Отговори
# 45
  • Мнения: 710
Бягай докато е време! Не само, че няма да се промени, но нещата ще стават по-зле след появата на дете и то ще бъде свидетел на ненормалщина и скандали.
Преди 6 години и аз направих същата грешка.  БНД употребяваше акохол, но в началото умело се прикриваше, имаше сприхав характер на моменти, който показваше само пред мен и  властна майка, която дърпаше конците. С тази разлика, че не ме е биел в началото. Започнаха скандали, но аз го "обичах" и въпреки съветите на роднини, близки и приятели се омъжих за него. След появата на детето проблемите се задълбочиха, употребата на алкохол стана почти ежедневие и в такова състояние не знаеше какво прави, започна и да ме бие пред детето. Последния път почти не ме уби. Събрах смелост и го напуснах. Сега съм сама с дете ... . Не искаш подобна съдба нали?

Последна редакция: вт, 12 яну 2016, 16:19 от moonlight_80

# 46
  • Мнения: X
Събрах смелост и го напуснах. Сега съм сама с дете ... .
Адмирации и искрено уважение за смелостта! Щом си с дете, не си сама. Той е сам без теб и без детето.

# 47
  • Мнения: 142
Това е най-лесно.. Друго не може ли да се направи... Как да го откажа от тези лоши навици..?


Виж, аз не съм много добра съветничка, но да търпиш мъж, който ти посяга.. Верно трябва да си много зле! Както и много от жените тука ти го казват. Издивателствата са липса на любов. Вижда се, че това вече липсва в сърцето му. Един от добрите избори е да се ометеш. Но ти се чудиш дали не може да го промениш. Има два основни начина, с които хората се учат и това са чрез любов и чрез страдание. Един вид, сядаш с него и приказваш сериозно, ако нещата не се променят, това значи, че трябва да прекършиш егото му и арогантността. Аз лично те съветвам да си тръгнеш и да се махнеш, това е единия начин по, който може да го нараниш, а другия е да му посегнеш и ти. Ако решиш да не се отказваш от него, трябва да му покажеш твърд характер и когато не е пиян да го изненадаш ама да го запомни. Разбира се, този вариант е много опасен, защото може да те вкара в гроба, но пак казвам, ако решиш да не го напуснеш (което е много тъпо) ти оставя да говорите. Ако това не помогне, тогава трябва да му направиш това, което той ти прави (и това е вид комуникация), да осети, това, което ти осещаш и да видим дали му харесва. Но пак казвам, всичко е много рисково в такава ситуация и края може да не е желания. Най-сигурния и най-лесния е да се махнеш от него и да се стараеш винаги да бъдеш независима.

Изпитала съм го. Върши работа. Нямах какво да губя. Какво щеше да стане? Още един бой ли да изям.  Mr. Green Много важно.
Бях дете. Баща ми и баба ми ме биеха честичко. Търпях до един момент. После почнах да се бия нарочно с брат ми. Тренирах, ама брат ми не знаеше  Joy  В един момент ми писна, защото баба ми реши, че е време и братовчедка ми да пребие. Дотук и беше. Смлях я и то пред дядо, който се опита да я защити, но му се сопнах, че а  ми е посегнал и него го чака бой. Същата работа и с баща ми. Писна ми от пиянстванията му, от посяганията му. Почнах да го бия. Ритам, блъскам, удрям и бягам. А той докато ме стигне, аз съм изфирясала.
След това тия изроди станаха пред мен по-ниски от тревата.
Ама да не помислите, че само веднъж съм ги удряла. Честичко го правех. За отмъщение, за себе си и заради майка ми.

Другия вариант е ако авторката реши да го млати, може да се запише на някой курс за самозащита.
Но пък ако има тиган подръка с два три удара би трябвало да го просне.
Удари в бъбреците също върши работа.

Яяяяяя, ти си точно моя тип. И аз така като малка няма къде да бягам и на бой свикнах и си викам, като ме хванат пак същото и ако си кротувам, по-хубаво да посегна и да причиня това, което и на мене се причинява. И в училище също един си позволяваше да ми посяга, веднъж го издебах зад вратата и като го подпуках в изненада, после ме хвана и си го върна. Но няколко дена по-късно вече му имах уважението и не ме закачаше вече. Дори виждах или може да ми се е превидяло, един вид извинение (сигурно ума ми нещо ми вкарва филми). След този случай разбрах, че има хора, които като са неадекватни и си правят каквото си искат, само че като им се изсипи във връта обратно, се окопитват и се учат. Има някои, които са такива.
Тиганите са класическа моя техника за окротяване, хем може да готвиш с тях, хем може да удряш, но трябва и да можеш да бягаш. Ама си предсавих и да седнеш с твоя на една маса и да се дебните кой пръв ще почне, това ще е много интересна вечеря. Имаше един филм мисля, за двама шпионина от отделни организации, които живееха заедно, ама се криеха докато на една мисия се засякоха и стана интересно. Забравих името на филма, но играеха Брат Пит и Анджелина Джоли

# 48
  • Варна
  • Мнения: 36 597
Мистър и мисис Смит се казва филма. А на авторката ще кажа едно - отдели си един ден свободно време и хубавичко прочети темите във форума на жени, които са били малтретирани от половинките си. Хич не са малко. Направи си и една проста равносметка колко от тия "мъже" са се променили. Бройката май клони към нула. Дано тогава се осъзнаеш.

# 49
  • Мнения: 1 740
Освен всички умни съвети, които дотук са ти дали,  ще ти кажа още нещо: при интервюта с психари, извинете - с побойници, направени от специализирани по проблема психиатри, един от многото въпроси естествено е бил "какво отключва у вас пристъпа на агресия и ескалирането ѝ?" Повече от половината са отговорили обобщено така: "Защо да уважавам човек, който сам не уважава себе си достатъчно, за да се погрижи за достойнството и правата си, изтърпява абсолютно всичко и дори намира вина в себе си за грозни и извратени посегателства срещу него. Това предизвиква дори още по-голяма ярост в мен, тъй като такива хора сами поставят себе си на най-ниското и примитивно стъпало в отношенията. Приемат и прилагат модела, с което още повече го затвърждават. Мога да изпитвам само омраза към такъв човек и трябва да го накажа." Това са лично изречените думи на насилници. Те ти дават един много лесен отговор на всичко, за което питаш.
За съжаление не мога да открия източника в момента, но повярвай ми, лично съм се убедила колко вярно е всичко от горните думи - от много примери около мен. Така че сама прецени по какъв механизъм се движи връзката ти в момента и как и ти участваш във всичко, което ти се случва.
Това го казвам и на всички други, които страдат от насилие - отвращаваме се от обяснението "Тя си го изпроси", но ето как тези думи изведнъж придобиват смисъл.
Нататък знаете какво да направите (надявам се).

Последна редакция: сб, 16 яну 2016, 02:41 от rain_bs

# 50
  • Мнения: X
Проблема е там,че незнам как ще го преживея ако се разделим.Имам чувството че ще се побъркам без него..Един път се бяхме разделили за 6месеца и пак се върнах..Много ми е трудно.
На конкретния въпрос от темата - бягаш с 200 и не поглеждаш назад.
По цитираното - решението е бързо да намериш ново гадже, само този път гледай да не е пиянде. Клин клин избива.

# 51
  • Мнения: 2 850
Авторке,такива мъже не се оправят.

Никога.
Повтарям - Никога.
 
Моят бивш имаше проблеми с алкохола, които малко или много прикриваше в началото на връзката ни.
Само че ведин момент вече не ги прикриваше. И пуста му младост, много наивни сме някои момичета. Не говорете за достойнство и че сме били прости и глупави. Ако надеждата умираше първа, а не последна, много трагедии щяха да се предотвратят. Знам какво иска да чуе едно момиче, което излиза с такъв кретен - не, той те обича, но е много болен, той не ще да пие, но то не зависи от него, ако го оставиш,ще умре, трябва да му се помогне, ще се оправи и ще ти бъде вечно благодарен. И никога няма да те удря, разбира се.
Няма да се оправи. Удря те, щото е нещастник и алкохола само му дава допълнителен повод.
Махай се от него, няма да умре без теб.
Ти може да пострадаш.
Толкова си млада, толкова много красиви неща имат да ти се случват там някъде с някой друг.

Не можеш да му помогнеш, той ти посяга не защото е болен, а защото е насилник.

# 52
  • Мнения: 710
Авторке,такива мъже не се оправят.

Никога.
Повтарям - Никога.
Правилно! А и един алкохолик никога не си признава, че е такъв. Винаги ще ти отвръща с думите -"Ти си виновна. Аз пия заради теб".

# 53
  • Варна
  • Мнения: 3 938
ти[/color].
Тиганите са класическа моя техника за окротяване, хем може да готвиш с тях, хем може да удряш, но трябва и да можеш да бягаш. Ама си предсавих и да седнеш с твоя на една маса и да се дебните кой пръв ще почне, това ще е много интересна вечеря. Имаше един филм мисля, за двама шпионина от отделни организации, които живееха заедно, ама се криеха докато на една мисия се засякоха и стана интересно. Забравих името на филма, но играеха Брат Пит и Анджелина Джоли

ПРЕКРАСНО !
А дали няма да е по интересно с два тигана ?А с точилка ? Чук за пражоли ! Въх колко удобен материал има в кухнята.И камера да сложете и да ни го пускате сетне  #2gunfire  bouquet

# 54
  • Мнения: 5 513
ти[/color].
Тиганите са класическа моя техника за окротяване, хем може да готвиш с тях, хем може да удряш, но трябва и да можеш да бягаш. Ама си предсавих и да седнеш с твоя на една маса и да се дебните кой пръв ще почне, това ще е много интересна вечеря. Имаше един филм мисля, за двама шпионина от отделни организации, които живееха заедно, ама се криеха докато на една мисия се засякоха и стана интересно. Забравих името на филма, но играеха Брат Пит и Анджелина Джоли

ПРЕКРАСНО !
А дали няма да е по интересно с два тигана ?А с точилка ? Чук за пражоли ! Въх колко удобен материал има в кухнята.И камера да сложете и да ни го пускате сетне  #2gunfire  bouquet
Ами може и по един транспарант в хола да опънете,по диагонал на стаята за по внушително и на него да напишете „Всеки мъж знае-Пълния тиган храни,а празния възпитава.”

# 55
  • Мнения: 7 006
 Joy Joy Joy Joy Joy Joy

Якоооо!!!!!!!!!!

# 56
  • Мнения: 161
Аз съм големичка, а баща ми е на 77 години, казвам го, защото по времето когато растях, не бяха много бащите, които говореха за нещата от живота, та татко едно ми рече, кога се замомях Simple Smile Дъще, ходенето е до време, пиенето е до гроб - отваряй си очите като избираш. Слава богу, улучих, но татко е бил прав, наблюдавах страданията на добра приятелка, но колкото и да й говорихме, не пое, изтърпя доста години преди да се раздели. Само че има едно ОБАЧЕ - какво беше останало от нея -  емоционална развалина, смачкана жена, неспособна да се грижи за себе си, какво остава за децата. Някои приятели се отдръпнаха, то и тя самата се чувстваше неловко пред хора, които дълго се опитваха да помогнат всуе. Та така, рискът да се спуснеш ти надолу, докато спасяваш някого, който не иска да бъде спасен е много голям и неоправдан.

# 57
  • Мнения: 142
ти[/color].
Тиганите са класическа моя техника за окротяване, хем може да готвиш с тях, хем може да удряш, но трябва и да можеш да бягаш. Ама си предсавих и да седнеш с твоя на една маса и да се дебните кой пръв ще почне, това ще е много интересна вечеря. Имаше един филм мисля, за двама шпионина от отделни организации, които живееха заедно, ама се криеха докато на една мисия се засякоха и стана интересно. Забравих името на филма, но играеха Брат Пит и Анджелина Джоли

ПРЕКРАСНО !
А дали няма да е по интересно с два тигана ?А с точилка ? Чук за пражоли ! Въх колко удобен материал има в кухнята.И камера да сложете и да ни го пускате сетне  #2gunfire  bouquet

На мене ми се е налагало в един момент от живота ми, да възпитавам близки с инструменти от кухнята. Не знам от къде идва тази агресия и желание за доминация. Близки да ме третират все едно съм робиня. И в един момент като си кажа, какво толкова още един бой в повече или по-малко, ама като видяха, че отвръщам и че утре не знаят какво може да им се случи докато спят въпреки че са по-силни се кротнаха. Само че това проучване, как важи в моя случай ? Аз съм малка, зависима и нашите да ми кажат, че не се уважавам и затова да ме бият ? Аз не казвам, че изследването не е право, но може и тези хора, които ги питат да им става гузно и да си търсят оправдание и извинение за постъпките си. Като не уважаваш човека защо не се разделиш с него ? А трябва да пиеш и да го биеш ? Винаги има и по-добри решения.

# 58
  • Мнения: 1 740
ти[/color].
Тиганите са класическа моя техника за окротяване, хем може да готвиш с тях, хем може да удряш, но трябва и да можеш да бягаш. Ама си предсавих и да седнеш с твоя на една маса и да се дебните кой пръв ще почне, това ще е много интересна вечеря. Имаше един филм мисля, за двама шпионина от отделни организации, които живееха заедно, ама се криеха докато на една мисия се засякоха и стана интересно. Забравих името на филма, но играеха Брат Пит и Анджелина Джоли

ПРЕКРАСНО !
А дали няма да е по интересно с два тигана ?А с точилка ? Чук за пражоли ! Въх колко удобен материал има в кухнята.И камера да сложете и да ни го пускате сетне  #2gunfire  bouquet

На мене ми се е налагало в един момент от живота ми, да възпитавам близки с инструменти от кухнята. Не знам от къде идва тази агресия и желание за доминация. Близки да ме третират все едно съм робиня. И в един момент като си кажа, какво толкова още един бой в повече или по-малко, ама като видяха, че отвръщам и че утре не знаят какво може да им се случи докато спят въпреки че са по-силни се кротнаха. Само че това проучване, как важи в моя случай ? Аз съм малка, зависима и нашите да ми кажат, че не се уважавам и затова да ме бият ? Аз не казвам, че изследването не е право, но може и тези хора, които ги питат да им става гузно и да си търсят оправдание и извинение за постъпките си. Като не уважаваш човека защо не се разделиш с него ? А трябва да пиеш и да го биеш ? Винаги има и по-добри решения.
Да не забравяме, че насилниците са все пак хора с повредена психика, колкото и нормални да изглеждат понякога. Така че не можем да очакваме във всички случаи да действат адекватно - тоест да напуснат някого, защото не го уважават или да търсят вината в себе си. Напротив - точно това им е в представите - адът за неуважаващата себе си жертва (за тях предизвикващ) не трябва да приключва. Като прибавим и опиянението от гледката на страдание - те са си добре и така. Когато обаче им покажеш, че нямат друг избор, освен да те уважават, доказвайки първо уважение към себе си, тогава нещата се променят. И да не те обичат - те зачитат.

# 59
  • Мнения: 142
Скрит текст:
ти[/color].
Тиганите са класическа моя техника за окротяване, хем може да готвиш с тях, хем може да удряш, но трябва и да можеш да бягаш. Ама си предсавих и да седнеш с твоя на една маса и да се дебните кой пръв ще почне, това ще е много интересна вечеря. Имаше един филм мисля, за двама шпионина от отделни организации, които живееха заедно, ама се криеха докато на една мисия се засякоха и стана интересно. Забравих името на филма, но играеха Брат Пит и Анджелина Джоли

ПРЕКРАСНО !
А дали няма да е по интересно с два тигана ?А с точилка ? Чук за пражоли ! Въх колко удобен материал има в кухнята.И камера да сложете и да ни го пускате сетне  #2gunfire  bouquet

На мене ми се е налагало в един момент от живота ми, да възпитавам близки с инструменти от кухнята. Не знам от къде идва тази агресия и желание за доминация. Близки да ме третират все едно съм робиня. И в един момент като си кажа, какво толкова още един бой в повече или по-малко, ама като видяха, че отвръщам и че утре не знаят какво може да им се случи докато спят въпреки че са по-силни се кротнаха. Само че това проучване, как важи в моя случай ? Аз съм малка, зависима и нашите да ми кажат, че не се уважавам и затова да ме бият ? Аз не казвам, че изследването не е право, но може и тези хора, които ги питат да им става гузно и да си търсят оправдание и извинение за постъпките си. Като не уважаваш човека защо не се разделиш с него ? А трябва да пиеш и да го биеш ? Винаги има и по-добри решения.
Да не забравяме, че насилниците са все пак хора с повредена психика, колкото и нормални да изглеждат понякога. Така че не можем да очакваме във всички случаи да действат адекватно - тоест да напуснат някого, защото не го уважават или да търсят вината в себе си. Напротив - точно това им е в представите - адът за неуважаващата себе си жертва (за тях предизвикващ) не трябва да приключва. Като прибавим и опиянението от гледката на страдание - те са си добре и така. Когато обаче им покажеш, че нямат друг избор, освен да те уважават, доказвайки първо уважение към себе си, тогава нещата се променят. И да не те обичат - те зачитат.

Надявам се да не бъда погрешно разбрана! Аз не заставам зад насилието! По никакъв начин. Не заставам и зад идеята на насилие да се отвръща с насилие. Винаги ако има по-добри варианти трябва да се използват. Но аз съм била в ситуация, където нямам по-добри варианти или аз не съм ги видяла. И нищо друго не ми е оставяло освен да се озлобя и да почна и аз така. ВИНАГИ, АКО МОЖЕ ПРОБЛЕМА ДА СЕ РЕШИ С МИР НЕКА СЕ ИЗПОЛЗВА ТОВА, АКО НЕ МОЖЕ ПРОБЛЕМА ТРЯБВА ДА СЕ РЕШИ, АКО ТРЯБВА С ЛОШО, НО ТРЯБВА ДА СЕ РЕШИ!

Последна редакция: ср, 03 фев 2016, 22:49 от bubanka

Общи условия

Активация на акаунт