Пратка до Испания с БГ пощи

  • 3 284
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте,мога ли да пратя таблет по бг пощи до Испания понеже във всеки офис ми казват различно.Казват ,че не трябвало да има батерия но сега гледам в сайта на забранените предмети и не присъства думата БАТЕРИЯ http://www.bgpost.bg/?cid=190 . И да попитам ако го опаковам добре и кажа ,че съм махнал батерията от таблета това дали ще е проблем ? Дори и да отворят опаковката  как ще разберат дали има батерия? Ако някой има идея какво да правя в този случай нека да пише понеже до 10-ти трябва да съм изпратил въпросният таблет.

# 1
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Значи Български Пощи са просто върхът!
Като натиснеш на точка Оръжие, взривни, запалителни или други опасни вещества и предмети има графа, където са споменати литиевите батерии, а от долу има забележка, че в това число не влизат одобрените от ВПС.  ooooh!
Таблет според мен би трябвало да влиза в одобрените предмети.  newsm78

# 2
  • Мнения: 173
Някаква идея от къде мога да изкарам списък на одобрени предмети ?
И какво ще стане ако не извадя батерията Grinning

# 3
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Стана ми интересно и потърсих, но нищо конкретно не намерих.  newsm78

А те на повечето таблети не са ли вградени батериите?   newsm78

Като алтернатива провери как са цените при куриерите или превозвачите.

# 4
  • Мнения: 173
Стана ми интересно и потърсих, но нищо конкретно не намерих.  newsm78

А те на повечето таблети не са ли вградени батериите?   newsm78

Като алтернатива провери как са цените при куриерите или превозвачите.


От тип-топ куриер ми казаха около 25 лева  но работили с БГ пощи.При въпрос за таблет ми казаха ,че нямала проблеми.Но как няма като минават през бг пощи само те си знаят.За DHL,speedy m&bm цените са фрапиращи и стигат до три цифрени  newsm09

И аз търсих за този закон но нищо не намерих.
Да повечето таблети са с вградена батерия но този не го знам с каква ще е понеже още не сами го докарали.

За сега варянтите са ми да скрия по някакъв начин батерията и да кажа ,че съм я махнал или да пусна пратката през тип-топ куриер.

Аз съм получавал таблети и батерии от Испания ,но защо не мога да пратя е въпроса....?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Аз скоро пращах колет до Португалия с Интерлогистика. Не рискувах с бг пощи - нещата там са много на късмет, застраховки няма, процедури - бавни. За Испания гледам, че има услуга Eurobag, цената ще ти е 36лв с ддс. Може да я ползваш ако лаптопа успее да влезе в плик с размери 54 на 43 см.

# 6
  • Мнения: 173
Аз скоро пращах колет до Португалия с Интерлогистика. Не рискувах с бг пощи - нещата там са много на късмет, застраховки няма, процедури - бавни. За Испания гледам, че има услуга Eurobag, цената ще ти е 36лв с ддс. Може да я ползваш ако лаптопа успее да влезе в плик с размери 54 на 43 см.


Ако не влезне с оригиналната кутия ще го пратя без нея . Мерси за информацията и това ще го имам за вариант Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт