Шеста тема на чакащите

  • 505 991
  • 5 027
  •   1
Отговори
# 4 575
  • София
  • Мнения: 35
Здравейте,
От почти две години сме в регистъра и днес ни се обадиха с първо предложение - момченце на 5 годинки. След няколко дни сме на среща, за да ни запознаят с доклада. Да ви попитам тогава ли ще видим и детето? Трябва ли да носим нещо? Моля, дамите, които са осиновили по-големи деца, да ми споделят своя опит. Благодаря 😇❤

# 4 576
  • Мнения: 11 985
Да, след доклада ме питаха искам ли да видя детето, предварително също ме бяха питали, че едното дете беше в квартал извън града, а другото - в друго селище изобщо. В първия случай искаха да знаят, за да не я пращат на градина, във втория - за да чакат приемните в готовност да тръгнат за среща.
Подаръкът е за разтопяване на ледовете и повод да влезете в контакт. Ако е в ЦНСТ няма да оцелее според опита ми

# 4 577
  • Мнения: 2 807
Здравейте,
От почти две години сме в регистъра и днес ни се обадиха с първо предложение - момченце на 5 годинки. След няколко дни сме на среща, за да ни запознаят с доклада. Да ви попитам тогава ли ще видим и детето? Трябва ли да носим нещо? Моля, дамите, които са осиновили по-големи деца, да ми споделят своя опит. Благодаря 😇❤

Галя,
нашето дете беше на 3 г и половина почти. Занесохме играчка (кола, която и до сега си пази) и сладки неща - бонбони, шоколадче, ...
Каквото прецениш. Не се притеснявай, че е по-голямо детето. Късмет и питай, ако имаш въпроси.

Първо ни прочетоха доклада, после ни питаха искаме ли да го видим. Е, това беше ... Сега е почти на 11, нашето сладко малко момченце.

# 4 578
  • Мнения: 304
Честито и дано е вашето детенце.

И на нас на единственото предложение до сега първо ни прочетоха  доклада. Аз чувах бебето да плаче и бях убедена, че е то..после накрая на доклада ми хвърлиха една снимка, супер неочаквано и аз се разревах. И ни питаха искаме ли да го видим...
Ние носихме играчка, одеалце и бебешка книжка. За по-голямо детенце аз бих взела играчка. Ще се зарадва.
Ще чакаме новини. Успех 🤗 винаги много много се вълнувам на такива новини.

# 4 579
  • София
  • Мнения: 35
Здравейте,
От почти две години сме в регистъра и днес ни се обадиха с първо предложение - момченце на 5 годинки. След няколко дни сме на среща, за да ни запознаят с доклада. Да ви попитам тогава ли ще видим и детето? Трябва ли да носим нещо? Моля, дамите, които са осиновили по-големи деца, да ми споделят своя опит. Благодаря 😇❤

Галя,
нашето дете беше на 3 г и половина почти. Занесохме играчка (кола, която и до сега си пази) и сладки неща - бонбони, шоколадче, ...
Каквото прецениш. Не се притеснявай, че е по-голямо детето. Късмет и питай, ако имаш въпроси.

Първо ни прочетоха доклада, после ни питаха искаме ли да го видим. Е, това беше ... Сега е почти на 11, нашето сладко малко момченце.

Много благодаря за отговорите. Въпроси имам хиляди, но ще изчакам да мине срещата и ще питам. 🤯

# 4 580
  • Мнения: 9
Здравейте за първи път пиша тук малко се притеснявам но мисля че ще ми се отрази доста добре като ви споделя нашата история ! Ние с съпругът ми сме около 38 години и нямаме деца ….. така решихме да осиновим ! Нещо за които много сме развълнувани че едно дете които няма семейство ще усети любовта на това да има  и ние ще усетим какво е да имаш дете 😊 . От 20 януари сме писани на регистрите ! Въпросът ми е тъи като пишахме момиче, от 0 до 2,5  здраво, няма значение произходът,  колко време се чака има ли някои опит ?  Благодаря ви! И успех на всички ! #осиновители #чакащи #осиновяване #бъдещи родители

# 4 581
  • Мнения: 11 985
Настройте се поне за една година чакане.

# 4 582
  • Мнения: 304
Повече.

Ние също нямаме деца и сме писали момиче, здраво или с лечим здравословен проблем, от 0 до 4 години, без значение на произход, с по-светла кожа. На 33 и 36 сме. Една година мина и нищо..
Не знам вече какво да мисля. Социалните (ние сме към Красно село) не бих казала, че са много отзивчиви. Никакви насоки не дават, никакъв съвет. Имахме социален работник, тя напусна в момента, в който бяхме вписани в регистъра. И в момента нищо. Понякога дори самият словоред и начин, по който се изписват критериите има значение. Стига някой да те посъветва.

kitara meli, пожелавам ви кратко чакане. Понякога е и въпрос на късмет.

# 4 583
  • Мнения: 20
Аз съм жена на 33год. Посочила съм дете от 1.5год до 4год, здраво или с лечими заболявания и без други критерии. Тези дни става точно 1 година. По мои наблюдения се чака повече.

# 4 584
  • Мнения: 11 985
А защо слагате долна граница? Така си намаляване шансовете изоставено бебе да стигне до Вас. Ако майката е подписала съгласие да бъде дадено за осиновяване 30 дена след раждането, то до третия месец детето ще бъде вписано в регистъра и разгледано на съвет. Ако е без такова съгласие, обикновено след шестия месец се започва процедура по вписване и на 7-8 месечна възраст вече е вписано в регистъра и го разглеждат на съвет. Какъв е шансът здраво дете да бъде отказвано докато не стане на 1,5години, за да имате шанс да го предложат на Вас? Също така, ако има дете на 1,5г -2 години, но има кандидати с по-преден номер, които са написали, че искат дете от 0 до 3години ще го предложат на тях.

# 4 585
  • Мнения: 20
Аз също мисля много в последно време за тази долна граница. Но съм сама осиновител и не съм сигурна дали бих се справила финансово с 2-годишно майчинство например, ако осиновя бебе. Ако е по - голямо дете, след адаптационния период, ще мога да работя, а то да ходи на детска градина. Това са ми притесненията. Simple Smile

# 4 586
  • Мнения: 11 985
Имате право на една година високоплатена майчинство, считано от датата, в която си вземете детето. След което за месеците до втория рожден ден на детето ще сте на 710лева. И не сте длъжна да ги ползвате. Просто поставяйки тази граница автоматично изключвате децата до тази възраст. Според статистиките най-малко деца има до 3г, защото те най-малко остават в системата.
С малките деца има и друг момент - понякога е нужна помощ от още един възрастен - да прибере от ясла/ градина, да помогне, ако Вие се разболеете или трябва да оставите детето на някого и да отидете някъде без него... Вие си преценявате, но моето мнение е, че така намалявате шансовете си. Това не означава, че и Вашият ред няма да дойде, но ще почакате може би повече.

# 4 587
  • Мнения: 20
Благодаря, Mama Ru, за споделения опит Simple Smile Според вас колко би се увеличило чакането с тази долна граница. Разбирам, че всичко е много относително, но ще е полезно за мен да споделите какво означава "малко повече" Simple Smile Аз съм на 33г и съм готова да чакам 3-4год без да ме притесни чакането. Разбира се, че ми се иска да се случи веднага, но съм се подготвила за чакане Simple Smile
И още едно въпросче. Дали при желание за осиновяване за повече от 1 дете в родствена връзка, нещата се случват по - бързо?

# 4 588
  • Мнения: 11 985
Никой не може да прогнозира колко точно бихте чакала при тази граница, но няма да Ви разглеждат за всички деца, които са по-малки. Затваряне си вратата за повечето изоставени бебета. Колко от тях няма да бъдат осиновени до годинка и половина никой не може да каже, но едва ли ще са много.
Моят син е с уредени документи от самото начало, съответно е разгледан на съвет дни преди да навърши 3м. Аз съм първият определен кандидат осиновител, казах ДА и на 4м го осинових. Второто приемно дете след него беше вписано в регистрите на около 8м и го осиновиха на около годинка и половина като преди това е било отказвано няколко пъти по различни причини. Здраво дете.

Последна редакция: нд, 11 юни 2023, 19:05 от Mama Ru

# 4 589
  • Мнения: 20
Благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт