Свръхактивен пикочен мехур

  • 72 169
  • 398
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 6
Съжалявам, че отговарям чак сега на въпроса Ви.
Ботоксът ми слагат в САЩ  и застраховката ми  го покрива , затова нищо не плащам. Интересува ме някой дали има опит с тази процедура в България, ако се наложи да я правя там. Ще съм ви благодарна, ако споделите.

# 181
  • Мнения: 72
Здравейте. Аз съм младо момче и имам подобен проблем.
Ходя много често да пикая и не мога да стискам. Дори 1мин не мога да стискам
Обикновено, ходя на всеки 30-40мин. И така цял ден.
Но често е и ужас - изпия 2 чаши вода и на всеки 6-7мин ходя да пикая, докато не изкарам всичко.

Нямам никакво възпаление каза урологът. Но съм ходел малко количесво и затова трябвало много пъти да ходя. Така ми каза той.
Нефрологът каза, че всичко е ОК при него.
Препоръчаха ми Весификс, пък ще видиме. Стискайте ми палци, да нямам тия странични ефекти...

# 182
  • Мнения: 1 343
Инкотан се пия ли от жени?

# 183
  • Мнения: 1 343
Някакви успокоителни пихте ли? Неолексан, Реламакс...
Взех неолексан. Помогна ли на някого за успокояване или за намаляване на позивите за уриниране...отпускане?

# 184
  • Мнения: 47
Здравейте,от 23.12.2020 година ми се появиха чести пориви за пишкане.Ходих на уролог и ми каза че имам този синдром,предписа ми везизол 1таблетка на ден 2 месеца.Бях скептична,но някъде на 5тия ден почна подобрението.Вече го пия над месец и симптомите ми се проявяват много,рядко,да не кажа че изчезнаха напълно,само вечер понякога изпитвам все още дискомфорт,но благодарение на тях сведох ходенията до тоалетната от 20 на ден на 11,а след това и на 4-5 за целия ден.След това ходих на гинеколог,които ми предписа вагинални таблетки,които май нямаха никакво касателство с проблема.Чух от моя приятелка,че само физиотерапия я е излекувало,но аз св оправих от тези хапчета и главното почнах да игнорирам тези позиви и да не мисля за тях и просто отшумяха

# 185
  • Мнения: 1
Мъж на 30 години съм и имам свръхактивен пикочен мехур от почти 20 години. Покрай този проблем отслабна и половата ми система. Мускулатурата на мехура и простатата ми е съкратена. През деня уринирам през 40 - 60 минути, а като си легна да спя, позивите зачестяват на 15 минути. Отделя се малко количество урина (под 50 мл.). Понякога дори и 1 капчица урина е позив за уриниране. Забелязвам, че и мускулът на простатата ми е атрофирал и не се свива и разтяга изобщо по време на полов акт. Сухо е, няма сперма. Никакво желание за секс.

Според мен заболяването е изцяло на нервна основа и всякакви лекарства са безсмислени. Може да се пробва единствено с хомеопатия, диети, йога, гимнастика на тазовото дъно и молитви към Бог.

От хомеопатията Каустикум е за неврогенен пикочен мехур. Има и други подобни на него, но трябва да се взема поне 3 месеца, за да има ефект. Ако не ви помогне, няма да ви навреди.

От официалната медицина съм си патил. Изписаха ми Везизол, който намалява активността на пикочния мехур, но за сметка на това намалява и половата активност. Така че внимавайте като вземате подобни лекарства за свръхактивен пикочен мехур, изписани от уролози. Уролози нерви не лекуват, а заболяването е изцяло на нервна основа или дори на психична в някои случаи.

Причините за това заболяване може да бъдат: цистит, множествена склероза, урологична операция, стрес и нервност, засегнат нерв, дразнимост към нещо, проблеми с гръбначния мозък, психични проблеми и др.

Последна редакция: чт, 11 мар 2021, 23:09 от bringo

# 186
  • Мнения: 45
Здравейте!
И аз бях диагностициран със свръхактивен пикочен мехур, но според мен това само по себе си не значи нищо конкретно, трябва да се открие точната причина, то и при хиперлазия на простата се води свръхактивен пикочен мехур, че имаш, ако пикаеш повече от 8 пъти по-продължително. Но там поне се знае причината. Искам да попитам хората пишещи тук по темата имали ли са уриниране подобно на моето: като почна това в средата на август 2020 г. пиех не повече от литър вода на денонощие, а пикаех над 2 л. урина. Водил съм си дневници, примерно на 7.10.2020 г. съм уринирал в 1 след полунощ 400 мл, 4,50 мл. 500 мл; на 10.10.2020 г. в 1 и 20 ч. след полунощ 400 мл., в 6 и 43 пак толкова. Това хич не ми прилича на свръхактивен пикочен мехур на неврогенна почва. Искам да попитам възможно е това често урниране при мен да се е получило в резултат на действието на мощен климатик на нивото на бъбреците и пикочната система, намиращ се близо до мен и включен няколко дена на максимум без аз да знам, в комбинация с течение и отваряне на прозореца точно до мен зад гърба, а аз стоях и не ставах. На нова работа съм и преди това съм нямал такива проблеми, всичко почна след като тоя климатик до мен е работил няколко дена на максимум без да знам. Вечерта преди да си тръгна го установих това и почнах на следващия ден да пикая като крава. Правих ис изледвания, не ми е откривана бактерия в еякулат и урина, нямал съм парене при уриниране.

# 187
  • Мнения: 22 776
Моите проблеми с цистити започнаха точно след премеъзване в едно заведение, аз бях с потниче и къса пола. Честото уриниране се появи няколко години след това, но циститните кризи продължиха много време напред.Без обективна причина, циклично.

# 188
  • Мнения: 1 343
kanalcek, това не е неврогенен мехур, а трябва да провериш надбъбречни жлези, а и при сънната апнея това става. Четох, че и нещо липсва..пак може да става това...дали е цинк..потърси!

# 189
  • Мнения: 45
Добре, благодаря за мненията, ще видя какво да правя, но общо взето като всички Вас се лутам.

# 190
  • Мнения: 1 343
Здравейте! Някой правил ли е цветна снимка - венозна урография, как протича?
Това изследване е много хубаво за нашата болест..На него се вижда уретра, бъбреци, пикочен мехур, но лекарите не искат да го правят. Сега се върнах от един възрастен уролог във Враца и той казва, че във Враца не го правят. А 15 г. преди лекарят ме поведе в кабинет на рентген, сложи сестрата инжекция и направи снимката...

# 191
  • Мнения: 15
Споделете Какви лекарства  приемате за свръх активен пикочен мехур при мен е и с болки

# 192
  • Мнения: 34
Здравейте,
И аз като вас имам подобни проблеми.  Години наред имах болков тазов синдром без да се станови причината /евентуално ендометриоза/... Безуспешно лечение и непрекъснати болки години наред. Качих много килограми. Преди около 10-15 г. започнаха проблемите се уринирането. Уринирам  с чувство на недоизпразване на пикочния мехур, надувам се и се напъвам, за да се изпишкам /около 10 -15 минути; понякога стоя по 1 час../. Преди около година , вероятно поради изкарана песъчинка или камъче и силно кървене, нещата много се влошиха. Лекувах бактериална инфекция - от възпалението /преди години често ми се случваше - еcoli/. Непрекъснато имам чудството, че не съм се доизпишкала... Стоя в тоалетната с часове, не мога да спя. Паралелно с това, от време - на време уринирам /без да съм пила много вода/ нормално количество през 5-10-15 минути, което продължава часове /6-7-8.../. Живея в кошмар... Позволявам си по едно кафе на ден, но при обостряне на проблемите, не смея и него да пия. Правени са ми две цистоскопии,  нищо не откриха. Нямам бактерии  и възпаление. През последните години ми се появиха алергия, непоносимости и странични действия към медикаменти, билки и не мога да ги пия и да се лекувам /включително и към противоалергичните препарати - помощните вещества в тях/. Кръвното налягане и захарта са в норма. Подложена съм на непрекъснат стрес и може би това има значение. Не мога да пия дори валерян. Търся добър хомеопат. Била съм при няколко, но без резултат. С Петко от аптеки "Хера" се познавам - велик човек и професионалист, но не ми помогна. За други здравословни проблем ми е помагал. Ако има възпаление - пробвайте лечение със сребърна вода. Ако знаете добър хомеопат - това е единствения ми шанс с тези алергии... Предварително благодаря и желая успех на всички. Не трябва да се отказваме и отчайваме в намирането на решение...

# 193
  • Мнения: 72
Аз пия 2 чаши вода. И за 10мин пикая ДВА пъти. След още 10мин ТРЕТИ ПЪТ. След още 10мин - ЧЕТВЪРТИ ПЪТ.
И така, докато не изпикая и двете чаши вода. И после спирам.
И не мога да стискам грам. И съм като инвалид. И те така...

# 194
  • Мнения: 1 343
Аз пия 2 чаши вода. И за 10мин пикая ДВА пъти. След още 10мин ТРЕТИ ПЪТ. След още 10мин - ЧЕТВЪРТИ ПЪТ.
И така, докато не изпикая и двете чаши вода. И после спирам.
И не мога да стискам грам. И съм като инвалид. И те така...
Това не ми прилича на свърхактивен пикочен мехур...Това е нещо друго. Така можеш да се обезводниш. Организмът иска вода. А ти я иззпикаваш веднага след прием.

Общи условия

Активация на акаунт