първи обувчици - кога?

  • 761
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 544
Кога купихте първите обувчици на детето? Confused:

Преди месеци, когато бяхме на ортопед питах специално за обувчиците и прохождането и той каза, да прохожда с буйки или тарлъчки у дома, а чак като почне да ходи - да обуем обувчици Confused

Анджи по цял ден е с проходилката в къщи и се оправям, ама на вън като спрем с количката и веднага иска да слезе и да ходи Simple Smile  И буйките и обувчиците, които имаме (маратонки - от тези като за красота) са с много тънка подметка, а вече е доста студено Sad

И се чудя дали да не и` взема истински обувчици Confused  Какви - стегнати около глезена или не? Може ли да и` навредя на крачето, защото тя още не стъпва на цяло стъпало? ??

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз взех на Таня обувки чак когато почти беше проходила, буйки не съм взимала. Пусках я по чорапки из вкъщи, а навън тя не проявяваше желание да стъпва.
Мисля, че ви е малко рано за истински обувчици - няма да можете да намерите такива, които да са ви по мярка, а е хубаво обувчиците да са точно и да са стегнати около глезена.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Много правилно ви е казал ортопеда, закъде бързаш? Вкъщи -по чорапки, навън меки платнени обувки (има и дебели меки зимни, пак не са с твърдо ходило), или терлици.
Айде мераци - от 7 месеца - обувки. Можеш да деформираш крачето неволно. Обувки (истински) по принцип се слагат чак когато детето проходи. Междувременно се ограничи с меки обувки - има такива, които имитират истински обувки, с връзки и всичко, но са меки.
Не я пускай да ходи навън, тя е мъничка още. И проходилката не е добра идея, ама това едва ли го чуваш сефте.

# 3
Taka e -po 4orapki vka6ti,a navan za fason moje6 da obuva6 ot tesi nai bebi6orskite,imat pap4izi otdolu...Ina4e za prohodilka-neznam,az samo si dadoh parite-polzvahme ia to4no 20 dena/Viki be6e na 9-10m/,no ako e s taralej v ga6tite i ne te ostavia da svar6i6 nikakva rabota-preceni si.Mislia 4e e malko rano/a moje bi Viki po-kasno e pokazla jelanie za dvijenie-tia prohodi na 1 i 2 m/

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
За обувки още не му е времето. Обувай по-плътни чорапки, терлички, меки обувки, но докато не проходи никави с твърд глезен, свод и твърда подметка. И за проходилката - наистина ли по цял ден прекарва в нея? Оставяй я на пода да пълзи и да се учи сама - не е добра идея да ползвате толкова  интензивно проходилка -  е по-добре преди това да се научи сама да лази, да се изправя , да се придържа и да пристъпва. Не се изкушавай да я водиш за ръце и да стъпва на пръсти, само защото така е свикнала от проходилката - рано е, нека се учи сама.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 827
nqmam kakvo da dopalnq boo   jumpuu

# 6
  • Мнения: 544
Цитат на: boo
навън меки платнени обувки (има и дебели меки зимни, пак не са с твърдо ходило), или терлици.
... Междувременно се ограничи с меки обувки - има такива, които имитират истински обувки, с връзки и всичко, но са меки.


Ама аз имам такива, които са като истински обувки, но подметката им е като листче тънка  Sad  Какво имаш предвид под "меки" ?  Аз си мислех за гумена(или кожена) подметка и нагоре плат, като търлъчки ама топли, може би с пухче отвътре ... Ама никъде няма Sad

Как да не ходи навън, като пищи в количката и се сърди! Допреди няколко седмици като я вдигнех се задоволяваше само да подскача на пейката, но сега крачетата и` ходят и ако не ги последвам плаче Embarassed

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Колев и Колев имат такива. Много топли. Виждала съм червени и сини. От Метро бяха моите, май 6-8 лв.
Тя е бебето, ти си майката, как така иска. Като си деформира крачетата (не дай боже), няма тя да е виновна я.
Изкарай я от проходилката вкъщи, а навън около седмица смени маршрута. Не спирай за седянки, обикаляй магазини и прочие места, където на беба да й е интересно. Така ще забрави, че си я пускала на свобода...  Grinning

# 8
  • Мнения: 544
Цитат на: boo

Тя е бебето, ти си майката, как така иска. Като си деформира крачетата (не дай боже), няма тя да е виновна я.
Изкарай я от проходилката вкъщи. .. където на беба да й е интересно.   Grinning



Разбира се, че аз съм майката, но тук не става въпрос за гледане на TV или пипане на непозволени неща, а за умения.

А иначе, повярвай ми, пробвала съм с отвличане на вниманието, но на нея това да ходи кадето си поиска и е най-интересно. Grinning

В къщи ако я оставя седнала се занимава 10-15 мин.  и после се опъва и почва да се мъчи да стане, а това хич не и се отдава - на втория опит си е чекнала главичката в пода. Cry

За Колев и Колев - много много благодаря - ще проверя още утре Grinning

Общи условия

Активация на акаунт