Някой имал ли е Ситроен С2?

  • 4 610
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Някой притежавал ли е този модел? Замислих се, че искам автоматик, но да е икономичен и видях че французите предлагат дизел с автомат Sensodrive. Как е моделът? Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 781
За C 2  не съм компетентна, но мога да кажа за 4. Купен 2007-ма исто нов с 4 години застраховка. На четвъртата година, няколко месеца след края на застраховката, вратата му се счупи, падна... След това му се прецака нещо по мотора и постоянно избиваше моторно масло. И куп други неприятности, които човек не очаква от нова кола.
По-добре друга марка кола Simple Smile

# 2
  • Мнения: 9
Моят ситроен е дизел със същата скоростна кутия, но е C3, модел 2004.
Действително е икономична кола - през зимата ми дава разход 6 в градски условия (София). Карам я от една година, сериозни проблеми не съм имала, но и сравнения не мога да правя, защото това ми е първата кола Simple Smile

# 3
  • Мнения: 124
Моят ситроен е дизел със същата скоростна кутия, но е C3, модел 2004.
Действително е икономична кола - през зимата ми дава разход 6 в градски условия (София). Карам я от една година, сериозни проблеми не съм имала, но и сравнения не мога да правя, защото това ми е първата кола Simple Smile
Здравей, радвам се че има и доволни, защото много неприятни неща прочетох за френските. Аз като цяло много си харесвам френските автомобили като външност, но нямам опит с тях. Peace

# 4
  • Мнения: 9
Действително имиджа на френските автомобили не е добър, но все пак всичко зависи от състоянието на конкретната кола.
Щом харесвате този модел на Ситроен, пожелавам ви да намерите запазена и здрава такава Simple Smile
Ако имате допълнителни въпроси за автоматичната скоростна кутия на тези модели (на С2 и С3 са еднакви) ще се радвам да помогна, ако мога.

# 5
  • Мнения: 124
Тя всъщност не е ли ръчна-роботизирана с автоматичен режим? newsm78
Мен точно разходът ме привлича, защото е и дизел, а повечето малки коли с автомат са бензинки и харчат доста. Wink

# 6
  • Мнения: 9
Такава е, да. Има и възможност да се преминава от ръчен в атоматичен режим от скоростния лост или от перата на волана.
Друг плюс на този тип кутии е, че се ремонтират по-лесно и евтино, поне така ми обясниха. При мен се наложи смяна на съединител, цената с труда беше около 300 лв.
А разходът, определено е повече от добър Wink

Последна редакция: вт, 29 дек 2015, 17:36 от La Martina

# 7
  • Мнения: 124
Благодаря! bouquet На практика С2 и С3 са един модел в две версии - с 2 и 4 врати. Затова ще питам твоята как вози - меко-твърдо и тресе ли много по дупките например?

# 8
  • Мнения: 9
Моят С3 вози доста добре и комфортно за коли от този клас, не тресе по дупки.
Справя се  задоволително и на дълъг път, не се чувства умора.
Успех и късмет с избора, според мен си се насочила към много симпатичен мъник  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт