 015
Търся отзиви за вила СКАЙ. Има ли някой, който е почивал там?

# 134
  • Варна
  • Мнения: 483
Аз съм била във вила Скай, но преди 3 години. Мога да кажа, че стаята в която бяхме, беше много голяма и удобна. Не сме ползвали двор, не знаех дали има. Наши приятели бяха на бунгала и ние вечер бяхме при тях. Пътя от пред беше черен и съответно беше доста прашно на терасите от към пътя.

# 135
  • Мнения: 1 015
Благодаря kami2004. А имаше ли постоянно топла вода и какво е растоянието до плажа?

# 136
  • Варна
  • Мнения: 483
Топла вода си имаше, не си спомням да не ни е стигала. Плажа е съвсем на близко, поне за мен. Вилата е точно след всички редове бунгала. Аз от терасата си бях харесала едни бунгала, които са след вилата. Само четери в общ двор и малък детски кът. Следващата година бяхме там. Също беше страхотно. Само във вилата не ми е ясно как е с готвенето и храната.

# 137
  • Мнения: 1 015
На снимките, които намерих на вила СКАЙ виждам, че има кухненско обзавеждане. Ако има наблизо хранителен магазин може и да си готвим, ако не все ще намерим някое ресторантче. На нас храната не ни е основен приоритет. Важното е да е чисто, близо до плажа и да има климатик. За водата попитах защото в малкото отзиви, които намерих имаше два, които коментираха липсата на налягане и топла вода.

# 138
  • Мнения: 3 608
Миналата година бяхме там.Не ни хареса изключително мръсен плаж пълен с фасове и всякакви пластмасови отпадъци.Бяхме началото на Септември
да беше тихо и спокойно но до там очаквахме повече.На финала ни тръшна вирус всички.Не е по евтино от големите курорти не бихме повторили.

# 139
  • Мнения: 4 664
здравейте, никога не съм ходила и ако може повече информация от тази година как е положението, къде може да се хапва и всеки съвет и насока ще ми е от полза Simple Smile))) ако има и снимчици от плажа, още по-добре

# 140
  • Мнения: 1 069
Пазете се от Арапейката Grinning - тва хем в кръга на шегата, хем ..... сериозно.

Бай Джи за хапване, на Пънчетата също ни харесва, бара е един и е ясен - Памперо Simple Smile

# 141
  • Мнения: 4 664
Пазете се от Арапейката Grinning - тва хем в кръга на шегата, хем ..... сериозно.

Бай Джи за хапване, на Пънчетата също ни харесва, бара е един и е ясен - Памперо Simple Smile
благодаря, но какво имаш предвид под "арапейката" - Арапя като цяло или някакво заведение? и защо да се пазим?

# 142
  • Мнения: 3 608
Пазете се от Арапейката Grinning - тва хем в кръга на шегата, хем ..... сериозно.

Бай Джи за хапване, на Пънчетата също ни харесва, бара е един и е ясен - Памперо Simple Smile
благодаря, но какво имаш предвид под "арапейката" - Арапя като цяло или някакво заведение? и защо да се пазим?
Така Е кръстен стомашно чревния
вирус там.Бай Джи е заведение но нищо особено.На първа линия зад караваните има заведение по обяд е фраш и вкусно.

# 143
  • Мнения: 4 664
Пазете се от Арапейката Grinning - тва хем в кръга на шегата, хем ..... сериозно.

Бай Джи за хапване, на Пънчетата също ни харесва, бара е един и е ясен - Памперо Simple Smile
благодаря, но какво имаш предвид под "арапейката" - Арапя като цяло или някакво заведение? и защо да се пазим?
Така Е кръстен стомашно чревния
вирус там.Бай Джи е заведение но нищо особено.На първа линия зад караваните има заведение по обяд е фраш и вкусно.
е, гадна работа Sad(((  всяко лято ли го има там по твои наблюдения, случвало ли ти се е там? Досега един път съм го хващала и то преди години на северното Черноморие.

# 144
  • Мнения: 3 608
[video][/video]Миналата година се разболяхме децата жената и аз но не означава че всеки ще го лепне.Да има го вируса за това е кръстен Арапейка ако сте с деца давайте пробиотик може и вие да вземате.Като цяло в края на сезона има по голяма вероятност да се лепне защото вече е доста мръсно жега е било цяло лято и вируса си го ина благоприятна среда за развитието му.Не се настройвай с лошо все пак е ваканция почивка емоции.

# 145
  • Мнения: X
От 10-на години ходя на Арапя, още не съм "срещала" вируса...

# 146
  • Мнения: 3 608
От 10-на години ходя на Арапя, още не съм "срещала" вируса...
Може само да се радваш и ти пожелавам да не се запознавате лично.

# 147
  • Мнения: 350
Ние за четвърта година ходим на Арапя само веднъж се разболяхме. Почна от детето и ние след него,но мина леко за един ден. Не се наложи да ходим на лекар. Всяка година давам пробиотици и спазваме стриктна хигиена. Избягвам да ядем по ресторанти, както и пием само бутилирана вода и напитки. Сега като се замисля в годината ,когато се разболяхме от стомашния вирус бяхме там след 25    август... Може да има нещо вярно,че към края на сезона морето и плажа са мръсни.

# 148
  • София
  • Мнения: 3 029
Затова се ходи юни или в началото на юли. После става много мръсно - плаж, море и вероятността за болести се увеличава.

# 149
  • Мнения: X
От 10-на години ходя на Арапя, още не съм "срещала" вируса...
Може само да се радваш и ти пожелавам да не се запознавате лично.
Благодаря.   Simple Smile
Всъщност, никога не сме се "запознавали" с какъвто и да било вирус по морето.Нито аз, нито мъжът ми, нито децата.Никога не съм давала пробиотици, нито специална диета.Пили сме вода питейна, яли сме по заведения, по изключение.В 90%, ходим на бунгала с кухня, предпочитам да ядем моята храна.Така децата са били по цял ден навън, на плажа не излизаха от водата, седяли са до посиняване/гъбясване.   Smile
Смятам, че основната причина за чести " срещи" с вируси/бактерии е в ниския имунитет на човек, а не в заразените вода/храна.
Един силен, "трениран" имунитет се преборва без проблем.
А, и винаги ходим в края на август, началото на септември.Тогава масата тълпи вече са се напочивали и са се изнесли, спокойно е, тихо....не обичам лудницата, отивам да си почина, а не да се натоваря с още.
И това лято сме там, някъде от 26-27 август до 7 септември.

# 150
  • Мнения: 4 664
Благодаря на всички Simple Smile)))), надявам се да не се запознаем с арапейката и ние Simple Smile)))) хубаво лято на всички и дано като за първа година там да останем доволни

# 151
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Отзиви за Арапя Дел Сол?

# 152
  • Мнения: 3 608
Децата  още нямат изграден имунитет и ако има нещо го лепват.Дай Боже са няма никой тази година с вирус след ваканцията.

# 153
  • London
  • Мнения: 6 732
Мен досега не ме е хващало това чудо арапейка...., детето го бяха хванали обаче някакви афти  от площадките в Царево където има доста ромска челяд, та там постоянно човек трябва да върви с мокри кърпички.

# 154
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Какво е това арапейка?Вируса ли?Той може навсякъде да се хване. Grinning

# 155
  • Мнения: 1 069
Отзиви за Арапя Дел Сол?

Бяхме там пон и вторник, храната не ни хареса, напитките също. Но бях служебно и не съм плащал.
Хотела е на веригата HomeCare Hotels и като цяло само Приморско Дел Сол от техните е ок откъм храна, за сметка на други неща,

# 156
  • Мнения: 80
Здравейте, има ли някой, който в момента е на Арапя?
Да каже как са плажа, обстановката?

Ние за първа година ще ходим - бунгала Рино.
Прочетох много лоши отзиви и негативни мнения и съм леко притеснена.
Flushed

# 157
  • London
  • Мнения: 6 732
Аз заминавам в неделя....ще дам отзиви как е плажа тази година.😉 

# 158
  • Мнения: 1 069
Плажа е ок, обаче тоя път аз лепнах арапейката, 3ти ден съм на деган и хидра сек. Храним се по заведенията все още, само дето го карам на пърленки със сирене Grinning

# 159
  • Мнения: 80
Въйй!
Тази лоша арапейка.
Май ще взема мерки от рано и седмица преди да тръгнем ще давам пробиотик на децата.

# 160
  • Мнения: 3 608
Задължително пробиотик.

# 161
  • Мнения: 1 069


Ако не друго, поне е адското спокойствие Simple Smile

# 162
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Момичета, не сме почивали да сега в Арапя, но смятам, че с две деца и търсене на спокойствие това е нашето място. Харесахме бунгала Мария. Някой може ли да ми каже кой номер е най-близо до морето? Има ли места за хапване наоколо на прилични цени? Каката ни обича цаца и картофи на плажа-има ли заведения на този плаж,  който е до бунгала Мария? Ако може и да ми кажете плажа подходящ ли е за малки деца( малкия ли е или големия)

# 163
  • Мнения: 1 069
Подходящи са и двата плажа. На малкия има малко скали.
На Арапя всичко е на една ръка разстояние. Заведения има.
Ето цени от Робинзон:


Вземете си репеленти, много и всякакви Simple Smile

# 164
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Благодаря 😊
Вземете си репеленти, много и всякакви Simple Smile
Това не звучи добре 😂 ...

# 165
  • Мнения: 32
Здравейте, и ние ще сме младоженци и за първа година на Арапя в бунгало Памперо, дано си починем и си изкараме добре.
Някакви отзиви за бунагала Памперо.  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 166
  • Мнения: 1 069
4 флакона за 2ма души, за 4 дни.
Аутан, Брос , а за помещението - електрически брос - върши чудна работа.

# 167
  • Мнения: 32
4 флакона за 2ма души, за 4 дни.
Аутан, Брос , а за помещението - електрически брос - върши чудна работа.

демек има много комари Sad

# 168
  • у нас
  • Мнения: 1 870
slance_96 това си е плашещо 🙁

# 169
  • София
  • Мнения: 3 029
Е, на море без комари ще е странно. То в София има колкото искаш. Не кръжат ята около бунгалата и да разнасят хавлиите, но си има. Simple Smile

# 170
  • Мнения: 3 608
Миналото лято имаше доволно  комарчета Септември.

# 171
  • Сандански
  • Мнения: 162
Здравейте, някой с отзиви как е плажа и водата на Арапя. Щипалки има ли, че почти навсякъде се оплакваха от тях. Всеки отзив ще ми е полезен. Благодаря.

# 172
  • Мнения: 546
Здравейте, някой с отзиви как е плажа и водата на Арапя. Щипалки има ли, че почти навсякъде се оплакваха от тях. Всеки отзив ще ми е полезен. Благодаря.

Да има щипалки, плажа е ад! Мръсно и нагъчкано!

# 173
  • London
  • Мнения: 6 732
Мръсно беше само 2-3 дни след дъждовете. Мен не са ме хапали комари тази година, но и си се пръсках със спрей и явно това е помогнало.  Аз мога само да се оплача от заведението на плажа.....чакайте си там касовата бележка и гледайте ценоразписа. Едното барманче…..лъже здраво. Мохитото….всеки път ми се хващаше с 50 ст. отгоре.....една мента със спрайт ми таксува 10 лв....после за 12лева взех + 2 бири при другия барман. Моя грешка, че пазарувам на доверие, но се отвратих честно казано. Та внимавайте!

# 174
  • Мнения: 80
Вчера се върнахме от Арапя.
Мен не ме е ухапал нито един комар. Без да съм се пръскала с репеленти. Щипалки също не видях. В четвъртък и петък имаше много силен вятър и големи вълни. Водата се размъти и докара водорасли. Иначе при спокойно море, водата е кристално чиста и топла като чай. Не е пренаселено с народ, на големия плаж има доста място за свободни чадъри, а малкия е само платена зона. От заведения не съм купувала напитки и храна, но в хранителните магазини цените са свестни. Няма кой знае каква надценка.
Предпочитано място е за семейства с малки деца, т.е. врявата е голяма.
За разлика от Китен, Созопол и Приморско там е доста по-малко населено.
Арапейката не ни се размина, но преминава за няколко часа, докато се изчисти организма. После си Ок Simple Smile
Общо взето останахме доволни.

# 175
  • London
  • Мнения: 6 732
Арапейката и детето го хвана...за половин ден със няколко свещички Вомитусхил беше здраво. Никой друг около нас не го хвана, ама детето много вода гълта от морето, все под вода кисне и оттам цялата работа.

# 176
  • София
  • Мнения: 3 029
Нас не ни е хващала арапейката, но със сина ми се сдобихме с екземи, които при него 2 месеца не могат да минат.... Макар и да беше видимо много мръсна водата юни, човек пак може да си докара поразии.😣

# 177
  • Мнения: 350
Ние в момента сме на Арапя. Морето е мръсно и бъка с водорасли. Щипалки няма. От събота сме тук и през почивните дни беше ужас- фраш от хора. Днес е вече работен ден и е по- спокойно.
Силно се надявам да не ни хване Арапейката,че освен с дете на 5 г и с бебе на 8 месеца сме тук.

# 178
  • Мнения: 3 608
Ние в момента сме на Арапя. Морето е мръсно и бъка с водорасли. Щипалки няма. От събота сме тук и през почивните дни беше ужас- фраш от хора. Днес е вече работен ден и е по- спокойно.
Силно се надявам да не ни хване Арапейката,че освен с дете на 5 г и с бебе на 8 месеца сме тук.


Ентусиасти  сте големи признавам, дано давате пробиотик на бебето.

# 179
  • Мнения: 21
Надявам  се всичко да е минало благополучно Blush и аз се притеснявам от таз арапейка ... Ние сме с детенце на годинка.

# 180
  • Мнения: 1 069
Привет от Арапя.
По-конкретно Арапя Дел Сол.
Базата е същата, персонала е същия, любезен е.
Кухнята е на същото ниво - мноооого по-добра от тазгодишната в ММЦ.
Има хубави(разбирай качествени) плодове, сладолед, скрежина.
Напитките са винпром Карнобат.
Уви бялото вино е гадничко, но... пълно щастие няма Simple Smile

Лошата страна - понеже хотела е една идея по-евтин е пълен на макс.
Пълно е с БГ селяндури.
За пример - 2 членно семейство с 4 чадъра на басейна. Дву членно семейство на маса за 6ма.
Малко е зор с местата в ресторанта.

Кофти ни е манталитета, т'ва е.

За плажа - на малкия плаж свободната зона е по-скоро мираж.
На големия има места, но като цяло е доста пълно. Водата е чиста.

На дел сола чадърите са безплатни, но недостатъчни. Шезлонгите към тях са 5лв.

Цени от плажа:



Рапорт даден Simple Smile


П. С. И за съжаление на ден3, жена ми я хвана Арапейката.

Тръгваме към Царево да търсим лекар Sad

Последна редакция: ср, 24 юли 2019, 08:03 от aiwabg

# 181
  • Мнения: 8
Началото на Август бяхме в Арапя дел Сол. Ето и едно ревю от мен:

Плюсове:
Близо е до плажа
Стаите са прилични
Персонала е учтив
Храната е ОК - няма риби и октоподи всеки ден, но пък беше вкусно и имаше избор. Печено месо и салати, манджи, супи, плодове, сладкиши.

Минуси:
Нямаше интернет!?!?!?!
Обясниха ми, че понеже връзките им са аналогови(?) връзката с WiFi не е добре и ако искам да си върша работа да застана до рецепцията!!! И там беше супер зле. Да уточня, че не съм си "вършил работа", а исках просто да гледам клипове в ютуб. Един много дебел минус.
Много духаше и ветровете се *б@ха точно където е басейна.
В стаята нямаше хладилник.
Бирата я наливат в някакви чаши по 300 мл.
Телевизор с кинескоп. Не че много гледам телевизия, но плоските са по 200 лева вече. Не се излагайте.



# 182
  • Мнения: 1 069
Във вила ли бяхте ?
Ние в хотелската част и беше lcd тв-то, имахме и малко хладилниче.
Октоподи нямаше, но имаше пържени калмари, ама колкото ти душа иска, но е 1 път седмично, абе храната им е ок. Там проблема е морската Арапейка Grinning

Последна редакция: чт, 15 авг 2019, 17:49 от aiwabg

# 183
  • Сандански
  • Мнения: 162
Началото на Август бяхме в Арапя дел Сол. Ето и едно ревю от мен:

Плюсове:
Близо е до плажа
Стаите са прилични
Персонала е учтив
Храната е ОК - няма риби и октоподи всеки ден, но пък беше вкусно и имаше избор. Печено месо и салати, манджи, супи, плодове, сладкиши.

Минуси:
Нямаше интернет!?!?!?!
Обясниха ми, че понеже връзките им са аналогови(?) връзката с WiFi не е добре и ако искам да си върша работа да застана до рецепцията!!! И там беше супер зле. Да уточня, че не съм си "вършил работа", а исках просто да гледам клипове в ютуб. Един много дебел минус.
Много духаше и ветровете се *б@ха точно където е басейна.
В стаята нямаше хладилник.
Бирата я наливат в някакви чаши по 300 мл.
Телевизор с кинескоп. Не че много гледам телевизия, но плоските са по 200 лева вече. Не се излагайте.




И аз бях там за 7 дни от 03 до 10 август в хотелската част. И интернет си имах, гледах си филми в БТВ плюс, и хладилник, и телевизор с плосък екран. Бира не пия, но виното ми го наливаха в чаши със столчета. Дразнят ме хората, които плащат по 150 лв. за двама възрастни и дете до 14г. и искат лукса, НО хотела си е приличен, за 3 звезди си е ОК.
За храната съм с две ръце, готвача тази година беше по-добър, сравнявам, защото съм почивала там 2 лета и това ми беше трето.
А и още един "плюс" е, че всички гости си изнасяха храна по стаите и вилите и никой не им правеше забележка, а има хотели където и една ябълка не можеш да изнесеш, а на плажа всеки ядеше и пиеше храна от хотела.
За "арапейка" незная, не ни е хващала, а ходим там 3 години.

Последна редакция: пт, 16 авг 2019, 19:49 от didipp

# 184
  • Мнения: 534
И нас не ни хвана,но имаше доста с повръщане.Анимацията беше супер зле.Не знам защо им плащат.Иначе храната и почистването беше супер.Просто е скучно.Басейните не ни харесаха.

# 185
  • Мнения: 896
Някой с отзиви от вила Марина ?
Близо ли е до рекичката ? Това е единствения орентир който знам на Арапя.

# 186
  • Мнения: 1 069
Някой с отзиви от вила Марина ?
Близо ли е до рекичката ? Това е единствения орентир който знам на Арапя.

Близо е до главния път Царево-Арапя.

Ходили сме преди 4-5 години, беше екстра тогава.

# 187
  • Мнения: 896
В крайна сметка запазаихме в бунгала Рино. Още сме в "чуденка" дали не се прецакахме с малкото нощувки, шест.

# 188
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Шест нощувки не са малко, нормално е, много хора могат да си позволят 3-4, на 6 трябва да сте щастливи. Simple Smile

# 189
  • Мнения: 3 608
В крайна сметка запазаихме в бунгала Рино. Още сме в "чуденка" дали не се прецакахме с малкото нощувки, шест.
Тъкмо ще започне  да ви доскучава  и ще дойде време да стягате багажа.

# 190
  • Мнения: 4
Здравейте! Някой ходил ли е в къща за гости "Петте сестри", ако да какви са отзивите? Търсим евтини и прилични бунгала или къща.

# 191
  • Мнения: 2 670
Тсзи седмица проверих хотела и споделиха че на 22-и очаквст първите туристи, а на 1-ви юни и плажа да е отворен.

# 192
  • Мнения: 1 069
Вчера бяхме на Арапя.
Пустош и в същото време кеф.
Не работи нито едно заведение.
Пълно беше с деца.

# 193
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Прегледах бунгала Николови, харесаха ни,но ме притеснява тази Арапейка.Масово се оплакват от нея години наред.Не ми се рискува, а търся нещо такова, бунгала точно на плажа.

# 194
  • Мнения: 3 608
Прегледах бунгала Николови, харесаха ни,но ме притеснява тази Арапейка.Масово се оплакват от нея години наред.Не ми се рискува, а търся нещо такова, бунгала точно на плажа.
Ако е в началото на сезона % да я легнете е по- малък а и тази година едва ли ще е силен сезон.

# 195
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Мен ме интересува периода края на юли, началото на август.

# 196
  • London
  • Мнения: 6 732
Мийте си ръцете, мен емнайсе години на Арапя още не ме е хващала никаква арапейка. Този вирус го има в цялата страна иначе, да го лепнеш може навсякъде.

# 197
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
А, ако арапейката върви със замърсеното море с фекални води, където в този район е повече, и се погълне от морската вода и да се мият ръцете редовно все тая.

# 198
  • London
  • Мнения: 6 732
Да мога да се съглася, че от поглъщане на вода има изгледи за вирус....., но това го има навсякъде из Черноморието. Аз вода от морето не пия и не поглъщам, не ям таратори и супи по капанчета и съм си решила проблема.

И далеч не само по морето..... вируса който хвана детето ми на Банско как се казва? Банкейка ли? Смешно е чак....

# 199
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Не мога да се съглася.Децата масово поглъщат вода от морето при плуване и игра. Все известное, че точно на Арапя си има проблем с отходните води. Много исках на тези бунгала Николови, но проблема с водите там ме спира.Има няколко места по Черноморието, където е чиста водата, но определено това не е Арапя.

Искам съвет.мисля си, три нощувки на Черноморието, продължаваме към Асеновград, Бачковския манастир, евентуално 1 нощувка в Чепеларе, продължаваме към Рожен обсерваторията, връх Снежанка, Широка лъка, Дяволското гърло, Триградското ждрело, Орлово око, Ягодинската пещера, Батак и Велинград.Като във Велинград може да останем 3 нощувки.
Къде е най-удачно и близо по морето, за да тръгнем към Асеновград, може би Поморие? После маршрута между Чепеларе и Велинград сигурно няма да можем да ги минем за 1 ден.Някъде по средата трябва ли да има още една нощувка?Какво мислите?

# 200
  • Мнения: 890
Без съответните лабораторни тестове, не може да се твърди категорично, че заболяването е вирусно, бактериално или от друг вид болестотворен микроорганизъм. Всички тези микроорганизми са около нас и в нас непрекъснато -  Епидемиологична обстановка (къде в по-малко, къде в по-голямо количество) и непрекъснато атакуват имунната ни система. Ако вирус отвори врата в нея, може бактериите да се възползват и обратно. В тази връзка потапяне във фекални води си е изпитание за организма, особено, ако не е трениран за това. И не е необходимо такава вода да се пие за да проникне заразата.

Русалка_1, една от причините да ходя в Приморско и то на северния плаж е, че пречиствателната им станция (обща с Китен) е на юг от града и "пречистените" води от нея се изливат в река Караагач под Китен. Доколкото ми е известно близкият нос е наречен от местните "л@йнян бурун". Виждал съм заустена тръба коло Ф120 на самия нос на Приморско, но дали се използва не ми е известно, а и тя заедно с Дяволското река "облагородява" южния плаж.

# 201
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Да, и аз знам, че особено северния плаж на приморско е чист, морето е кристално и през активен сезон.Докато на Китен морето стои малко по-мътно, това лято дори имаше и като пяна отгоре...

# 202
  • London
  • Мнения: 6 732
 При нас да има 1-2 туриста да са се оплакали от вирус за 5 години откакто сме отворили. Ако имаше нещо като арапейка със сигурност щях да го знам. Вие на хотел ли сте ходили на Арапя или на бунгало/каравана? Според мен хигиената на бунгало/каравана е доста по-ниска по ред причини и оттам може да се хващат тези неща. Нямам идея наистина, аз вирус съм хващала само на Лозенец преди 15 години, детето ми е малко.....бая вода е изгълтало на Арапя, та не знам.

# 203
  • Мнения: 890
La Catrala, проблемът е в лекарите, които обявиха феномена "летен грип" и така замазват истинската причина. А и не винаги сиптомите се появяват веднага. Същото сме го прекарвали и в Приморско, та не е характерно само за Арапя. Ако аспаруховските фекалии се разнесат на юг, всички плажове ще са еднакви.
Русалка_1, чак кристално морето в Приморско никога не е било, а и това не е признак за чистота от епидемиологична гледна точка, но все пак потенциалните замърсители са по-малко.

# 204
  • London
  • Мнения: 6 732
Leo, аз съм по-склонна да мисля, че заведенията за хранене са далеч по-голям бациларник от самото море. Отделно в БГ още много хора пият чешмяна вода, също голяма грешка. Отделно лятото по морето на детските площадки ври от вируса ръце-уста.....та което човек може да направи е хигиена и да внимава къде какво яде. Няма 100% шанс да се опазиш, но поне намаляваш риска.  Иначе за мен Арапя ще е сравнително добра дестинация тази година, защото там няма много чужденци, които пък могат да донесат корона вирус да речем. Всеки сам трябва да си претегли нещата.

# 205
  • Мнения: 890
И заведенията за хранене и изобщо нищо не бива да бъде изключвано. Просто човек не знае откъде ще дойде бацила. И наистина малки от към хора дестинации ще са хита на това лято. Не съм ходил в Арапя, дано да се случи. А арапи имате ли си там? Laughing

# 206
  • Мнения: 3 044
Мийте си ръцете, мен емнайсе години на Арапя още не ме е хващала никаква арапейка. Този вирус го има в цялата страна иначе, да го лепнеш може навсякъде.

+ 1. При това главно вися по бунгалата на Арапя от годииини..Арапейка, ама в Созопол съм я хващала Grinning

# 207
  • Мнения: 2 670

Искам съвет.мисля си, три нощувки на Черноморието, продължаваме към Асеновград, Бачковския манастир, евентуално 1 нощувка в Чепеларе, продължаваме към Рожен обсерваторията, връх Снежанка, Широка лъка, Дяволското гърло, Триградското ждрело, Орлово око, Ягодинската пещера, Батак и Велинград.Като във Велинград може да останем 3 нощувки.

Аз бих спал на Доспад. Може да погледнеш вили "Сомат" и нещо от тази страна на язовира до тях, много го харесвам това място, много. Друг вариант е Юндола.

# 208
  • Мнения: 3 608
При нас да има 1-2 туриста да са се оплакали от вирус за 5 години откакто сме отворили. Ако имаше нещо като арапейка със сигурност щях да го знам. Вие на хотел ли сте ходили на Арапя или на бунгало/каравана? Според мен хигиената на бунгало/каравана е доста по-ниска по ред причини и оттам може да се хващат тези неща. Нямам идея наистина, аз вирус съм хващала само на Лозенец преди 15 години, детето ми е малко.....бая вода е изгълтало на Арапя, та не знам.
Така ли преди 2г ни смаза Арапейката жена ми,майка,децата и мен,буквално ни смаза.Не напразно има име там вируса и го има много много отдавна.И не е било да не си мием ръцете.Плажа беше супер мизерен пълен с фасове,не стъпваме повече там.Мизерия си беше около караваните доволно.

# 209
  • London
  • Мнения: 6 732
Плажа се чисти и е поддържан, но какво става след като почне да се пълни зависи от плажуващите. Ние нямаме култура като идем някъде пък после било такова, онакова. А, на някой като не му харесва курорти колкото искаш.....

# 210
  • Мнения: 2 379
Тази година как е положението ? Има ли много почиващи? Заведенията и магазинчетата работят ли? Вчера си пуснах уеб камерите на Арапя в реално време, плажовете не бяха много пълни, но все пак даваха малка част от пясъчната ивица....

# 211
  • Мнения: 2 670
Утре ще дам инфо от позната. Другия понеделник лично.

# 212
  • Мнения: 22
Здравейте, да се включа с питане - малкия или големия плаж е за предпочитане (с деца ), спряли сме се на бунгала Георгиеви, Щереви, Рино. Моля за препоръки. Последно на Арапя сме били преди 8 години и мога да кажа само хубави неща, но сега как е .

# 213
  • Мнения: 2 670
Проверихте ли първо за свободни места ?
Януари месец за Рино не беше останало много.
Ние с дете (беше на 3,5г) ходехме на плаж срещу Рино.

ПП: Тези дни на Арапя е имало яки бурии.

# 214
  • Мнения: 22
В бунгала Георгиеви все още има и мисля направо да резервираме.

# 215
  • София
  • Мнения: 3 029
Ние ходехме на големия плаж. За съжаление, Арапя не е това, което беше преди 8 г.

# 216
  • Мнения: 2 670
Помня че на Арапя на ноколко пъти се случва да има потоп.
Някой има ли информация къде се получава?

# 217
  • Мнения: 2 379
IvanGeorgiew, как беше на Арапя? Вчера четох статия от "несериозна медия", че плажът е претъпкан, заради ниските цени...Май почва да ме е яд, че не успяхме юни да отидем както исках.

# 218
  • Мнения: 2 670
Вчера се прибрахме. През седмицата нямаше хора на плажа въпреки че нашите и съседните бунгала бяха пълни на 100%, но през седмицата и времето не беше хубаво.
В събота беше претъпкан (по-късно ще кача снимка), а малкия се пръскаше по шевовете.
За пръв път ходя юни на този плаж и ме знам кок е нормално, но в сряда собственика на магазина сподели че къмпинга е празен в сравнение с предни години.
Шезлонги не съм ползвал и не знам как са им цените, но в събота и там беше пълно.

# 219
  • Мнения: 2 379
Благодаря!
Аз  предпочитам да е по-спокойно, макар че не е добре за бизнеса на местните. Обявили са 3.5 за шезлонг и толкова за чадър. Искрено се надявам да изкараме една спокойна почивка с поне няколко дни хубаво време и чисто море.

# 220
  • Мнения: 2 670
Ето от събота 27.06

# 221
  • Мнения: 647
Искам да Ви попитам, понеже от доста време поне 8години не съм ходила на Арапя. Тази година решихме да заведем детенцето си на 1г.8м там. Не ме бърка дали е много претъпкано ние, ще ходим на плажа в ранните и късните часове. Но понеже прочетох на няколко места, че на плажа ди плащаш за собствен чадър място. Може ли да ми кажете каква е цената?

# 222
  • София
  • Мнения: 4 122
Искам да Ви попитам, понеже от доста време поне 8години не съм ходила на Арапя. Тази година решихме да заведем детенцето си на 1г.8м там. Не ме бърка дали е много претъпкано ние, ще ходим на плажа в ранните и късните часове. Но понеже прочетох на няколко места, че на плажа ди плащаш за собствен чадър място. Може ли да ми кажете каква е цената?

Такова нещо не съм прочела и не съм разбрала да има. Има обособена платена зона с чадъри и шезлонги и свободна зона за лични чадъри.

# 223
  • Мнения: 647
Искам да Ви попитам, понеже от доста време поне 8години не съм ходила на Арапя. Тази година решихме да заведем детенцето си на 1г.8м там. Не ме бърка дали е много претъпкано ние, ще ходим на плажа в ранните и късните часове. Но понеже прочетох на няколко места, че на плажа ди плащаш за собствен чадър място. Може ли да ми кажете каква е цената?

Такова нещо не съм прочела и не съм разбрала да има. Има обособена платена зона с чадъри и шезлонги и свободна зона за лични чадъри.
Благодаря 😊

# 224
  • Мнения: 2 379
Върнахме се от Арапя преди 10 дни....много хубаво ни беше! Плажът близо, цените поносими 3.5 чадър, толкова и шезлонг. Много добро впечатление ми направиха спасителите.  Имаше вятър и вълни, но в края на плажа можеше да се влезе дори с малко дете.  Заведени достатъчно, магазинчето в южната част на плажа е добре заредено.  На бирария Арапя имаше вкусно обедно меню, на добри цени и големи порции. Бяхме с дете и куче, никакъв проблем и за двамата. Много добре са свързани плажовете с дървен мост. Има и атракционни автобуси до Царево( не сме ги позлвали). Закуски има всякакви, и страхотни пъпеши и домашно сирене между бирарията и Цацатарията .

# 225
  • sofia
  • Мнения: 409
Някой има ли впечатления от Бунгала „Бриз”? Май са някакви нови. Далече ли са от плажа? Как са?

# 226
  • Мнения: 2 379
Някой има ли впечатления от Бунгала „Бриз”? Май са някакви нови. Далече ли са от плажа? Как са?
Разглеждала съм сайта и бяха един от вариантите. На 10 минути са от плажа,  не отидохме да ги видим на живо. Знам само ,че в зоната с дървета е доста по-приятно и прохладно.

# 227
  • Мнения: 647
Някой има ли впечатления от Бунгала „Бриз”? Май са някакви нови. Далече ли са от плажа? Как са?
Ние ще ходим началото на Август. Ще пиша мнения после. 😊 На снимки ми изглеждат доста приветливи.

# 228
  • sofia
  • Мнения: 409
Някой има ли впечатления от Бунгала „Бриз”? Май са някакви нови. Далече ли са от плажа? Как са?
Ние ще ходим началото на Август. Ще пиша мнения после. 😊 На снимки ми изглеждат доста приветливи.

Ще чакам пишиш 😊. Приятна почивка.

# 229
  • Мнения: 647
Някой има ли впечатления от Бунгала „Бриз”? Май са някакви нови. Далече ли са от плажа? Как са?
Ние ще ходим началото на Август. Ще пиша мнения после. 😊 На снимки ми изглеждат доста приветливи.

Ще чакам пишиш 😊. Приятна почивка.
Тук сме все още и лично на мен ми харесва. Бунгала та не са далеч от плажа на около 100метра някъде. Има и магазинче, заведение, закусвалня. Цените са доста приемливи.  Бунгалата са чисти, имат климатик, телевизор, Интернет. Не си изолиран. Големите бунгала 4ка са със собствен санитарен възел. За другите не знам. Общо взето на мен ми харесва. Разбира се е бунгало и не съм тръгнала с големи очаквания за пълен лукс. 😊😊

# 230
  • Мнения: 15
Стари и мизерни бунгала, отвратително отношение от страна на персонала, изключително високи цени за това, което в действителност се предлага на туристите (80 лв. на вечер за мизерия и лошо обслужване). Ние бяхме с общ бойлер с друго бунгало, носеха хавлии и тоалетна хартия само и единствено със заявка по телефона, беше шумно и водата в банята често сменяше температурата си - ставаше от ледено студена до вряла. Последният ден, по незнайни за нас причини, ни накараха да освободим стаята в 10:30 ч., а не в 12:00 ч., както е редно (Навсякъде настаняването е до 14 ч., напускането - до 12 ч., но явно за бунгала и вили "Памперо" тези правила не важат). Никога повече няма да повторим.

# 231
  • Мнения: 3 044
Какво значи "както е редно"? На много места освобождаването е до 10:30. Поне 3 мога да кажа на прима виста в Арапя, без да включвам Памперо. Това е нещо, което следва, ако не ви го кажат, да се поинтересувате.
В 90% от бунгалата и вилите в Арапя бойлерите са слънчеви и са или на цялата вика, или на няколко бунгала 1 голям.
Памперо спец имат и много новички и хубави бунгала. Имат снимки в нета Simple Smile

За да не е спам - аз тази година бях в бунгала Николови и после във вила Скай. Нямам забележки Simple Smile приеха ни и с голямо куче.

# 232
  • София
  • Мнения: 3 029
Обикновено напускането е до 12 ч., не си спомням, как е било на Арапя, била съм 3 пъти там на различни места, но не е коректно да притискаш хората да е до 10.30, особено за 80 лв на вечер за бунгало.

# 233
  • Мнения: 3 044
Няма такова понятие като коректно и некоректно за настаняване и напускане. Няма закон за това. Всеки собственик си решава сам. Това, че обикновено е 12, въобще не значи, че навсякъде е така и трябва да е така Simple Smile
Тук идва ролята на туриста да се осведоми и да си планира времето.

# 234
  • София
  • Мнения: 3 029
Да, няма закон, има препоръка.
Но законите в България не помагат, камо ли препоръките.
Затова доста хора решават да не хoдят на почивка в България.
Както и да е, всеки си решава сам, къде му харесва и дали си заслужава.
Съжалявам, че потребителката не е доволна от почивката си. Надявам се, следващата да е по-добра.

Последна редакция: вт, 25 авг 2020, 13:19 от denizara

# 235
  • Мнения: 3 044
Ох, съвсем сериозно е мега смешно, ако хората не ходят на море в България, защото не могат да висят до 12 във вилата 😂😂😂
За протокола - във Финландия съм имала чек аут в 10:00. В Барселона - в 11:00.
Спец в Арапя обаче няма никакъв проблем, ако някой реши да не ходи повече. Там, извън пандемията, места след февруари няма свободни. Аз вчера се върнах, всичко е пълно на макс, въпреки ранното освобождаване и супер мизерните условия, както ги описва дамата.

# 236
  • Мнения: 2 379
Повечето бунгала са с освобождаване до 10:30, защото често камериерката е една, рядко повече. Ако има да чисти повече от едно бунгало......в 14:00 пък ще има недоволни , че още не са настанени...

# 237
  • Мнения: 856
Няма такова понятие като коректно и некоректно за настаняване и напускане. Няма закон за това. Всеки собственик си решава сам. Това, че обикновено е 12, въобще не значи, че навсякъде е така и трябва да е така Simple Smile
Тук идва ролята на туриста да се осведоми и да си планира времето.
По-скоро е работа на наемодателя да информира гостите си, че иска ранно освобождаване, защото стандартното наистина е до 12 ч. Почиващият е ваканция и е нормално да не се сети за всякакви подробности, а не e длъжен да знае, че бунгалата се освобождавали до 10.30.  Наемодателят обаче е на работа - редно е да си я свърши като хората - т.е. да информира гостите си подробно и да им осигури нормални условия за почивка.
Хайде малко да се понаучи нашенецът как се прави туризъм, не да е доволен от това, че е пълно, пък каква услуга е предложил - няма особено значение! Пълно е, защото няма накъде много да се "избяга" тази година. В предходни година не стояха точно така нещата с всякаквите неособено добре поддържани бунгала.

Последна редакция: вт, 25 авг 2020, 13:57 от Mur

# 238
  • София
  • Мнения: 3 029
Ох, съвсем сериозно е мега смешно, ако хората не ходят на море в България, защото не могат да висят до 12 във вилата 😂😂😂
За протокола - във Финландия съм имала чек аут в 10:00. В Барселона - в 11:00.
Спец в Арапя обаче няма никакъв проблем, ако някой реши да не ходи повече. Там, извън пандемията, места след февруари няма свободни. Аз вчера се върнах, всичко е пълно на макс, въпреки ранното освобождаване и супер мизерните условия, както ги описва дамата.

О, те нещата се натрупват, то не е само ранно или късно освобождаване. Simple Smile
Но, да, нека няма хора, нямам нищо против, даже ми е все тая.

# 239
  • London
  • Мнения: 6 732
При нас се освобождава до 12:00 часа. И хавлии на всеки 3 дни и чаршафи се сменят. Тези неща се споменават преди настаняване/ при самата резервация дори. Според мен всяко място за настаняване може да си има свои политики, но е редно да са ясни преди резервацията за да вземе туриста информирано решение дали да резервира или не. На Арапя е фул, засега няма корони/морони.....лека почивка на всички почиващи.

# 240
  • Мнения: 2 452
Здравейте има ли много хора през седмицата? И понеже сме били преди години в бунгала Мария на първа линия мисля пак за тях. Някой с отзиви за тях или други подобни на първа линия?

# 241
  • Пловдив
  • Мнения: 746
Здравейте!
Моля за мнение за вила Калисто и вила Скай.
Компанията ни ги набеляза за следващия септември. Шест семейства сме и искаме да си готвим, да сядаме на маса всички.
Интересува ме коя предлага по добри условия за това. От снимките не мога да се ориентирам какви ел. уреди има в кухнята.

# 242
  • Мнения: 350
Здравейте!
Моля за мнение за вила Калисто и вила Скай.
Компанията ни ги набеляза за следващия септември. Шест семейства сме и искаме да си готвим, да сядаме на маса всички.
Интересува ме коя предлага по добри условия за това. От снимките не мога да се ориентирам какви ел. уреди има в кухнята.

Вече 6 години отсядаме във вили Калисто. Към всяка вила има обособена лятна кухня, пълна с абсолютно всички необходими уреди и посуда. Не е нужно нищо да се носи. Всичко се ползва безплатно. За другата вила мнение не мога да дам,даже не се сещам къде е.

# 243
  • Пловдив
  • Мнения: 746
Jenimon, много ти благодаря за отговора.
Вила Скай е по далеч от плажа, зад Калисто някъде се пада (така гледах на картата).
Ще може ли още инфорация, моля Simple Smile
Три вили ли са? И колко стаи има има в една вила? Дали ще се съберем 6-те семейства в една или ще сме пръснати?
Има ли кафе машина, печка, котлон?

# 244

Общи условия

Активация на акаунт