Лъжата на века: детоксикацията на организма е измама

  • 41 174
  • 178
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 480
Лъжата на века: детоксикацията на организма е измама

Без значение дали са краставици, падащи на шайби през пръски вода, или модели, седящи самодоволно до куп зеленчуци, трудно е да не бъдете въвлечени в индустрията на детоксикацията. Идеята, че може да "отмиете" калорийните си прегрешения е перфектен антидот на фастфуд ежедневието и лубрикирания от алкохол социален живот.

Но преди да избършете праха от сокоизстисквачката или да направите първите си колебливи стъпки към клиника за прочистване на червата, ето нещо, което трябва да знаете: детоксикацията - идеята, че може да промиете системата си от нечистотии и да направите органите си перфектно чисти и готови за работа - е измама.

Това е псевдо-медицинска концепция, замислена да ви продава продукти.

„Да говорим ясно - казва Едзард Ърнст, пенсиониран професор по медицина в университета в Ексетър, "има два типа детоксикация: единият е порядъне."чен, другият Порядъчният той описва като лечение на хора със застрашаваща живота пристрастеност към наркотици. "Другият е дума, открадната от предприемачите, измамниците и шарлатаните, за да продават фалшиво лечение, което едва ли не пречиства тялото от токсини".

Ако токсините се натрупваха по начин, по който тялото да не може да ги отдели, вероятно щяхте да сте мъртви или да се нуждаете от сериозна медицинска интервенция. "Здравото тяло има бъбреци, черен дроб, кожа, дори бели дробове, които извършват детоксикация непрекъснато," коментира той. "Няма известен начин да бъде накарано нещо, което работи перфектно в едно здраво тяло, да работи още по-добре."

Голяма част от маркетинговите приказки се въртят около "токсините": отровни субстанции, които поглъщате или вдишвате.Не е напълно ясно обаче какви са тези токсини. Ако те бяха назовани, можеше да бъдат отчетени нивата им преди и след процедура, за да се провери ефективността й. Но точно както попаднали в окото ви частички, ако се опитате да се фокусирате върху тези токсини, те стават на практика невидими.

През 2009 г. група учени, събрани от британската благотворителна организация Sense about Science, се свърза с производителите на 15 продукта, продавани в аптеките и супермаркетите, претендиращи, че извършват детокс. Продуктите варираха от диетични хранителни добавки до сладки кремове и шампоани. Когато учените поискаха доказателства, подкрепящи твърденията за детоксикация, нито един от производителите не успя да даде дефиниция какво точно има предвид, камо ли пък да назове токсините.

И все пак, необяснимо, рафтовете на магазините за здравословни храни все още са пълни с продукти, съдържащи в името си думата "детокс". Това очевидно е маркетинговият еквивалент на нарисуването на "ивици за скорост" върху колата. Може да си купите таблетки, тинктури, чайове, маски за лице, соли за баня, четки за коса, шампоани, гелове за тяло и дори преси за коса.

Йогата, почивките в луксозни хотели и масажите също обещават да ви помогнат в пречистването. Може да се подложите на 7-дневна диета и вероятно наистина ще свалите килограми, но това няма нищо общо с токсините, а е просто защото сте гладували в продължение на седмица.А отделно идва и процедурата по иригация на червата или по-просто - клизма

Поддръжниците й ще заявят, че вредни плаки от остатъчни изпражнения остават в червата ви в продължение на месеци и вкарват причиняващи заболявания токсини обратно в тялото. За тяхно съжаление - и вероятно за ваше щастие - досега няма лекар, който да е виждал тези митични плаки, а мнозина всъщност препоръчват да се избягва тази процедура, заявявайки, че с нея може да получите перфорация на червата.

Други тактики са по-подмолни. Дезинтоксикиращите подложки за крака стават кафяви през нощта от нещо, което според производителите са токсични утайки, извлечени от тялото ви. Само че всъщност няма нищо такова - те просто съдържат субстанция, която потъмнява, смесена с потта ви.

"Скандално е - ядосва се Ърнст - Това е престъпна експлоатация на наивните обикновени хора и донякъде разчита на нещо, което всички ни се иска да имаме - просто решение, което да ни избавя от греховете ни, така да се каже. Хубаво е да си мислим, че то би могло да съществува, но за съжаление това е невъзможно."

Фактът, че концепцията за дезинтоксикацията е толкова мъглява, може би обяснява защо тя успява да избегне подозрението на обществото

Когато повечето от нас произнасят думата "прочистване", това обикновено става в края на тежък уикенд. „Определено има полза да имате не-алкохолни дни в живота си," казва Катрин Колинс, диетолог от болницата "Сейнт Джордж". "Това вероятно ще ви даде шанса да преосмислите навиците си за пиене, ако прекалявате с алкохола. Но идеята, че черният ви дроб по някакъв начин има нужда от „прочистване", е абсурдна."

Черният дроб разлага алкохола в двустъпков процес. Ензимите в черния дроб първо превръщат алкохола в ацеталдехид, много токсична субстанция, която уврежда клетките на черния дроб. След това той почти незабавно се преобразува във въглероден двуокис и вода, от които тялото се освобождава. Прекаленото пиене на алкохол може да надвиши капацитета на тези ензими и натрупването на ацеталдехид да доведе до увреждане на черния дроб.

Умереното и рядкото пиене обаче може да има и защитен ефект. Изследвания са установили, че абсолютните въздържатели и консумиращите прекалено много алкохол имат по-кратка средна продължителност на живота от хората, които консумират алкохол умерено и в малки количества.

"Знаем, че малко алкохол понякога е полезен," коментира тя. "Може би защото неговият седативен ефект леко ви отпуска, или защото той поддържа черния дроб в добра форма с ензимите му за дезинтоксикация, които да помагат в справянето с другите употребявани от вас токсини.

Ето защо официалните препоръки на властите не гласят ‘Не пийте'; те казват: ‘Няма проблем да пиете, само че го правете умерено.' Нещата стоят малко по следния начин: малко от това, което не ви убива, може да ви действа лечебно."

Тази поговорка е приложима и на друго, неочаквано място - за броколите, любимата съставка на масовото насаждане на "суперхрани"

Броколите наистина помагат на черния дроб, но за разлика от героичния им имидж, който названието "суперхрани" подсказва, те определено не са толкова добри герои. Броколите, както и всички зелеви кръстоцветни растения - обикновено и брюкселско зеле, карфиол и синап - съдържа цианид. Консумацията внася в организма малка частица отрова, която подобно на алкохола задейства ензимите в черния дроб, така че те да се справят по-добре с други отрови.

Колинс избухва в смях при споменаването на суперхраните. "Повечето хора смятат, че би трябвало да ограничите или да обръщате специално внимание на определени групи храни, но това категорично не е вярно," казва тя. "Перфектното „пречистване" на организма е постижимо чрез отказване на цигарите, спортуване и поддържане на здравословна, балансирана диета, примерно средиземноморската."

Затворете очите си и си представете маса с карирана покривка, покрита с меса, риба, зехтин, сирена, салати, пълнозърнест хляб, ядки и плодове. Всички тези храни дават протеин, аминокиселини, ненаситени мазнини, фибри, скорбяла, витамини и минерали, поддържащи в перфектна форма тялото - и имунната му система, която най-добре предпазва от болест.

http://www.viapontika.com/index.php?page=article&article=9192

# 1
  • Мнения: 25 600
А, добър ден!  Laughing
За съжаление, здравето на хората отдавна е превърнато в твърде доходен бизнес. Нито медицината, нито фармацевтичната промишленост (особено пък тя!), нито всевъзможните шарлатани, препитаващи се покрай тях, имат полза от здрави хора. Целта е да се удължава максимално животът на болните, за да консумират лекарства и медицински услуги. Набляга се на лечението, вместо на профилактиката.
Друг е въпросът, че това влиза в противоречие с интересите на социалната политика на държавата, за която колкото по-кратък е човешкият живот, толкова по-добре. Идеалният случай е да умреш здрав и прав в деня, в който навършиш години за пенсия.

# 2
  • Мнения: 19 296
Аз знам за прочистване на вода, сокове или плодове, чай и мед. Демек нищо по-различно от купуване на храна, която тъй или иначе се купува. Другото е близко до акъла, че е маркетингов трик и няма нужда от такива гръмки заглавия.

# 3
  • Мнения: 1 748
Напишете "чернодробни камъни" в гугъл (образуванията не са точно камъни всъщност) и ще видите, дали не натрупваме мръсотия. По червата ни също се трупа мръсотия. Не съм доктор, не мога да дефинирам, каква точно е мръсотията, какъв е химичния състав на т. нар. шлаки, камъни в бъбреците, образуванията в черния дроб и т.н. но тези неща са си там и си има народни рецепти, чрез които да се отървеш от тях. Не е лесно, но с постоянство и воля става. Да си купиш детокс чай от аптеката или да идеш на ексфолиращ масаж с някаква си кафена утайка, това са глупости. Би трябвало хората вече да са наясно. Но да отричаш съществуването на всякакви излишни, вредни натрупвания в човешкото тяло, последици от лош начин на живот, който масово водим, също е заблуда. Няма как да повярвам на доктор, като баба си пази камъните, които извадиха от бъбреците й.

# 4
  • София
  • Мнения: 786
Камъните в бъбреците пък какво общо имат с "токсините"?

# 5
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Камъните в бъбреците пък какво общо имат с "токсините"?
И аз това се питам...

# 6
  • при морето
  • Мнения: 911
Мисля,че статията има предвид съвсем друго нещо-заблудите,в които ни вкарват,за разните там неща,които трябва да пием като добавки. Hug

# 7
  • при морето
  • Мнения: 911
Забравих,Честита Нова Година! bouquet

# 8
  • Мнения: 8 163
Аз пък под "детокс" разбирам друго: временно спиране на продуктите, доказани като канцерогенни или провокиращи растежа на ракови образувания, като в общия случай става дума за продукти с животински произход: млечни, червено месо, колбаси и месо, готвено при висока температура.

В този случай целта на детокса според мен е нещо като проба: да се види как организмът ще приеме друг тип хранене, да кажем предимно на плодове и зеленчуци. Така, както се хранят хората в Сините Зони, където има най-висока концентрация на дълголетници.

Другото предназначение на детокса според мен е да се даде възстановителна почивка на тялото. Все едно го пращаме на СПА хотел за седмица-две  Simple Smile Резултатът е, че временно се облекчава работата на органите и системите, а в същото време се поднася по-широк спектър хранителни вещества в естествен вид.

За това, че билките подпомагат процеса на лечение и възстановяване мисля, че има предостатъчно доказателства. Така че съвсем спокойно може да се приеме, че има известно благотворно въздействие от детокс чайовете.

Но е наивно да се вярва, че приемът на чаша детокс чай може да прочисти организма от артериална плака, примерно, ако човек не внимава с какво, как и по колко се храни.

# 9
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Охх, хайде като си говорим за канцерогени, да го правим поне достатъчно информирано, а не веднага да забиваме в посока суровоядство. Въпросното няма да помогне, докато си чистим лакираните нокти и си слагаме червило- там канцерогените са повече, отколкото в пържолата.

# 10
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Въобще не е лъжа детоксикацията на организма. Казвам го от личен опит и реално оправени проблеми след пречистването.

Друг е въпросът, че не всички методи и продукти вършат работа.

# 11
  • София
  • Мнения: 38 476
Знам много добре, че е измама. Още преди 3 години работех във фирма, която имаше даже детокс център с процедури за луди пари!

# 12
  • Мнения: 8 879
Детокс манията е чудесен маркетингов продукт  Laughing Страхотен бизнес се прави от всякакви добавки, процедури и вълшебни уредчета.

Ако човек не консумира пакетирани храни и най-общо захар, тесто, хидрогенизирани мазнини, спи достатъчно и има поне средна физическа активност, то няма причина да се тревожи

# 13
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Освен с хапченце, лепенки за стъпала, панацейни уреди и други рекламирани продукти , детоксикация може да се прави с природни средства  Wink

Интоксикацията на организма няма да се предотврати само с премахването на дадени храни, тъй като ние въобще не ядем чисти и качествени продукти. Лекарствата също интоксикират.

# 14
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не е необходим висок коефициент на интелигентност, за да се сети човек, че няма как да изчисти каквото и да било от организма си като спи със стелки. И не си купува вечен живот като се тъпче с броколи и годжи бери. Същото важи и за хомеопатията, но да не говоря за нея, че ще скочат възмутено поне 1000 човека.

# 15
  • Мнения: 8 879
Не е необходим висок коефициент на интелигентност, за да се сети човек, че няма как да изчисти каквото и да било от организма си като спи със стелки. И не си купува вечен живот като се тъпче с броколи и годжи бери. Същото важи и за хомеопатията, но да не говоря за нея, че ще скочат възмутено поне 1000 човека.

И моето мнение е почти крайно, но не ангажирам никого с него.
От известно време съм притеснена за моя близка приятелка, която е с мс и е залитнала тотално в крайности - отказва всякакво посещение на лекари, защото те искали да й предписват лекарствени препарати и се консултира единствено с хомеопат, с когото общува интензивно. Стана суровояд и от два месеца практикува - според нея детоксикация, а според мен тотален глад - към момента просто вегетира, няма енергия за нищо и е станала 40 кг  Sad

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Много добър маркетинг, залагащ на хипохондрията и на двете основни групи - тези, които мислят, че са болни, както и на тези, които много държат да умрат здрави. Третата група са болните, които са готови на всичко. Гениано! Следващият ми приз е за хомеопатията - гениално печелене от плацебо-ефекта, а ако стане напечено, винаги попарата я сърба конвенционалната медицина (с хомеопатия докарваш нещата до бронхит или пневмония и после мяташ пациента в белодробното отделение, защотто, случва се, нали, хомеопатията не може винаги да помогне).

# 17
  • Мнения: 1 748
Камъните в бъбреците ги споменах, защото в статията пише, че нямало как тялото да задържа неща, от които не се нуждае. Както и да е. За мен, това че държим мръсотия в телата си е факт, защото ми се е случвало чрез определени режими на хранене на изчиствам определени органи и определено виждам, какво излиза от мен. Познавам и хора, които правят различни пречиствания на различни органи: черва, дроб, бъбреци, дори очи, кожа. Обаче определено не става на минаваш сутрин през коста за двойно кафе и т.н., обаче после да ходиш на детокс пилинг и да смяташ проблема за решен. Има си начини, но изискват време, енергия и воля.

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
и как точно реши, че си пречистила определен орган и какво си видяла да излиза от теб? Освен пот, лайна и урина няма какво друго да излезе. Едва ли си изкарала злато. О, пардон, изкарала си злато, но за тези, които са ти продали идеята и добавките за детоксикацията. А простата, брутална и неособено приятна за хипохондриците и продавачите истина е, че организмът има естествени механизми за самосъхранение. Обаче от това пари не се правят.
Има един виц, в който отива един човек на лекар и казва "докторе, сера" каквото ям - ям зеле и изкарвам зеле, ям боб и изкарвам боб. Кажи ми какво да правя!". Докторът го питал - %А ти какво искаш да изкарваш?". "Лайна - казал човекъп." Тогава докторът казал - "тогава яж лайна+.

Моля модераторите и др. да извиняват използваната дума за екстремент или продукция на дебелото черво, но някак вицът няма да звучи, ако се заменят оригиналните думи с някакви сурогати, но политкоректни.

# 19
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Когато на човек не му помогне класическата медицина, започва да търси алтернативи. И на двете места се наливат кинти и има измами.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
демонизирането на класическата медицина ми е любимо. Какво има да му помага класическата медицина на хипохондрика, който е решил, че трябва да се детоксикира? На такъв мо трябва психотерапия. А парадоксът е, че дори когато класическата медицина не помогне, пациентът тръгва по всякакви алтернативни щуротии, губи ценно време, болестта се задълбочава, и след като е изръсил два пъти повече пари и е изгубил неверооятно много време, пак каца на същата тази класическа медицина. А най0голямата уловка във всички алтернативни лечения е, че там няма статистика за успеваемостта - пълна мългла, и никой не си прави труда, съвсем умишлено при това, да прави някакви статистики на успеваемостта, защото всичко ще стане на пух и прах. Лесно е да се хули класическата медицина, когато все пак има някакви статистики.

# 21
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Когато на човек не му помогне класическата медицина, започва да търси алтернативи. И на двете места се наливат кинти и има измами.
Абсолютно съгласна Peace Кофтито е че търсещите алтернативи в отчаянието си често не виждат простата истина - че ги ползват за дойни кравички Tired

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 039
Гледах скоро интервю при Гала на д-р Енчев и жена му Теди Велинова. Доколкото си спомням, Теди Велинова твърдеше, че консумира само броколи, за да изглежда добре. Като я гледам - видоизмененията по нея според мене не се дължат на броколите. Няма спор - живеем с много мръсотия и отрови във всичко, но всяко нещо, с което прекалиш вреди. А за стелките и разни чудодейни чайове, мисля, че всеки средно интелигентен човек може да прецени.

# 23
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
А когато 1-2-3ма класически лекари ти кажат, че нищо ти няма. А имаш видим, а не измислен проблем...колко още ще разчиташ на  лекарската мафия?! Малко ли хора са се свитнали от докторска "компетентност" и "нищо ти няма"?!
Да спомена ли модерната диагноза "стрес", която удобно бива използвана всеки път, когато не може да бъде поставена диагноза?! И хвани пий тия успокоителни. Само, който не се е измъчил с ходене по доктори - само той не знае за какви проблеми иде реч.

Като цяло човек е склонен да отхвърля неща, които са му необясними. Дали става въпрос за детоксикация, акупунктура или други алтернативно звучащи думички. Лоша услуга правят и всички пишман хомеопати, лечители и баячки, които мамят отчаяните хора.

# 24
  • Мнения: 8 163
Охх, хайде като си говорим за канцерогени, да го правим поне достатъчно информирано, а не веднага да забиваме в посока суровоядство. Въпросното няма да помогне, докато си чистим лакираните нокти и си слагаме червило- там канцерогените са повече, отколкото в пържолата.
Защо така, с рогата? Просто споделих моята гледна точка за това какво е детоксикацията...

Никъде не става дума за суровоядство. Споменала съм Сините Зони, а там хората не са суровоядци. Много от тях ядат животински продукти, но в силно ограничени количества - месото е по-скоро подправка, отколкото основната част от порцията.

Но дори и да бях писала за суровоядството, то не е равносилно на веганизъм, нито дори на вегетарианство.

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
Кое точно на мен примерно, ми е необяснимо,че да го отхвърлям? Кое е това нещо, което не ми е ясно?
Относно това, че лекарите ти казали, че нищо ти няма, а проблемът е бил видим, какво точно имаш предвид? Какво ти е било?

Виж сега, ако обиколиш достатъчно лекари, и си решил, че нещо ти има, със сигурност в един момент ще попаднеш на някой, каота да ти каже, че си болен. Аз дори съм изненадана, че ще обиколиш многго лекари, които ще ти кажат, че нищо ти няма. По-вероятно е обратното - рядко има лекар, който да каже на някого, че нищо му няма.  Да ти каже някой, че е от стрес наистина е нелепо, макар стресът да е отключващ фактор за някои заболявания.
Аз досега не съм чула някой, практикуващ претенции за алтернативно лечение да е отпратил човек с думите, че нищо му няма. Дори напротив, няма да седне да ти противоречи, а веднага ще ти даде рецепта, пардон, ще те ала-баламоса и ще ти каже какво ти е и ще ти продаде нещо.

# 26
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Моята е много дълга и широка по няколко клинични направления  Mr. Green. Ще опиша с примери като се докопам до нещо по-различно от дребен джобен gsm.

Лекарите така или иначе си взимат таксата от 20 до 50лв. Ако не си влязъл полу умрял или със сигнално светеща диагноза...нищо ти няма.

# 27
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Охх, хайде като си говорим за канцерогени, да го правим поне достатъчно информирано, а не веднага да забиваме в посока суровоядство. Въпросното няма да помогне, докато си чистим лакираните нокти и си слагаме червило- там канцерогените са повече, отколкото в пържолата.
Защо така, с рогата? Просто споделих моята гледна точка за това какво е детоксикацията...
Ами защото веднага, още на първа страница в такива теми изниква пост с "канцерогените в месото". Много ми е нападателно такова отношение и то не от ден-два.

# 28
  • Мнения: 24 331
Въобще не е лъжа детоксикацията на организма. Казвам го от личен опит и реално оправени проблеми след пречистването.
Стана ми любопитно. Би ли споделила, ако не е прекалено лично

# 29
  • Мнения: 507
и как точно реши, че си пречистила определен орган и какво си видяла да излиза от теб? Освен пот, лайна и урина няма какво друго да излезе. Едва ли си изкарала злато. О, пардон, изкарала си злато, но за тези, които са ти продали идеята и добавките за детоксикацията. А простата, брутална и неособено приятна за хипохондриците и продавачите истина е, че организмът има естествени механизми за самосъхранение. Обаче от това пари не се правят.
И.......................................................


Детоксикацията изобщо не е задължително да става  с някакви добавки за които се говори тук, изобщо не е нужно да се дават на някого някакви мнооооого пари. Аз лично дадах пари само за студено пресовано олио в супермаркета, е не само една бутилка много повече.......защото работата не става за един  миг а изисква време.
И да излиза нещо различно  от това за което говориш.....

Аз лично не бих коментирала така настървено  против в тема с която не съм особено добре запозната.

Има методи най различни и не всички включват да ходиш някъде и да плащаш на някого нещо.

Последна редакция: пт, 01 яну 2016, 22:53 от relativity

# 30
  • Мнения: 8 163
Ами защото веднага, още на първа страница в такива теми изниква пост с "канцерогените в месото". Много ми е нападателно такова отношение и то не от ден-два.
Канцерогените не са в самото месо (макар на днешно време нито един хранителен продукт да не е истински чист), а в някои от начините, по които го обработваме. Това твърди и СЗО.

П. П. Отделно на ръка е, че многобройни и продължителни епидемиологични проучвания сочат към пряка връзка между нивото на консумирани животински протеини и нивото на заболеваемост от рак.

Последна редакция: пт, 01 яну 2016, 23:01 от Фея Кръстница

# 31
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Относно храната честно казано не ми пука особено какво казва СЗО. Истината е една - всеки сам за себе си трябва да намери оптималният вариант, в който се чувства най-добре и организмът му работи най-безпроблемно. Как става това, т.е. от къде ще си купи храната, как ще е обработена, и т.н. зависи изцяло от индивидуалният организъм.
Проблем за мен е отдаването на прекалено голямо значение на разни "народни лечители" и "изчистване на организма". Ако човек се грижи за тялото си, то ще работи добре, и бъбреци, черен дроб и други ще си вършат работата правилно. А при сериозна болест или проблем, не горните помагат, а лекар.

# 32
  • Мнения: 1 748
Скрит текст:
и как точно реши, че си пречистила определен орган и какво си видяла да излиза от теб? Освен пот, лайна и урина няма какво друго да излезе. Едва ли си изкарала злато. О, пардон, изкарала си злато, но за тези, които са ти продали идеята и добавките за детоксикацията. А простата, брутална и неособено приятна за хипохондриците и продавачите истина е, че организмът има естествени механизми за самосъхранение. Обаче от това пари не се правят.
Има един виц, в който отива един човек на лекар и казва "докторе, сера" каквото ям - ям зеле и изкарвам зеле, ям боб и изкарвам боб. Кажи ми какво да правя!". Докторът го питал - %А ти какво искаш да изкарваш?". "Лайна - казал човекъп." Тогава докторът казал - "тогава яж лайна+.

Моля модераторите и др. да извиняват използваната дума за екстремент или продукция на дебелото черво, но някак вицът няма да звучи, ако се заменят оригиналните думи с някакви сурогати, но политкоректни.

В никакъв случай не съм изкарала злато за разни чайове, хапове и процедури. Пречистванията, които съм провеждала са въпрос на диета и определени храни. Дори и да има чай, ще е от някоя билка, която ще трябва сам да си търсиш. Не сме се разбрали, аз съм изключително против тази цялата индустрия, потриса ме. Но смятам, че има накъде да помогнеш на тялото си чрез разтоварвания, "пречиствания", както иска да го нарича всеки. Най-малкото и съм виждала десетки пъти, в които това "пречистване" работи е, да се спре "изкуственото" сладко (торти, шоколади, сладоледи) и всякакви млечни продукти, от това се изчиства кожата. При мен работи и при други хора също съм виждала да работи. А кожата е орган, пъпките ще са реакция в следствие на вещества, които по някаква причина, организма не одобрява. И това "пречистване" чрез диета помага. Но пак - с чай "Чудо" няма да стане.

# 33
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Знам, Фея, напълно наясно съм, знам и в допълнение в какво точно се изразява канцерогенното действие и доколко то е въобще налично в ежедневнието на хранещите се с месо. И въпреки че съм наясно, въпреки че знам колко неподплатени с реална истина са твърденията в подобни теми, обичайно мълча и оставям хората да живеят със заблудите, които са им приятни. В замяна искам да ми се отвърне със същото, а до няколко страници ще се започне с редовното конско за ада на месоядството.
(да видим дали греша, след десета страница пак ще си говорим Wink)

Между другото, ти изброи продукти, не методи за преработка на продуктите Peace

# 34
  • Мнения: 1 748
до няколко страници ще се започне с редовното конско за ада на месоядството.

Много се развеселих  Laughing Има нещо такова около това месо. Аз от години не ям, защото не ми харесва на вкус, пък и цялата работа с поренето на добичета не ме кефи, но ако човек ще спира нещо, защото е вредно, аз бих излъчила прясното мляко. Около мен все повече хора спират прясното мляко, защото забелязват, че не им влияе добре. Даже преди години бях говорила с баба и тя каза, че традицията в семейство й от дете е цялото прясно мляко да се кваси на кисело, само от каймака се бие масло, но не се  е пазило прясно мляко за консумация, защото не се е считало за добра храна.

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво, да не би да си карала седмица само на студено пресовано олио и никаква храна?  Как и какво си детоксикирала с това олио? една лъжица рициново масло върши същата работа - просто си прочистваш червата за някакво кратко време.
Черният дроб се"самоочиства", просто трябва да се спрат или сведат до минимум големите количества храна, да не се пие алколол, газирани сладки напитки, да не се консумират мазни, солени и пържени храни. С две думи, по-простичко приготвена храна. В допълнение организмът не обича студените напитки и особено студената вода. Със сигурност номерът с чашата топла вода сутрин действа положително и на жлъчката, и на черния дроб, и на всичко. И достатъчно съвсем обикновени билкови чайове имаме на разположение, то се знае от поколения.

Тези истории с детоксикациите и пр. са нов вид хипохондрия, успешно подхранван от печалбарство. Днес купуваш олиото от супермаркета, утре минаваш на олио от някоя презентация, покрай което ти дават на прИмоция още нещо... и докато се усетиш, мислиш само за това. Механизмът е същият като зарибяването с дрога.

О, да, преди години беше маслото, после яйцата, дойде ред на месото, а сега и на прясното мляко! чудничко? Добре, че маслото и яйцата бяха реабилитирани, че холестеролът направо  ги заби в девета глуха!

# 36
  • Мнения: 1 748
Какво олио? За мен ли става дума? Пък цяла седмица без храна, не е за мен. Ще стане като на Настрадин Ходжа магарето, което тъкмо се научило да не яде и умряло  Mr. Green Аз като цяло си угаждам, ям каквото ми е вкусно. Понякога прекалявам, затова са и тези по-олекотени режими с повече вода, без пържено и сладко за разтоварване, повече ябълки и моркови, топла водичка с лимон сутрин. Такива неща, но това пак си е диета, режим, пречистване, който както иска да го нарича.

# 37
  • Мнения: 507
Andariel,  незнам защо си толкова настървена.


Нито съм карала седмица на олио, нито на никаква храна......нито основното действие се получава чрез вътрешен прием олиото. Въобразила си си че знаеш всичко.

Нямам намерение да обяснявам на някого нещо след като той няма намерение да чуе каквото и да било.
Детоксикация съществува, на който му трябва ще намери начин. Дали лекува конкретни неща, да лекува.
Не си направих операция след това прочистване за която ми се говореше дълго време, защото нямаше нужда.

И Не всичко се свежда до храната относно болестите.

И не съм хипохондрик.

Последна редакция: пт, 01 яну 2016, 23:37 от relativity

# 38
  • София
  • Мнения: 62 595
виж, никой няма да тръгне да те оперира насила, все пак решението си е твое.
Не съм настървена, това с детоксикацията са алабалистики, просто една по-съвременна и купешка думичка, жив маркетинг, защото не върви на днешния урбанизиран човек да му кажеш, че трябва да промени навиците си. Топлата вода и билковите смеси са измислени отдавна.

# 39
  • Мнения: 1 748
Разбира се, че са измислени отдавна. Сегашните продукти и услуги за много пари и никакви резултати са излишни, даже вредни за психиката, според мен. Но идеята ми е друга, ако се е случило на човек (по негова вина, навици и т.н.) да влоши състоянието на даден негов орган, той може с по-агресивно и целенасочено лечение/детоксикация/пречистване да подобри състоянието на този си орган. Било то с ограничаваща диета от някои продукти, било с пиене по три пъти на ден чай от лайка, било с пиене на една лъжица зехтин, било с ядене на кофичка кисело мляко или каквато и да е друга рецепта, за която е проверил, че помага.

# 40
  • Мнения: 507
виж, никой няма да тръгне да те оперира насила, все пак решението си е твое.
Не съм настървена, това с детоксикацията са алабалистики, просто една по-съвременна и купешка думичка, жив маркетинг, защото не върви на днешния урбанизиран човек да му кажеш, че трябва да промени навиците си. Топлата вода и билковите смеси са измислени отдавна.

Явно смяташ хората за пълни идиоти. Кой ще тръгва да ме оперира насила?! Казах че ми се говореше дълго време за операция че проблема е разрешим с операция, не съм я направила .........нищо повече не съм говорила.....

Това с детоксикацията е алабалистика според теб, като чак толкова не ти харесва думата я замени със синоним примерно пречистване.

Ще изкараш хората слабоумни податливи наркомани само защото са си купили олио от магазина.


# 41
  • София
  • Мнения: 62 595
Не зная точно за каква операция става въпрос (за жлъчка ли?). При всички случаи решението е твое и от твоите действия е можело да се размине, ама е можело и дасе влоши 0 тука има, тука нема. Ако  се беше влошила какво щеше да кажеш? Най-вероятно нищо, защото нямаше да има на кого да се хвърли вината и отговорността. Никой не иска да ляга под ножа, затова инстинктивно гледа да отлага и да търси други начини. За жалост много често това само влошава състоянието. Вярно, че и лекарите твърде чеесто не си правят труда да обяснят и трябва да бъдат изнудвани, мълчат като партизани.

# 42
  • Мнения: 507
Въпреки че не знаеш за какво става въпрос, продължаваш да си съчиняваш.......как от толкова мнооооооооооооооооого органи в тялото се спря точно на жлъчка.
Операцията също е рискова защото може да доведе до атрофия повече от 50-60 процента от хората с такава операция не са си разрешили проблема, тя е без гаранция за трайно подобрение. Нямам и намерение да конкретизирам, сигурно ще измислиш още по големи глупости.

Нищо не съм рискувала, не става въпрос за смъртоносна болест........а такава свързана с болки. Освен да си търпя болките с нищо не съм си застрашила живота.

Явно ти доставя някакво удоволствие да обвиняваш и набеждаваш в слабоумие....

# 43
  • София
  • Мнения: 62 595
Слабоумие, идиоти, наркомани... откъде ти хрумва изобщо!
добре де, за каква операция става въпрос? Не те карам насила, просто ми стана любопитно кое е това заболяване. Моите догадки са жлъчка (черният дроб не боли), стомах и чревни проблеми. Бъбречно-каменната болест е хронична и там е много на кантар оперирането,  зависи колко са големи камъните и от кой тип са. Малко вероятно е да е мозъчна операция, така че остана храносмилателната система. Или нещо от гинекологичните, но пък миомите не болят, за кистии на яйчниците не знам.

# 44
  • Мнения: 507
Слабоумие, идиоти, наркомани... откъде ти хрумва изобщо!



Хрумва ми от подобните ти на тези изказвания
Цитат
....................................Тези истории с детоксикациите и пр. са нов вид хипохондрия, успешно подхранван от печалбарство. Днес купуваш олиото от супермаркета, утре минаваш на олио от някоя презентация, покрай което ти дават на прИмоция още нещо... и докато се усетиш, мислиш само за това. Механизмът е същият като зарибяването с дрога.
Цитат
и как точно реши, че си пречистила определен орган и какво си видяла да излиза от теб? Освен пот, лайна и урина няма какво друго да излезе. Едва ли си изкарала злато. О, пардон, изкарала си злато, но за тези, които са ти продали идеята и добавките за детоксикацията......................

Друго нямам/не искам какво да ти кажа по темат.

# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
Не омога да нося отговорност какво тии си си помислила. Можеш да се сърдиш на тези, които са измислили номера със зарибяването.

# 46
  • Мнения: 19 296
Пречистването изобщо не е нещо модерно. Навремето хората са постели, което си е един вид излизане на вегански режим за известно време. Нямало е обаче захарни изделия и съответно са се хранели с простите храни. Модерни са разните му прахчета, лепенки и т.н., но както някой писа по-напред, всеки средно интелигентен човек ще се сети, че няма как да пие по половин кило ракия с наденица всеки ден и с лепенките да се детоксикира.
Пол Брег, Лидия Ковачева никой не препоръчва добавки. Проста храна.
Аз лично много пъти съм споделяла У форума какво съм излекувала с режим. Имах три изследвания, диагнози и два месеца лечение с л-ва, но проблемите си оставаха.

# 47
  • София
  • Мнения: 62 595
чела съм ги и двамата. Много добри разказвачи, но обективна и дори малко от малко доказуема стоност на написаното - нула.  Тяхното е по-разтегнато и напудрено обяснен ЕЖК. Не били добавки, а били семинари, покрай които всякакви щуротии процъвтяват. Който иска да им се връзва. За мен са екстремисти и човек може да си докара сериозни проблеми от тяхното гладуване. Но както писах за всички подобни алтернативни, няма нито едно проведено изследване, няма никакви статистически данни. Няма как да знаем на колкоо хора е помогнало и на колко е навредило.

# 48
  • Мнения: 19 296
На мен ми е помогнал подобен режим, когато конвенционалното лечение не  помогна. Дреме ми на шапката, че нямало изследвания или че някой не вярвал.

# 49
  • София
  • Мнения: 38 476
Режим, диета е нещо различно. И аз бях на 90 дневната, в която се ограничават мляко и месо и бях добре.

При детоксикацията говорим по-скоро за чудодейни процедури с клизми, машинки с електроди, озон ...
Освен това, лечението започва с изследвания и завършва със специален режим, и накрая като теглим чертата ... какво са 3-4-5 бона за някои хора.

# 50
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Въобще не е лъжа детоксикацията на организма. Казвам го от личен опит и реално оправени проблеми след пречистването.
Стана ми любопитно. Би ли споделила, ако не е прекалено лично
Аз се оказах интоксикирана след дългогодишен прием на антибиотици по няколко пъти в годината, заради определен проблем. Резултатите на финала - 2 лета със слънчева алергия. Ама една такава хубава - от глезените до главата, завършваща с биене на урбазон Tired А след последния прием на антибиотик коремът ми се поду от под гърдите и така 3 месеца изглеждах като в напреднала бременност.  Tired Гадеше ми се, постоянно чувствах глад и по никакъв начин не успях да оправя проблема...то не бяха хапчета, пробитици, алое вера, диети....Няма да описвам през какви класически лекари съм минала и заради инфекциите, и заради корема. Само за слънчевата алергия не съм търсила лечение. Сблъсках се с потресаващо невежество и неглижиране на проблеми. Включително и зад гърба ми бе коментирано, че много съм се вглеждала. И това казано от национален консултант по клинична имунология. При все, че й отивам с папка изследвания, показаващи наличен проблем. След това и на хомеопати съм ходила, ирисова диагностика, акупунктура. Наистина е пълно с ментета. Аз вярвам в алтернативната медицина, но не и в хората, които я разпространяват в България. И не е като да не дадох шанс на класическата медицина преди това, но нямаше как да чакам със скръстени ръце.

Докато не ми казаха за един билкар, който сам си прави билкови извлеци, които нямат нищо общо със запарените чайчета. Две седмици след пиенето на тези билки коремът ми спадна и стана по-плосък от преди. Отървах се от дългогодишния хроничен запек и така вече 2,5 години. Лятото нямам слънчеви алергии. А най-интересното е, че цветът на очите ми се промени. От пъстро зелени станаха почти изцяло зелени Grinning Според ирисовата диагностика тези кафяви впръсквания в ириса отговарят на определни проблеми по конкретни органи и системи в организма.

По мои наблюдения хората не вярват в алтернативната медицина, докато не опрат до нея като последен шанс Wink

# 51
  • София
  • Мнения: 62 595
има сума рецепти с билки, а чайчетата са само малка част от тях. Някои съставки на някои билки са водоразтворими, други са мастноразтворими.

# 52
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
До колкото знам могат да се извличат в спирт, захар, зехтин. Но това са билкарски тънкости, за които едва ли пише кой знае какво в интернет.

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
Това не са само билкарски тънкостии, а всеки фармацевт го учи, чисти знания по химия, има си учебници. А относно билкарите, предпочитам да са регистрирани такива, да са доказали знанията и уменията си. В протилен случай е като да отидеш при врачка,баячка и всеки шарлатанин, който може да ти спретне каква ли не смес със съмнителни качества.

# 54
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Аз съм все още жива и то благодарение на билките Grinning (лекувала съм и други неща с тях, но темата е за детокса)

То хубаво се учи от фармацевтите и има продукти във всяка аптека....ама файда има ли? Не съм чула да е измислено и пуснато в аптечната мрежа някакво революционно билково "лекарство", което да лекува еди какво си или поне да замести традиционните илачи. В повечето случаи се налага комбинация от билки, като за целта трябва много добре да се познават свойствата им и конкретните здравословни проблеми.  Например, ако дадена билка за определен проблем сваля и кръвното в допълнение, а пациентът е с ниско такова, то значи трябва да се добави билка, която вдига кръвното, за да неутрализира ефекта. Отделно билките трябва да са от чисти райони. А не минал манго и измел липата от асфалта.  Grinning Билкарите си спазват и времето на бране. Това знам аз  Peace

# 55
  • Мнения: X
Друг е въпросът, че това влиза в противоречие с интересите на социалната политика на държавата, за която колкото по-кратък е човешкият живот, толкова по-добре. Идеалният случай е да умреш здрав и прав в деня, в който навършиш години за пенсия.

 Joy Joy Joy

Това беше велико!

# 56
  • Мнения: 507
Явно тук се бърка кардинално определението за пречистване на организма/детоксикация или все едно как ще се нарече.

Определението за пречистване  не е 3-4-5 бона или чудодейни машинки и добавки, а съвкупност от всички съществуващи методи по въпроса, които са мноооооого.
Хилядите левове са индивидуален избор на някой си човек. Шарлатаните са навсякъде дори и легално в лекарските кабинети, нивото на медицинските услуги като цяло е на изключително ниско ниво в държавата ни, а сектора в една от най големите кризи в държавата. Дреме му на някой в някаквъв си кабинет че мене ме боляло нещо, толкова а пари са ми взели за нищо.

Те и в аптеката всички лекарства са научно доказани, ама не лекуват голяма част от тях. Какво ме топли мен научното им доказване, след като не могат да помогнат.

Аз лично мога да изброя най малко 5-6 начина за пречистване за които не се дават хиляди....  Но който има нужда ще потърси и ще намери.

За мен лично храната не е единсвената важна причина за болестите. Според мен най важната е друга замърсителите, токсините и алергените от околната среда включително и помещемията домове/офиси/обществени сгради. Според мен храната е след това да кажем на второ място.

# 57
  • Мнения: X
От пъстро зелени станаха почти изцяло зелени Grinning Според ирисовата диагностика тези кафяви впръсквания в ириса отговарят на определни проблеми по конкретни органи и системи в организма.

Еее, това вече е много сериозна работа! Бам един-два литра чай и се трансформираш. Даже личната карта трябва да си смениш, там нали се записва цвят на очите.

# 58
  • Мнения: 124
Най-безопасният детокс е със зехтин и лимонов сок, примесени с вода. Изчиства жлъчката. Това се пие като не се яде нищо или най-много плодове. Прави се най-много за три дни, аз обаче си ям нормално обикновено.

# 59
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Явно доста хора наистина разбираме различно термините. Под детоксикация в съвременният вариант разбирам
чудодейни процедури с клизми, машинки с електроди, озон ...
Освен това, лечението започва с изследвания и завършва със специален режим, и накрая като теглим чертата ... какво са 3-4-5 бона за някои хора.
и всякакви други видове скъпи или евтини "чудодейни" методи с бърз резултат, гарантиращи дълголение и (едва ли не) вечна младост Confused

Джулая, на мен в Бг лекари (да, редовни лекари в болница) са ми изписвали билки за определени заболявания, така че според мен си е много важно да попаднеш на правилният специалист. Но пък и аз съм отгледана с разбирането че дадени билки лекуват, та хич не намирам това за нещо чудодейно, или кой знае колко специално.
В тази връзка за смяна на цвят на очите още не бях чувала, но пък и незнам какво си пила Rolling Eyes

# 60
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз съм все още жива и то благодарение на билките Grinning (лекувала съм и други неща с тях, но темата е за детокса)

То хубаво се учи от фармацевтите и има продукти във всяка аптека....ама файда има ли? Не съм чула да е измислено и пуснато в аптечната мрежа някакво революционно билково "лекарство", което да лекува еди какво си или поне да замести традиционните илачи. В повечето случаи се налага комбинация от билки, като за целта трябва много добре да се познават свойствата им и конкретните здравословни проблеми.  Например, ако дадена билка за определен проблем сваля и кръвното в допълнение, а пациентът е с ниско такова, то значи трябва да се добави билка, която вдига кръвното, за да неутрализира ефекта. Отделно билките трябва да са от чисти райони. А не минал манго и измел липата от асфалта.  Grinning Билкарите си спазват и времето на бране. Това знам аз  Peace

Има рецептурник и в билковите аптеки има фармацевти, също и в тези, в които се приготвят лекарствени форми, и могат да изпълнят, ако им занесеш рецептата или знаеш наименованието на съответната смес. Не зная колко билкови аптеки са останали.
Това, за което говориш е диагностика. Диагностика има право да прави само този, който е квалифициран - лекар, а за да ти предпише съответната билкова смес, трябва и да познава фитотерапията. На билкаря не му е работа да прави диагностика, поне този, който е съвестен. Той може да изпълни това, което отговаря на диагноза, а не на своя глава да диагностицира. 

# 61
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
А, бе, хора. Не съм си сменила цвета на очите  Laughing  Просто от пъстро зелени станаха по-чисто зелени и кафявите впръсквания, даващи пъстротата, намаляха доста. Аз никога не съм се вглеждала регулярно в очите си, че да забележа кога са станали по-пъстри, а и вероятно е ставало постепенно. Трябва да поровя като се прибера да видя дали съм запазила снимка на окото "преди". По лична карта съм със зелени очи и  никой не ме зяпал дали е така  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 557
Би трябвало всеки, който не е спал  в часовете по биология в средния курс да е наясно, че организмът (поне здравият) има достатъчно вградени механизми да поддържа хомеостазата без външна намеса (даже май по-скоро въпреки опитите за външна намеса). От друга страна, и в моя речник думата детокс се промъкна като удобно съкращение за дни за разтоварване.
Иначе... Детоксикацията е нито първият, нито последният мит - надявах се, че темата по-скоро ще проблематизира митовете като цяло, а няма да прерастне в здравословно хвърляне на кални топки. А, и пак преди доста време някой беше писал, че някой бил питал "Почем опиум для народа?"  Party Едно време сънят на разума е раждал чудовища, а в наши дни създава неограничени бизнес възможности във всяка една сфера. Суетата, глупостта и невежеството са невероятен бизнес ресурс.

# 63
  • Мнения: 507
fractal, аз като член на групата от невежите ще ти кажа че ако организма имаше възможността да се чисти сам от всичко........болен човек нямаше да има на тази планета и лекарите и фармацефтите незнам какво щяха да правят, щяха умрат от глад.
Сам по себе си този форум е доказателство че организма не се чисти спонтанно задължително по всички поводи и проблеми. Темите за съвети кой как да излекува една  или друга болест/проблем и търсене на препоръки/отзиви за добри лекари нямат край, както за възрастни така и за деца.
И не всичко е свързано с чревоугодничество за произхода на даден проблем, всичко е много относително и индивидуално.

# 64
  • София
  • Мнения: 62 595
нещо  бъркаш едното с другото. Всеки организъм бай дизайн не може да се справи с всички агенти, които го атакуват, а и е склонен към амортизация. В противен случай само падане на тухла върху главата или изяждане от хищно животно и подобни инциденти биха водели до смърт, а светът отдавна да се е гътнал от глад заради безсмъртието на хората.

Между другото, част от хипохондрията е фокусирането на пациента основно върху боренето на болестта му, целият му живот и съзнание биват подчинени на тази цел.
При всички недостатъци на конвенционалната медицина и печалбарсството на фармацевтичните компании, съществуването им е спасило и спасява повече човешки животи, отколкото които и да е алтернативни практики. Демонизирането на съвременната медицина и фармация и обръщането към всякакви една от друга по-безумни алтирнативни практики е връщане в Средновековието,но тогава поне хората са можели да бъдат оправдани с неграмотността и недостъпността до знания. Сега е Средновековие, но облечено в псевдонаучни обяснения за по-образованите и откровени шамански, мистични и подобни практики за неособено образованите. И моля тук да не се набърква фитотерапията, защото фармацията има предостатъчно информация и  знание относно лечебните растения.

# 65
  • Мнения: 557
Relativity, защо се записа в групата на невежите?
Цитат
ако организма имаше възможността да се чисти сам от всичко........болен човек нямаше да има на тази планета и лекарите и фармацефтите незнам какво щяха да правят, щяха умрат от глад.
Организмът ни всеки ден се "чисти" и ако ние не му създаваме пречки (неправилно хранене, обезводняване, кофти околна среда, стрес, обездвижване, цигари/алкохол/всеки да си избере любимата отрова), макар че компенсаторните му възможности не са неизчерпаеми, цяло чудо е, че няма повече болни хора. От друга страна стареенето и смъртта са естествени процеси, колкото и да не ни се иска да го приемем. Можем ли да се съгласим поне за това?
Лекарите и фармацевтите не ги мисля; ако трябва, ще се преквалифицират - особено ако това е центата, която трябва да платим за свят, в който няма болни хора. Уви...
Когато писах, че суетата, невежеството и глупостта се експлоатират, имах предвид днешните възможности за комерсиализиране на практики, които са безполезни, а често и направо вредни. Не отричам достиженията на народната медицина, на източната медицина, на нанотехнологиите и т.н.; всеки ден се правят толкова много открития, още повече перспективни проекти биват погребани поради липса на финансиране, но така или иначе прогресът не спира. В същото време успешно се продават запери, амулети, добре-познати-успешно-забравени-чудо-супер-храни, всякакви вълшебни хапове... Годжи берито под носа ни се счита за плевел, а китайското се купува прескъпо; профилът на един друг плевел, копривата, е много по-добър от профила на вносната чия, но не е куул; примери много, ужасно много.
С едно изречение, опитах се да кажа, и за съжаление, вероятно, съм се изразила кофти, че в наши дни информация има достатъчно, трябва да се чете, да се търси, да се пита, да се проверява, а не да се доверяваме сляпо.

# 66
  • Мнения: 507
нещо  бъркаш едното с другото. ......................................

Разбира се че бъркам. Дори не съм си и помисляла  че би одобрила някое мое изречение.

Май за теб всеки който има някакъв проблем и изпитва симптоматика е хипохондрик. Като го боли не ще е съсредоточен върху болестта си, ами може и абсолютно само за това да мисли ако нарушава нормалното му ежедневие.
Като не го боли, съсвсем спонтанно няма да мисли за болест.

Нищо и никого не демонизирам и отричам, нищо и никого не възхвалявам и обожавам като теб........формули не съществуват.

С шамани, врачки баячки и чакролози не се занимавам.

Всеки може да говори за каквото  иска свързано с темата включително и фитотерапия, господарите на речника на потребителите се казват модератори и администратори

# 67
  • Мнения: 507
Цитат
цитат fractal: Relativity, защо се записа в групата на невежите?

Е как защо,  защото образованите мислят по друг начин - че пречистването на организма е лъжата на века.

# 68
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
При всички недостатъци на конвенционалната медицина и печалбарсството на фармацевтичните компании, съществуването им е спасило и спасява повече човешки животи, отколкото които и да е алтернативни практики. Демонизирането на съвременната медицина и фармация и обръщането към всякакви една от друга по-безумни алтирнативни практики е връщане в Средновековието,но тогава поне хората са можели да бъдат оправдани с неграмотността и недостъпността до знания. Сега е Средновековие, но облечено в псевдонаучни обяснения за по-образованите и откровени шамански, мистични и подобни практики за неособено образованите. И моля тук да не се набърква фитотерапията, защото фармацията има предостатъчно информация и  знание относно лечебните растения.
Да беше само детокса Tired... А раждането по естественому у дома и умиращите от глупостта на майките си дечица? Ами движението против ваксините? Ами похода за затормозяване на клиничните проучвания? Ритането срещу експерименталната медицина?
Наистина няма никакво извинение за глупостта и невежеството, особено когато са шумни и нахални и се стремят да въведат практики, които биха застрашавали живота не само на глупавите и невежите, но и на останалата попопулация.

# 69
  • София
  • Мнения: 62 595
има си цяла наука за болката. При хронични заболявания, които няма как да бъдат излекувани, единственият начин е да се регулира болката. Относно хипохондрията няма нужда да скачаш на мен -сърдИ се на психиатрите! Донт кил дъ месинджър.
Къде видя да обожествявам и възхвалявам? Проблемът на детоксикациите и прочие алтернативни имена на всякакви практики е, че там каквото и даа му кажат на човек, той гоо прави, а никъде няма листовка, в която да пише "странични ефекти". Щом го няма написано, значи не съществуват такива. А защо няма? Защото всякакви експериментални и клинични изследвания ще покажат липсата на терапевтичен ефект извън плацебо ефекта.

# 70
  • Мнения: 557
Препоръчвам "Пътят към Уелвил" за емоционален детокс. Simple Smile

# 71
  • Мнения: 507
има си цяла наука за болката. При хронични заболявания, които няма как да бъдат излекувани, единственият начин е да се регулира болката. Относно хипохондрията няма нужда да скачаш на мен -сърдИ се на психиатрите! Донт кил дъ месинджър.
Къде видя да обожествявам и възхвалявам? Проблемът на детоксикациите и прочие алтернативни имена на всякакви практики е, че там каквото и даа му кажат на човек, той гоо прави, а никъде няма листовка, в която да пише "странични ефекти". Щом го няма написано, значи не съществуват такива. А защо няма? Защото всякакви експериментални и клинични изследвания ще покажат липсата на терапевтичен ефект извън плацебо ефекта.

Може да има наука за болката, но дали е ефективна дали работи е отделен въпрос.
Хроничните заболявания се лекуват по голямата част от тях..... като хронични синузити, ринити, фарингити, астма, реактивни артрити, пикочо-полови хронични възпаления, стомашно чревни хронични   и прочие са напълно лечими дори и хронифицирали.............
Хроничност не е синоним на нелечимо, за какво му е на човек да си регулира болката до живот като е по лесно да се излекува.
В зависимост от степента на хроничност лека средно тежка и тежка е и продължителността на лечението.
Рабира се че религията в която вярваш академичната  медицина не ги лекува.

С психиатрите си нямам взимане даване, нищо лошо не са ми направили че да им се сърдя.



# 72
  • София
  • Мнения: 62 595
Брях, как наедро-наедро сложи какво ли не в една кошница като подлежащи на пълно лечение! Кога си видяла артрит да бъде излекуван? Интересно, как ще излекуваш хроничен синузит, ако има бактериална инфекция, без антибиотик? Защото вероятно и антибиотиците, това кошмарно откритие на конвенционалната медицина, ти е  в черния списък. Астмата все по-често се свързва с психологически проблеми, а не толкова с органика. ринитите и фарингитите дори няма да ги коментирам, те се оправят. Дай някое сериозно хроничнозаболяване с хронична боллка, което може да се излекува напълно с деетоксикация или кой знае какви алтернативни методи.
Омръзна ми да чета щуротии. С вярващи не споря - на тях каквото и да им каже човек, само подсилва вярата им.

# 73
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Ами.....антибиотиците не лекуват всичко, а като бонус жената гъбясва и яко се влиза в порочния кръг на антибиотиците. Хроничен синузит с години не мога да излекувам....нито с антибиотици, изписани по антибиограма, нито с операция, даваща гаранция 12 години Mr. Green За съжаление не съм открила и правилния алтернативен начин. Но антибиотици отдавна не пия. Евентуално в много краен случай бих кандисала. Ама да ги зобкам като бонбонки за щяло и нещяло, както обичат джипитата.....не, благодаря.

# 74
  • София
  • Мнения: 62 595
щоза залитане от едната крайност в другата - или хич няма даги пием, или ще ги зобаме като бонбонки! някакво средно положение няма ли?

Колкото до хроничния синузит питай Релативити - нали тя казва, че било напълно излечимо!  Wink

# 75
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
щоза залитане от едната крайност в другата - или хич няма даги пием, или ще ги зобаме като бонбонки! някакво средно положение няма ли?
Има и съм го написала - в много краен случай.  Simple Smile Обаче у нас кихнеш-антибиотик, кашляш-антибиотик, пр*днеш-антибиотик. И никой доктор не се сеща да ти изпише противогъбичен препарат, пробиотици., камо ли микробиологично изследване преди всичко (не че лабораториите изследват коректно). Разчита се на естествената интелигентност и любознателност на българина сам да знае и изисква тези неща. И се почва едно налучкване кой антибиотик ще помогне....Сменят се поне 2 вида по 10 дневен прием....охааа, 20 дни зобкане на химии. И това се счита за полезно и безвредно за организма?! И чакаме организмът да се справи и пречисти сам за кой ли път?!

Не съм изтрещяла, не съм хипохондрик и не анатемосвам класическата медицина.  Но бая неща съм видяла за съжаление и съм ги изпитала на собствения организъм.

# 76
  • Мнения: 25 600
А защо трябва да се докараш до антибиотици и да се чудиш как да си чистиш организма след това, вместо да поработиш върху подсилването на имунитета? Защо едни "пият антибиотици като бонбонки" и не знаят що за заболяване са гъбичките, а други само при вида им гъбясват и в ушите?
Профилактиката много ни куца като цяло. И в личен план, и като политика на здравеопазването.

# 77
  • Мнения: 8 879
Тази тема ме навежда на мисълта, че часовете по биология в училище трябва да бъдат увеличени драстично  Mr. Green

Чудя се някой хора що не се върнат в пещерите направо - там ни антибиотици има, ни ваксини, ни вредни енергии и по този начин ще могат да живеят чудно до към 30-40 годишна възраст

# 78
  • Мнения: 557
А защо трябва да се докараш до антибиотици и да се чудиш как да си чистиш организма след това, вместо да поработиш върху подсилването на имунитета?
А де... Поправете ме, ако греша, но както философията на съвременната официална медицина, така и системата на здравеопазване (поне в Европа, доколкото съм изпитвала на гърба си) са ориентирани към диагностика и терапия, а не профилактика, от една страна, и към заболяването, а не болния, от друга. Липсва холистичният подход към пациента като цяло, който е присъщ на, примерно, традиционната ведическа медицина, или китайската (в които основна цел е поддържането на здравето, а не третиране на отклоненията от нормата, когато са се появили и често е твърде късно).

Цитат
Защо едни "пият антибиотици като бонбонки" и не знаят що за заболяване са гъбичките, а други само при вида им гъбясват и в ушите?
На този въпрос си отговорила самата ти по-долу:

Цитат
Профилактиката много ни куца като цяло. И в личен план, и като политика на здравеопазването.
Не искам да ставам цинична, казвайки, че профилактиката куца бай дизайн.  Sad Даже нещо повече - няма лекарска специалност, която да печели от запазване на здравето. Не е и престижно ли, що ли? Цялата уелнес индустрия бъка от медицински неквалифицирани гурута. От друга страна, защо масово хората губят доверие в официалната медицина и търсят алтернативи?

Между другото, ако на някой му е интересно: изрових оригиналната статия, чийто превод е в оригиналния пост и един балансиран, (сп. мен интелигентен) отговор в Huffington Post.

# 79
  • Мнения: 1 167
Най-безопасният детокс е със зехтин и лимонов сок, примесени с вода. Изчиства жлъчката. Това се пие като не се яде нищо или най-много плодове. Прави се най-много за три дни, аз обаче си ям нормално обикновено.

Чудно! А, ако го правиш малко по-продължително, може да изкараш достатъчно количество "жлъчни камъни" за един сапун.

# 80
  • Мнения: 557
Цитат
Чудно! А, ако го правиш малко по-продължително, може да изкараш достатъчно количество "жлъчни камъни" за един сапун.
Joy
Това ми напомня култовата бизнес идея от не по-малко култовия "Боен клуб": да използват мазнинките, получени чрез липосукция за производството на био-органик-нинамкъвоще подмладяващ суперскъп сапун на липосукционираните мацки!

П.С. За Fanito83: може би е по-безопасно да правиш ежедневна профилактика (ежедневен детокс, ако звучи по-добре) с познатия дресинг за салата, който си включва и зехтина, и лимоновия сок. Ето още инфо (за сапонификацията) и ефекта на зехтиненолимоновия детокс.

Последна редакция: нд, 03 яну 2016, 17:11 от fractal

# 81
  • Мнения: 507
Тук положението е станало изключително грозно и подигравателно, и е крадеца вика дръжте крадеца.

fractal,  емоционалния детокс е задължителен за такива като теб и компания.
То не беше" "лайна и злата" " не беше "наивни податливи зависими по подобие на наркоманите",  не беше невежи и т. н до безкрай присмех и обвинения. , сега пък и сапун щяло да се прави от това което излизало от тялото.

Andariel, в крайности залиташ ти.  Боготвориш едно и отричаш друго, а всъщност ти си много по близо до шаманите и духовните практики от колкото мен, незнам защо мен ме пращаш там аз със такива неща не се занимавам. Като прочетох какво означавала астмата според твоите умозаключения се ошашавих напълно, това е толкова комично което говориш. На никакви психилогични причини не се дължи астмата.
Астмата е обструктивен хроничен дихателен проблем с преобладаващ алергичен фактор.
Дължи се на Алергия към растения/полени, към домашен прах и прахови акари, мухъл и плесени, замърсени канали, миризми от прафюми и почистващи и перилни препарати, към хлебарки дървеници и др., към пушек от огън съответно от печки с дърва и въглища, цигари, замърсен въздух с токсини и отрови от промишлени дейности, миризма на спареност в дома, към разни химични вещаства с миризми, алергия към животни, слузообразуващи храни, .........и други знайни и незнайни замърсители или алергени.
В следствие на гореизброените се образува в  дихателната система и тялото слуз и гной(обструкция) под формата на твърда материя която периодично води до пристъпи.
Предприемат се дейтвия по ваденето на обстукцията и се минимизират причинителите от околната среда и проблема се решава, но не става бързо иска време.

Andariel, Ако почна да обяснявам всяка твоя глупост две денонощия няма да ми стигнат.

Аз лично за антибиотици нито дума не съм казала все още, ами се приписват обиди и по този повод. Прекалявате доста. Всичко си има граници. Пие се един два антибиотика, после вече няма смисъл.
Вероятно знаете кой е д-р Ангел Кунчев медийно позната личност от години работи в сферата на заразните и паразитни болести и със сигурност не е шаман, той самия признава резистентността на хората към повечето антибиотици, а защо се получава резистентност заради безразборното им пиене ей така да има. И много лекари мислят като него, за съжаление много лекари ги изписват ей така да се намират на работа без да има нужда.

Like_Smoke, Andariel и кой беше друг като вие кеф ги яжте антибиотиците като бонбони, вредите само на себе си............и за в  бъдеще няма да намерите антибиотик който да ви действа.

# 82
  • София
  • Мнения: 62 595
всичките холикстични всъщност правят от част от прегледа психотерапия. Пациентът иска да бъде изслушан и да си каже не само болежките, а и страховете, заттова и са тлъсти цените за преглед. Това е, което липсва в конвенционалната медицина, защото фондовете не дават пари за време, а за дейности. Познай кога един лекар ще има време един час да прави диагностично интервю и дали някой ще му го плати.

Описаната смес за жлъчката, дето уж прочиствала, никой не може да ме накара да я пия. Не разбирам защо трябва да си тормозя стомаха, жлъчката и черния дроб с това чудо. колкото до изхвърлянето на жлъчни камъни, това адски боли, така че не знам как си го представят това и да не усетят. Възможно е организмът сам да успее да разпадне камъните по някакъв начин, но определено не с въпросната смес.

Що, бе, Релативити, обяснявай всяка моя глупост! Поне ще видим какви са аргументите ти. До "второ нареждане" моите глупости си остават съвсем са поне повече вдъхващи доверие и никой няма да си навреди, ако го приеме.
Резистентността е  ясна, но това не означава да хвърлим антибиотиците в кофата и да разчитаме на али-бали да ни оправят. Когато се налага, хич не се впускам в излишни разсъждения дали да взема или не антибиотика, защото зная какво може да  стане, ако антибиотикът бъде отказан и се разчита на хомеопатии, аюр-веди и всякакви други. Мерси, не ми се мре от бактериална инфекция,  която може да се излекува с един антибиотик!

Относно астмата, не са мои умозаключения. аз самата бях изненадана, но явто фактите сочат натам.  При децата най-често срещаните болести при някаква психо травма или реакция на някакви неблагоприятни събития, са дерматити, алергии и астма. Просто никой лекар няма да рискува да не предпише съответните медикаменти, но много деца и възрастни се оправят след успокояване на семейната, училищната, градинската и пр. обстановки. Не е само мръсният въздух и цигарите провокаторът. Само не разбрах откъде ще дойде тази гной, за която пишеш. Гной в белите дробове е животозастрашаващо.

Последна редакция: нд, 03 яну 2016, 18:08 от Andariel

# 83
  • Мнения: 557
Relativity, смехът не е подигравателен.  Stop Съжалявам, ако си изтълкувала ми намесата в разговора като опит за избиване на кофти настроение и пр. И "Пътят към Уелвил", и "Боен клуб" са просто филми, които по съвпадение засягат част от повдигнатите тук въпроси; затова ги и цитирах. По въпроса за сапуните и чернодробния детокс, ако се интересуваш, виж обяснението в линка. С риск да се повторя, темата е изключително интересна, но ако ще се превърне в нападки на лична основа, то тя ще е просто безсмислена. За съжаление.  

# 84
  • Мнения: 507
Цитат
Само не разбрах откъде ще дойде тази гной, за която пишеш. Гной в белите дробове е животозастрашаващо.
Никъде не съм писала че при астма се образува само гной в дихателната система. Идеализираните и изчистени състояния относно живота са само в твоята глава. Написала съм, че процеса е комбиниран с преоблаващ алергичен фактор, което означава че преобладаваща е слузта, но прекалената слуз в организма води и до по чести други инфекции.
Няма как да има само слуз или само гной,  това е невъзможно, винаги са комбинирани.

# 85
  • София
  • Мнения: 62 595
В следствие на гореизброените се образува в  дихателната система и тялото слуз и гной(обструкция) под формата на твърда материя която периодично води до пристъпи.

това си го написала ти, съвсем собственоклавиатурно.

# 86
  • Мнения: 507
В следствие на гореизброените се образува в  дихателната система и тялото слуз и гной(обструкция) под формата на твърда материя която периодично води до пристъпи.

това си го написала ти, съвсем собственоклавиатурно.

Никъде не съм написала собственоклавиатурно че при астма в белите дробове се образува само гной което си вижда в цитата. Изобщо за бял дроб само дори не съм говорила конкретно, а за дихателна система.

Темата не е за астма конкретно, но като ти е интересно..........астмата не е изолиран процес. Тя е почти винаги в комбинация с алергичен ринит и хроничен фарингит. Това е една и съща болест засягаща един, два органа или цялата дихателна система.
Аз говоря за дихателна система, не за дробове.
Когато се лекува астма се лекува всичко....от най горните синуси до дробовете, аз това нещо не го деля, то е едно цяло. И добрите и здравомислещи пулмолози, алерголози и УНГ също не го делят.
Успеха идва само ако се лекува дихателната система като цяло.

# 87
  • Мнения: 557
Цитат
Когато се лекува астма се лекува всичко....от най горните синуси до дробовете, аз това нещо не го деля, то е едно цяло.
Relativity, лекар ли си?

# 88
  • София
  • Мнения: 62 595
е, поне гнойта не е в белите дробове, иначе съвсем ще е лоша работата. А гной може да има и при синузит, и при ангина. Просто не трябва да се допуска да слиза надолу. Всяко затормозяване веригата към дробовете е проблем.

# 89
  • Мнения: 1 167
Цитат
Когато се лекува астма се лекува всичко....от най горните синуси до дробовете, аз това нещо не го деля, то е едно цяло.
Relativity, лекар ли си?

Да се надяваме, че не е. Инак ще е голяма антиреклама, предвид нещата които прочетох.

# 90
  • Мнения: 507
Цитат
Когато се лекува астма се лекува всичко....от най горните синуси до дробовете, аз това нещо не го деля, то е едно цяло.
Relativity, лекар ли си?

fractal, а ти лекар ли си.

Andariel, а ти.

# 91
  • Мнения: 507
Цитат
цитат Джия: Да се надяваме, че не е. Инак ще е голяма антиреклама, предвид нещата които прочетох.

Искам да посочиш конкретно причината за този си пост.........или си говориш просто ей така общи приказки. Мисля че ще ти е трудно да посочиш и една причина.

# 92
  • Мнения: 1 167
Цитат
цитат Джия: Да се надяваме, че не е. Инак ще е голяма антиреклама, предвид нещата които прочетох.

Искам да посочиш конкретно причината за този си пост.........или си говориш просто ей така общи приказки. Мисля че ще ти е трудно да посочиш и една причина.

Никак не ми е трудно. Laughing Абсолютно всичко написано то теб  Wink Общи приказки мисля, че ясно се вижда кой говори. А, явно ти си от хората, които на всяка цена искат да са прави и последната дума да е тяхна.  Stop

# 93
  • Мнения: 557
Цитат
Когато се лекува астма се лекува всичко....от най горните синуси до дробовете, аз това нещо не го деля, то е едно цяло.
Relativity, лекар ли си?

fractal, а ти лекар ли си.

Andariel, а ти.
Не съм. Би било интересно, ако в темата се появи и лекар, защото тук си теоретизираме без да сме специалисти. Не съм запозната с астмата, но понеже твърдението ти ме заинтересува, пуснах търсачката. Бърз преглед по академичните сайтове (нали не черпиш познания за такива сериозни неяа от сайтове тип Блиц и Лечител?), и общо взето, етиологията на астмата все още е не съвсем известна. Никъде не срещнах твърдение, че астмата е заболяване, което " е една и съща болест засягаща един, два органа или цялата дихателна система.
Аз говоря за дихателна система, не за дробове." Говорят за принципно две основни форми: алергична и идиосинкретична, като алергичната е свързана с патофизиология на IgE (което по-скоро квалифицира астмата като автоимунно заболяване, а не заболяване на дихателната система), a идиосинкретичната се свързва с нарушение на баланса в автономната нервна система (за което може би е говорила Андариел). Не прибежки прегледах само първата странитса с резултатите, цитирани по-горе. Ако обичаш, дай препратки към твоите източници, които подкрепят твърдението (пак ще го цитирам):
Цитат
астмата не е изолиран процес. Тя е почти винаги в комбинация с алергичен ринит и хроничен фарингит. Това е една и съща болест засягаща един, два органа или цялата дихателна система.
Аз говоря за дихателна система, не за дробове.
Когато се лекува астма се лекува всичко....от най горните синуси до дробовете, аз това нещо не го деля, то е едно цяло. И добрите и здравомислещи пулмолози, алерголози и УНГ също не го делят.
Успеха идва само ако се лекува дихателната система като цяло.

# 94
  • София
  • Мнения: 62 595
аз ще ти отговоря - не съм лекар, нито медицинска сестра, нито лаборант, но професията ми е свързана с някои области от медицината.
Та, ти лекар ли си? ПроС въпрос - твой ред е да отговориш.

# 95
  • Мнения: 507
fractal, а не намери ли някъде информация по академичните сайтове че астмата е психичен процес и се лекувала  с успокояване и психотерапия?


На такива обърквации няма да отговарям вадено,  слагано,  залепяно цитирана съм безобразно . Смисъла съсвсем се е разпилял и го няма.
Аз не съм буквоядец. Не съм копирала нищо от никъде за да го намираш във виртуалното пространство дума по дума.

Не мога да разбера кое толкова му е шокиращото и неразбираемо написала и то с прости думи че астма, хроничен фарингит и алергичен ринит са едно и също нещо,  но по различни части на дихателната система.
Лекува се по един и същи начин дори. Вади се обструкцията което е дълъг процес и лекарите не го умеят и за това за тях астмата е нелечима, минимизират се причинителите и така.
Това е моето обяснение, и не само мое ами и на лекарите.............като отидеш на лекар няма да ти направят психологично интервю, а ще ти направят измерване на дишането, снимка, тестове за алергия и други подобни. Много ясно че е автоимунно, тялото възприема разни елементи от околната среда като чужди тела и започва да се бори като образува слуз и тази слуз не се образува само в дробовете а и в други органи които са във вид на кухини и тръби.
Това е болест която навлиза чрез дихателната система и кожата при усложнения и по други органи

Все още не мога да разбера къде е големия проблем ........

Джия, има опция отписване от тема не си задължена да четеш "глупостите ми"

 
    

Последна редакция: нд, 03 яну 2016, 20:15 от relativity

# 96
  • София
  • Мнения: 62 595
аз ли нещо съм пропуснала в поста ти, или ти не си отговорила на въпроса дали си лекар или не? И аз, и Фрактал отговорихме. Твой ред е. Не че е много трудно да се досетим, че не си лекар, но поне постъъпИ честно и сама го кажи. никой няма да те ухапе.

Силният емоционален стрес е посочван като един от факторите, отключващи астма. веднъж отключени, при всяка стресоваситуация оррганизмът реагира. терапията е с цел да се успокои детето и да се справя по-успешно със стресовите ситуации и да не се стига до пристъпи.

# 97
  • Мнения: 1 167
Не знаех, че темата е нечия собственост. Дали да използвам опцията за отписване си е изцяло мое решение и не се тревожи, удобно прескачам постовете ти.  Peace

# 98
  • Мнения: 557
fractal, а не намери ли някъде информация по академичните сайтове че астмата е психичен процес и се лекувала  с успокояване и психотерапия?
Най-интересното е, че намерих; а и ти можеш да намериш - интересни неща пише.

Цитат
На такива обърквации няма да отговарям вадено,  слагано,  залепяно. Смисъла съсвсем се е разпилял и го няма.
Аз не съм буквоядец. Не съм копирала нищо от никъде за да го намираш във виртуалното пространство.
Е какво да обсъждаме тогава? Ти вярваш в нещо, което не можеш да докажеш, а това, което аз прочетох противоречи на това, което твърдиш. Добре, че не сме лекари.

Цитат
Не мога да разбера кое толкова му е шокиращото и неразбираемо написала и то с прости думи че астма, хроничен фарингит и алергичен ринит са едно и също нещо,  но по различни части на дихателната система.
Нито е шокиращо, нито е неразбираемо, просто не е вярно.

Цитат
Много ясно че е автоимунно, тялото възприема разни елементи от околната среда като чужди тела и започва да се бори като образува слуз и тази слуз не се образува само в дробовете а и в други органи които са във вид на кухини и тръби.
Това е болест която навлиза чрез дихателната система и кожата при усложнения и по други органи
Според теб, какво значи "автоимунно"? Това, че "тялото възприема разни елементи от околната среда като чужди тела и започва да се бори " (това, което ти пишеш)? Или това: "Автоимунните заболявания са група заболявания, характеризиращи се с хиперактивност на имунната система, която сама разрушава и унищожава здрави тъкани, клетки и органи в собствения си организъм." (източник уикипедия). Предавам се, че почвам да се чувствам като трол.

Цитат
Все още не мога да разбера къде е големия проблем ........
Големият проблем, сп. мен е, че информацията не се възприема критично, че не се прави дори опит за вникване в смисъла, да се проверява достоверността на източниците, да се мисли, а се правят погрешни изводи, които понякога водят до кофти последствия.

# 99
  • Мнения: 507
.

Последна редакция: нд, 03 яну 2016, 21:05 от relativity

# 100
  • Мнения: 507
Andariel
На никого не съм задавала въпрос лекар ли е.........абсолютно целенасочено  съм поставила точка. Мен ми безразлично лекари ли сте, вижда се че е риторично. Аз съм или не съм нищо не променя, без значение е. Каква честност се намесва тука.


Но съм изпуснала да коментирам нещо много важно
Цитат
a идиосинкретичната се свързва с нарушение на баланса в автономната нервна система (за което може би е говорила Андариел)
За автоимунната причина говорих.  Сега за другата "баланса на автономната нервна система"
Автономна нерва система означава вегетативна нервна система.
Проблемите на вегетативната нервна система са абсолютно недоказуеми, лекарите разчитат само на бялата си престилка и титлата доктор пред името си. На прост български език когато един лекар ти каже че имаш вегетативна дистония, означава незнам какъв ти е проблема незнам какво ти е.
Вегетативната дистония е етикет оправдание за незнанието/невъзможността да се постави диагноза и проведе лечение.


Потвърждавам безобразно си ме цитирала с изгубен  смисъл.
Аз със вярвания не се занимавам вие се занимавате.

Ти така ли учиш медицина цитираш разни неща без да ги разбираш.

Цитат
хиперактивност на имунната система, която сама разрушава и унищожава здрави тъкани, клетки и органи в собствения си организъм
С вас е тежко да се говори, много тежко, каква ви е целта нерзбирам. Автоимунноста за която ми говорреше беше отнесена към астмата и аз съм ти отговорила в него смисъл.
Няколко души поставени в една и съща среда с определени алергени едни ще се разболеят други не, в зависимост каква им е генетичната конституция. На едни им е хиперактивна имунната систена на други не.


Толкова  безмислено е това тук и то само някой да развенчаел мита за пречистване на тялото!!!


Отиди питай алерголог астмата и алергичния ринит едно и също ли са  по различни органи ......и тогава говори.


# 101
  • София
  • Мнения: 62 595
А защо тогава не отговориш на моя и на Фрактал въпрос дали си лекар? какво толкова, трябвасамо да кажеш да или не!
И да, има значение. Ако си лекар и това, което пишеш е това, което знаеш, и начинът по който представяш нещата е така, както мислиш, и ако на всичко отгоре практикуваш, то това в един момент ще навреди на някого от пациентите. Надявам се да не си лекар.

# 102
  • Мнения: 507
А защо тогава не отговориш на моя и на Фрактал въпрос дали си лекар? какво толкова, трябвасамо да кажеш да или не!
И да, има значение. Ако си лекар и това, което пишеш е това, което знаеш, и начинът по който представяш нещата е така, както мислиш, и ако на всичко отгоре практикуваш, то това в един момент ще навреди на някого от пациентите. Надявам се да не си лекар.

Уточни кое ще навреди на "пациентите ми"
Черно на бяло да го видя. Кое?

Обхванала ви е някаква абсолютна мания, натрапливост, обсебване че пречистването на тялото е едва ли не престъпна дейност, и практикуващите трябва да ги издирват с полиция.

# 103
  • София
  • Мнения: 62 595
как да ти кажа, всичко, което пишеш е някак сбъркано, като в криво огледало.

# 104
  • Мнения: 507
как да ти кажа, всичко, което пишеш е някак сбъркано, като в криво огледало.

А може би твоето огледало е криво.
За пореден път чета че съм вредна и никой не може да посочи с какво.

# 105
  • Мнения: 557
И що реши, че уча медицина?! Хахаха, е не...
От обучението по биология в гимназиалния курс (преди повече от 30 г.) си спомням какво е автономна нервна система, и да, синонимното и наименование е вегетативна нервна система - трябваше и двете ли да ги посоча? Вегетативната дистония обикновено се нарича вегетативно-съдова дистония, и ако тъй като пак пишеш наизуст, без да посочваш източници, няма да си губя времето да ти издирвам препратки, че и там нещата съвсем не са такива, както ги представяш.
Не знам за каква автоимунна причина говориш, но е факт, че автоимунната реакция не се предизвиква от външни фактори (те са екзогенни, т.е. чужеродни, предизвикват имунна реакция, не автоимунна, която е патологична, хиперчувствителност към сообствения си организъм). Алергените, били те храна, полени, битова химия, замърсители на въздуха са екзогенни фактори, те просто няма как да предизвикат автоимунна реакция.
Виж, твоя си работа. Ако искаш, чети; ако искаш, мисли; ако искаш, с вуду се занимавай. Демокрация. Но вместо да се засягаш, когато някой в темата те моли да обосновеш твърденията си по някакъв начин, просто кажи "аз така мисля" и ще е ясно, че диалогът е в задънена улица.  Peace

# 106
  • Мнения: 507
Да, демокрация е.
Който иска да си лекува асмата с психотерпия и симптоматично моментно овладяване на пристъпите негова работа........и защо се говори за деца незнам проблем ходещ по малки големи всякакви хора. Който иска ще изчисти обструкцията. Свободна воля.....

Ти си буквоядец, нямаш мнение, какво пишело незнам си къде ............. и при вегетативната система ли греша.
Намери няколко души с такава "диагноза"/етикет вегетативна дистония и ги питай как са им я поставили. Никак, наизуст, предположения.........няма изследвания за това.
Къде и какво твърдение обоснова с научен труд, източници ! Единственото което правиш е да отричаш всяка моя дума заради някакво изяждане на букви в някаква статия bez да мислиш.

Истинската медицина не е в препратки, статии и учебници, не напразно един току що завършил лекар е все още никой, защото запознаването с истинската медицина му предстои.
Смешно ми е обикалянето ти по статии

А преди малко по телевизията даваха реклама за детоксикираща добавка която се продава в аптеките. Явно не само шарлатани, бизнесмени и измамници се занимават с това, ами и фармацевти и лекари.

Последна редакция: нд, 03 яну 2016, 22:36 от relativity

# 107
  • Мнения: X
Бърз и лесен детокс
1. Изтискайте един лимон
2. Сипете малко зехтин
3. Смесете с вода

Този детокс изчиства жлъчката от камъни и черния дроб. Лимонът има витамин С, а зехтинът е от полезните мазнини. Водата хидратира. С този детокс и лека храна (предимно плодове и зеленчуци) от 90 килограма станах 63. Peace

# 108
  • Мнения: 557
Да, демокрация е.
Който иска да си лекува асмата с психотерпия и симптоматично моментно овладяване на пристъпите негова работа........и защо се говори за деца незнам проблем ходещ по малки големи всякакви хора. Който иска ще изчисти обструкцията. Свободна воля.....

Ти си буквоядец, нямаш мнение, какво пишело незнам си къде ............. и при вегетативната система ли греша.
Намери няколко души с такава "диагноза"/етикет вегетативна дистония и ги питай как са им я поставили. Никак, наизуст, предположения.........няма изследвания за това.
Къде и какво твърдение обоснова с научен труд, източници ! Единственото което правиш е да отричаш всяка моя дума заради някакво изяждане на букви в някаква статия bez да мислиш.

Истинската медицина не е в препратки, статии и учебници, не напразно един току що завършил лекар е все още никой, защото запознаването с истинската медицина му предстои.
Смешно ми е обикалянето ти по статии

А преди малко по телевизията даваха реклама за детоксикираща добавка която се продава в аптеките. Явно не само шарлатани, бизнесмени и измамници се занимават с това, ами и фармацефти и лекари.

Права си. За всичко си права. Отивам да се срамувам в ъгъла. И като истински буквояд, отсега нататък почвам да пиша фармацеФти, защото ти така пишеш, следователно е вярно.

# 109
  • Мнения: 557
Бърз и лесен детокс
1. Изтискайте един лимон
2. Сипете малко зехтин
3. Смесете с вода

Този детокс изчиства жлъчката от камъни и черния дроб. Лимонът има витамин С, а зехтинът е от полезните мазнини. Водата хидратира. С този детокс и лека храна (предимно плодове и зеленчуци) от 90 килограма станах 63. Peace
Що така анонимно? Ако някой го направи без да има камъни в жлъчния мехур, няма да му навреди, напротив - ще прекара няколко нирванни минути в тоалетната, броейки зелените лъскави "камъчета", които е произвел. А ако не дай боже (атеист съм, изразът е такъв) действително има камъчета и те тръгнат да излизат, предизвиквайки криза, налагаща хирургична интервенция - на кой телефон да се обадят да благодарят за съвета?
 Peace
П.С. Същите камъчета можете да си направите с лимонов сок, зехтин и миксер, помествайки сместа в хладилника след разбъркването. Това съм го правила, понеже си падам по молекулярна кулинария.

# 110
  • Мнения: 507
Като няма какво да каже човек почва да се занимава с правопис,  с лични нападки и всичко извън темата.

Анонимен, не трябваше ще те изядат сега.

# 111
  • Мнения: 557
Като няма какво да каже човек почва да се занимава с правопис,  с лични нападки и всичко извън темата.

Анонимен, не трябваше ще те изядат сега.
Права си. Както винаги.  Laughing

# 112
  • Мнения: X
То ако така лесно ставаха кризи не трябва нищо да ядем по твоята логика, да забраним лимона и зехтина.  Laughing Това премахва съвсем малки камъчета и песъчинки, няма чак такава прочистваща сила, че да тръгнеш да изхвърляш и големите. И определено ако го правиш редовно и ядеш предимно зеленчуци и плодове ще отслабваш доста. Да отбележа, че тогава спрях и повечето житни и тестени. Peace

# 113
  • Мнения: 507
Като няма какво да каже човек почва да се занимава с правопис,  с лични нападки и всичко извън темата.

Анонимен, не трябваше ще те изядат сега.
Права си. Както винаги.  Laughing

Умори се нали да ходиш да търсиш ?отговори? по статии,  не е лесна работа.

Я да опитам нещо.
Детоксикацията не е лъжата на века!

# 114
  • Мнения: 557

Умори се нали да ходиш да търсиш ?отговори? по статии,  не е лесна работа.
Права си.
Цитат
Я да опитам нещо.
Детоксикацията не е лъжата на века!
Колко си права...

# 115
  • Мнения: X
Ако докторите си вършеха работата и не рушаха нещо за да поправят друго нямаше хората да прибягват до алтернативни методи като натуропатия, хомеопатия, билкари и т.н.

# 116
  • София
  • Мнения: 62 595
Изкарвайте вие камъчета, да се запречат в жлъчния канал, пък тогава ще играе ножът! От алтернативната детоксикация с вадене на жлъчни камъни някои кацат при омразните лекари, че и на всичко отгоре в хирургията. Щури хора!

Мнго обичам, когато някой, който е абсолютно неккомпетентен, започне да обвинява друг, който има някакви поне баззови знания, в буквоядство. Както казват адвокатите по филмите, нямам повече въпроси, свидетелят е свободен.

# 117
  • Мнения: 507
.............

Мнго обичам, когато някой, който е абсолютно неккомпетентен, започне да обвинява друг, който има някакви поне баззови знания, в буквоядство. Както казват адвокатите по филмите, нямам повече въпроси, свидетелят е свободен.

Нали искате доказателство за всичко. Ти какво доказателство даде че аз съм абсолютно некомпетентна, или просто забрави да кажеш че това е твое мнение.
Присмял се хърбел на щърбел, че вие двете само това правите в тази тема обвинения в невежество

Човека пил зехтин и лимон и ще го изкарате луд.

# 118
  • София
  • Мнения: 62 595
пилият зехтин и лимон няма да е луд, а подрискан.
Абсолютно некомпетентна си. Липсват ти базови познания по всичко. Ако беше прочела поне двайсет страници от някой учебник, щеше да си проличи. Ей, на, в Клюкарника имаа една нова тема за практикуването на натуропатия, хомеопатия и пр. В първия момент помислих, че си я пуснала ти, после стигнах до извода, че авторката е твой клонинг или копие. И тя така - лекарите лоши, майната му на ученето на медицина, обаче много знаела покрай собственотоси заболяване и искала да става хомеопат, натуропат или аконе стане това, поне психологически съвети да била давала! та, и ти си същата, като нищо ще си повярваш.

# 119
  • Мнения: 507
пилият зехтин и лимон няма да е луд, а подрискан.
Абсолютно некомпетентна си. Липсват ти базови познания по всичко. Ако беше прочела поне двайсет страници от някой учебник, щеше да си проличи. Ей, на, в Клюкарника имаа една нова тема за практикуването на натуропатия, хомеопатия и пр. В първия момент помислих, че си я пуснала ти, после стигнах до извода, че авторката е твой клонинг или копие. И тя така - лекарите лоши, майната му на ученето на медицина, обаче много знаела покрай собственотоси заболяване и искала да става хомеопат, натуропат или аконе стане това, поне психологически съвети да била давала! та, и ти си същата, като нищо ще си повярваш.
Мисля че мина всякакви граници!!!
Аз не съм привърженик на хомеопатия, смятам че тя не лекува.
Не съм определяла никъде лекарите като лоши и наречените от теб алтеративни методи като добри.
Никъде не съм отричала ученето на медицина, напротив даже съм на мнение че всеки занимаващ се с нещо алтернативно трябва да има и медицинско образование. Само отбелязах че истината е най вече в практиката. Аз лично не бих отишла при един 30-35/36 годишен лекар

Последния ти пост е нагъл, аз нямам нищо общо с този образ който фантазираш.

# 120
  • Мнения: 557
пилият зехтин и лимон няма да е луд, а подрискан.
Абсолютно некомпетентна си. Липсват ти базови познания по всичко. Ако беше прочела поне двайсет страници от някой учебник, щеше да си проличи. Ей, на, в Клюкарника имаа една нова тема за практикуването на натуропатия, хомеопатия и пр. В първия момент помислих, че си я пуснала ти, после стигнах до извода, че авторката е твой клонинг или копие. И тя така - лекарите лоши, майната му на ученето на медицина, обаче много знаела покрай собственотоси заболяване и искала да става хомеопат, натуропат или аконе стане това, поне психологически съвети да била давала! та, и ти си същата, като нищо ще си повярваш.
Мисля че мина всякакви граници!!!
Аз не съм привърженик на хомеопатия, смятам че тя не лекува.
Не съм определяла никъде лекарите като лоши и наречените от теб алтеративни методи като добри.
Никъде не съм отричала ученето на медицина, напротив даже съм на мнение че всеки занимаващ се с нещо алтернативно трябва да има и медицинско образование. Само отбелязах че истината е най вече в практиката. Аз лично не бих отишла при един 30-35/36 годишен лекар

Последния ти пост е нагъл, аз нямам нищо общо с този образ който фантазираш.

Правя последен опит. Чети и мисли; чети и проверявай; проверявай и мисли; бъди честна към себе си - ако не знаеш нещо, провери, какво означава, чети, учи се, сверявай източниците и *мисли*; питай; не е срамно да не знаеш - срамно е да си кон с капаци (нещо повече, опасно е); мисли. Неудобно ми е да го пиша, защото не искам да подценявам ничия интелигентност, но един интелигентен човек ще разбере, а комплексарите - е, те ще се защитават, макар че няма смисъл. Не знам какво да ти напиша, за да разбереш, че никой тук не ти мисли злото, не те напада, не държи да те компрометира (как може да компрометираш анонимник?). А ако просто искаш гъделичкане на егто - ами, Relativity, супер си.

# 121
  • Мнения: X
А какво ще кажете за дигиталния детокс, диета без мобилни телефони, компютри и техника? Според последните проучвания паническото разтройство, нервози и депресии се причиняват от техниката - тя ни облъчвала, променяйки процесите, протичащи в телата ни и по-чувствителните хора реагират като получават депресии, паники и подобни. Това била причината поради която едно време като е нямало толкова техника и електроника почти никой не е бил депресиран, а с времето все повече хора страдат от това. Колкото повече използваме електроника, толкова повече ни се променяло биополето. Ако има как вземете си отпуск за 1-2 седмици и не ползвайте мобилен телефон, таблет и компютър, не влизайте в Интернет. Ще започнете да се чувствате все по-добре и по-добре.  Peace Все повече и повече се откъсваме от природата и се заграждаме с техника и искаме да сме добре.

Последна редакция: пн, 04 яну 2016, 00:16 от Анонимен

# 122
  • Мнения: 557
А какво ще кажете за дигиталния детокс, диета без мобилни телефони, компютри и техника? Според последните проучвания паническото разтройство, нервози и депресии се причиняват от техниката - тя ни облъчвала, променяйки процесите, протичащи в телата ни и по-чувствителните хора реагират като получават депресии, паники и подобни. Това била причината поради която едно време като е нямало толкова техника и електроника почти никой не е бил депресиран, а с времето все повече хора страдат от това. Колкото повече използваме електроника, толкова повече ни се променяло биополето. Ако има как вземете си отпуск за 1-2 седмици и не ползвайте мобилен телефон, таблет и компютър, не влизайте в Интернет. Ще започнете да се чувствате все по-добре и по-добре.  Peace Все повече и повече се откъсваме от природата и се заграждаме с техника и искаме да сме добре.
Записвам се за доброволец-канарче.  Party
Дефинирай "детокс", ако обичаш, че тук се овъртолихме, а дефиниция липсва.
Ако искахме да живеем в свят без "дигитални интервенции", щяхме да мигрираме в Тибет. Е, май повечето не сме. Искаме някакси да живеем в нашия си свят и да го правим - по възможност - здравословно. Предложения?

# 123
  • Мнения: 507
Цитат
Правя последен опит. Чети и мисли; чети и проверявай; проверявай и мисли; бъди честна към себе си - ако не знаеш нещо, провери, какво означава, чети, учи се, сверявай източниците и *мисли*; питай; не е срамно да не знаеш - срамно е да си кон с капаци (нещо повече, опасно е); мисли. Неудобно ми е да го пиша, защото не искам да подценявам ничия интелигентност, но един интелигентен човек ще разбере, а комплексарите - е, те ще се защитават, макар че няма смисъл. Не знам какво да ти напиша, за да разбереш, че никой тук не ти мисли злото, не те напада, не държи да те компрометира (как може да компрометираш анонимник?). А ако просто искаш гъделичкане на егто - ами, Relativity, супер си.
Fractal, много се надявам за каквото и да е опита ти да е последен!  Супер егото  и фанатизма са у вас и се държите с хората  неподдържащи вашите  вярвания не просто като с различно мислещи, …….а като с невменяеми,  като с психопатни  типажи  имащи нужда от помощ и наблюдение щото щели  да навредят на някой .  Грозно и жалко ви е поведението. Не можах да разбера защо говорихте  с фантазията ви за моето мислене,  а не с мен.
Andariel, колко  неща сте/си способни да изфантазирате че съм писала и мисля, след като аз не съм, какъв вид наглост е това!  Може да си запозната с темите от алтернативния форум за розово-бонбонени наивни позитивни мисления и духовни практики, за лечение с почуквания тук там по тялото, хомеопатия и прочие, защо аз трябва да имам общо с това!

fractal,  чети от повече от един източник,  проверявай, сравнявай. Питай хора не е срамно, най вече от практиката. На първо място мисли.    Четат се много неща като натрупване във времето плюс придобит опит или някакви наблюдения все пак и тогава могат да се правят  по кардинални изводи......а не след първата случайна статия.  Не било обструкция, било автоимунно, ……не шия ами врат.
Астмата и алергичния ринит са  автоимунно заболяване, при тях има  повишена чувстителност  по отношение на различни дразнители. Причината е в човека в повишената му чувствителност/хиперактивна имунна система образуваща дебел слой обструкция,  а не във външния дразнител.
Като незнаеш бъди честна със себе си!
Чети, потърси, какво означава синоним и синонимни изрази……………и че различен словоред може да има един и същи смисъл.

Да, трябва да се чете, да се проверява, но и да се мисли.  Да не се   доверява човек сляпо  на лекар, статия,  учебник, лечител, шаман,  лекарство или билка.  За това се търси и повече от едно  мнение,  диагнозата и лечението на даден човек не ги пише никога в учебника,  освен назубрени знания се иска и мислене/логика, практическа интуиция и нюх, комбинативно, гъвкаво и еклектично мислене. Справочник с готови решения няма.
За това и един човек получава различни диагнози и лечения ако посети повече от един лекар,  дори  гледащи едно и също изследване могат и често се случава да виждат разлчини неща..





# 124
  • Мнения: 507
Прочети, провери, потърси питай лекари,  реално боледуващи. Питай не е срамно. Не отричай заради егото си без проверка. Не съм  направила аз това откритие за астмата то е независимо от мен, че симптоматиката при този проблем се дължи на дихателна обструкция, и че астмата и алергичния ринит и фарингит се съпровождат едно с друго. Нещата винаги са комбинирани, но някое състояние от тези преобладава повече и то се поставя  като диагноза. Аз нова медицина не измислям, но виждам че ти го правиш.
Провери как ще реагира лекар алерголог/пулмолог на твоите твърдения за разделение и разграничаване на горепосочените заболявания и психичния им произход и начин лечение. Проверявай всичко!

Провери,  поразпитай, лекари има ли уред и изследване което да доказва вегетативна дистония, как поставят такава ?„диагноза“?/ етикет………….. защо я поставят.
Това диагноза ли е изобщо, какво е.
В момента не си наясно с тези неща...
 
Четете,  проверявайте първо не е срамно има ли поне един човек някъде попаднал в хирургия след употреба на зехтин и лимон и забележете най важното разредени с вода.

Четете, питайте запознати с резистентността на населението към антибиотици. Това се обсъжда от лекари на най високо ниво както в България така и по света, не е мой егоцентричен психопатен порив.  И какъв процент от хората взимащи антибиотици реално имат индикации за пиенето им….малък. Пият ли се антибиотици изобщо при температура до 38 градуса.


Аз съм за всичко което е ефективно без значение академична медицина ли е или нареченото от вас алтернативно лечение, ……………..и съм против всичко  за което се прибират парите на хората и насреща им се дава нищо без значение академична медицина ли е или алтернативна, с фантазните ви квалификации  нямам нищо общо.


# 125
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
relativity, съвсем добронамерено ти беше казано вече няколко пъти в тази тема, че мълчанието е злато. Време е да се възползваш от този съвет, защото безкрайно много се излагаш.

# 126
  • Мнения: 507
relativity, съвсем добронамерено ти беше казано вече няколко пъти в тази тема, че мълчанието е злато. Време е да се възползваш от този съвет, защото безкрайно много се излагаш.

Не можеш да посочиш с какво се излагам нали.

Мълчанието е злато, съвсем добронамерено ти казвам да се възползваш от този съвет.... в противен случай напиши нещо конкретно.

# 127
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Беше ти написано вече. Многократно.

# 128
  • Мнения: 507
Беше ти написано вече. Многократно.

Дори и един път никой не си направи труда да напише с какво се излагам и съм опасна.

# 129
  • София
  • Мнения: 62 595
ще се опитам да го формулирам по-ясно - това, което си написала има някаква доза здрава основа,  процента, но е така смесено с полуистини и откровени неистини=лъжи, че спетента на доверие в казаното пада драстично. Относно учебниците, искрено се надявам студентите да си четат учебниците съвестно, защото без това, което е написано там, няма как да надграждат от опит. Най-добрите лекари, с които съм общувала сигурно в твоите очи са били направо зубрачи, защото се оказаха от отличниците на випуските си. Да минеш изпит с тройка е нещо, все пак минаваш, но се чудя какво точно от необходимото за изпита от учебника е в тази тройка и кой ли пациент ще се окаже каръкът лекарят да не знае важните части от материала за оценки над 3.
Относно антибиотиците - да, използват се на широка нога, но за твое съжаление по нашенско сме все още на опашката. Европейските и др. клиники водят по прекомерна употреба на антибиотици. А антибиотиците не се назначават толкова от личните лекари, а се използват по подразбиране във всички болници по света, за да се избегнат вътреболнични инфекции и усложнения при оперативни намеси. ИЗвинявай, ама хич не протестирам, когато в хирургичното слагат антибиотици, защото едва ли ще е утеха за пациента да развие инфекция, защото са решили да икономисат от антибиотика. За цялото население не знам колко е резистентно, защото резистентността е индивидуална. На мен ми се е случвало при две поредни микробиологии батериите да реагират на различни антибиотици. Какво, ще излезе антибиограма и аз няма да взема антибиотик, разчитайки че ще ми серазмине без него? Мерси! Това, че Т е 38 нищо не означава и не показва нито вида, нито силата на инфекцията. Затова при съмнения за бронхит, изобщо не бих се колебала за Зинат, примерно (ако правилно помня името), защото няма да ми се рискуват усложнения. Та, когато трябва, просто трябва! Хич не ме интересува глобалната резистентност или количества използвани антибиотици.
Ами, не, не ми е от розовото в алтернативния, дори когато чета понякога там, ми се изправя косата какви неща се пишат! И не само се пишат, ами се и правят!

Ха, сега, темата към мобилните и изобщо техниката с вълни ли се пренасочи! Дай сега, няма даползвам мобилен и пр., защото щели да ми причинят едно или друго! Какво беше, психични отклонения - депресии и паники? Трябва да се вкара в новата класификация на болестите - последствия от употребата на мобилни телефони за потребяващите ги!

# 130
  • Мнения: 507
Цитат
ще се опитам да го формулирам по-ясно - това, което си написала има някаква доза здрава основа,  процента, но е така смесено с полуистини и откровени неистини=лъжи.........

Аз не съм лъжец, но ти явно си нагъл фантазьор и не можеш да се измъкнеш от този си навик.

Изпит по медицина не трябва да се минава с тройка, а с възможно най високата оценка. Но това е необходимо, но не и достъчно условие да си добър лекар, .....това съм написала а не твоите фантазни глупости спрямо мен че не трябвало да се учи.  
Най добрите лекари с които си общувала няма от къде да знаеш какви са в моите очи, когато аз се запозная и общувам с тях кои точно са какви са,  едва тогава мога да имам мнение за тях.


Антибиотиците си имат предназначение и се използват и трябва да се изплзват когато има индикации за това, а не да  се използват като профилкатика за всеки случай.........това съм написала.
Аз не съм против приемането на такива лекарства принципно изобщо, каквото искаш да внушиш на следящите темата. Къде прочете че съм против ползването им в хирургични отделения, аз също не протестирах когато приемах такъв след операция и от тогава четири години не съм ползвала такова нещо!
Антибиотици си се изписват от доста лчини лекари и то наизуст без микробиологични изследвания.

Нали се влияете много от сттатии. Ами  по умен човек от теб казва други работи.
"В България се изписват повече и по-скъпи антибиотици, отколкото в ЕС" - проф. д-р Тодор Кантарджиев
http://www.segabg.com/article.php?id=752713


Последна редакция: пн, 04 яну 2016, 20:10 от relativity

# 131
  • Мнения: 507
"България, Гърция и Италия са страните, които използват най-много антибиотици"
Статия която не е писана от мен
http://www.blitz.bg/article/28726


Друга статия коята не е писана от мен
"Три пъти повече антибиотици се пият в България в сравнение с другите ЕС-членки"
http://e-zdravey.com/bg/tri-pati-poveche-antibiotitsi-se-piyat-v … ugite-es-chlenki/

# 132
  • София
  • Мнения: 62 595
аз от статии не се влияя, а най-зубраччески чета учебниците и учебна литература. нали се сещаш, онази, която обикновено е в библиографията, но рядко някой й обръща внимание.

Да, сега може да се е оказало така. Преди десет години франзуците бяха вдигнали пушилката за антиибиотиците, покрай тях са задействани програми. Към сегашния момент може да се е променило съотношението, дсе пак десет години имат значение.
Колкото до антибиограмите, самите ЛЛ не предлагат антибиограма, защото това би означавало да си изгърмят направленията за нула време. В допълнение много често при остро състояние няма кога да се чака антибиограмата да излезе, а веднага трябва да се направии нещо. Три ди чакане дали ще се стабилизира човек сам, ппосле охиване на лекар и още три дни поне антибиограма, на четвъртия  ти изписват, а докато започне  да действа антибиотикът, пак трябват минимум 24 часа. Та, ето ти седмица без лечение. Извинявай, ама за една седмица чакане човек може да се гътне или да се озове в тежко положение в болницата. Аз не бих рискувала, пък който иска - негова воля. Затова включват обичайния за диагнозата, докато излезе антибиограма.

# 133
  • Мнения: 507
От кога не се влияеш от лекари и статии,  от днес ли......... Нали обвинението към мен беше че не съм проверявала какво мислят лекарите и учените.


Явно искаш още три статии не ти стигат:

"50% от антибиотиците в Европа се изписват неправилно, сочат данни на Европейската комисия. Според българските специалисти у нас този процент е по-висок. "
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=305770



" " "Думата „антибиотик“ винаги е била символ на чудесата в съвременната медицина. За жалост, от създаването на първите антибиотици преди 80 години досега съществува криза, свързана със създаването им по много причини. Това заяви по повод  Европейския ден на антибиотиците – 18-ти ноември  проф. Енчо Савов – началник катедра „Военна епидемиология и хигиена“ и на лаборатория „Микробиология“ към ВВМА.  
Проф. Савов подчерта, че поради неблагоразумна  употреба на антибиотици, стигнахме дотам, че е много трудно да се подбере комбинация от няколко антибиотика, които да лекуват болни с тежки бактериални инфекции. Това засяга предимно пациентите, които са в интензивните отделения на болниците или в клиниките с висок риск за развитие на инфекцията. По думите му, трябва много да се внимава при избора на антибиотик и в това, дали изобщо да се използва антибиотик, защото се оказва, че и във високо развита страна като Америка, около 50% от антибиотиците, които се ползват, се оценяват като неправилно използвани. Да не говорим за нашата страна, в която нямаме такава статистика и не знаем по какъв начин се използват антибиотиците. Грешката е много голяма, особено във ветеринарната медицина и в селското стопанство, когато се подпомага растежът на животните. Оттам се създават нови пуловеза развитието на резистентност към определени антибиотици, подчерта проф. Савов.
Пациентите обаче не са толкова виновни, колкото колегите, които изписват безразборно антибиотици в много случаи, за да се застраховат от възможни  грешки, уточни проф. Савов. Според него при настинки се изписват твърде много антибиотици………………………........................................................................." " "
http://bnr.bg/plovdiv/post/100627392/antibioticite-trabva-da-se- … avat-blagorazumno

Последна редакция: пн, 04 яну 2016, 20:08 от relativity

# 134
  • София
  • Мнения: 62 595
на всяка вестникарска статия глеедам с едно наум. Много често се получава като във вица с компютрите и компотите.
Добре де, статията не противоречи на това, което аз писах! очевадно не съм за безразборното използване на антибиотици, но пък и не бих рискувала своя или чужд живот, само и само да не се дава антибиотик. Не резбирам какво се опитваш да доокажеш с тези статии.

# 135
  • Мнения: 507
на всяка вестникарска статия глеедам с едно наум. Много често се получава като във вица с компютрите и компотите.
Добре де, статията не противоречи на това, което аз писах! очевадно не съм за безразборното използване на антибиотици, но пък и не бих рискувала своя или чужд живот, само и само да не се дава антибиотик. Не резбирам какво се опитваш да доокажеш с тези статии.

От кога не си за безразборното ползване на антибиотици, от преди малко ли? Само преди минути каза че при съмнения за бронхит изобщо не си се колебала. Съмнение и веднага..........
А в статиите се казва точно обратното на твоето, че в България се употребяват много повече от Европа дори сме водещи по този признак.

# 136
  • Мнения: 874
Аз пък да си кажа..... Simple Smile  Обичам да си правя два вида детокс-външен под формата на парна баня и сауна и вътрешен-прием на вода+зеолит. И от двете неща виждам разликата върху себе си- сякаш имам повече енергия,сякаш съм по-лека,по-въздушна,чувството за постоянна умора изчезва ,а и тена на кожата става значително по-добър.

# 137
  • София
  • Мнения: 62 595
Това за бронхита каак кореспондира с безразборното използване?  Да, не бих се пооколебала, защото зная колко бързо се влошават нещата и не мога да си представя как ще чакам още три-четири дни, за да излезе антибиограма. Че то, дотогава може доста по-зле да стане.  После и да си скубя косите, и да съжалевям, фАйда нЕма от оправдания. Затова се започва антибиотик, така или иначе след 48 часа се вижда действието му.

Няма да правя задълбочен анализ на двете статии, но по същество точно в частта със сравнението с Европа данните си противоречат. От една страна при нас били по-скъпи и повече, от друга страна нямаме система за проследяване колко са неправилно приложените.

# 138
  • Мнения: X
А какво мислиш за лечение чрез музикални тонове - binaural beats?

# 139
  • София
  • Мнения: 62 595
Това новата лудост ли е? Аман вече! Предпочитам Чайковски.

# 140
  • Мнения: 507
Това за бронхита каак кореспондира с безразборното използване?  Да, не бих се пооколебала, защото зная колко бързо се влошават нещата и не мога да си представя как ще чакам още три-четири дни, за да излезе антибиограма.


Вече стана доста оттегчително всичко. Давай антибиотици при всяко съмнение за бронхит, в това си убедена това правиш, аз нямам намерение да те променям. И ако е вирус пак давай за всеки случай.

Аз съм убедена в друго, правя друго......чистене му е майката антисептици/муколитици/инхалации ........ Има и превантивни мерки за имунната система. Рядко стигам до антибиотици и за мен и за друг.

Всеки да живее както си иска.

Последна редакция: вт, 05 яну 2016, 00:50 от relativity

# 141
  • SA
  • Мнения: 3 196
Изключително забавна тема!
Не изчетох подробно всички предишни коментари и сигурно съм пропуснала някои бисери, но естествено забелязах някои абсурдни твърдения, че трябвало да се прочистваме от храни от животински произход и при астмата имало гной в белите дробове  Shocked, които е излишно да коментирам.
По мое мнение, в тялото ни действително попадат доста токсини от околната среда, особено в днешно време, когато химическата индустрия бълва всевъзможни неприсъщи за организма ни вещества.
Те навлизат в тялото ни през всички входни врати - и чрез храносмилателната система, чрез кожата, лигавиците и въздуха, който дишаме. Очистването от тях не е толкова просто, колкото ни се иска.
Някои от тях се отлагат в депа като кости, мастна тъкан и др. и е глупаво да се смята, че като си направим клизма или пием зехтин, то се прочистваме.
Всякакви видове гладуване ( било с вода или плодови сокове) водят до използване на ендогенни източници на енергия и кетогенна обмяна, което е причина човек да се чувства превъзходно за известен период от време. Ако има някои непоносимости или алергии към различни храни, то нормално е да почувства облекчение на симптомите, които тези непоносимости предизвикват.
Тези явления обаче се обясняват от някои с отделяне на незнайни токсини, които обикновено се обозначават като шлаки, утайки и тем подобни, но никога не е ясно от какво точно са съставени.
Личното ми мнение към методи като пиене на зехтин с лимон, хидроколоноскопии и др. е отрицателно.
Така както и към многобройните хранителни добавки и храни, които се продават на добри цени.
А, забравих да спомена антибиотиците. В БГ наистина се злоупотребява с тях. Причините са многостранни. На първо място би трябвало да отпадне възможността всеки да може свободно да си ги закупува, защото е решил, че е добре да пие антибиотик.
Забравих също да пиша и за епидемиологичните проучвания ( понеже видях, че тук се изтъкват като важно доказателство) - всъщност те не доказват абсолютно нищо. Служат единствено за да покажат, че е възможна някаква връзка между определени фактори, която връзка по-нататък трябва да бъде потвърдена или изключена с контролирани проучвания.

Последна редакция: вт, 05 яну 2016, 14:00 от Kameloth

# 142
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз мисля, че чай, кисело мляко и едно редовно къпане са достатъчни за "детокс". Mr. Green
Естествено, ако не се утрепваме от алкохол, цигари и лекарства.

# 143
  • Мнения: 1 748
Аз с алкохолец се обезпаразитявам вътрешно, моля, моля  Mr. Green  Mr. Green (по съвет на доктор Радева  Mr. Green)

Шегичка, ама една приятелка като я заболи гърлото и удря една голяма глътка топла ракия (тя по принцип не пие) и твърди, че й помага. Сега плацебо ли е, не е ли  Rolling Eyes

По въпроса с пречистването, много изгрубя темата, все пак за мен най-добрия детокс е една седмица преход, ама сериозен преход в планината на високото, по билото. По 14-16 часа ходене дневно с леко подтичване при възможност, потене по цял ден под жаркото слънце и вечер хапване на боб с хляб в хижата. Ей там на чист въздух, чиста вода, без телефон, без шум!, да ми работят мускулите, да ми почива ума и да се потя като Веско Маринов, аз така го разбирам пречистването най-добре.

# 144
  • Мнения: 24 331
Аз мисля, че чай, кисело мляко и едно редовно къпане са достатъчни за "детокс". Mr. Green

Едно къпане седмично? Rolling Eyes Laughing

Аз пък да си кажа..... Simple Smile  Обичам да си правя два вида детокс-външен под формата на парна баня и сауна и вътрешен-прием на вода+зеолит.
Какво представлява вода +зеолт? Blush

# 145
  • SA
  • Мнения: 3 196
Хаха, shinebox, преди доста време бях попадала на една велика рецепта за справяне с глисти - хората препоръчваха пиене на ликьор по малките часове на нощта. По този начин червеите се опиянявали и се пускали от чревната стена. После било добре да се приеме очистително. Е, наистина, по- жестоко оправдание да си сръбваш ликьор не бях срещала.  Joy
А че човек се чувства добре като ходи на туризъм, СПА, плува, посещава сауна, парна баня и тъй нататък, спор няма. Доколко реално се прочиства от токсини в тялото си е отделен въпрос.
В действителност нашето тяло представлява уникална самопочистваща се система с множество механизми за справяне с токсини. Ние просто е добре да избягваме такива, било с преработена храна, пушене, козметика и др.

# 146
  • Мнения: 1 748
Да, баба пък някой път си глътва ментичка, пак за нещо си и помагало  Mr. Green помага ли и, ментичка ли обича, не я знам. Само да ми е жива и здрава

Специално за дългите тежки преходи на високо мога да споря, че експериментално (върху себе си) съм доказала, че имат ужасно добър пречистващ ефект, при това на много нива. Физическите аспекти са главно свързани с изчистване на кожата, няма пъпки, отворени пори за 4-5 дни, въпреки по-оскъдната храна, ходенето до 00 става под часовник, предполагам, заради многото движение и липсата на боклучава храна. Главоболие, тежест в главата ми се беше случило да имам едната година, на 2 ден от прехода си замина и това. Няма вече сополки, гурелчета сутрин, пак след няколко дни, 4-5 да речем.
Психически най-вече се очиствам от вечния шум. Просто да си легнеш и да не чуваш нито един шум е такъв огромен лукс и толкова важно едновременно... Също така няма навалици от хора, няма технологии, само фотоапаратче по желание, веднага всякаква нервност, всякаква задна мисъл "какво съм забравила", "на кой трябваше да звънна" изчезва.

П.С. Знам ви сега, че ще ми кажете, че съм гадно хипи  Mr. Green и нямало такова нещо като токсини.

# 147
  • София
  • Мнения: 62 595
човек да спре цигарите и алкохола, ето ти го половин детоксикация. В допълнение като ограничи боклучавите храни (е, хайде, баш без тях не е хубаво) и пърженото, ето още малко детоксикация, при това съвсем естествена. Веднага ще му влязат в норма чернодробните ензими и току-виж жлъчката се успокоила и сама се справи с камъните.
Относно антибиотиците - никога не съм си позволявала да купувам и самоназначавам антибиотик. Винаги лекари са ми ги предписвали, и то когато се е налагало.

# 148
  • Мнения: 557
Е с това вече съм абсолютно съгласна!  bouquet bouquet bouquet
Т. нар. детокси са добре познати практики - и парните бани, и ваните, и физ. активност, и изборът на подходящи храни, както и начините за приготвяне... Изискват повече усилия, но са по-ефективни от същото, опаковано в хапчета или тубичка крем, пък било и без парабени и пр.

# 149
  • Мнения: 1 748
Е, много ясно, че да бъхтиш 9 дни в планината, да ти се изприщят краката, да "изхабиш" отпуската, вместо да лежиш край басейн, да направиш маршрут, да намериш още един луд за другарче, това са много усилия. Ясно ми е.

 Толкова е наивно да си купиш чай за 20лв, да се наливаш с него и после да се оплакваш, че „не работи”. Нищо против чайовете нямам. Аз съм манияк на тема чайове и отвари, смятам, че различните чайове помагат за различни болежки и дори могат да подпомогнат очистващ процес. Обаче залежаване+задръстен ум+неспокойствие+лоша храна+ограждане от токсични хора, еми един чай няма да оправи нещата.

Иначе съм ЗА всякакви пречиствания тип сезонни плодчета за няколко дни, топла вода с лимон на гладно ежедневно, да не захващаме темата дали детоксикират или не. По-важното е, че човек придобива самочувствие, че се грижи за себе си, подхожда с повече отговорност и т.н.

# 150
  • Мнения: 557
Shinebox, +101
Не мисля, че бих се чувствала щастлива, ако завинаги замина в някакъв будистки манастир, пък ако ще да е единственото останало здравословно място на планетата. Но тук и сега, където сме, също можем да правим много неща, стига да има желание, време, здрав смисъл.

# 151
  • София
  • Мнения: 62 595
хайде, да кажа и аз нещо детоксикиращо. Тиква! Най-обикновена нашенска тиква! Действа добре на бъбреците, на храносмилането, на черния дроб и жлъчката.

# 152
  • Мнения: 557
И тиквените семки! Анти-стрес и куп други полезни качества.

# 153
  • Мнения: 1 748
Какво ти, аз ще се побъркам да живея отшелнически живот. Аз съм градско момиче. Обаче планината си я обичам, не мога без нея. Като коя банка беше „искам всичко”.

А тиква много, много обичам също. Тя е и хипоалергенна. Става за нежни стомаси, за малки дечица.

# 154
  • Мнения: 507
Изключително забавна тема!
Не изчетох подробно всички предишни коментари и сигурно съм пропуснала някои бисери, но естествено забелязах някои абсурдни твърдения, че трябвало да се прочистваме от храни от животински произход и при астмата имало гной в белите дробове  Shocked, които е излишно да коментирам.
....................................................

Ако  беше изчела подробно всички коментари щеше да разбереш че твърдениети "гной в белите дробове при астма" е плод на фантазията на един потребител спрямо моето мислене. Аз такова нещо не съм писала.
Което не е изолирана фантазия, а една от многото.

# 155
  • SA
  • Мнения: 3 196
relativity, аз никъде не съм посочвала кой какво е казал, защото не обърнах и особено внимание кой какво точно твърди. Само ми направиха впечатление някои доста странни твърдения.

# 156
  • София
  • Мнения: 62 595
аз го написахтова за гнойта в дробовете, но беше в отговор на твърдението за гнойта в дихателната система. В крайна сметка беше за астмата, а гной изобщо не трябва да достига толкова надолу, трябва да бъде отстранеена инфекцията още на входа - за това Гпоспод, Природата и т.н. ни е дал тъкмо 5 сливици - а двете небцови имат функцията да спиратт инфекцията - ако те станат на гнойна ангина, значи си трябва антибиотик.

# 157
  • Мнения: 507
аз го написахтова за гнойта в дробовете, но беше в отговор на твърдението за гнойта в дихателната система. В крайна сметка беше за астмата, а гной изобщо не трябва да достига толкова надолу, трябва да бъде отстранеена инфекцията още на входа - за това Гпоспод, Природата и т.н. ни е дал тъкмо 5 сливици - а двете небцови имат функцията да спиратт инфекцията - ако те станат на гнойна ангина, значи си трябва антибиотик.

И израз "гной в дихателната система" също нямам.
Както вече стана ясно за мен астма и алергичен ринит са едно цяло, вече писах че за мен тези неща се лекуват от най горните синуси през всичко по пътя до дробовете, за други не е така, ..........поради тази причина съм се изразила цялостно и израза е "слуз и гной в дихателната система.

# 158
  • Мнения: X
Ами.....антибиотиците не лекуват всичко, а като бонус жената гъбясва и яко се влиза в порочния кръг на антибиотиците. Хроничен синузит с години не мога да излекувам....нито с антибиотици, изписани по антибиограма, нито с операция, даваща гаранция 12 години Mr. Green За съжаление не съм открила и правилния алтернативен начин.
Стигнах до тук  (после ще дочитам) да споделя опит.
Моя съпруг имаШЕ хроничен синузит, от дете допреди 2-3 години.Минал е през всякакво лечение, известно на медицината, конвенционална, алтернативна и каквато се сетите.
Излекува го (или е в ремисия вече 3 години) много просто.Спря да яде млечни продукти, особено зимата....през лятото чат-пат си позволява добре узряло сирене и кисело мляко.
Обяснението:Възрастния организъм не може да преработва млечни продукти, те се отлагат в тялото под формата на слуз и създават проблеми.Спирането им дава възможност на тялото да изчисти тази слуз и дихателната система заработва правилно.
Дали е вярно това обяснение, не се наемам да твърдя.
Но е факт, че това "лечение" помогна на съпруга ми и вече трета година той няма никакви проблеми със синузита.

# 159
  • София
  • Мнения: 62 595
поправа - способността за усвояване на млечните продукти е индивидуална. Някои могат, други не. А да не би просто да е започнал да си пази здравето повече, примерно зимно време да носи шапка и да си слага компреси от топла морска сол или нещо друго?

Не знам, за мен това твърдение за слузта е пълна загадка. Не знам кой и откъде го е пръкнал това чудо за слузта в организма. Кой беше, Аристотел ли, който е смятал, че организмът се състои от жлъчка, слуз и не помня какво още? Нещо такова ми звучи, все едно някой е хванал Аристотел и го е минал през Средновековието, а сега някой новопровъзгласил се гуру го е изкопал.

# 160
  • Мнения: 1 748
Аз избягвам сравнително строго млечните, защото без тях ми е по-добре на корема. Месо не ям, от него ми е тежко. Не убеждавам никой в нищо, просто казвам, че не е края на света да спреш млякото и месото, ако това работи за теб. За мен работи.

А за синузита, пробвайте с червените мравки. Намирате голям мравуняк, тупате мравките с ръце и дишате ръцете си. Не го обясних добре, но знам познати, на които им помага. Аз самата лятото правя такава процедура, като ми попадне мравуняк. Минимум по 10 пъти го правя, ей така за имунитет. Първоначално след вдишването изтичат бая, хммм секрети да ги наречем  Mr. Green

# 161
  • Мнения: X
Моя позната твърдеше наскоро, че откакто е спряла да яде прясно и кисело мляко, се е спасила от акне. Дали е вярно, не знам, но тя беше много убедена в това.

# 162
  • SA
  • Мнения: 3 196
Сега се сетих за едно филмче, което разглежда въпроса за токсините от околната среда ( не е много дълго) :
https://www.youtube.com/watch?v=vQOxmDbPEks

# 163
  • Мнения: X
поправа - способността за усвояване на млечните продукти е индивидуална. Някои могат, други не. А да не би просто да е започнал да си пази здравето повече, примерно зимно време да носи шапка и да си слага компреси от топла морска сол или нещо друго?
Не е започнал да се пази повече в тоя смисъл, защото той откакто се познаваме, все се е пазил, именно заради синузита.Шапки, шалове, ръкавици му бяха задължителни аксесоари.Сега се замислям, че тази зима все още не си е потърсил шала и ръкавиците, кара само на шапка...    Laughing
И въпреки пазенето всяка зима беше болен поне веднъж.
Сега освен, че няма проблем със синузита, не се е и разболявал.

Относно темата и детоксикацията:писала съм в темата за псориазиса, че аз пък след спирането на месото и фабрична пакетирана храна "излекувах" псориазиса по лактите си.Също го имах от дете, изписвали са ми какви ли не илачи, мазила, витамини, ефект нула.Изчезна от само себе си около година след смяна на хранителните ми навици.

Лично за мен, детоксикацията се изразява в добро хранене, максимално изчистен от стрес живот, спорт под някакъв вид, обграждане с добри и оптимистични хора и игнор на негативни и нерваци, минимум телевизия и всякакво електронно облъчване (например аз събота и неделя, празнични дни си "забранявам" тв и интернет), излизания извън града сред природата при всяка възможност .....ей такива съвсем обикновени и лесни за изпълнение нещица.   Simple Smile

# 164
  • Мнения: 147
Ееееее...най сетне прочетох нещо смислено!Сега ,ако някой се опита да обясни и на заблудените по модата йога християнки,че това е измама,при това опасна,ще си върна вярата в  човешката мъдрост!

# 165
  • Мнения: 507
Ееееее...най сетне прочетох нещо смислено!Сега ,ако някой се опита да обясни и на заблудените по модата йога християнки,че това е измама,при това опасна,ще си върна вярата в  човешката мъдрост!

Зависи от гледната точка, защото пък аз прочетох много глупости в тази тема.

Като последната която си припомних сега, че слузта била измислена от някакви гурута......

Всеки лекар и най некадърния е наясно че много от хроничните болести се дължат на уплътнена слуз(обструкция)  в организма и на други разни излишни неща.......проблема на лекаря е че не знае как да лекува тези болести.
Най очеизвадното доказателство за слуз в организма е кихането и кашлянето, кихат и кашлят дори и хора които не се самоопределят за болни. Уплътнената слуз не е проблем сама по себе си, проблем е когато надвиши някакво количество, проблем е и когато е примесена с гной или гнойни или кървави нишки.

Най очеизвадно доказателство за наличие на слуз/уплътнена слуз в организма са хроничните болести на дихателната система. Но същия този процес е характерен и за пикочополовата система и други органи които са във вид на тръби и кухини. Причината вируси, бактерии и каквито и да са паразити и алергени.


Доста фанатично това за йогата. Йогата е измама, а християнството не е?.
Едната религия е измама, а другата не е! Shocked

Йогата е свободноизбираемо занимание никой никого не мами.
Йогата си има сериозна аналогия с академичните дисциплини кинезитерапия/физиотерапия....неврология и др.
Грубо казано едните си обясняват нещата с чакри и меридиани, другите с централна и периферна нервна система....но става въпрос за едно и също нещо.

Дали някой ще нарича физическото си занимание йога или кинезитерапия /физиотерапия няма огромна разлика въпрос на вкус. Колкото едното може да лекува толкова и другото, само придружаващи терапии са.

# 166
  • София
  • Мнения: 62 595
какво, каквоо? Я, пак за слузта разкажи, че не ми стана ясно работата с кухиниите! Но започнИ с определение що е то слуз, какъъв й е съставът и пр.
На мен ми изглежда така, че слузта е като морското свинче - нито е морско, нито е свинче.

# 167
  • Мнения: 507
какво, каквоо? Я, пак за слузта разкажи, че не ми стана ясно работата с кухиниите! Но започнИ с определение що е то слуз, какъъв й е съставът и пр.
На мен ми изглежда така, че слузта е като морското свинче - нито е морско, нито е свинче.

На заповеди не се подчинявам. Има си литература всякаква има си и специалисти, който не знае търси и чете и пита а  не обвинява хората в липса на базови познания, след като той самия няма такива.
Натискаш няколко копчета на компютъра и прочиташ за слузта в организма...и болестите които се дължат на това.

# 168
  • София
  • Мнения: 62 595
Щом си наясно със слузта, можеш да обясниш с няколко изречения най-важното. Иначе говориш за неща, които не разбираш. Най-малкото трябва да знаеш какво представлява слузта, поне най-важното - какъв е най-често съставът й.
Копчетата на компютъра няма да ми разкажат 0 все едно аз да те пратя на полето за хляб.

# 169
  • Мнения: 507
Щом си наясно със слузта, можеш да обясниш с няколко изречения най-важното. Иначе говориш за неща, които не разбираш. Най-малкото трябва да знаеш какво представлява слузта, поне най-важното - какъв е най-често съставът й.
Копчетата на компютъра няма да ми разкажат 0 все едно аз да те пратя на полето за хляб.


Не мога да повярвам, толкова е елеменрарно...... на народен език сопола е вис слуз, храчката от гърло от дробове също........що за глупави въпроси задаваш. При хроничните състояния слузта се натрупва в тялото във вид на твърда материя примесена и с други екстри.

Държиш се иронично и подигравателно и очакваш нормално отношение от другата страна. Каквото повикало, такова се обадило.

# 170
  • София
  • Мнения: 62 595
Съжалявам, но не се държа иронично, нито подигравателно, а наистина питам какво е тази работа със слузта. Сополи и храчки ми е ясно, за гнойта също, обаче нататък вече ми е мътно. Не зная какво се разбира под слуз в тяялото, да не говорим да се натрупва в пикочо-половата система и навсякъде, където има кухини.

# 171
  • Мнения: 1 748
Не съм лекар, даже не се интересувам много от подобни неща, но около мен има хора със синузит, например. Не страдат ли точно от някакъв слузоподобен секрет в синусите Shocked

Аз поне така си представям слуз.

# 172
  • София
  • Мнения: 62 595
хубаво, синузит, ама каквоо има да му детоксикираш на него. На мен ми е интересно за останалото. дихателните пътища и синусите саа ясни.

# 173
  • Мнения: 1 748
A, друго не знам  Mr. Green толкова са ми медицинските познания, както казах. Просто споделям, аз какво разбирам под трупане на слуз, което води до болежки и проблеми.

# 174
  • София
  • Мнения: 62 595
да, де  Simple Smile

# 175
  • Мнения: 1 748
Ето, например, аз знам едно добро прочистване, "детоксикация", ако искате, за този синузит. Та страдащия от синузит намира голям хубав мравунят на червени мравки, тупа с ръце върху него и върху мравките и после диша от ръцете си. Нещо средно между оцет и амоняк е на усещане, много е силно. Виждала съм хора, които като го направят след това им изтича прилично количество гнусни сополки във всички цветове на дъгата. Аз лично го правя по десетина пъти на година, когато съм в планината и минавам край подходящ мравуняк. И аз изкарвам малко материал  Mr. Green следващия половин час, но малко и не е шарен.

# 176
  • Мнения: 2
Лъжата на века: детоксикацията на организма е измама

Без значение дали са краставици, падащи на шайби през пръски вода, или модели, седящи самодоволно до куп зеленчуци, трудно е да не бъдете въвлечени в индустрията на детоксикацията. Идеята, че може да "отмиете" калорийните си прегрешения е перфектен антидот на фастфуд ежедневието и лубрикирания от алкохол социален живот.

Но преди да избършете праха от сокоизстисквачката или да направите първите си колебливи стъпки към клиника за прочистване на червата, ето нещо, което трябва да знаете: детоксикацията - идеята, че може да промиете системата си от нечистотии и да направите органите си перфектно чисти и готови за работа - е измама.

Това е псевдо-медицинска концепция, замислена да ви продава продукти.

„Да говорим ясно - казва Едзард Ърнст, пенсиониран професор по медицина в университета в Ексетър, "има два типа детоксикация: единият е порядъне."чен, другият Порядъчният той описва като лечение на хора със застрашаваща живота пристрастеност към наркотици. "Другият е дума, открадната от предприемачите, измамниците и шарлатаните, за да продават фалшиво лечение, което едва ли не пречиства тялото от токсини".

Ако токсините се натрупваха по начин, по който тялото да не може да ги отдели, вероятно щяхте да сте мъртви или да се нуждаете от сериозна медицинска интервенция. "Здравото тяло има бъбреци, черен дроб, кожа, дори бели дробове, които извършват детоксикация непрекъснато," коментира той. "Няма известен начин да бъде накарано нещо, което работи перфектно в едно здраво тяло, да работи още по-добре."

Голяма част от маркетинговите приказки се въртят около "токсините": отровни субстанции, които поглъщате или вдишвате.Не е напълно ясно обаче какви са тези токсини. Ако те бяха назовани, можеше да бъдат отчетени нивата им преди и след процедура, за да се провери ефективността й. Но точно както попаднали в окото ви частички, ако се опитате да се фокусирате върху тези токсини, те стават на практика невидими.

През 2009 г. група учени, събрани от британската благотворителна организация Sense about Science, се свърза с производителите на 15 продукта, продавани в аптеките и супермаркетите, претендиращи, че извършват детокс. Продуктите варираха от диетични хранителни добавки до сладки кремове и шампоани. Когато учените поискаха доказателства, подкрепящи твърденията за детоксикация, нито един от производителите не успя да даде дефиниция какво точно има предвид, камо ли пък да назове токсините.

И все пак, необяснимо, рафтовете на магазините за здравословни храни все още са пълни с продукти, съдържащи в името си думата "детокс". Това очевидно е маркетинговият еквивалент на нарисуването на "ивици за скорост" върху колата. Може да си купите таблетки, тинктури, чайове, маски за лице, соли за баня, четки за коса, шампоани, гелове за тяло и дори преси за коса.

Йогата, почивките в луксозни хотели и масажите също обещават да ви помогнат в пречистването. Може да се подложите на 7-дневна диета и вероятно наистина ще свалите килограми, но това няма нищо общо с токсините, а е просто защото сте гладували в продължение на седмица.А отделно идва и процедурата по иригация на червата или по-просто - клизма

Поддръжниците й ще заявят, че вредни плаки от остатъчни изпражнения остават в червата ви в продължение на месеци и вкарват причиняващи заболявания токсини обратно в тялото. За тяхно съжаление - и вероятно за ваше щастие - досега няма лекар, който да е виждал тези митични плаки, а мнозина всъщност препоръчват да се избягва тази процедура, заявявайки, че с нея може да получите перфорация на червата.

Други тактики са по-подмолни. Дезинтоксикиращите подложки за крака стават кафяви през нощта от нещо, което според производителите са токсични утайки, извлечени от тялото ви. Само че всъщност няма нищо такова - те просто съдържат субстанция, която потъмнява, смесена с потта ви.

"Скандално е - ядосва се Ърнст - Това е престъпна експлоатация на наивните обикновени хора и донякъде разчита на нещо, което всички ни се иска да имаме - просто решение, което да ни избавя от греховете ни, така да се каже. Хубаво е да си мислим, че то би могло да съществува, но за съжаление това е невъзможно."

Фактът, че концепцията за дезинтоксикацията е толкова мъглява, може би обяснява защо тя успява да избегне подозрението на обществото

Когато повечето от нас произнасят думата "прочистване", това обикновено става в края на тежък уикенд. „Определено има полза да имате не-алкохолни дни в живота си," казва Катрин Колинс, диетолог от болницата "Сейнт Джордж". "Това вероятно ще ви даде шанса да преосмислите навиците си за пиене, ако прекалявате с алкохола. Но идеята, че черният ви дроб по някакъв начин има нужда от „прочистване", е абсурдна."

Черният дроб разлага алкохола в двустъпков процес. Ензимите в черния дроб първо превръщат алкохола в ацеталдехид, много токсична субстанция, която уврежда клетките на черния дроб. След това той почти незабавно се преобразува във въглероден двуокис и вода, от които тялото се освобождава. Прекаленото пиене на алкохол може да надвиши капацитета на тези ензими и натрупването на ацеталдехид да доведе до увреждане на черния дроб.

Умереното и рядкото пиене обаче може да има и защитен ефект. Изследвания са установили, че абсолютните въздържатели и консумиращите прекалено много алкохол имат по-кратка средна продължителност на живота от хората, които консумират алкохол умерено и в малки количества.

"Знаем, че малко алкохол понякога е полезен," коментира тя. "Може би защото неговият седативен ефект леко ви отпуска, или защото той поддържа черния дроб в добра форма с ензимите му за дезинтоксикация, които да помагат в справянето с другите употребявани от вас токсини.

Ето защо официалните препоръки на властите не гласят ‘Не пийте'; те казват: ‘Няма проблем да пиете, само че го правете умерено.' Нещата стоят малко по следния начин: малко от това, което не ви убива, може да ви действа лечебно."

Тази поговорка е приложима и на друго, неочаквано място - за броколите, любимата съставка на масовото насаждане на "суперхрани"

Броколите наистина помагат на черния дроб, но за разлика от героичния им имидж, който названието "суперхрани" подсказва, те определено не са толкова добри герои. Броколите, както и всички зелеви кръстоцветни растения - обикновено и брюкселско зеле, карфиол и синап - съдържа цианид. Консумацията внася в организма малка частица отрова, която подобно на алкохола задейства ензимите в черния дроб, така че те да се справят по-добре с други отрови.

Колинс избухва в смях при споменаването на суперхраните. "Повечето хора смятат, че би трябвало да ограничите или да обръщате специално внимание на определени групи храни, но това категорично не е вярно," казва тя. "Перфектното „пречистване" на организма е постижимо чрез отказване на цигарите, спортуване и поддържане на здравословна, балансирана диета, примерно средиземноморската."

Затворете очите си и си представете маса с карирана покривка, покрита с меса, риба, зехтин, сирена, салати, пълнозърнест хляб, ядки и плодове. Всички тези храни дават протеин, аминокиселини, ненаситени мазнини, фибри, скорбяла, витамини и минерали, поддържащи в перфектна форма тялото - и имунната му система, която най-добре предпазва от болест.

http://www.viapontika.com/index.php?page=article&article=9192

# 177
  • Мнения: 2 480
Доживях да прочета, че централната и периферна нервна системи се отъждествяват с чакри и мередиани! Какво познание!

Преди 15г. в италианско списание четох интервю с кардинал Рацингер. Тогава още не беше станал папа. Питаха го как съчетава християнството с йогата. Той обясняваше, че я харесва като система от упражнения и с тях се чувства добре. Но това не означава че споделя философията на йогата......

# 178
  • София
  • Мнения: 38 476
Много харесвам йога упражненията напоследък. Забелязвам, че при почти всички от тях гърлото се отваря. А съвременият човек почти непрекъснато си свива гърлото, особено като седи наведен над телефона.

Общи условия

Активация на акаунт