Годишна данъчна декларация

  • 2 546
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 340
Здравейте, какъв е реда за подаване на годишна данъчна декларация, когато лицето работи на 2 договора - трудов и граждански?
Трудовият е от месец май, гражданският пък е с прекъсване от 2 месеца - лятото.

# 1
  • Мнения: 2 340
Никой ли не може да ми помогне?

# 2
  • Мнения: 54 338
Срокът по принцип е до 30.04.2016.
Ако искаш да ползваш 5% отстъпка, може да подадеш онлайн, с ПИК код, срокът е до 31.03.2016.
Ако имаш други въпроси, тел. на НАП 070018700

# 3
  • Мнения: 2 340
Много благодаря.

# 4
  • Мнения: 6 417
5% отстъпка не важат ли само, ако декларацията се подаде до края на януари?  Thinking

# 5
  • Мнения: 54 338
До края на март е вече. Само за онлайн, обаче. На място, не.

# 6
  • Мнения: 1 179
Здравейте, извинявам се, че така нахлувам в темата, но имам питане относно данъчните облекчения. Имам застраховка "Допълнително здравно осигуряване", която е платена с лични средства, т.е. не чрез работодател. Въпросът ми е - как се изчислява данъчното облекчение, ако платената годишна премия е 600 лв., а данъчната ми основа е 1000 лв. (след приспадане на дължимите по ДОО вноски на месец)? Аз смятам по този начин - 1000*12=12 000 - годишна данъчна основа, 12 000 лв - 600 = 11 400 лв, 11 400 лв*10%= 1140 лв ще бъде данъчното облекчение. И още един въпрос - след като данъкът се внася авансово от работодателя, НАП следва да ми преведат тези 1140 лв, или има друга процедура?
Благодаря предварително! Hug

# 7
  • Мнения: 6 417
Данъчното облекчение не важи ли само при застраховка Живот? И защо трябва сама да си го изчисляваш? Дърпаш си декларацията с баркод, там автоматично ти се попълват данъците и дори и да сгрешиш, по-нататък не те пуска да преминеш.

# 8
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Здравейте! Попълвам приложение 8 към годишна данъчна декларация на съпруга ми (фирмата, в която работи, им предостави акции). В част1 за притежавани акции има колонка за брой акции - ясно, после има "Цена на придобиване" -  там цената на 1 акция ли трябва да запиша или на всички общо?
На пръв поглед елементарно, но никъде не мога да намеря примерно попълнен формуляр, за да се ориентирам.

Общи условия

Активация на акаунт